Radzyń Podlaski - Nasze miasto z dobrej strony! Mamy 27 kwietnia 2024 imieniny: Zyty, Teofila

Półfinał: Holandia - Urugwaj

Zbigniew Smółko   
wtorek, 06 lipca 2010 00:00

Krzysztof Stężała…Trzyma w oczach i więzi, a gdy kula spada,
Jak pająk się nad dziuplą bramki rozczapierza,
Jak krzak wystrzela w niebo, człowiek-barykada …

                                             K. Wierzyński

Wierzyński pisał o Ricardo Zamorze, legendarnym hiszpańskim bramkarzu. Zawsze mnie kusiło, żeby zastrzec przed Czytelnikami, że jaka Barcelona taki Zamora i relację z meczu Orląt rozpocząć od wyżej zapodanego cytatu. A okazji było co niemiara, bo szczególnie w ostatnich trzech rundach Krzysztof Stężała nierzadko dokonywał cudów w radzyńskiej bramce. Frustracja napastników dorównywała nierzadko frustracji kibiców, a Krzysiek był chyba najjaśniejszym punktem Orlęciaków. Ostatnio poszła w miasto fama, że „Diablo” podpisał kontrakt z Podlasiem Biała Podlaska, ale to taka sama prawda, jak to, że wczoraj, rozdając autografy, Iniesta jednemu z kibiców podpisał umowę z Jagiellonią Białystok. Obstawiania Krzysztof się nie boi, ale co to byłby za bramkarz, jakby się bał…

Kto przegra z Niemcami?

Jeśli chodzi o spotkanie Urugwaju z Holandią, Latynosom będzie w tym meczu naprawdę ciężko, ponieważ nie zagra niezwykle przydatny Suarez. Wygląda na to, że Forlan będzie musiał wykonać ogromną pracę z przodu. Obawiam się jednak, że żadne starania nie wystarczą na silnych Holendrów, którzy wygrają ten mecz 3:1.

Na zwycięzcę całego turnieju typuję natomiast Niemców. Oglądałem ich pierwszy mecz z Australią i naprawdę zagrali super. Potem nie mogłem oglądać spotkań z Serbią i Ghaną, ale to, co widziałem w spotkaniach z Anglią i Argentyną mi wystarczy. Grają świetnie, prezentują najlepszy futbol na tych mistrzostwach. Najbardziej zadziwiające jest przy tym to, ilu mają zawodników młodych, wcześniej niemal nieznanych. O Thomasie Müllerze wiele osób nie słyszało, a co dopiero o takim Mesucie Özilu…

Krzysztof Stężała

 

 

Zaloguj się, aby dodać komentarz. Nie masz jeszcze swojego konta? Zarejestruj się.

Tuja Tuje Brabant
Tuja Tuje Brabant
poniedziałek, 22 kwietnia 2024
noimage
Usługi hydrauliczno-gazowe
środa, 17 kwietnia 2024