Radzyń Podlaski - Nasze miasto z dobrej strony! Mamy 18 kwietnia 2024 imieniny: Alicji, Bogusławy | 2011 - zmarł Czesław Kołbuś, wieloletni dyrektor Szkoły Podstawowej Nr 2

Już niedługo

Nigdzie się nie wybieraj... Siedź spokojnie w domu i oglądaj telewizję, albo czytaj książki :)
Dodaj wydarzenie
Zobacz wszystkie

Reklama

Znajomość z „Jennifer” bardzo drogo go kosztowała

Piotr Mucha / Policja Radzyń Podlaski   
poniedziałek, 19 września 2022 16:22

OszustW piątkowe popołudnie do radzyńskiej komendy zgłosił się 44-letni mieszkaniec gminy Wohyń.

Z  relacji mężczyzny wynikało, że padł ofiarą oszustów. Z opisanej historii wynikało, że na początku września za pomocą komunikatora skontaktowała się z nim nieznajoma kobieta. Przedstawiła się jako „Jennifer”, która jest amerykańskim żołnierzem przebywającym w Syrii i stacjonującym w Damaszku.

Mężczyzna zaczął z nią korespondować. Kiedy internetowa znajomość zaczęła „przybierać na sile”, nagle „Jennifer poprosiła 44-latka o pomoc.

Mężczyzna miał przyjąć od niej paczki z zawartością sporej sumy pieniędzy oraz dokumentów. Ze swojej strony miał jedynie dla nadania paczki podać swoje imię i nazwisko, adres zamieszkania, mail oraz numer telefonu. W trakcie prowadzonych rozmów był zapewniany, że za przesłanie paczki nie będzie ponosić żadnych kosztów bo wszystko zostało już opłacone. Za przysługę miał być godziwie wynagrodzony.

Pewnego dnia 44-latek otrzymał wiadomość, że paczka została już nadana, a na jego adres mailowy wpłynęła wiadomość od rzekomej firmy kurierskiej z linkiem do śledzenia przesyłki. W tej wiadomości znajdowała się również informacja, że paczka została wstrzymana na Ukrainie ze względu na brak certyfikatów. Aby wykupić certyfikat,  na wskazane konto miał przelać 1800 dolarów.

Nie podejrzewając oszustwa, zgodnie z przesłaną instrukcją poszedł do swojego banku i dokonał przelewu, a następnie wysłał zdjęcie potwierdzające realizację opłaty.

Po tym wszystkim skontaktowała się z nim „Jennifer” z wiadomością, że paczka dojdzie za dwa lub trzy dnia i że ma ją śledzić na wskazanej stronie.

Kiedy po tym terminie paczka nie dotarła, ponownie wpłynęła wiadomość, o braku wymaganych certyfikatów i konieczności  opłacenia równowartości 4200 dolarów.  Również i tym razem mężczyzna zrealizował polecenia wpłacając kwotę ponad  21 000 złotych. Taka sytuacja powtórzyła się jeszcze dwukrotnie, a 44-latek za każdym razem dokonywał opłat. Łącznie wpłacił na konta podane w wiadomościach ponad 100 tysięcy złotych.

Kiedy pewnej nocy otrzymał informację, że paczka znajduję się w Warszawie, jednak do jej odbioru znów konieczna jest opłata wysokości 20 tysięcy dolarów, dopiero zrozumiał że padł ofiarą oszustwa.  O całej sprawie postanowił powiadomić Policję.

Ostrzegamy przed oszustami! Zawierając nowe znajomości, należy być ostrożnym, zwłaszcza, jeśli poznana przez Internet osoba prosi nas o pieniądze. Oszuści działają według pewnych schematów. Poprzez regularny kontakt i przedstawianie fałszywych historii z życia zdobywają zaufanie ofiary, a następnie proszą o pomoc finansową. Tylko nasza ostrożność, czujność i dystans do przekazywanych informacji spowodują, że nie staniemy się kolejną ofiarą oszustów.

 

Komentarze  

 
#1 GŁUPOTAgienekola 2022-09-19 21:11
Głupota ludzka nie zna granic !! :D
 
 
#2 RE: Znajomość z „Jennifer” bardzo drogo go kosztowałalukas1 2022-09-20 07:52
Ubaw po pachy z głupoty ludzkiej
 
 
#3 Gdzie są te jełopy?Wuk 2022-09-20 08:34
Taka sama głupota zaprowadziła pandemię. Najstarszy numer świata: przestraszyć, żeby sprzedawać lek na strach. I cała masa jełopów i tych prostych i tych rzekomo uczonych dała się wrobić w błąd poznawczy. "Poprzez regularny kontakt i przedstawianie fałszywych historii zdobywają zaufanie ofiary, a następnie proszą. Tylko nasza ostrożność, czujność i dystans do przekazywanych informacji spowodują, że nie staniemy się kolejną ofiarą oszustów".
No i gdzie jesteście jełopy?
 
 
#4 nieważne ktobzien 2022-09-20 10:19
Policja nie powinna zajmować się bezmózgowcami, Przyjąć zawiadomienie, podać do publicznej wiadomości, nagłośnić ku przestrodze innym ( chociaż to nic nie daje ) i zamknąć sprawę.
Na tyle ostrzeżeń co wszędzie jest nawet i na tych radzyńskich stronach nie należy pomagać w żadnym stopniu głupkom.
 
 
#5 RE: Znajomość z „Jennifer” bardzo drogo go kosztowałaWuk 2022-09-20 11:15
Wręcz przeciwnie. Prokuratura powinna ścigać wszystkich winnych przestępstw.
 
 
#6 JełopyPaolo Borsellino 2022-09-20 14:11
200000 ponadmiarowych zgonów.
A tu się okazuje, ze to błąd poznawczy.

Jełop, to mało napisać...
 
 
#7 Jełopy i zbrodniarzeWuk 2022-09-20 14:32
240.000 zgonów ponadwymiarowych, których nawet Niedzielskiemu nie udało się powiązać z covidem jest wynikiem zamknięcia służby zdrowia. Jak się przez dwa lata nie leczy ludzi to takie są skutki.
Lekarstwo okazało się gorsze od choroby.

Opracowanie ponad 300 badań na temat pandemii.

https://ordomedicus.org/produkt/biala-ksiega-pandemii-koronawirusa-pendrive/
 
 
#8 Znajdź 10 rożnic między "obrazkami"Wuk 2022-09-20 14:51
A nasze państwo zamiast karać za łamanie prawa, co jest pierwszą rolą państwa zajmuje się handlem szczepionkami, maskami, respiratorami (niesprawnymi), węglem, dofinansowywaniem wybranych firm, prowadzeniem hoteli (po co państwu hotele??? - przecież to oczywista przykrywka dla biznesu!!), rujnowaniem Polski i Polaków, aferami, marnotrawstwem gigantycznym, przesiedlaniem Ukraińców, dofinansowaniem Ukrainy. Czego się nie dotknie to spieprzy. A prokuratury nic. Lekarze odmawiali pomocy medycznej chorym ale za to namawiali dzieci w szkołach do eksperymentów medycznych a prokurator nic nie zrobił. Dyrektorzy, którzy pozamykali szkoły dalej są dyrektorami. A za to jest do 3 lat kicia. Konstytucja leży na śmietniku, złamano tyle ustaw ile się tylko dało, politycy nadal uskuteczniają groźby karalne wobec Narodu a prokuratury nic nie robią. (...) władza. Mafia, która zrobi z kraju obóz koncentracyjny, dzięki takim urobionym medialnie Paolom Borsellinom.

Wcześniej linkowałem opracowanie naukowe więc teraz próbka bełkotu pseudonaukowego, mowy o niczym, sygnowanej nazwiskami przekupnych profesorów: https://naukaprzeciwpandemii.pl/

Jełopy nie są w stanie znaleźć różnicy. I te jełopy uczą nam dzieci, leczą nas i wypisują nonsensy ...
 
 
#9 Der Onet o pandemiiWuk 2022-09-20 19:03
Okazuje się, że Der Onet już pisze jak zrobiono pandemię. Tutaj jest omówienie: https://www.youtube.com/watch?v=DHkMI28MJrM
 
 
#10 Mężczyzna okazal sie WukBycy 2022-09-25 00:21
Mężczyzną okazał sie Wuk. foliarstwo ma sie dobrze w naszym regionie. sa barany to trzeba je golic. golic ich na ZERO.
 

Zaloguj się, aby dodać komentarz. Nie masz jeszcze swojego konta? Zarejestruj się.

noimage
Sprzedam
sobota, 13 kwietnia 2024
noimage
wykonam sesje zdjęciowe
środa, 10 kwietnia 2024