Radzyń Podlaski - Nasze miasto z dobrej strony! Mamy 20 czerwca 2019 imieniny: Bogny, Florentyny

Katarzyna Krupska-Grudzień kandydatką na burmistrza Radzynia

Michał Maliszewski   
wtorek, 18 września 2018 07:00

Katarzyna Krupska-GrudzieńTo pierwsza kobieta w Radzyniu, która zdecydowała się kandydować na stanowisko burmistrza naszego miasta.

Katarzyna Krupska-Grudzień - Zacznijmy od początku

Urodziłam się w Radzyniu Podlaskim 8 maja o 10 rano, w szpitalu który stał obok SP 2... Przyspieszę trochę. Po studiach wróciłam do Radzynia, zajęłam się pracą, rodziną. Pracowałam w ZSP jako nauczyciel.

Nie wiedziałem, dobrze to Pani wspomina?

Miałam przyjemność prowadzić kreatywne zajęcia, np. z marketingu. Dwa dni temu moja uczennica wspominała, że to były nieszablonowe i rozwijające lekcje, ona ma już 3 dzieci i jest po trzydziestce

A potem?

Krótko pracowałam w rodzinnej firmie, stworzyłam i wprowadziłam na rynek radzyński własną walutę.

?

Bony Słoneczko, niektórzy jeszcze je pamiętają. Potem miałam szkołę języka angielskiego Helen Doron, bo chciałam żeby moje dzieci uczyły się od maleńkości języka obcego. Szkołę sprzedałam, bo dzieci podrosły, a ja w międzyczasie skończyłam studia podyplomowe z przygotowywania i zarządzania projektami UE i znalazłam pracę z tym związaną. Lubelska Fundacja Rozwoju i Agencja Rozwoju Lokalnego, i w końcu LGD Zapiecek. 12 lat się tym zajmuję i wiem jak się pisze, ocenia, realizuje czy rozlicza wnioski. Nieskromnie powiem, że mam „czarny pas” w tej dziedzinie.

A doświadczenia samorządowe?

Rok czasu jeździłam dzień w dzień 60 km, żeby pracować poza powiatem. W UG Trzebieszów ściągnęłam pieniądze na solary, fotowoltaikę, termomodernizację, dodatkowe zajęcia dla dzieci, wycieczki do teatru dla seniorów, wdrażałam inicjatywę lokalną, czyli taki wiejski budżet obywatelski.

Kandyduje Pani bo?

Byłam już pracownikiem, przedsiębiorcą, prezesem, chcę zrobić kolejny krok. Tak, kandyduję, nikt mi nie kazał, to moja decyzja.

Jak zareaguje Pani na hejt w sieci?

Staram się nie czytać komentarzy, namawiam do nieczytania moich bliskich. Na szczęście moi rodzice mają ciekawsze zajęcia niż przeglądanie internetu, a o nich bym najbardziej drżała…

Kampania będzie krótka i intensywna, jak zamierza Pani przekonać Internautów?

Mamy, ja i mój sztab, kilka niespodzianek, przyglądamy się też kampaniom prowadzonym w internecie, m. in na prezydenta Warszawy. Jestem dobrej myśli.

Od czego zacznie się kampania?

Chyba ten wywiad będzie dobrym początkiem

Czyli wrócimy do tej rozmowy?

Ciag dalszy nastąpi.

Katarzyna Krupska-Grudzień ma 43 lata. To radzynianka z urodzenia i przekonania, magister inżynier, Absolwentka Wydziału Zarządzania Politechniki Lubelskiej oraz międzynarodowych studiów zarządzania Master of Bussiness Administration. Prezes Lokalnej Grupy Działania Zapiecek, specjalistka od projektów unijnych. Pracowała m.in. w Lubelskiej Fundacji Rozowju, Agencji Rozwoju Lokalnego, Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych, Urzędzie Gminy Trzebieszów.
Żona Radka, mama Asi, Jonasza i Agaty, właścicielka dwóch kotów, pasjonatka książek, dobrego jedzenia i dalekich podróży.

Reprezentuje Komitet Wyborczy Wyborców # 21-300

 

Komentarze  

 
#21 do YatoKordian 2018-09-18 16:28
to jak okreslisz PIS?
TKM plus BMW?
Tak mniej wiecej to wygladalo po przejeciu wladzy zarówno w Radzyniu jak i w calym kraju.
Typowy podział łupów, a już przykład Misiewicza czy wójta Pcimia Obajtka, który został prezesem Orlenu zapiszą się w historii tego kraju!
 
 
#22 Kordianzpj 2018-09-18 16:52
Odpowiedz w takim razie kogo ten PiS w Radzyniu z pracy wyrzucił?
Były jakieś audyty, dyrektor MOSiR, dyrektorka przedszkola. Tam powinna być już dawno prokuratura....

Niech się objawi fachowiec, którego PiS wyrzucił z roboty, a niedobre niepisowskie sądy albo przywróciły do roboty, albo zasądziły odszkodowanie?

Może Jan K. dowódca straży miejskiej?
 
 
#23 Do kordianYato 2018-09-18 17:24
ale czy to domena tylko PIS? Nie, mam 40 kilka lat, i po każdych wyborach były zmiany na ludzi którzy radzili sobie lepiej lub gorzej.
Przykład z mojego podwórka, Pracuje w dużej firmie, w której kiedyś udziały miały s-ki skarbu państwa i przy zmianie władzy były dożynki, i obsadzania swoimi. Pamiętam Staszka z PSL który miał się sprawdzić w biznesie, pamiętam kolegę byłego premiera z Gdańska, który wprowadzał innowacje za kwotę kilkuletniego budżetu tego miasta i nic z tego nie wyszło, a on jak Anioł z Alternatywy 4 dostał awans i jeszcze lepszą posadkę. Jest też Misiewicz i ten drugi młody ( nie pamiętam jak się nazywa). Przykładów 'Fachowców" można mnożyć zarówno z jednej jak i z drugiej strony.
Chciałbym, aby ten świat był idealny, aby rządzili nami ludzie mądrzy, wrażliwi, potrafiący zarządzać, nie bojący się nowego i nieuwikłani w żadne układy. Dlatego uważam że dobrze że Pani Katarzyna wystartowała.
Trzeba zmian od dołu, żeby zmienić całość.
 
 
#24 tylko NIE PiSzjp 2018-09-18 17:55
Cytat:
PO i PSL atakują na różne sposoby aby odsunąć PiS od władzy !
Zwolennicy jedynie słusznej "prawej i sprawiedliwej" (dla siebie :P ) partii usiłują przenieść partyjną bijatykę na szczebel lokalnych samorządów.
Nie trudźcie się tak strasznie. W tych wyborach głosuje się przede wszystkim na ludzi, a nie na partie.
Cytat:
Pamiętajcie jednak że jeżeli wygrają to zabiorą 500 plus i podwyższą wiek emerytalny ! Nie dajcie się nabrać !
To nie są wybory parlamentarne. daruj sobie tą partyjną propagandę. Żaden wójt, burmistrz czy nawet marszałek województwa nie ma wpływu na wiek emerytalny czy 500-setki.
Cytat:
Żaden inny burmistrz nie dokona cudów w naszym mieście !
Oczywiście! Masz rację, ale każdy inny burmistrz nie doprowadzi do milionowych strat w budżecie miasta, które są zasługą Rębka.
Nie pozbawi mieszkańców dostaw wody bez ostrzeżenia.
Nie będzie zaśmiecał skrzynek pocztowych swoją propagandą za pieniądze mieszkańców!
Nie będzie dewastował boisk wybudowanych przez poprzedników!
Wystarczy czy dalej wymieniać "sukcesy"?
Cytat:
Jak do tej pory nikt tak nie zadbał o naszą wizytówkę-pałac jak właśnie obecny burmistrz !
O tak! Bardzo zadbał za nasze pieniądze. Szkoda tylko, że nie ma zielonego pojęcia co w tym pałacu ma być :P . Pałac tętni życiem. Tysiące turystów każdego dnia go zwiedzają :D ! "Sukces" !
Cytat:
Nie ma innej opcji tylko PiS w naszym mieście !
Są inne opcje! Każda lepsza niż PiS Rebka!
Cytat:
Damy radę !
Nie dacie rady!
 
 
#25 Super babka77joanka 2018-09-18 18:33
Czekam na wybory
 
 
#26 RE: Katarzyna Krupska-Grudzień kandydatką na burmistrza Radzyniakinga75 2018-09-18 19:18
Na układy
Na beton
Słowa z serca
Słowa z rozumu
Nie dadzą rady
Polityka to największa Q
Jeśli nie POpierasz ich
Nie madz szans
Za nimi aktorzy POlityczni gracze
Za nimi siła argumentów
I argumenty siły
Za nimi legiony cesarskie
I najemnicy - srebrnicowi
I skarbnicy i dusz kupcy
I paragrafy i sądy
A przeciw tylko słowa
I skarga do Boga
 
 
#27 Do KordianKasiora 2018-09-18 21:05
A co Ty wiesz o tych zwolnieniach i audytach? Audytor, który progu audytowanej instytucji nie przekroczył i wydał opinię :oops: na podstawie której zwolniono później dyrektora.
 
 
#28 Do KordianKotor 2018-09-18 22:18
Moim zdaniem prokuratura powinna się zająć sprawą marnowania naszych pieniędzy poprzez podwójną płatność za solary. Obecna władza nie potrafi zarządzać lub podejmuje świadomie błędne decyzje. Życzę wygranej Pani Katarzynie.
 
 
#29 Ma Pani mój głosuppage 2018-09-19 01:00
Zagłosuje na Panią, bo nie jest Pani Kotwicą ani Rębkiem. Wiem, że trochę to taka randka w ciemno, ale mając do wyboru dwóch nieudaczników i energiczną, zdecydowaną kobietę - nie mam wyboru. No i z takim burmistrzem nie byłoby wstydem zrobić sobie selfie :-)
 
 
#30 no, no...cogito 2018-09-20 14:49
prezencja na PIĄTKĘ, sorry SZÓSTKĘ...

moja Pacia w zazdrości... :D
będę się miał...
 
 
#31 RE: Katarzyna Krupska-Grudzień kandydatką na burmistrza RadzyniaBogdan Bosko 2018-09-24 09:32
Rębek to zdecydowanie najgorszy burmistrz w historii Radzynia.Kotwica też się nie nadaje ani pan Skoczylas.W tej sytuacji nie pozostaje nic innego jak zagłosować na panią.Życzę powodzenia!
 

Zaloguj się, aby dodać komentarz. Nie masz jeszcze swojego konta? Zarejestruj się.