Radzyń Podlaski - Nasze miasto z dobrej strony! Mamy 19 marca 2018 imieniny: Bogdana, Józefa

Już niedługo

Spotkanie z podróżnikiem Markiem Fiedlerem image
Spotkanie z podróżnikiem Markiem Fiedlerem, 22.03.2018, 18:30, Sala Katechetyczna Parafia Św. Trójcy
takes place in
Dodaj wydarzenie
Zobacz wszystkie

Reklama

Rozkład jazdy autobusów Ogłoszenia Imprezy i wydarzenia Ceny paliw

Na skróty

Radzyń Podl. Kolejne potrącenie na przejściu dla pieszych

Oficer prasowy KPP Radzyń Podlaski Piotr Mucha   
środa, 06 grudnia 2017 14:34

Miejsce zdarzeniaDo zdarzenia doszło wczoraj około godz. 18:40 na ul. Kleeberga w Radzyniu Podlaskim. Ze wstępnych ustaleń wynika, że kierujący samochodem osobowym marki Volkswagen Polo, 55-letni mieszkaniec Radzynia Podlaskiego potrącił przechodzącą na oznakowanym przejściu dla pieszych, 50-letnią mieszkankę gm. Radzyń Podlaski. W wyniku wypadku piesza doznała obrażeń ciała i przewieziony został do szpitala.

Kierowca volkswagena był trzeźwy, co potwierdziło przeprowadzone przez funkcjonariuszy badanie. W trakcie wykonywanych czynności na miejscu zdarzenia drogowego okazało się jednak, że kierujący nie posiada wymaganych dokumentów przy kontroli drogowej. Prawdopodobną przyczyną zdarzenia było nieudzielenie pierwszeństwa pieszemu.

Apelujemy o ostrożność na drodze. Opady atmosferyczne, śliska nawierzchnia drogi powodują zmniejszenie przyczepności. To wszystko ma wpływ na wydłużającą się drogę hamowania pojazdu, a tym samym bezpieczeństwo dla osób będących w pojeździe jak i osób poza nim. Dostosowując prędkość jazdy do warunków panujących na drodze oraz zachowując bezpieczną odległość od poprzedzającego pojazdu zapewniamy sobie czas na właściwe zareagowanie i bezpieczny manewr.

Policjanci apelują do kierowców o szczególną ostrożność. Jest ślisko, a ciągłe opady atmosferyczne utrudniąjazdę i ograniczą widoczność. Kierowcy noga z gazu!

Miejsce zdarzenia

 

Komentarze  

 
#1 RE: Radzyń Podl. Kolejne potrącenie na przejściu dla pieszychmała95 2017-12-06 23:12
Zgadza się kierowcy powinni uważać ale odpowiedzialność leży również po stronie pieszych. Jestem kierowcą i miałam kilka sytuacji, że o mały włos kogoś nie potrąciłam tylko dla tego że ktoś wchodzi mi pod koła bez ówczesnego rozglądania się. Albo lampią się w telefon albo jak jest deszczową to się pozapinają że tylko widzą koniuszek swojego nosa.. Także proszę również pieszych o rozwagę :)
 

Zaloguj się, aby dodać komentarz. Nie masz jeszcze swojego konta? Zarejestruj się.