Radzyń Podlaski - Nasze miasto z dobrej strony! Mamy 20 lutego 2019 imieniny: Leona, Ludomira

Już niedługo

Kiermasz książek obcojęzycznych image
Kiermasz książek obcojęzycznych, 23.02.2019, Euroschool
takes place in
Dodaj wydarzenie
Zobacz wszystkie

Reklama

Policyjna akcja: "Bezpieczne skrzyżowanie"

Policja   
piątek, 10 sierpnia 2018 15:32

PolicjaDzisiaj na terenie powiatu radzyńskiego prowadzone są działania pn. „Bezpieczne Skrzyżowanie”.

Policjanci zatrzymają do kontroli kierujących pojazdami, którzy na skrzyżowaniach nie będą stosować się do znaków polecających im zatrzymanie pojazdu w związku ze znakiem STOP, czy tez do znaku ustąp pierwszeństwa przejazdu. Funkcjonariusze również czujnie będą obserwować zachowania kierujących wobec pieszych.

Przypominamy, że za łamanie przepisów dotyczących obowiązku zatrzymania pojazdu w związku ze znakiem B-20 „ STOP”, grozi mandat karny w wysokości 100 zł i 2 punkty karne, a dodatkowo mandat do 500 zł i 6 punktów karnych może otrzymać kierowca który nie ustąpi pierwszeństwa przejazdu nie stosując się do znaku A7 „ustąp pierwszeństwa”.

Pamiętajmy, że przestrzeganie przepisów leży w interesie wszystkich uczestników ruchu drogowego. Akcja potrwa dziś do późnych godzin wieczornych.

 

Komentarze  

 
#1 Stop rowerzystom na przejściach dla pieszych.forever 2018-08-10 19:53
Popieram, ale niech policja przyjrzy sie rowerzystom na pasach. Jak patrzę to czasami aż głowa boli. Często zabieram swoje pociechy i edukuje ze po pasach rower przeprowadzamy, a obok mnie przejeżdża rodzina z dwójką dzieci ktore sa w kaskach bo "bezpieczeństwo" przede wszystkim. "Czym skorupka za młodu nasiąknie, tym na starość trąci"
 
 
#2 Skrzyżowanie przy Topazierydz 2018-08-11 06:42
Proponuję Panom Policjantom stanąć na skrzyżowaniu ulic Zabielskiej i Kleeberga przy Topazie. Tam prawo jest notorycznie łamane przez kierowców wyjeżdżających z parkingu. Myślą,że mają pierwszeństwo przed skręcającymi w ul. Kleeberga z głównej drogi.
 
 
#3 RE: Policyjna akcja: "Bezpieczne skrzyżowanie"olo 2018-08-11 12:58
Tylko dzisiaj czy można liczyć na kontynuację. A tak przy okazji wypadałoby zwrócić uwagę osobie parkującej dostawczaka w zatoczce przystankowej na ulicy Zabielskiej, że zakaz zatrzymywania obowiązuje na całej długości tejże.
 
 
#4 Do RadzRadzio 2018-08-13 06:45
Parking pod topazem nie jest drogą, więc wyjeżdżający włączają się do ruchu i mają obowiązek ustąpić. Zgadzam się ze wiele osób nie patrzy tam w prawo wyjeżdżając...
 
 
#5 RE: Policyjna akcja: "Bezpieczne skrzyżowanie"klbt100 2018-08-14 12:39
Na stopie najłatwiej wypisać mandat. Nikt nie będzie dyskutował. Co innego zwrócić uwagę jakieś kobicie że jedzie chodnikiem. Albo spróbować dać mandat. Jak się trafi na nawiedzoną Zieloną: dodatkowa bieda. Stanowczo za dużo roboty...
 

Zaloguj się, aby dodać komentarz. Nie masz jeszcze swojego konta? Zarejestruj się.