Radzyń Podlaski - Nasze miasto z dobrej strony! Mamy 24 marca 2019 imieniny: Gabriela, Marka | 1794 - Powstanie Kościuszkowskie

Natalia Dyjak i Paweł Łazuga w gronie stypendystów

Michał Maliszewski   
poniedziałek, 16 kwietnia 2018 06:00

StypendyściStypendia artystyczne mają długoletnią  tradycję. W Teatrze im. Juliusza Osterwy odbyła się już 15 Gala Stypendystów.

Natalia Dyjak i Patryk Łazuga z Teatru „STRASZYDEŁKA” znaleźli się w gronie tegorocznych stypendystów Marszałka Województwa Lubelskiego. O stypendia ubiegało się ponad 190 młodych twórców w dziedzinie muzyki, plastyki, literatury, fotografii i teatru.

Komisja weryfikacyjna wyłoniła 142 stypendystów w tym 11 w dziedzinie teatru i recytacji. Wicemarszałek Województwa Lubelskiego Krzysztof Grabczuk w słowach skierowanych do stypendystów podkreślił wagę kultury, wagę twórczych pasji w życiu młodego pokolenia, które wzrastając w kręgu własnej kultury lepiej rozumie odrębność kulturową innych narodów. Podkreślił, że młodzi twórcy Lubelszczyzny są ambasadorami naszego województwa w kraju i poza jego granicami. Wyraził dla nich uznanie i zachęcił do dalszej pracy artystycznej, do realizacji twórczych pasji. Gratulujemy Natalii i Patrykowi dziękując za promocję naszej gminy i ulańskiej kultury na wojewódzkim forum.

180415-stypend-1180415-stypend-2180415-stypend-3

 

Zaloguj się, aby dodać komentarz. Nie masz jeszcze swojego konta? Zarejestruj się.