Radzyń Podlaski - Nasze miasto z dobrej strony! Mamy 19 października 2020 imieniny: Piotra, Michała, Ziemowita

Już niedługo

REPERTUAR KINA
REPERTUAR KINA "ORANŻERIA" 23.-26.10.2020, 23.10.2020
Dodaj wydarzenie
Zobacz wszystkie

Reklama

Rozkład jazdy autobusów Ogłoszenia Imprezy i wydarzenia Ceny paliw

Na skróty

Oszukali ją na 47 tysięcy złotych

Mariusz Szczygieł   
piątek, 03 kwietnia 2020 11:29

Uwaga! Oszust47 tysięcy złotych straciła mieszkanka gminy Wohyń, która padła ofiarą oszustów.

Do radzyńskiej komendy zgłosiła się 33-letnia mieszkanka gminy Wohyń. Kobieta oświadczyła, że w godzinach porannych, na telefon stacjonarny, który odebrała jej 64-letnia teściowa zadzwonił mężczyzna podający się za policjanta. Poinformował, że jej syn spowodował wypadek ze skutkiem śmiertelnym. Instruował również, w jaki sposób uchronić go przed odpowiedzialnością karną i trafieniem do aresztu.

Starsza kobieta o wszystkim poinformowała swoją synową, która później prowadziła rozmowę z „fałszywym policjantem”. Kobiety zgodnie z wytycznymi rozmówcy spakowały pieniądze w kopertę, a następnie 33-latka udała się do Radzynia Podlaskiego, gdzie doszło do ich przekazania. Pieniądzę przepadły...

Od kolejnej osoby 62 tysiące zł próbowali wyłudzić oszuści od mieszkanki naszego miasta. Dzwoniąca kobieta podając się za jej córkę poinformowała o spowodowaniu wypadku drogowego. Mało brakowało, a kobieta wypłaciłaby z konta pieniądze i przekazała je oszustom. Ostatecznie czujność dyrektora jednego z banków, który podejrzewał, że jest to oszustwo uchroniła ją przed utratą oszczędności.

Tylko 1 kwietnia policjanci  z radzyńskiej jednostki otrzymali 8 zgłoszeń od mieszkańców powiatu dotyczących wyłudzenia pieniędzy - i nie były to żarty na Prima Aprilis...

PAMIĘTAJMY!!!

Sposób postępowania oszustów jest bardzo charakterystyczny i w każdym przypadku podobny. Sprawcy nawiązują telefonicznie kontakt z wytypowanymi osobami. Zwracają się z pilną prośbą o przekazanie pieniędzy. Powody wymagające nagłej „pomocy” finansowej są przeróżne. Najczęściej dotyczą wypadku drogowego lub innej nagłej sytuacji, gdzie pieniądze mają pomóc w uniknięciu konsekwencji. Zazwyczaj, po chwili dzwoni kolejny przestępca podający się za „policjanta” w celu potwierdzenia poprzedniego telefonu. Niestety po przekazaniu umówionej kwoty, wszelki kontakt z przestępcami urywa się. Z reguły wówczas pokrzywdzony orientuje się, że padł ofiarą oszusta.

W dalszym ciągu apelujemy!!!

Aby nie stać się ofiarą oszustwa, należy przestrzegać następujących zasad:

 • zachowaj szczególną ostrożność w kontaktach z obcymi;
 • nie podejmuj pochopnych działań, daj sobie czas do namysłu;
 • skontaktuj się z rodziną i zweryfikuj informacje;
 • nigdy nie przekazuj pieniędzy osobom nieznajomym;
 • nie wierz w żadne fantastyczne okazje! nie ma takich!
 • nie udzielaj przez telefon żadnych informacji dotyczących danych osobowych, numerów kont bankowych, haseł do nich oraz stanu majątkowego;
 • nie ufaj osobom, które przez telefon podają się za Twoich krewnych;
 • nie wpuszczaj do domu osób nieznajomych;
 • w przypadku osób podających się za przedstawicieli instytucji zawsze żądaj legitymacji lub identyfikatora;
 • nie informuj nikogo, kiedy odbierasz emeryturę lub rentę;
 • zapamiętaj jak najwięcej szczegółów dotyczących wyglądu i zachowania osoby, która wzbudza Twój niepokój;
 • w razie podejrzeń o złe zamiary takich osób, niezwłocznie powiadom P O L I C J Ę pod numerem 112, a oni sprawdzą każdy taki sygnał.

W szczególności pamiętajmy o tym, że funkcjonariusze Policji N I G D Y nie informują o prowadzonych przez siebie sprawach telefonicznie! Nigdy nie proszą też o przekazanie pieniędzy nieznanej osobie.

 

Komentarze  

 
#1 IQ = 0Piotr79 2020-04-03 17:45
Babce się nie dziwię ale 33 latka powinna mieć więcej rozumu. Tyle się już gada o takich akcjach i dalej się łapią. Jak można wypłacić i przekazać kasę, bo ktoś sobie zadzwonił?
 
 
#2 nie ważne ktobzien 2020-04-03 20:47
Myślę, że nikt tym kobietom nie współczuje bo naprawdę nie ma powodu. Dwie osoby mające czas na zastanowienie okazują się pustymi nie myślącymi " gąskami ". Żenada i wstyd.
 
 
#3 BzienLomoZ 2020-04-04 18:23
Ja współczuję, ale twojej mamie że taką osobę urodziła.
 
 
#4 do 2-ch pierwszych wpisowempa 2020-04-04 19:15
A ja współczuję,jak się działa w potężnym stresie to zwykle nie myśli się logicznie.
Więcej zrozumienia i empatii dla ludzi.Nie naskakiwać kiedy ktoś jest w rozpaczy.Wstydźcie się.
 
 
#5 bzienradzyniak13 2020-04-04 19:19
Mam pytanie ? Kim ty jesteś czym się zajmujesz
i co masz w głowie bo z tego wpisu wynika, że pustkę i to ogromną. Mam nadzieję że nic nigdzie nie masz do powiedzenia i nie będziesz miała poza tym wpisem. Opadają ręce jak się czyta takie " mądrości ".
 

Zaloguj się, aby dodać komentarz. Nie masz jeszcze swojego konta? Zarejestruj się.