Radzyń Podlaski - Nasze miasto z dobrej strony! Mamy 22 maja 2024 imieniny: Julii, Heleny

Już niedługo

Sportowy Dzień Dziecka image
Sportowy Dzień Dziecka, 02.06.2024, 14:00, Park Miejski
Dodaj wydarzenie
Zobacz wszystkie

Reklama

Po pijanemu doprowadził do kolizji

Piotr Mucha / Policja Radzyń Podlaski   
środa, 03 listopada 2021 06:00

PolicjaSurowe konsekwencje czekają 33-latka z gminy Borki.

Mając ponad 3 promile, spowodował kolizję drogową. Dodatkowo okazało się, że nie posiada uprawnień do kierowania. Teraz za swoje postępowanie odpowie przed sądem.

Do zdarzenia doszło w niedzielę kilka minut po godziną 19:00 w miejscowości Borki na drodze K-19. Jak wstępnie ustalili policjanci, kierujący samochodem marki Audi A6, 33-letni mieszkaniec gminy Borki, doprowadził do kolizja drogowej z kierującą samochodem marki Kia Optima. Kiedy na miejsce zdarzenia przyjechali policjanci, zastali oboje kierujących. Na szczęście nie odnieśli obrażeń.

Przeprowadzone przez mundurowych badanie stanu trzeźwości uczestników zdarzenia wykazało, że 33-latek miał w organizmie ponad 3 promile alkoholu. Dodatkowo mężczyzna nie posiadał uprawnień do kierowania pojazdami.

Teraz 33-latek odpowie za swoje czyny przed sądem. Kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości zagrożone jest karą do 2 lat pozbawienia wolności. Mężczyzna odpowie również za spowodowanie kolizji drogowej, musi się liczyć z zapłatą świadczenia na rzecz Funduszu Pomocy Pokrzywdzonym oraz Pomocy Postpenitencjarnej w kwocie nie mniejszej niż 5 tysięcy złotych, a także orzeczeniem przez sąd zakazu kierowania pojazdami na minimum 3 lata.

 

Zaloguj się, aby dodać komentarz. Nie masz jeszcze swojego konta? Zarejestruj się.

noimage
Buraki ćwikłowe
poniedziałek, 13 maja 2024
SPRZEDAM DRUKARKÄ
SPRZEDAM DRUKARKĘ
czwartek, 09 maja 2024