Radzyń Podlaski - Nasze miasto z dobrej strony! Mamy 26 maja 2022 imieniny: Filipa, Pauliny, Marianny - DZIEŃ MATKI

Już niedługo

Repertuar Kino Oranżeria 27.-29.05.2022 image
Repertuar Kino Oranżeria 27.-29.05.2022, 27.05.2022
Dodaj wydarzenie
Zobacz wszystkie

Reklama

Rozkład jazdy autobusów Ogłoszenia Imprezy i wydarzenia Ceny paliw

Na skróty

Po pijaku jechał do sklepu po alkohol

Za Piotr Woszczak / Policja Radzyń Podlaski   
czwartek, 24 czerwca 2021 16:00

Policja„Wypiłem niedawno piwo i przyjechałem po kolejne”.

Takie słowa usłyszeli policjanci z radzyńskiej komendy od 38-letniego kierującego passatem w miejscowości Turów. Do kontroli drogowej doszło wczoraj przed godziną 21:00 w miejscowości Turów, gmina Kąkolewnica. Policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego, podczas patrolu zauważyli osobowy samochód marki Volkswagen Passat, który jechał w sposób wskazujący, że kierujący może być pijany.

Funkcjonariusze zatrzymali samochód, podczas prowadzonej kontroli przypuszczenia mundurowych potwierdził wynik badania na zawartość alkoholu w organizmie, który wykazał, że 38-latek jest nietrzeźwy.

Alkomat wskazał blisko 1,5 promila alkoholu w jego organizmie. Mężczyzna tłumaczył policjantom, że wcześniej wypił piwo, a teraz jechał po kolejne.

Teraz 38-latkowi grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności. Musi się również liczyć z zapłatą świadczenia na rzecz Funduszu Pomocy Pokrzywdzonym oraz Pomocy Postpenitencjarnej w kwocie nie mniejszej niż 5 tysięcy złotych, a także orzeczeniem przez sąd zakazu kierowania pojazdami na minimum 3 lata.

 

Zaloguj się, aby dodać komentarz. Nie masz jeszcze swojego konta? Zarejestruj się.