Radzyń Podlaski - Nasze miasto z dobrej strony! Mamy 29 kwietnia 2024 imieniny: Piotra, Roberta

Ogólnopolski sukces licealistów z II LO w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych

Michał Maliszewski   
piątek, 24 czerwca 2016 07:00

Przedstawiciele ZSPFinał konkursu „Pamięć dla Przyszłości” – „Miejsca pamięci Zagłady blisko nas”.

22 czerwca 2016 r. grupa projektowa z II Liceum Ogólnokształcącego w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych im. Jana Pawła II w Radzyniu Podlaskim w składzie: Karolina Jurkowska, Weronika Ossowska, Gabriela Niewęgłowska, Olga Gruchoła, Sylwia Rogala, Weronika Gołębiewska, Dominika Dąbrowska, Dominika Grelik wraz z opiekunami mgr Teresą Filipiuk i dr Agnieszką Gątarczyk, uczestniczyła w gali finałowej konkursu w ramach XIII edycji programu „Pamięć dla Przyszłości” – „Miejsca pamięci Zagłady blisko nas”. Projekt grupy „Pamięć dla Przyszłości. Upamiętniamy getto w Radzyniu Podlaskim” został nagrodzony trzecim miejscem w kategorii szkół ponadgimnazjalnych.

Uroczysta gala odbyła się w Muzeum Żydów Polskich POLIN w Warszawie, gdzie organizatorzy: Ośrodek Rozwoju Edukacji, Stowarzyszenie „Dzieci Holocaustu w Polsce”, Żydowski Instytut  Historyczny im. Emanuela Ringelbluma i Muzeum Historii Żydów Polskich, dokonali podsumowania wszystkich nagrodzonych projektów. Podkreślono, że przy ocenie prac konkursowych zwracano szczególną uwagę na sposób pokazania wybranego miejsca Zagłady, jego historię i formę upamiętnienia. Po raz pierwszy organizatorzy zdecydowali się na nowoczesną formę pracy konkursowej, czyli fanpage, więc z tego powodu zwracano uwagę na ilość wejść na facebookowe strony projektowe, ilość komentarzy na stronie oraz do ilu i do jakich osób docierały treści związane z upamiętnianym miejscem.

Organizatorzy wyrazili wielkie zadowolenie i jednocześnie zaskoczenie z powodu ogromnego sukcesu zaproponowanej formy projektu. Joanna Sobolewska-Pyz, przewodnicząca Stowarzyszenia Dzieci Holokaustu, wyraziła nadzieję, że udział w konkursie daje uczniom nie tylko poczucie zadowolenia za zdobyte laury, ale jest również formą świadomego przejmowania przez nich odpowiedzialności za odkrywanie i przekazywanie prawdy historycznej.

Uroczystościom towarzyszyła projekcja filmu „Nie było żadnej nadziei” uzupełnionego relacjami świadków oraz zwiedzanie wystawy stałej w Muzeum Żydów Polskich.

160623-pamieczsp-1160623-pamieczsp-2160623-pamieczsp-3160623-pamieczsp-4160623-pamieczsp-5160623-pamieczsp-6160623-pamieczsp-7160623-pamieczsp-8

 

Zaloguj się, aby dodać komentarz. Nie masz jeszcze swojego konta? Zarejestruj się.

Sprzedam pszenicÄ
Sprzedam pszenicę
sobota, 27 kwietnia 2024
noimage
Witryna tanio
piątek, 26 kwietnia 2024
noimage
Sprzedam działkę na RELAX
piątek, 19 kwietnia 2024