Radzyń Podlaski - Nasze miasto z dobrej strony! Mamy 17 stycznia 2019 imieniny: Marian, Jan, Antoni

Darmowe warsztaty fotograficzne w ROK

Michał Maliszewski   
piątek, 09 lutego 2018 07:00

Darmowe warsztaty fotograficzne w ROKRadzyński Ośrodek Kultury, Związek Polskich Artystów Fotografików Okręg Lubelski, Radzyński Klub Fotograficzny Klatka i firma MEDIKON, serdecznie zapraszają na Warsztaty fotograficzne.

CZEGO MOŻESZ SIĘ DOWIEDZIEĆ:

- jakie są rodzaje lamp używane w studiach fotograficznych

- jak porozumieć  aparat i lampy

- jak zapoznać się z końcówkami do modelowania światła

- jakie są rodzaje światła

- jakie są podstawowe klucze oświetleniowe

- jak oświetlać plan bez przesadnej ilości sprzętu

Zagadnienia

1. Podstawowe źródła światła w studio (oświetlenie ciągłe i lampy światła błyskowego): zasada działania, właściwości i parametry, wyposażenie dodatkowe studia.

2. Aparat fotograficzny i studyjna lampa błyskowa: sposoby wyzwolenia lamp błyskowych, wyzwalanie wielu źródeł światła, synchronizacja z migawką aparatu.

3. Zastosowanie światła modelującego w oświetleniu sceny (sposoby modelowania światła): reflektory, parasolki, softboksy, strumienica, plaster miodu.

4. Pojedyncze źródło światła: światło zmiękczone, światło kontrastowe, kontra, strumień, oświetlenie efektowe.

Prowadzący

Łukasz Borowski

Product Manager w firmie Medikon Polska, ekspert do wyposażenia studiów fotograficznych i filmowych. Doświadczony fotograf, na co dzień w Medikonie zajmuje się wsparciem technicznym i merytorycznym oraz szkoleniami dla fotografujących. Prowadzi szkolenia, wykłady, prezentacje i warsztaty w zakresie zagadnień związanych z fotografia studyjną oraz plenerową dla studentów szkół oraz uczelni fotograficznych i artystycznych, a także wszystkich pasjonatów i profesjonalistów zainteresowanych fotografią.

 

Zaloguj się, aby dodać komentarz. Nie masz jeszcze swojego konta? Zarejestruj się.