Radzyń Podlaski - Nasze miasto z dobrej strony! Mamy 21 września 2021 imieniny: Jonasza, Mateusza

Już niedługo

Repertuar KINA ORANŻERIA 24.-29.09.2021 image
Repertuar KINA ORANŻERIA 24.-29.09.2021, 24.09.2021
Dodaj wydarzenie
Zobacz wszystkie

Reklama

Rozkład jazdy autobusów Ogłoszenia Imprezy i wydarzenia Ceny paliw

Na skróty

Z dożywotnim zakazem i po pijaku kierował samochodem

Piotr Mucha / Policja Radzyń Podlaski   
piątek, 28 maja 2021 18:00

Samochód mężczyznyWczoraj około godziny 12:30 patrol radzyńskiej drogówki pełniąc służbę nieoznakowanym radiowozem zauważył kierującego samochodem marki Volkswagen Golf, którego styl jazdy wzbudził podejrzenia mundurowych.

Mężczyzna zastał zatrzymany do kontroli drogowej. Podczas prowadzonych czynności okazało się, że kierującym golfem był 38-letni mieszkaniec gminy Drelów. Po przeprowadzeniu badania na zawartość alkoholu w organizmie okazało się, że mężczyzna jest pijany. Urządzenie wskazało ponad 2 promile w jego organizmie.

Dodatkowo w trakcie prowadzonych czynności funkcjonariusze ustalili, że kierujący posiada dożywotni zakaz prowadzenia pojazdów. 38-latek w takim stanie przewoził trzeźwego pasażera, który posiadał uprawnienia do kierowania.

Teraz o dalszym losie 38-latka zadecyduje sąd. Kodeks karny za jazdę w stanie nietrzeźwości w okresie obowiązywania zakazu prowadzenia pojazdów przewiduje karę pozbawienia wolności do 5 lat. Mężczyzna musi się również liczyć z zapłatą świadczenia na rzecz Funduszu Pomocy Pokrzywdzonym oraz Pomocy Postpenitencjarnej w kwocie nie mniejszej niż 5 tysięcy złotych.

 

Zaloguj się, aby dodać komentarz. Nie masz jeszcze swojego konta? Zarejestruj się.