Radzyń Podlaski - Nasze miasto z dobrej strony! Mamy 17 lipca 2018 imieniny: Aneta, Bogdan, Aleksy

Już niedługo

KINO POD CHMURKĄ -LAST VEGAS image
KINO POD CHMURKĄ -LAST VEGAS, 19.07.2018, 21:00, TEREN TRAWIASTY PÓŁNOCNA STRONA PAŁACU POTOCKICH
takes place in
Dodaj wydarzenie
Zobacz wszystkie

Reklama

Radzyń Podl. Kolejne potrącenie na przejściu dla pieszych

Oficer prasowy KPP Radzyń Podlaski Piotr Mucha   
środa, 06 grudnia 2017 15:34

Miejsce zdarzeniaDo zdarzenia doszło wczoraj około godz. 18:40 na ul. Kleeberga w Radzyniu Podlaskim. Ze wstępnych ustaleń wynika, że kierujący samochodem osobowym marki Volkswagen Polo, 55-letni mieszkaniec Radzynia Podlaskiego potrącił przechodzącą na oznakowanym przejściu dla pieszych, 50-letnią mieszkankę gm. Radzyń Podlaski. W wyniku wypadku piesza doznała obrażeń ciała i przewieziony został do szpitala.

Kierowca volkswagena był trzeźwy, co potwierdziło przeprowadzone przez funkcjonariuszy badanie. W trakcie wykonywanych czynności na miejscu zdarzenia drogowego okazało się jednak, że kierujący nie posiada wymaganych dokumentów przy kontroli drogowej. Prawdopodobną przyczyną zdarzenia było nieudzielenie pierwszeństwa pieszemu.

Apelujemy o ostrożność na drodze. Opady atmosferyczne, śliska nawierzchnia drogi powodują zmniejszenie przyczepności. To wszystko ma wpływ na wydłużającą się drogę hamowania pojazdu, a tym samym bezpieczeństwo dla osób będących w pojeździe jak i osób poza nim. Dostosowując prędkość jazdy do warunków panujących na drodze oraz zachowując bezpieczną odległość od poprzedzającego pojazdu zapewniamy sobie czas na właściwe zareagowanie i bezpieczny manewr.

Policjanci apelują do kierowców o szczególną ostrożność. Jest ślisko, a ciągłe opady atmosferyczne utrudniąjazdę i ograniczą widoczność. Kierowcy noga z gazu!

Miejsce zdarzenia

 

Komentarze  

 
#1 RE: Radzyń Podl. Kolejne potrącenie na przejściu dla pieszychmała95 2017-12-07 00:12
Zgadza się kierowcy powinni uważać ale odpowiedzialność leży również po stronie pieszych. Jestem kierowcą i miałam kilka sytuacji, że o mały włos kogoś nie potrąciłam tylko dla tego że ktoś wchodzi mi pod koła bez ówczesnego rozglądania się. Albo lampią się w telefon albo jak jest deszczową to się pozapinają że tylko widzą koniuszek swojego nosa.. Także proszę również pieszych o rozwagę :)
 

Zaloguj się, aby dodać komentarz. Nie masz jeszcze swojego konta? Zarejestruj się.