Radzyń Podlaski - Nasze miasto z dobrej strony! Mamy 23 maja 2019 imieniny: Iwony, Emilii

Już niedługo

Koncert Riffertone (pop, jazz, r&b) image
Koncert Riffertone (pop, jazz, r&b), 25.05.2019, 20:00, KOFI&TI Kawiarnia i Herbaciarnia Artystyczna
takes place in
Dodaj wydarzenie
Zobacz wszystkie

Reklama

Chcą sygnalizacji świetlnej na skrzyżowaniu K19 z ul. Brzostówiecką

Michał Maliszewski   
czwartek, 08 lutego 2018 08:00

Radna Bożena LecykW naszym mieście jest kilka skrzyżowań o większym natężeniu ruchu, na których trzeba zachować szczególną ostrożność.

Jednym z takich odcinków jest skrzyżowanie drogi krajowej nr 19 z ul. Brzostówiecką, o którym wspomniała podczas styczniowej sesji Rady Miasta radna Bożena Lecyk: - Wszyscy o tym wiemy z lokalnych mediów, że na skrzyżowaniu ulic Brzostówieckiej i K19 ostatnio dość często dochodzi do wypadków drogowych - rozpoczęła. – Dlatego też uważam, że powinniśmy podjąć działania jako miasto w celu wyeliminowania właśnie takich zdarzeń. Życie i zdrowie ludzkie jest sprawą najważniejszą. Czy planowane są w przyszłości jakieś działania zmierzające do poprawy bezpieczeństwa na tym terenie, np. sygnalizacja świetlna, które pomogłyby w rozwiązaniu tego problemu – mówiła Bożena Lecyk.

- Mówiliśmy też o tym na komisji, podstawową kwestią, która daje bezpieczeństwo to przestrzeganie przepisów ruchu drogowego – odpowiedział radnej burmistrz. – Kiedy rozmawiałem o tych kwestiach z przedstawicielami naszej komendy Policji powiedzieli wprost, jeśli każdy będzie przestrzegał przepisów to nie doszłoby do tych tragicznych wydarzeń. Takie działania zostały na terenie naszego miasta poczynione i na skrzyżowaniu drogi nr 63 i nr 19 zostały zainstalowane światła, ale w tym wypadku chodziło o przepustowość. To są dwie bardzo ważne trasy komunikacyjne. Warto będzie porozmawiać z Generalną Dyrekcją Dróg Krajowych i Autostrad czy widzą możliwość założenia w przyszłości sygnalizacji świetlnej. Z tego co dotychczas mi wiadomo na tak krótkim odcinku instalowanie świateł stwarza pewne problemy komunikacyjne i ogranicza przepustowość. Natomiast zawsze można podejmować takie próby, tylko czy one będą zakończone sukcesem, tego nie wiem, bo właścicielem jest GDDKiA. Owszem, ten odcinek przebiega przez miasto, ale my nie mamy tam żadnego władztwa – zakończył Jerzy Rębek.

Apelujemy o zachowanie szczególnej ostrożności na tym skrzyżowaniu. Pod koniec 2017 roku w odstępie tygodnia zdarzyły się tam dwa wypadki, a w ubiegłe wakacje doszło do śmiertelnego potracenia pieszego. 

 

Komentarze  

 
#1 rozwiazanieP.K. 2018-02-08 08:27
wystarczy 100 metrów przed skrzyżowaniem postawić fotoradar, ale fakt - zapomniałem że te stawia się tylko tam, gdzie mają zarabiać a nie dbać o bezpieczeństwo, to jest właśnie POLSKA i jej debilni rządzący
 
 
#2 RE: Chcą sygnalizacji świetlnej na skrzyżowaniu K19 z ul. Brzostówieckąradzynianka1 2018-02-08 11:38
Do P.K. To nie rozwiąże problemu, tylko skutki zderzeń pojazdów tam będą mniejsze.
Ci debile, którzy lubią wymuszać pierwszeństwo przejeżdżając przez skrzyżowania z myślą "a może zdążę" nadal będą tak jeździć. Tam są znaki STOP-u po obu stronach obwodnicy. Na tych co nie stosują się do tych znaków trzeba znaleźć rozwiazanie.
 
 
#3 wypadkiAndrzej K. 2018-02-08 11:41
Moim zdaniem wyeliminują się powoli sami kierowcy,którzy mają zaburzoną percepcję wzrokową dodatkowo wspomaganą okularami o szkłach grubości denka słoika wraz z ich ruplami-rzęchami.Raz zaliczy dzwona i wyczuli się na sytuację na drodze.Szczegółowe badania lekarskie po wypadku wyłapią takich typów.
 
 
#4 przepisów przestrzeganieeSPe 2018-02-08 19:52
Tłumaczenie, że gdyby wszyscy przestrzegali przepisów, nie doszłoby do tragicznych wydarzeń, jest idiotyczne. Równie dobrze można stwierdzić, że gdyby wszyscy przestrzegali przepisów, policja jest niepotrzebna - mimo tego nikt jej nie likwiduje
 
 
#5 Chętnie pokręcęRowerowyRadzyń 2018-02-08 22:27
Przed to skrzyżowanie ale najpierw wypiaskuję nowa ramę
(...)
 
 
#6 Sygnalizacja niepotrzebnafor_sale 2018-02-09 00:50
Moim zdaniem często sprawdzają się najprostsze rozwiązania. Przed dojazdem do DK19 z obu stron zainstalowałbym po 2-3 progi zwalniające plus ewentualnie pulsujące światło STOP. W przypadku sygnalizacji po co zatrzymywać 10 aut na drodze krajowej żeby z podporządkowanej wyjechał 1 samochód. Co prawda rzadko przejeżdżam przez skrzyżowanie, częściej już włączam się do ruchu na DK19, ale tam na prawdę jest świetna widoczność. W przypadku skrzyżowań sygnaliacja świetlna ma sens w przypadku skrzyżowania dwóch ważnych ciągów komunikacyjnych. Czy ul. Brzostówiecka i Targowa są takimi ważnymi ciągami ? Czym
to skrzyżowanie różni się od następnego z Płudzińską, w Białce czy innymi na DK19 ? Światła dużo nie pomogą, znajdzie się taki co na „późnym pomarańczowym” przejedzie bo co „on nie zdąży!?”.
 
 
#7 Pytanie do Adminafor_sale 2018-02-09 00:59
Szanowna moderacjo, dlaczego została wyłączona możliwość oceny komentarzy ? Nie wszyscy użytkownicy pisali komentarze, ale szybko można było kliknąć +\- i widać było jakiś trend, które opinie były uważane za słuszne. Czy komuś to przeszkadzało ? Może ktoś z Panów i Władców nie mógł na to patrzeć ?

Pozdrawiam serdecznie
 
 
#8 Do for saletrybunek 2018-02-09 01:39
W końcu zablokowali te durne + i minusy. Za te wyzwiska i obrażanie np "radzyniak 95" to woogle powinno nie być komentarzy. Ludzie się zachować nie umieją. Władza jak władza ale to nie znaczy żeby nie szanować burmistrza jako człowieka. Na chamstwo nie ma sposobu. Bardzo dobrze że zablokowano. Nie wszyscy wiedzą że za takie "bezczelne" komentarze grozi odpowiedzialność karna. Bardzo dobra decyzja!
Ciekawe czy niektórzy mieliby odwagę cywilną w oczy tak po kimś "jechać".
 
 
#9 Odpowiedzialność karnaradzyniak95 2018-02-09 09:55
Za to że mówię że Rębek okłamuje Radzyniakow z jego obieynicami?

Kogoś fantazja poniosła i to szczera.

Skoro mówisz że ludzie się nie umieją zachować to możesz nie pamiętać że obecny dyrektor ROK wypalił tekstem na Facebooku o wyborze dyrektora powiatowej biblioteki "bmw- bierna , mierna , wierna"

W (...) mam ugrupowania polityczne ale nie znoszę kiedy skoczek partyjny i radzyński spioch w sejmie odkąd został Burmistrzem to wrzuca Radzyń w coraz to nowsze kary finansowe.
 
 
#10 for salekylo79 2018-02-09 11:06
Pisałem już pod jednym z komentarzy jak powinno wyglądać ocenianie komentarzy. Tylko i wyłącznie po zalogowaniu do serwisu. Jeden komentarz jedna ocena na plus bądź minus. Niestety Admini poszli na łatwiznę i wyłączyli możliwość oceniania. A wszystko przez jednego czy też kilku prawilnychktórzy nie potrafią "zachować" się przy wystawianiu ocen . Trochę żal że Admini wrzucili wszystkich do jednego worka . To tak jakby powiedzieć że każdy Polak który jedzie do Niemiec jedzie po to by kraść. Tyle w temacie
 
 
#11 Adminipasqd111 2018-02-09 12:29
Nie pierwszy raz dali ciała, ja od ponad roku nie mogę się doczekać nagrody za wygranie typera, he, he, żeby jeszcze napisali sory daliśmy d...py, nici z nagrody, ale nie, najlepiej schować głowę w piasek...lub kasować niewygodne komentarze
 

Zaloguj się, aby dodać komentarz. Nie masz jeszcze swojego konta? Zarejestruj się.