Radzyń Podlaski - Nasze miasto z dobrej strony! Mamy 29 marca 2024 imieniny: Wiktoryny, Eustachego | Jutro zmiana czasu na letni

Zespół Szkół Ponadpodstawowych im. Jana Pawła II najlepszą szkołą w Polsce

Wojciech Mackiewicz
środa, 12 kwietnia 2023 05:00

Puchary31 marca 2023 roku reprezentacja Zespółu Szkół Ponadpodstawowych im. Jana Pawła II w Radzyniu Podlaskim wzięła udział w 29. Ogólnopolskim Turnieju Wiedzy Samochodowej, który odbył się w Poznaniu podczas Targów Motoryzacyjnych „Motor Show”.

W klasyfikacji uczniów Technikum, I miejsce w Polsce zajął Mateusz Próchniewicz, uczeń 4 klasy.  IV miejsce zdobył Dawid Mikołajuk, także uczeń 4 klasy, zaś V miejsce - Kamil Tryc uczeń klasy 3. W klasyfikacji uczniów Branżowej Szkoły I stopnia,  I miejsce wywalczył Łukasz Listosz, uczeń klasy 3. W klasyfikacji szkół, Zespół Szkół Ponadpodstawowych im. Jana Pawła II zajął zaszczytne I miejsce i tytuł„Najlepszej szkoły w Polsce. Jest to ogromny sukces uczniów radzyńskiego ZSP, gdyż w konkursie rywalizowało prawie 500 uczniów z całego kraju.

Na ten wynik zapracowali nie  tylko zwycięzcy, ale cała reprezentacja naszej szkoły, którą tworzyli : Mateusz Mirończuk, Damian Jonczak, Michał Rożen, Karol Skowron, Piotr Gajownik i Kacper Werner.

Na targach odbył się również finał Ogólnopolskich Mistrzostw Młodych Mechaników Samochodów Ciężarowych. Do finału dostali się  uczniowie 2 klasy technikum:  Karol Waszkiewicz i Szymon Kułak, którzy rywalizowali w drużynowym konkursie. Ostatecznie zajęli 23 miejsce.

Składamy wielkie gratulacje wszystkim zawodnikom i życzymy dalszych sukcesów.

230412-zsp-1230412-zsp-2230412-zsp-3230412-zsp-4230412-zsp-5230412-zsp-6230412-zsp-7230412-zsp-8