Radzyń Podlaski - Nasze miasto z dobrej strony! Mamy 17 kwietnia 2021 imieniny: Roberta, Rudolfa

Już niedługo

Nigdzie się nie wybieraj... Siedź spokojnie w domu i oglądaj telewizję, albo czytaj książki :)
Dodaj wydarzenie
Zobacz wszystkie

Reklama

Rozkład jazdy autobusów Ogłoszenia Imprezy i wydarzenia Ceny paliw

Na skróty

Produkował nielegalnie alkohol

Piotr Mucha / Policja Radzyń Podlaski   
sobota, 13 marca 2021 10:54

Zabezpieczone beczki z zacierem oraz urządzenia do produkcji alkoholuZa nielegalną produkcję alkoholu odpowie 70-letni mieszkaniec gminy Borki.

Podczas przeszukania jego posesji kryminalni zabezpieczyli aparaturę do produkcji alkoholu, beczki z zawartością „zacieru” oraz gotowy już produkt. 

Radzyńscy kryminalni wspólnie z funkcjonariuszami Działu Kontroli Celno-Skarbowej Rynku Delegatury Lubelskiego Urzędu Celno-Skarbowego w Białej Podlaskiej weryfikując posiadane informacje dokonali przeszukania posesji w jednej z miejscowości położonej w gminie Borki. W trakcie prowadzonych czynności mundurowi w kotłowni domu ujawnili i zabezpieczyli aparaturę do produkcji alkoholu.

Łącznie zabezpieczyli 360 litrów „zacieru” i niemal 7 litrów gotowego alkoholu. Z ustaleń policjantów wynika, że domową produkcją alkoholu zajmował się 70-latek, mieszkaniec gminy Borki.

Teraz o dalszym losie mężczyzny zdecyduje sąd. Obowiązujące w Polsce przepisy zabraniają produkcji alkoholu bez odpowiedniego wpisu do rejestru producentów. Czyn taki jest traktowany jako przestępstwo zagrożone kara pozbawienia wolności do roku. Mężczyzna będzie tez musiał pożegnać się z zabezpieczonym sprzętem i wyprodukowanym trunkiem.

 

Komentarze  

 
#1 Szkodakomentator1233 2021-03-18 15:17
Tyle dobroci się zmarnuje (pewnie zutylizują) :(
 

Zaloguj się, aby dodać komentarz. Nie masz jeszcze swojego konta? Zarejestruj się.