Radzyń Podlaski - Nasze miasto z dobrej strony! Mamy 28 kwietnia 2024 imieniny: Walerii, Pawła

17 medali dla zawodników RSC TAEKWON-DO

Michał Maliszewski
środa, 06 maja 2015 07:00

Radzyński skład Taekwon-DoW sobotę 25 kwietnia w Kraśniku odbyły się Międzywojewódzkie Mistrzostwa Młodzików połączone z II eliminacjami do Mistrzostw Polski Juniorów i Juniorów Młodszych.

W rywalizacji na matach kraśnickiej hali wzięło udział 14 klubów. Nasze miasto reprezentowała 25 osobowa drużyna, która zdobyła 17 medali w trzech kategoriach wiekowych. Najmłodsza grupa uczestników zajęć prowadzonych przez Łukasza Ciężkiego wywalczyła 1 złoty medal, 1 srebrny i 4 brązowe.

Medale wśród młodzików z reprezentacji naszego miasta zdobyli: Jolanta Szczepaniuk złoto w układach powyżej 6 kup, Michał Łobacz srebro w technikach specjalnych, Wiktor Mroczek brąz w technikach specjalnych, Karolina Świć brąz w technikach specjalnych, Bartosz Rączka brąz w układach do 8 kup oraz Mikołaj Sowa brąz w układach do 6 kup. Oprócz medalistów bardzo dobrze zaprezentowali się również pozostali zawodnicy z kategorii młodzików: Norbert Kaznowski, Aleksandra Kopiś, Wiktoria Kaznadziej, Magdalena Toczko, Paweł Purgał, Weronika Kaznowska, Miłosz Wrotniak, Izabela Gmur.

W rywalizacji juniorów młodszych medale dla Radzynia zdobyli: Martyna Zielnik brąz w walkach do 50 kg, Piotrek Mazur brąz w walkach do 46 kg, Sylwester Dominik brąz w walkach do 58 kg, Łukasz Biernacki brąz w walkach do 64 kg oraz Patrycja Chud, która po raz kolejny zdobyła dwa złote medale w walkach do 55kg oraz układach stopni uczniowskich, zdobywając tym samym tytuł Najlepszej Zawodniczki turnieju wśród juniorek młodszych. Bez dorobku medalowego lecz z bagażem doświadczeń powrócili Martyna Ciarkowska, Damian Ładny oraz Radosław Gołębiewski.

Juniorzy, którzy wywalczyli medale dla Radzynia to: Eryk Niewęgłowski zdobywając aż trzy medale, złoto w walkach do 68 kg, srebro w układach stopni mistrzowskich oraz brąz w technikach specjalnych, Kamil Chud srebro w walkach do 56 kg oraz Ewelina Biernacka srebro w walkach +65 kg.

W klasyfikacji końcowej wśród juniorów młodszych Radzyń uplasował się na piątym miejscu, a wśród juniorów na trzecim. Już niebawem poznamy ranking oraz ilość zawodników z Radzynia, którzy zakwalifikowali się do Mistrzostw Polski w poszczególnych kategoriach wiekowych.

Udział w zawodach oraz cały cykl przygotowawczo-szkoleniowy w nowym sezonie startowym jest możliwy dzięki nawiązaniu współpracy oraz wsparciu finansowemu przez: Starostwo Powiatowe w Radzyniu Podlaskim, Urząd Miasta w Radzyniu Podlaskim, Bank Spółdzielczy w Radzyniu Podlaskim, Lubelską Unię Sportu, Firmę TOP TEN sport, Centrum Urody Katarzyny Zielińskiej zapewniającą odnowę biologiczną, Firmę Olimp Laboratories, która zaopatrzy zawodników w niezbędną suplementację w trakcie sezonu startowego, Firmę Vobos Pawła Olejniczaka, Drukarnię AWA-Druk, Firmę Wioletty Wysokińskiej Economic Consultant, Firmę Radosława Domańskiego Farbex oraz Firmę Jacka Warownego AGRO-TECH.

150504-krasnik-01150504-krasnik-02150504-krasnik-03150504-krasnik-04150504-krasnik-05150504-krasnik-06150504-krasnik-07150504-krasnik-08150504-krasnik-09150504-krasnik-10150504-krasnik-11150504-krasnik-12150504-krasnik-13150504-krasnik-14150504-krasnik-15150504-krasnik-16150504-krasnik-17150504-krasnik-18150504-krasnik-19150504-krasnik-20150504-krasnik-21150504-krasnik-22150504-krasnik-23150504-krasnik-24150504-krasnik-25150504-krasnik-26150504-krasnik-27150504-krasnik-28