Radzyń Podlaski - Nasze miasto z dobrej strony! Mamy 20 maja 2022 imieniny: Aleksandra, Bernardyna | 2002 - ks. Zbigniew Kiernikowski otrzymał sakrę biskupią

Już niedługo

MECZ WSPOMNIEŃ na BULWARACH! image
MECZ WSPOMNIEŃ na BULWARACH!, 28.05.2022, 11:00, Drabinki na Bulwarach przy boisku
Dodaj wydarzenie
Zobacz wszystkie

Reklama

Powrót z pracy zakończony dachowaniem. Powodem okazały się promile

Piotr Mucha / Policja Radzyń Podlaski   
środa, 07 lipca 2021 06:00

Audi po dachowaniuKierujący audi na prostym odcinku drogi stracił panowanie nad pojazdem i doprowadził do dachowania samochodu.

Badanie wykazało, że w chwili zdarzenia miał niemal 2,5 promila alkoholu w organizmie. Jak ustalili policjanci, mężczyzna w takim stanie wracał z pracy.

Do zdarzenia doszło 5 lipca br. po godzinie 18:00 w miejscowości Derewiczna, gmina Komarówka Podlaska. Kierujący samochodem osobowym marki Audi A4, 56-letni mieszkaniec gminy Wohyń stracił panowanie nad pojazdem, zjechał na przeciwległy pas ruchu, a następnie do przydrożnego rowu, gdzie doszło do dachowania samochodu. W wyniku zdarzenia mężczyzna z obrażeniami ciała trafił do szpitala.

Po sprawdzeniu stanu trzeźwości przez policjantów okazało się, że 56-latek był nietrzeźwy, w organizmie miał niemal 2,5 promila alkoholu. Mężczyzna funkcjonariuszom tłumaczył, że wraca z pracy i zasnął za kierownicą.

Teraz 56-latek odpowie przed sądem za kierowanie samochodem w stanie nietrzeźwości. Grozi mu do 2 lat pozbawienia wolności. Musi się również liczyć ze świadczeniem pieniężnym na rzecz Funduszu Pomocy Pokrzywdzonym oraz Pomocy Postpenitencjarnej w kwocie nie mniejszej niż 5 tysięcy złotych, a także orzeczeniem przez sąd zakazu kierowania pojazdami na minimum 3 lata.

 

Zaloguj się, aby dodać komentarz. Nie masz jeszcze swojego konta? Zarejestruj się.