Radzyń Podlaski - Nasze miasto z dobrej strony! Mamy 3 sierpnia 2020 imieniny: Lidia, Augustyn, Nikodem

Już niedługo

Nigdzie się nie wybieraj... Siedź spokojnie w domu i oglądaj telewizję, albo czytaj książki :)
Dodaj wydarzenie
Zobacz wszystkie

Reklama

Radzyń Podl. Policjanci ujawnili kontrabandę

Rzecznik prasowy KPP w Radzyniu Podlaskim. Piotr Mucha   
poniedziałek, 12 lutego 2018 12:30

Ujawniony towarRadzyńscy kryminalni ustalili, że 60-letni mieszkaniec Radzynia Podlaskiego, na terenie swojej posesji, może posiadać wyroby bez polskich znaków akcyzy.

W piątek wspólnie z funkcjonariuszami Urzędu Celno-Skarbowego weszli pod wskazany adres. W trakcie przeszukania pomieszczeń mieszkalnych i gospodarczych, funkcjonariusze odnaleźli i zabezpieczyli niemal 3 tys. paczek papierosów różnych marek oraz prawie 40 litrów wyrobów alkoholowych bez polskich znaków akcyzy. „Nielegalny towar” został zabezpieczony. Jak ustalono, łączna kwota strat na szkodę skarbu Państwa oszacowana została na ponad 70 tys. zł. Jeszcze tego samego dnia mężczyzna usłyszał zarzuty i przyznał się do winy.

Teraz o jego dalszym losie zadecyduje Sąd. Na poczet przyszłej kary zabezpieczony został samochód 60-latka. Posiadanie wyrobów bez polskich znaków akcyzy stanowi naruszenie przepisów karno - skarbowych i zagrożone jest karą grzywny albo karą pozbawienia wolności do lat 3 oraz przepadkiem zabezpieczonego towaru.

 

Komentarze  

 
#1 Do Rzecznika prasowego KPPalmas 2018-02-12 20:07
Mam pytanie jak Rzecznik oblicza tą kwotę straty na rzecz skarbu Państwa, skoro ten "towar" nawet by tyle w sklepie nie kosztował???
 
 
#2 RE: Radzyń Podl. Policjanci ujawnili kontrabandękinga75 2018-02-13 02:50
A pocisków jądrowych nie mieli w spodniach? Bo to już znamię międzynarodowego terroryzmu!!!
 

Zaloguj się, aby dodać komentarz. Nie masz jeszcze swojego konta? Zarejestruj się.