Radzyń Podlaski - Nasze miasto z dobrej strony! Mamy 28 kwietnia 2024 imieniny: Walerii, Pawła

Druga porażka Alfy. Gorzovia wyjeżdża z Radzynia z kompletem punktów

Mariusz Szczygieł
środa, 23 listopada 2011 15:43

12:11Po czterech zwycięstwach, radzyńska Alfa drugi raz z rzędu w tym sezonie uległa swojemu rywalowi. Tym razem lepsza okazała się drużyna Gorzovii Remus Gorzów Wielkopolski.

W pierwszym pojedynku spotkali się Radek Mrkvicka i Bogusław Koszyk. Typowany na lidera Mrkvicka najwyraźniej "nie miał dnia". Przy prowadzeniu przez większość seta, końcówkę oddał przeciwnikowi, przegrywając 10:12. Drugi set w całości należał do Koszyka - Mrkvicka po prostu stracił 11 punktów (6:11). W trzecim secie dzielny Czech otrząsnął się. Gra stała się bardzo wyrównana, z pięknymi, długimi wymianami piłki. 11:7 dla Mrkvicki. Punkt za punkt. Przy stanie 5:5 silniejszy psychnicznie wydawał się Mrkvicka. Jego - Dobrze! - radzyńska publiczność nagradzała gromkimi brawami, jednak przed końcem seta zaczęło robić się bardzo nerwowo. Przy znacznej przewadze i 10 punktach Mrkvicki, Koszyk wyrównał i przechylił szalę zwycięstwa na swoją korzyść. 13:11. Pierwszy pojedynek dla Gorzovii.

W drugiej walce tego wieczoru spotkali się Wenlinag Xu i Kai Liu. Chińczycy rozegrali bardzo wyrównany i ciekawy pojedynek. Każdy z nich zaprezentował odmienny styl gry - ofensywnie grający Wenlinag, trafił na jedynego defensora w Superlidze. Pierwszego seta zwyciężył Xu 11:9. Drugi zakończył się zwycięstwem zawodnika gości 10:12, chociaż w grze przeważał Xu - Liu zmęczył Wenlianga, co było widać w secie trzecim, kiedy zdobył drugi punkt, zwyciężając 7:11. W kolejnym secie Wenliang wyrównanał na 2:2. Gra rozpoczęła się od początku. Wenliang sprawiał wrażenie "walczącego ze ścianą". Piłki odbijały się od Liu Kai, który czekał na błąd Xu, by ruszyć do ataku. Po bardzo wyrównanym i wyczerpującym pojedynku zwyciężył Liu Kai 3:2, pokonując w ostatnim secie Xu 11:5. 2:0 dla Gorzovii. Wenliangowi zabrakło szczęścia.

Ostatnie spotkanie Jacek Nowokuński vs. Martin Olejnik. Doświadczony Czech pokonał w pierwszym secie zawodnika Alfy 6:11. W drugim secie Nowokuński wyrównał jednak, zwyciężając 11:7. Olejnik nie wytrzymał nerwowo. W trzecim secie odbudował się jednak i pokonał pewnie Nowokuńskiego 6:11. Przy bardzo zaciętym czwartym secie, konsekwentnie zmieniając style gry, zwyciężył 11:13 Olejnik.

22 listopada 2011 roku Radzyń uległ rywalom z Gorzowa 0:3.

DSCF2059DSCF2061DSCF2065DSCF2070DSCF2090DSCF2094DSCF2100DSCF2125DSCF2140DSCF2156DSCF2163DSCF2168

UKTS ALFA BANK SPÓŁDZIELCZY Radzyń Podl. - GKS GORZOVIA ROMUS (m) Gorzów 0:3

Radek Mrkvicka - Bogusław Koszyk 1:3 (10-12, 6-11, 11-7, 11-13)

Wenliang Xu - Kai Liu 2:3 (11-9, 10-12, 7-11, 11-9, 5-11)

Jacek Nowokuński - Martin Olejnik 1:3 (6-11, 11-7, 6-11, 11-13)