Radzyń Podlaski - Nasze miasto z dobrej strony! Mamy 9 maja 2024 imieniny: Grzegorza, Bożydara

II edycja Liga Siatkarskich Trójek za nami!

Bartek Bojarczuk
poniedziałek, 24 marca 2014 08:00

Bartek Bojarczuk gratuluje wygranymW piątek 21 marca finałowym turniejem zakończyliśmy II edycję Ligi Siatkarskich Trójek.

Rozgrywki cieszyły się ogromną popularnością zarówno w kategorii dziewcząt oraz open. Siatkarskie emocje i zdrowa, sportowa rywalizacja towarzyszyły nam przez 10 turniejów, które tworzyły ligę. W każdym turnieju drużyny za zajęte miejsca zdobywały punkty, które w kwalifikacji końcowej decydowały o zajętym miejscu.

W kategorii dziewcząt wygrywając dziewięć turniejów pod rząd tytuł Mistrzyń trafił do drużyny WERKA TEAM w składzie Weronika Zakrzewska, Partycja Zańko, Anna Fręchowicz i Kamila Zańko. Dziewczyny zdeklasowały przeciwniczki, wygrywając turniej finałowy i tym samym potwierdzając swoją formę udowodniły swoją przewagę nad koleżankami. Drugie miejsce rzutem na taśmę zajęły dziewczyny z drużyny ZŁOTKA (Patrycja Osak, Katarzyna Bober i Daria Górna). Dziewczyny przed ostatnim turniejem miały dwa punkty straty nad drużyną BIAŁKA DZIEWCZYNY, ale zdobywając drugie miejsce w turnieju finałowym zrównały się z nimi punktami i zgodnie z regulaminem, w przypadku tej samej ilości punktów po wszystkich turniejach, decyduje miejsce w ostatnim turnieju, ZŁOTKA stanęły na drugim stopniu podium. Trzecie miejsce zdobyła drużyna BIAŁKA DZIEWCZYNY (Kamila Welikan, Paulina Skrzeczkowska i Ewelina Goławska).

W kategorii open było ciekawiej. Przed ostatnim turniejem nie były pewne miejsca na podium. Ale zgłoszenie do turnieju tylko pięciu drużyn zapewniło drużynie WANTEDS (Mateusz Ostropolski, Przemysław Piekarski, Dominik Gomółka, Łukasz Ostropolski) tytuł Mistrza II edycji Liga Siatkarskich Trójek. Do końca nie wiadomo było kto zajmie drugie miejsce. Punkt przewagi przed finałem nie gwarantował drużynie THE BEST TEAM srebra. Zawodnicy podeszli do turnieju poważnie zmobilizowani i wygrali turniej finałowy, tym samym zapewnili sobie drugie miejsce na podium. Na najniższym stopniu uplasowała się drużyna YOUNG BOYS.

Ligę Siatkarskich Trójek zorganizował Klub Sportowy VOLLEY Radzyń Podlaski wspólnie z Miejskim Ośrodkiem Sportu i Rekreacji w Radzyniu Podlaskim. Po zakończeniu turnieju finałowego odbyło się podsumowanie Ligi oraz wręczenie nagród.

140324-turniej-01140324-turniej-02140324-turniej-05140324-turniej-06140324-turniej-07140324-turniej-09140324-turniej-10140324-turniej-11