Radzyń Podlaski - Nasze miasto z dobrej strony! Mamy 21 stycznia 2022 imieniny: Agnieszka, Inez, Jarosław

Już niedługo

Nigdzie się nie wybieraj... Siedź spokojnie w domu i oglądaj telewizję, albo czytaj książki :)
Dodaj wydarzenie
Zobacz wszystkie

Reklama

Wychowankowie POW odwiedzili komendę Straży Pożarnej

Dorota Bielecka   
środa, 11 kwietnia 2012 07:29

W wozie bojowymW czwartek (29.03.2012 r.) Wychowankowie Placówki Opiekuńczo – Wychowawczej „ Mój Dom" w Radzyniu Podlaskim wspólnie z opiekunami zrealizowali II moduł Programu Dydaktycznego „ Umiem pomóc – wiem co robić" - opracowanego przez Dorotę Bielecką i Annę Polkowską.

II moduł Projektu zakładał zdobycie informacji i nabycie wiedzy na temat rozpoznawania zagrożeń pożarowych oraz sposobach ich zapobiegania.

Dzięki uprzejmości Pana Dariusza Gomółki – Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Radzyniu Podlaskim, wychowankowie mieli możliwość zwiedzenia budynku Straży Pożarnej, zapoznania się ze specyfiką pracy strażaka na różnych stanowiskach oraz poznania działania sprzętu i wozów bojowych, którymi strażacy posługują się na co dzień w swojej pracy.

Dzięki życzliwości Panów: Sławomira Listosza, Ireneusza Koczkodaja oraz Jacka Mackiewicza , pracujących w Radzyńskiej Komendzie PSP, wychowankowie wysłuchali pogadanki z zakresu ochrony przeciwpożarowej jak również dokładniejszego zaznajomienia się z pracą strażaka min. co należy zrobić, aby zostać strażakiem, jakie kryteria trzeba spełniać, aby pracować na poszczególnych stanowiskach itp.

Każdy wychowanek mógł zrobić sobie pamiątkowe zdjęcie w wozie bojowym lub kasku strażackim, odważniejsi i silniejsi mieli możliwość zmierzenia się z ciężarem sprzętu, jakim niejednokrotnie posługują się strażacy w swojej pracy.

Cieszymy się bardzo, że kolejne Służby okazały życzliwość w kierunku działań edukacyjnych.

Mamy nadzieję, że dzięki zrealizowaniu tej części projektu zwiększy się świadomość i umiejętności naszych podopiecznych w zakresie ochrony przeciwpożarowej.

DSCN0053DSCN0054DSCN0055DSCN0060DSCN0061DSCN0062DSCN0068IMG_2175IMG_2176IMG_2177IMG_2178IMG_2186IMG_2189

 

Zaloguj się, aby dodać komentarz. Nie masz jeszcze swojego konta? Zarejestruj się.