Radzyń Podlaski - Nasze miasto z dobrej strony! Mamy 21 stycznia 2022 imieniny: Agnieszka, Inez, Jarosław

Już niedługo

Nigdzie się nie wybieraj... Siedź spokojnie w domu i oglądaj telewizję, albo czytaj książki :)
Dodaj wydarzenie
Zobacz wszystkie

Reklama

Policjant rozpoznał skradziony rower

Piotr Woszczak / Policja Radzyń Podlaski   
poniedziałek, 19 kwietnia 2021 05:00

Skradziony rowerPolicjanci z radzyńskiej prewencji zatrzymali 51-latka, który został rozpoznany przez mieszkańca powiatu, jako sprawca kradzieży jego roweru.

Jak się jednak okazało, na stację paliw obywatel Litwy przyjechał innym jednośladem, niż tym skradzionym zgłaszającemu. Jak ustalił dyżurny jednostki przeglądając ogłoszenia w internecie, rower, którym poruszał się obcokrajowiec, został skradziony innemu mężczyźnie z garażu. Policjant rozpoznał jednoślad po zdjęciu, które nieświadomy kradzieży właściciel wstawił w ogłoszeniu o jego sprzedaży.

W piątek po południu dyżurny radzyńskiej komendy został poinformowany przez mieszkańca powiatu radzyńskiego, że rozpoznał na stacji paliw mężczyznę, który dzień wcześniej ukradł mu rower. We wskazane przez zgłaszającego miejsce pojechali policjanci z prewencji. Mundurowi zastali tam 51- letniego obywatela Litwy, który przyjechał na stację rowerem. Jak się jednak okazało, wskazany przez pokrzywdzonego sprawca, przyjechał innym rowerem, niż skradzionym dzień wcześniej zgłaszającemu.

Nie dość, że 51-latek był pod wpływem 1,5 promila alkoholu, to nie przyznawał się do kradzieży jednośladu z dnia poprzedniego. Nie umiał też wytłumaczyć, skąd ma rower, którym obecnie przyjechał. Twierdził, że nie pamięta. Mężczyzna został zatrzymany i doprowadzony do komendy.

W trakcie prowadzonych przez policjantów dalszych ustaleń, dyżurny jednostki na jednym z ogłoszeń w internecie napotkał zdjęcia roweru bardzo podobnego do tego, którym dysponował obcokrajowiec. Jak się okazało, było to ogłoszenie sprzedaży jednośladu, który od 51-latka został zabezpieczony. Kiedy z autorem ogłoszenia skontaktowali się policjanci, ten był zaskoczony telefonem z Policji będąc pewnym, że jego rower stoi w garażu.

Zatrzymany obywatel Litwy spędził noc w policyjnym areszcie. Po wytrzeźwieniu usłyszał zarzuty kradzieży mienia o łącznej wartości blisko 2200 złotych. Grozi mu za to kara do 5 lat więzienia.

 

Komentarze  

 
#1 Proszę zobaczyć jak policja w Radzyniu traktuję niewinnych obywatelijesika985 2021-04-19 10:50
 
 
#2 pełna kulturaradzyniak13 2021-04-19 19:49
oby tak zawsze było.
 
 
#3 RE: Policjant rozpoznał skradziony rowerpioter 2021-04-19 23:17
ładny filmik bardzo ładny. Tylko kciałbym milicję poinformować o tym że obatele mają wlasne aparaty fotograficzne,mój ściąga ryja z km w formacie 4K. zrobię takich dziesięć fotek milicyjnych mordek wraz z godziną zrobienia zdjęcia i wnioskiem o ukaranie z art 116 KW. gwarantuje masek z mordek nie zdejmiecie w żadnym miejscu publicznym.
 

Zaloguj się, aby dodać komentarz. Nie masz jeszcze swojego konta? Zarejestruj się.