Radzyń Podlaski - Nasze miasto z dobrej strony! Mamy 11 maja 2024 imieniny: Igi, Filipa

Medale Mistrzostw Polski Seniorów dla RSC Taekwon-do!

Michał Maliszewski
piątek, 02 czerwca 2017 07:00

Zawodnicy na podiumKolejny weekend i kolejny bardzo udany start wojowników z Radzyńskiego Sportowego Centrum Taekwon-do.

Tym razem areną zmagań stał się Ciechanów, gdzie 26-28 maja br. odbyły się XXX Mistrzostwa Polski Seniorów w Taekwon-do. Radzyński klub reprezentowało sześciu podopiecznych Łukasza Ciężkiego, którzy w najstarszej kategorii wiekowej zdobyli aż 5 medali! W kategoriach męskich w walkach do 78 kg srebrny medal i tytuł Wicemistrza Polski zdobył Eryk Niewęgłowski, w walkach do 57 kg i również srebro wraz z tytułem Wicemistrza Polski wywalczył Kamil Chud.

Wśród dziewczyn medale zdobywały Natalia Olszak, brązowy medal w walkach do 75 kg oraz Katarzyna Ciężka, która wywalczyła dwa brązowe medale w walkach do 62 kg oraz w układach stopni mistrzowskich. Debiutujące na tej randze zawodów juniorki Martyna Zielnik i Patrycja Chud zajęły bardzo wysokie miejsca 5-8 w kategorii walk do 56 kg.

W trakcie rozgrywania konkurencji seniorskich w Ciechanowie rozegrano również indywidualne testy siły juniorów, gdzie złoty medal i tytuł Mistrzyni Polski w testach siły zdobyła Patrycja Chud!

Już niebawem kolejny start zawodników RSC Taekwon-do, tym razem blisko 20 osobowa grupa weźmie udział w Pucharze Europy, który odbędzie się w Lublinie.

Możliwość przygotowania się do zawodów jak i sam udział w nich nie byłby realne bez wsparcia i pomocy finansowej ze strony: