Radzyń Podlaski - Nasze miasto z dobrej strony! Mamy 18 kwietnia 2024 imieniny: Alicji, Bogusławy | 2011 - zmarł Czesław Kołbuś, wieloletni dyrektor Szkoły Podstawowej Nr 2

Zwycięstwa w Turnieju BRD

Michał Maliszewski
czwartek, 10 maja 2018 07:00

Podczas turnieju9 maja 2018 roku w Zespole Szkół w Czemiernikach odbył się Powiatowy Etap Turnieju Wiedzy o Bezpieczeństwie w Ruchu Drogowym. W zawodach uczestniczyło 9 drużyn (5 w kategorii gimnazjum i 4 w kategorii szkół podstawowych).

W turnieju młodzież musiała zmierzyć się z testami z przepisów ruchu drogowego oraz testami z krzyżówek drogowych. Ponadto należało się wykazać umiejętnością jazdy po rowerowym torze przeszkód oraz po miasteczku ruchu drogowego.

Po emocjonujących zawodach w kategorii szkół podstawowych zwyciężyła drużyna z Czemiernik w składzie: Natalia Zagrodna, Łucja Wójtowicz, Paweł Cholewa i Damian Jesionek. Drużynę przygotowywała Justyna Misiejuk. Tuż za nimi uplasowały się drużyny z Woli Osowińskiej i Branicy Radzyńskiej. Czwarte miejsce zajęła drużyna z Polskowoli.

W kategorii gimnazjum swoje umiejętności potwierdzili uczniowie z Czemiernik, wygrywając z dużą przewagą. Drużyna wystąpiła w składzie: Maciej Król, Piotr Cholewa i Damian Oleksiński. Opiekunem drużyny jest Arkadiusz Filipek. Następne miejsca zajęły drużyny z Białki, Woli Osowińskiej, Kąkolewnicy i Suchowoli.

Konkurs przeprowadzili Policjanci z Komendy Powiatowej w Radzyniu Podlaskim.

Zwycięskie drużyny będą reprezentować nasz powiat w finałach wojewódzkich w Opolu Lubelskim i Zamościu.

Gratulujemy zwycięstwa i życzymy sukcesów na dalszych etapach.