Radzyń Podlaski - Nasze miasto z dobrej strony! Mamy 26 maja 2019 imieniny: Filipa, Pauliny, Marianny - DZIEŃ MATKI

Jerzy Kułak rezygnuje z funkcji prezesa ZZOK

Michał Maliszewski   
sobota, 09 czerwca 2018 07:00

Jerzy KułakTo już pewne. Jerzy Kułak, prezes Zakładu Zagospodarowania Odpadami Komunalnymi w Adamkach przechodzi na zasłużoną emeryturę.

- Mój PESEL o tym zadecydował – powiedział nam prezes ZZOK. – Ja chcę wieść spokojne emeryckie życie i przyszedł na to czas. Nie chciałbym, żeby załoga żegnała mnie pieśnią „Dobry Jezu a nasz Panie”, więc postanowiłem odejść już teraz. Człowiek w życiu dojrzewa do różnych rzeczy, a ja dopiero teraz dojrzałem do zamknięcia tego rozdziału - tłumaczył Jerzy Kułak.

- Chcę poinformować, że żadne inne względy nie zadecydowały o moim odejściu – dodał rozmówca. – Nie pali mi się grunt pod stopami, nikt na mnie nie naciska, nikt nie wyrzuca, nie mam żadnych spięć z nikim. Jestem spokojny o losy rozbudowy zakładu, bo po pierwsze umowa z instytucją zarządzającą finansami europejskimi jest już dawno podpisana, po drugie rozstrzygnięte są wszystkie najważniejsze przetargi, podpisane umowy z wykonawcami, zapewnione wszystkie źródła finansowania, także wszystko jest na dobrej drodze, tylko czekać na efekt w czerwcu przyszłego roku powinien być zakład rozbudowany, oddany do użytku i funkcjonować tak, żeby przez najbliższe 20 lat był spokój z przetwarzaniem odpadów komunalnych. Jestem spokojny o losy zakładu – zakończył.

Jerzy Kułak funkcję prezesa będzie pełnił do 30 czerwca br.