Radzyń Podlaski - Nasze miasto z dobrej strony! Mamy 20 lutego 2019 imieniny: Leona, Ludomira

Renowacja rzeźb i sprzedaż działek w mieście

Michał Maliszewski   
sobota, 07 lipca 2018 06:00

Prace renowacyjneTrwają prace przy renowacji pałacu Potockich.

Oprócz odnowy elewacji budynku, zostaną również poddane do renowacji rzeźby znajdujące się na pałacu. - Został ogłoszony i rozstrzygnięty przetarg na renowację rzeźb. Znajdują się one przed wejściem do byłej biblioteki, w skrzydle zachodnim - powiedział nam burmistrz Radzynia Podlaskiego.

Podczas ubiegłej sesji Rady Miasta Jerzy Rębek wspomniał również o sprzedaży działek, w miejscu dawnej bazy Przedsiębiorstwa Usług Komunalnych: - Przystępujemy również do procesu wyłonienia wykonawcy, który rozbierze te wszystkie budynki poprzemysłowe, po PUK-u, by oczyścić teren. Mamy porozumienie z konserwatorem, by tamte tereny podzielone na działki budowlane były jednym z cenniejszych działek pod budownictwo jednorodzinne w Radzyniu. Chcemy je sprzedać, ponieważ nie mamy żadnych planów z realizacją inwestycji w tamtym miejscu. Myślę, że jak jest tamta dzielnica mieszkaniowa, to przez to tylko zostanie ubogacona nowymi obiektami - zakończył.

DSC_6233DSC_6235DSC_6238DSC_6239DSC_6240DSC_6244

 

Komentarze  

 
#1 Żadnych działek budowlanych...!FOX58 2018-07-07 08:09
Ten teren należy do zespołu pałacowego więc powinien tu być park lub jakiś obiekt służący mieszkańcom miasta.np muszla koncertowa.
 
 
#2 RE: Renowacja rzeźb i sprzedaż działek w mieściepioter 2018-07-07 08:12
coś redaktor Maliszewski kawy nie pił z rana. Trawą, czy może trwają a może trawią?
 
 
#3 pomysły?zjp 2018-07-07 08:30
Cytat:
Chcemy je sprzedać, ponieważ nie mamy żadnych planów z realizacją inwestycji w tamtym miejscu.
A czy wy macie jakiekolwiek sensowne pomysły na inwestycje?
Kto stawiał zarzuty poprzedniemu burmistrzowi, że wyprzedaje majątek miasta? Krasnoludki czy obecnie rządząca "pożal się boże" ekipa?

Ma 100% racji FOX58. Teren po PUK jest w bezpośrednim sąsiedztwie parku i pałacu i powinien zostać włączony do zespołu parkowo-pałacowego!
 
 
#4 i znowu możemy z ręka w nocnikueSPe 2018-07-07 14:04
cytat 'Mamy porozumienie z konserwatorem, by tamte tereny podzielone na działki budowlane były jednym z cenniejszych działek pod budownictwo jednorodzinne w Radzyniu." Porozumienie ustne, telefoniczne, czy też pisemne?
 
 
#5 Brak inwestycjikamasutrax 2018-07-07 15:41
Ciekawe kiedy ktoś weźmie się za remont Grobli Paradnej,Stadionu Miejskiego czy budowę choćby takiej ulicy Leśnej czy za Tesco na nowym osiedlu gdzie budują się ludzie. To przecież też jest miasto!
 
 
#6 dopełnienie wpisu nr4eSPe 2018-07-07 16:55
Gdybym był burmistrzem, i miał jakąś tam władzę, na tym terenie wybudowałbym osiedle komunalne. I nie mam na myśli baraków. Nie mam na myśli też ekskluzywnych drogich domków jednorodzinnych, o których wspomina obecny burmistrz. Wybudowałbym jednopiętrowe dwa, trzy bloki z użytkowym poddaszem, gdzie również były by mieszkania. Pieniądze? Są tacy co pożyczają. Na tym terenie można uzyskać około 100 mieszkań w stylowych, harmonizujących z pałacem blokach. Natomiast, gdy sprzedamy ten teren, niewielki będziemy mieli wpływ na architekturę tych budynków, będzie jak na jarmarku.
 
 
#7 :)swingo 2018-07-07 21:20
więc kandydujcie na burmistrza, wybory niedługo, wszystko porobicie jak trzeba :)
 
 
#8 bezmyślnośćzenek44 2018-07-08 10:48
Co , brak kasy na kiełbasę wyborczą?, czy ostatnie drgawki nadzwyczajnej kasty?
 
 
#9 Radzynchwila.76 2018-07-08 17:56
Niech pomysli o powstaniu dobrego zakladu produkcyjnego(tylko nie drugi lider)gdzie ludzie by pracowali i szli spokojnie do pracy a nie ze stresem.mieli by prace i pieniadze i mogliby wtedy myslec o kredycie na mieszkanie
Juz jest miasto dla emerytow bo nic sie nie dzieje
Pracy nie ma i ludzie wyjezdzaja za praca tu trzeba pomyslec co z tym zrobic
 
 
#10 RE: Renowacja rzeźb i sprzedaż działek w mieściekinga75 2018-07-09 06:40
Myślę że zjp ma rację
 
 
#11 ...lukas123 2018-07-09 13:35
-FOX58 i zjp - tak tak.. budujmy parki, pałace itd.. a potem utrzymujmy to.. po co muszle koncertowe, parki skoro nasze miasto, oprócz betonu nie ma nic do zaoferowania. Żeby mieć turystów trzeba mieć wnętrze, a nie same mury..
-chwila.76 - "szli spokojnie do pracy", "mieli by pracę i pieniądze" - najlepiej jakby przyjmowali z ulicy i bez wykształcenia, no super podejście. Państwo już dało 500+ to i tak mało, bo jeszcze praca by się przydała pod hasłem "czy się stoi czy się leży 3 tyś się należy". Serio tak stresująca jest praca w liderze? :o odpowiedzialność, narażenie życia, narażenia zdrowia, praca w szkodliwym i toksycznym środowisku.. :-x
"Każdy człowiek jest kowalem swojego losu!" - tyle o pracy
Jak dla mnie sprzedaż tych działek to piękna decyzja. Pod warunkiem, że odbędzie się to na zasadzie swego rodzaju licytacji, a nie znanej wszystkim prywatyzacji. :)
 
 
#12 do lukas123zjp 2018-07-09 15:31
Cytat:
-FOX58 i zjp - tak tak.. budujmy parki, pałace itd.. a potem utrzymujmy to.. po co muszle koncertowe, parki skoro nasze miasto, oprócz betonu nie ma nic do zaoferowania. Żeby mieć turystów trzeba mieć wnętrze, a nie same mury..
Masz rację! Żeby mieć turystów nie wystarczą same mury. Ale pałac to jedyny kapitał Radzynia, który odróżnia go in plus od innych podobnych miasteczek. Obecna władz popełniła wyjątkową głupotę biorąc pałac na utrzymanie mieszkańców bez żadnego pomysłu a jego zagospodarowanie. Jednak ta władza nie jest wieczna.
Tereny w bezpośrednim sąsiedztwie pałacu mogą być bardzo potrzebne na obiekty, które kiedyś być może będą pracowały na potrzeby pałacu.
Cytat:
Jak dla mnie sprzedaż tych działek to piękna decyzja. Pod warunkiem, że odbędzie się to na zasadzie swego rodzaju licytacji, a nie znanej wszystkim prywatyzacji
No super! Miasto wzbogaci budżet o 1mln, może 2mln i co z tego będą mieli mieszkańcy? Parę metrów chodniczka się położy, może jakiś plac zbaw bez konieczności "klikania", kilka kolejnych spotkań z podróżnikami, a reszta pójdzie na dokończenie do rozgrzebanych inwestycji typu hala przy SP 1!
 
 
#13 A co to supermarket ?77joanka 2018-07-09 19:49
Żadnych wyprzedaży działek ! Skoro obecnie nie ma pomysłu to trzeba ustąpić pola mądrzejszym, pełnym pomysłów. Nie oceniamy burmistrza po tym ile sprzedał !
 
 
#14 RE: Renowacja rzeźb i sprzedaż działek w mieściekinga75 2018-07-10 06:56
Koszerniacy wszelkimi sposobami będą wciskać Radzyniakom że najlepszym dla nich wyjściem to sprzedać ten obiekt geszefciarzom
 
 
#15 odpP.K. 2018-07-10 09:40
widzę Kinga75, że w końcu przejrzałaś na oczy i widzisz, że Rębek z ekipią niszczą miasto, lepiej późno niż wcale, ważne że przed wyborami, jeszcze możemy uratować Radzyń
 
 
#16 :)swingo 2018-07-10 11:57
jakie kurde teksty :), możemy uratować Radzyń, normalnie jak zbawca miasta, superbohater :)
 
 
#17 tragedia narodowa, nasze dzieci nas wykończąeSPe 2018-07-10 21:45
Czy Wy dzieciaki, polskiej pierestrojki, nie rozumiecie, że PiS, to PZPR bis??? Wasi ojcowie, dziadkowie czasami nawet oddawali życie, aby zlikwidować komunizm i jej zbrojne ramię - PZPR. Teraz, lgniecie, wysłuc(...)ąc chwytnych bolszewickich haseł głoszonych przez spadkobierców komuny, lgniecie pod skrzydła PiS, które niczym innym nie są, jak kontynuacja tradycji leninizmu, stalinizmu, gomółkowszczyzny i wczesnego gierka. Dzieciaki drogie, zamiast spacerować po mieście, patrząc jak szpak w pi...dę w telefon, lepiej kupcie dobre wino, odnówcie znajomość z własnym dziadkiem, czy też babcią. Może, komu jak komu, ale własnym protoplastom, chyba uwierzycie!! Wierchuszka pisu, to sami komuniści!!!
 
 
#18 RE: Renowacja rzeźb i sprzedaż działek w mieściekinga75 2018-07-11 06:52
PIS czyli PZPRbis
słuszne
Tylko o ile na wierchu PZPR
byli nieliczni Polacy
o tyle obecnie wątpię
ale to prywatna opinia
 

Zaloguj się, aby dodać komentarz. Nie masz jeszcze swojego konta? Zarejestruj się.