Radzyń Podlaski - Nasze miasto z dobrej strony! Mamy 26 kwietnia 2019 imieniny: Marzeny, Klaudiusza

Konferencja prasowa senatora Grzegorza Biereckiego i burmistrza Jerzego Rębka

Mariusz Szczygieł   
czwartek, 13 września 2018 16:57

Na konferencji prasowej burmistrz Jerzy Rębek przestawił swoje stanowisko w sprawie publikacji oceny wniosku „Rokoko na Nowo – rewitalizacja centrum Radzynia Podlaskiego” przez Marszałka Województwa Lubelskiego. Oto jego treść:

- W dniu 5. września 2018 r., na stronie portalu internetowego www.iledzisiaj.pl zostało opublikowane pismo, informujące o negatywnej ocenie wniosku Miasta Radzyń Podlaski. . Pismo to jest opatrzone pieczęcią Urzędu Marszałkowskiego Województwa Lubelskiego z adnotacją „Wysłano”. Oznacza to, że pracownicy Urzędu Marszałkowskiego Województwa Lubelskiego naruszyli przepis art. 37 ust. 6 ustawy z dnia 11 lipca 2014 r. o zasadach realizacji programów w zakresie polityki spójności finansowanych w perspektywie finansowej 2014-2020.

Przepis ten stanowi, że do czasu rozstrzygnięcia konkursu nie podlegają udostępnieniudokumenty i informacje wytworzone lub przygotowane w związku z oceną wniosków.Konkurs, w ramach którego wniosek złożyło Miasto Radzyń Podlaski, ma zakończyć się wstyczniu 2019 roku.

Oznacza to, że Urząd Marszałkowski Województwa Lubelskiego, ujawniając pismo o negatywnej ocenie projektu Miasta, w sposób oczywisty naruszył przepisy ustawy. Wszystko wskazuje na to, że naruszenie to było świadome i nakierowane na uzyskanie korzyści politycznych w związku z kampanią wyborczą.

Zgodnie z art. 53 ustawy wnioskodawcy, których projekty zostały negatywnie ocenione, mają prawo złożyć tzw. protest. Przepisy ustawy obligują do tego, by proces rozpatrywania protestu był bezstronny i rzetelny.

Protest ten będzie rozpatrywany przez Zarząd Województwa Lubelskiego.

Wypowiedź Pana Marszałka Sławomira Sosnowskiego, że „Jedynym wyjściem z tej sytuacji jest kolejny sąd i radzę panu burmistrzowi po raz kolejny to zrobić” sugeruje, że Pan Marszałek już przesądził o tym – naruszając ustawę - że nie dojdzie do pozytywnego rozstrzygnięcia protestu. Ponieważ protest Miasta będą rozpatrywali pracownicy podlegli – pośrednio lub bezpośrednio – Marszałkowi Województwa, będącego czynnym politykiem partii mającej przewagę w koalicji rządzącej w Sejmiku Województwa, wypowiedź Pana Marszałka można traktować jako sygnał, skierowany do swoich pracowników – by dokonali negatywnego rozpatrzenia protestu.

Wypowiedź Pana Marszałka wskazuje, że nawet nie rozpatruje on możliwości tego, że Miasto wykaże w treści protestu błędy w sposobie oceny projektu Miasta. Tymczasem, o ile Pan Marszałek zarzucił Miastu, że dokonało błędnej poprawy wniosku, to zataił przed opinią publiczną, w jaki sposób jego pracownicy wezwali Miasto do złożenia poprawy.

Miasto przygotuje protest i przedstawi liczne błędy w sposobie oceny swojego projektu.

W kontekście stanowiska, które wyraziłem, chcę oficjalnie poinformować Państwa, że mam zamiar złożyć zawiadomienie do Prokuratury o możliwości popełnienia przestępstwa przez Pana Sławomira Sosnowskiego oraz bliżej nieustaloną osobę będącą pracownikiem Urzędu Marszałkowskiego Województwa Lubelskiego w Lublinie, zgodnie z art. 231 KK, polegającego na przekroczeniu uprawnień lub niedopełnieniu obowiązków przez funkcjonariusza publicznego w zakresie, w jakim infrmacje dotyczące oceny formalnej złożonego wniosku o dofinansowanie projektu pn. „Rokoko na Nowo - rewitalizacja centrum Radzynia Podlasokiego” zostały ujawnione osobom postronnym.

Wystąpię również z prywatnym aktem oskarżenia wobec Sławomira Sosnowskiego, marszałka Województwa Lubelskiego, ze względu na to, że naruszone zostały moje dobra osobiste i przypisany mi został brak profesjonalizmu i nieudolność w sporządzaniu projektów. Nie zgadzam się z takim traktowaniem i taki prywatny akt również wpłynie do prokuratury.

 

Komentarze  

 
#1 konferencjabolo2 2018-09-13 17:48
:-) Tak jak powiedział pan senator NIE zadawajcie więcej pytań.Przyjechali bronić p.Burmistrza i naobiecywali pomoc tak jak kiedyś i nic z tego NIE wyszło. :oops:
 
 
#2 minaPopeye 2018-09-13 18:35
Niezle podpusciliscie panowie senatora Biereckiego, te bajki ze sprzedażą pałacu to największa bzdura jaka slyszalem.
Przeciez akt notarialny jasno wskazuje ze palacu nie mozna sprzedac.
Panie Rebek, sam Pan podpisywales ten akt notarialny w 2015, jasno jest w nim wszystko zapisane? No chyba ze to taka mega sprytna zagrywaka polityczna majaca na celu zdyskredytowac kontrkandydata... uhuhuhu Serio? Myśli Pan, że wszyscy w Radzyniu to łykają jak młode pelikany? Prosze nie obrażać inteligencji tych ludzi.
 
 
#3 RE: Konferencja prasowa senatora Grzegorza Biereckiego i burmistrza Jerzego Rębkaferdynand1 2018-09-13 19:38
Burmistrzu na poprzedniej konferencji sam stwierdziłeś, że wymagane pozwolenie na wycinkę drzew nie zostało dostarczone. Bo według was to niepotrzebne skoro do tej wycinki jeszcze tyle czasu. To jest wymóg prawa do przyznania dotacji. Was prawo nie obowiązuje? Teraz chcecie podawać Marszałka do prokuratury? Za to, że wymaga przestrzegania prawa? Przyjeżdża dwóch posłów PiS i jeden senator i stoją murem za takim burmistrzem. Ja choć mój głos zawsze padał na przedstawicieli tej partii (do sprawdzenia we wcześniejszych komentarzach) na PiS juź nie zgłosuję.
 
 
#4 Trzeba było dopilnować wniosku na etapie jego sprawdzaniadziurdzik41 2018-09-13 20:20
Teraz p.burmistrz ma czas na pisanie donosów do prokuratury. Być może chodzenie do sądu. Szkoda , że Pan nie znalazł chęci na pojechanie raz , drugi i trzeci do Urzędu Marszałka i nie dowiedział się co należy uzupełnić. Być na bieżąco na etapie sprawdzania. Mieszkańcom Radzynia się to należało bo nieźle Panu co miesiąc płacą. To , że Pan nie zainteresował się wcześniej dyskwalifikuje Pana w oczach Radzynian jako burmistrz przez następną kadencję. Mój głos nie oddam w tych wyborach na Pana.
 
 
#5 Na bakier z logikaradzyniak95 2018-09-13 22:34
Oskarzac Urząd Marszałkowski o udostepnieniu danych a samemu na swojej konferencji i przedstawieniu w starcie na fotel burmistrza machac tymi samymi papierami.


Ja (...)e.

Czyli co, Rebek myslisz ze wyslesz c(...)owe dokumenty i Radzyniacy mają sie nie dowiedziec ze dałes tak stare i niekompletne dokumenty ??

Mam nadzieje ze nikt z twoich pantofli nie bedzie siedzial w komisji bo cos czuje ze tylko malwersacja głosami i kazaniami w kosciele mozesz dostac jakiekolwiek głosy
 
 
#6 zero konkretowKordian 2018-09-13 23:24
Zero odniesienia się do istoty sprawy czyli odpowiedzi na pytanie dlaczego nie zostały w konkursie złożone wszystkie potrzebne dokumenty i dlaczego nie zostały uzupełnione braki!

Jedynie zarzuty na temat trybu i sposobu ogłoszenia decyzji przez Marszałka.

Prawdziwy "pawełek" na samym końcu! 10 MLD! Gdzie moje 10 MLD!!!!
 
 
#7 Brak chęci w załatwieniuCzytaj 2018-09-16 00:27
Piszecie że były braki w dokumentach a faktycznie to było brak w chęci w załatwieniu wniosku dla Radzynia przez Marszałka. Taka jest prawda.
 
 
#8 do Czytajradzyniak95 2018-09-16 08:04
Hasło żywcem zdjete z Rębka.

To co, jeszcze brakowalo zeby Rebek wysłał puste papiery bez zadnych zaswiadczen ani zgód a marszałek Sosnowski miałby ładnie i pięknie wypełnic dokumenty a po zaswiadczenia samemu sie pofatygowac a na koniec poklepac Rębka po główce i powiedziec dobra robota.


Hah a myslałem ze wiekszego trolla PiS nie widziałem.
 
 
#9 OdpowiedźAntoni Czyszpak 2018-09-16 09:37
PiS ma poparcie bo sprawiło, że polski cham , czuje się dumny ze swego chamstwa.
 
 
#10 do Antoni Czyszpakradzyniak95 2018-09-16 11:30
Czy Pan kieruje te słowa do mnie?

Jezeli tak to proszę przypomnieć kiedy osoby utozsamiające sie z PiS internetowo (p. Mazurek perfekcyjnie wskazuje absurdy w pana wypowiedzi). Czyli osoby, które piszą krytycznie sa winne wygranej Rebka 4 lata temu?

Coś nowego ;)
 

Zaloguj się, aby dodać komentarz. Nie masz jeszcze swojego konta? Zarejestruj się.