Radzyń Podlaski - Nasze miasto z dobrej strony! Mamy 14 czerwca 2021 imieniny: Bazylego, Waleriana

Już niedługo

Repertuar KINO ORANŻERIA  18.-22.06.2021 image
Repertuar KINO ORANŻERIA 18.-22.06.2021, 18.06.2021
Dodaj wydarzenie
Zobacz wszystkie

Reklama

Rozkład jazdy autobusów Ogłoszenia Imprezy i wydarzenia Ceny paliw

Na skróty

Zatrzymał pijanego kierowcę w czasie wolnym od służby

Piotr Woszczak / Policja Radzyń Podlaski   
wtorek, 18 maja 2021 06:00

Zatrzymany miał ponad 2,5 promila alkoholu we krwiPonad dwa i pół promila alkoholu miał w organizmie 60-latek, którego w czasie wolnym od służby zatrzymał funkcjonariusz radzyńskiej policji.

W niedzielę około godziny 17.00 w miejscowości Czemierniki policjant z radzyńskiej jednostki, jadąc w czasie wolnym od służby wymijał pojazd, w którym za kierownicą siedział mężczyzna, którego zachowanie wskazywało, że może być pijany.

Funkcjonariusz zawrócił za samochodem, a następnie uniemożliwił dalszą jazdę kierującemu. Na miejsce wezwał patrol policji, który potwierdził podejrzenie stanu nietrzeźwości.

W organizmie 60 letniego mieszkańca gminy Czemierniki było ponad 2,5 promila alkoholu. W trakcie sprawdzenia kierującego w policyjnych systemach okazało się, że 60-latek posiada aktualny zakaz kierowania pojazdami mechanicznymi obowiązujący do 2023 roku. Mężczyzna wkrótce za swój czyn odpowie przed sądem. Grozi mu kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Nietrzeźwi kierujący pojazdami stwarzają realne zagrożenie dla siebie oraz innych użytkowników dróg. Alkohol znacznie obniża koncentrację oraz zaburza zdolność oceny sytuacji. Apelujemy do osób, które zauważą pijanego kierowcę, aby reagować i jak najszybciej powiadomić Policję.

 

Zaloguj się, aby dodać komentarz. Nie masz jeszcze swojego konta? Zarejestruj się.