Radzyń Podlaski - Nasze miasto z dobrej strony! Mamy 5 czerwca 2023 imieniny: Bonifacego, Walerii

Już niedługo

Nigdzie się nie wybieraj... Siedź spokojnie w domu i oglądaj telewizję, albo czytaj książki :)
Dodaj wydarzenie
Zobacz wszystkie

Reklama

Po pijanemu doprowadził do kolizji

Piotr Mucha / Policja Radzyń Podlaski   
środa, 03 listopada 2021 06:00

PolicjaSurowe konsekwencje czekają 33-latka z gminy Borki.

Mając ponad 3 promile, spowodował kolizję drogową. Dodatkowo okazało się, że nie posiada uprawnień do kierowania. Teraz za swoje postępowanie odpowie przed sądem.

Do zdarzenia doszło w niedzielę kilka minut po godziną 19:00 w miejscowości Borki na drodze K-19. Jak wstępnie ustalili policjanci, kierujący samochodem marki Audi A6, 33-letni mieszkaniec gminy Borki, doprowadził do kolizja drogowej z kierującą samochodem marki Kia Optima. Kiedy na miejsce zdarzenia przyjechali policjanci, zastali oboje kierujących. Na szczęście nie odnieśli obrażeń.

Przeprowadzone przez mundurowych badanie stanu trzeźwości uczestników zdarzenia wykazało, że 33-latek miał w organizmie ponad 3 promile alkoholu. Dodatkowo mężczyzna nie posiadał uprawnień do kierowania pojazdami.

Teraz 33-latek odpowie za swoje czyny przed sądem. Kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości zagrożone jest karą do 2 lat pozbawienia wolności. Mężczyzna odpowie również za spowodowanie kolizji drogowej, musi się liczyć z zapłatą świadczenia na rzecz Funduszu Pomocy Pokrzywdzonym oraz Pomocy Postpenitencjarnej w kwocie nie mniejszej niż 5 tysięcy złotych, a także orzeczeniem przez sąd zakazu kierowania pojazdami na minimum 3 lata.

 

Zaloguj się, aby dodać komentarz. Nie masz jeszcze swojego konta? Zarejestruj się.

wciÄgarka 2t
wciągarka 2t
niedziela, 04 czerwca 2023
noimage
Instalacja fotowoltaiczna z montażem
poniedziałek, 29 maja 2023