Radzyń Podlaski - Nasze miasto z dobrej strony! Mamy 7 czerwca 2023 imieniny: Wiesława

Już niedługo

Nigdzie się nie wybieraj... Siedź spokojnie w domu i oglądaj telewizję, albo czytaj książki :)
Dodaj wydarzenie
Zobacz wszystkie

Reklama

Po pijaku dachowała samochodem. Wiozła dzieci...

Piotr Mucha / Policja Radzyń Podlaski   
poniedziałek, 21 czerwca 2021 18:00

Skoda w rowieZa narażenie dzieci na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty życia lub ciężki uszczerbek na zdrowiu oraz kierowanie w stanie nietrzeźwości odpowie 38-latka.

Ze wstępnych ustaleń mundurowych wynika, że wczoraj (20 czerwca br.) około godziny 16:45 w miejscowości Niewęgłosz na drodze wojewódzkiej, kierująca samochodem osobowym marki Skoda Octavia, 38-letnia mieszkanka gminy Ostrówek zjechała do przydrożnego rowu, gdzie doszło do dachowania samochodu.

Kobietą funkcjonariuszom tłumaczyła, że sięgała po telefon komórkowy wskutek czego straciła panowanie nad kierowaną skodą.

Przeprowadzone przez policjantów badanie alkomatem wykazało, że w chwili zdarzenia kierująca była w stanie nietrzeźwości, w organizmie miała ponad 1,5 promila alkoholu. Ponadto przewoziła w aucie dwójkę małych dzieci w wieku 2 lat i 5 miesięcy.

Teraz 38-latka odpowie za swoje czyny przed sądem. Za narażenie dziecka na niebezpieczeństwo utraty życia lub zdrowia grozi kara do 5 lat więzienia. Natomiast za kierowanie pojazdem będąc w stanie nietrzeźwości kodeks karny przewiduje karę do 2 lat pozbawienia wolności. 38-latka musi się również liczyć z zapłatą świadczenia na rzecz Funduszu Pomocy Pokrzywdzonym oraz Pomocy Postpenitencjarnej w kwocie nie mniejszej niż 5 tysięcy złotych, a także orzeczeniem przez sąd zakazu kierowania pojazdami na minimum 3 lata.

 

Zaloguj się, aby dodać komentarz. Nie masz jeszcze swojego konta? Zarejestruj się.

zegar kominkowy Åcienny
zegar kominkowy ścienny
niedziela, 04 czerwca 2023
koÅowrotek
kołowrotek
niedziela, 04 czerwca 2023