Radzyń Podlaski - Nasze miasto z dobrej strony! Mamy 29 kwietnia 2024 imieniny: Piotra, Roberta

Już niedługo

223 rocznica uchwalenia Konstytucji 3-go Maja image
223 rocznica uchwalenia Konstytucji 3-go Maja, 03.05.2024, 09:45, Plac Potockiego
Dodaj wydarzenie
Zobacz wszystkie

Reklama

Końcowe odliczanie

Zbigniew Smółko   
wtorek, 06 lipca 2021 06:00

6 rano z kumplamiDzisiaj dowiemy się, kto w niedzielę dostanie wciry od Anglików.

Mecz zapowiada się dość atrakcyjnie: Hiszpanów zdecydowanie łatwiej atakować niż się przed nimi bronić i obaj trenerzy to wiedzą. Kluczową może być forma obydwu golkiperów. Zwłaszcza ciekawi mnie Unai: zaczął turniej od koszmarnej wpadki, ale potem, z meczu na mecz jest coraz lepiej i w zasadzie bez niego to już Chorwacja mogłaby być nie do przejścia. A Donnaruma to jednak klasa sama sobie. Pamiętany jako cudowne dziecko o niesamowitych warunkach fizycznych nabrał techniki, ogłady, boiskowego wdzięku... Coś mi mówi, że najdalej za rok Wojtek Szczęsny pobroni w Arsenalu.

Po zebraniu do kupy: 2:3 dla Włochów. Po 120 minutach.

XXX

Ileż można się ślizgać! Hiszpanie w ogóle na tym turnieju to tylko w 90 minut ze Słowacją wygrali. Ale z nimi to tu każdy był wygrał. No, prawie każdy...

XXX

Ze spraw lokalnych: dziś pierwszy trening Orląt po urlopach. Zobaczymy, kto przyjdzie. Wśród zaproszonych m.in. Arkadiusz Kot, który ostatnią rundę spędził w A-klasie w Komarówce. Misję wykonał, pomógł awansować, ale zatęsknił za poważną piłką. Zawsze miałem słabość do takich boiskowych łobuziaków, wszelkich Gattuso i Keanów, to i Kociaka chętnie bym na Warszawskiej znowu pooglądał...

XXX

No nie zagra Unia Żabików w IV lidze. Serce pęka, ale chyba można podsumować, że rozum zwycieżył. Trzeba by było grać w Radzyniu, ściągać ludzi za pieniądze, w jeden sezon wydać więcej niż w okręgówce w trzy – a szanse na utrzymanie się dalej byłyby średnie. Co robić potem?

Decydującym argumentem był fakt, że "Żabka" nie ma trzech drużyn młodzieżowych. Skąd ma mieć, skoro w Radzyniu jest 12? A we wsi pewnie z 400 mieszkańców? Gdyby oldboyów można było złozyć i policzyć, to byłoby łatwiej, sam bym zagrał...

 

Zaloguj się, aby dodać komentarz. Nie masz jeszcze swojego konta? Zarejestruj się.

dodatkowe pieniÄdze
dodatkowe pieniądze
czwartek, 25 kwietnia 2024