Radzyń Podlaski - Nasze miasto z dobrej strony! Mamy 23 maja 2019 imieniny: Iwony, Emilii
Rozkład jazdy autobusów Ogłoszenia Imprezy i wydarzenia Ceny paliw

Typer

Na skróty

Mundial 2018. Miało nie być, ale będzie...

Mariusz Szczygieł   
środa, 13 czerwca 2018 22:53

Logo mistrzostw - przeróbkaZdrastwujtie.

Mieliśmy odpuścić ten Mundial, bo po przesiadce na nowy serwer (żeby szybciej było), parę rzeczy na stronie się sypnęło, m.in. maszyna licząca punkty w Typerze. Ale dzięki Wam, waszym telefonom, mailom i rozmowom na ulicy, natchnienie wróciło i działamy. Nie pytajcie nawet, jak udało się uruchomić Typera... Mamy nadzieję, że będzie działał, a pierwszy sprawdzian już dzisiaj wieczorem.

W naszej stałej Loży Typerów po pierwsze Michał Szczygielski. Człowiek legenda na radzyńskiej ziemi. Każdy, kto interesuje się radzyńską piłką, doskonale zna to imię i nazwisko, bo przez wiele, wiele lat prowadził radzyńską stronę Orląt. Dzisiaj wyemigrował z naszego miasteczka, no ale czym są odległości w dobie Internetu? Zawodowo zajmuje się Rosją i obszarem poradzieckim, a więc tym bardziej nie mogło go zabraknąć na naszym Mundialu. 

Po drugie Zbyszek Smółko. Wiadomo, że tej persony u nas nie mogło zabraknąć. Może sobie miód zbierać i pszczoły po pożytkach wozić, może sobie książki pisać, gotować, warzyć, robić co tam zechce (nawet u konkurencji typy dawać...), ale od zawsze rządzi Typerem na naszej stronie i tym razem nie będzie inaczej. Tako rzecze: - A jednak... Niby nam się nie chciało, niby próbowaliśmy udawać, że wyrośliśmy... Że skoro przybyło nam trochę lat i jeszcze więcej kilogramów, nasze dzieci coraz więcej rozumieją z tego co widzą, to może jednak nie jest najlepszym pomysłem, żeby przez miesiąc gapić się na mecze typu Ruscy na Arabię Saudyjską? A jednak...

Na początek parę uwag ogólnych. Primo: Tego Mundialu nie powinno być w Rosji. Secundo: To najfajniejszy kraj na świecie. Tertio: Tu nie chodzi o to, żeby wygrał najlepszy. Ma wygrać Polska. I tego się trzymajmy.

No i ja... jak zwykle pewnie z mizernym skutkiem punktowym na koniec, bo zainteresowanie piłką przejawiam praktycznie żadne. Dopóki nie grają nasi… W mundialowy miesiąc zmienia się wszystko. No i uwielbiam zapach nowiutkiej piłki, którą grają piłkarze na mistrzostwach.

Adidas TelstarTaką właśnie piłkę będziecie mogli u nas wygrać, zdobywając największą liczbę punktów w Typerze. Nowiutką, oryginalną, oficjalnie licencjonowaną przez FIFA (nie replikę) piłkę Adidas Telstar.

Poza tym codziennie będzie nagroda dnia. Tutaj negocjacje są jeszcze w toku, ale na pewno będzie to miły upominek.

Typujemy tak samo jak zawsze. Za prawidłowo wytypowany wynik bramkowy grający otrzymuje: za wynik 1 połowy 3 pkt., za wynik całego spotkania 3 pkt. - łącznie 6 pkt. Za prawidłowe wskazanie zwycięzcy bądź remisu grający otrzymuje 2 pkt. Razem 8.

Aby przenieść się do typowania należy na początek kliknąć w link TYPER, znajdujący się w menu na górze naszej strony, albo tutaj. Pamiętajcie, że najpierw trzeba się zalogować. Instrukcję znajdziecie pod linkiem Jak typować? po prawej stronie. Macie tam też regulamin konkursu.

Sponsorem naszych nagród jest firma INTERTRANSPORT, mająca swoją siedzibę przy ulicy Budowlanych 5a. Czym się zajmuje, dlaczego warto tam pojechać, o tym też Wam w czasie mistrzostw napiszemy.

Mecz.

Dzisiaj Rosja zmierzy się z Arabią Saudyjską.

Typujemy tak:

Michał: 1:0 dla Rosji. Bo tak myśli i czuje.

Zbyszek: W sprawie dzisiejszego meczu: Rosja – Arabia Saudyjska kibicuję oczywiście Ukrainie. A na boisku 1:1.

No i ja: 3:1 dla Rosji. Mimo wszystko nie dostaną chyba na meczu otwarcia? Ciekawi mnie też, po ile będzie litr benzyny po tym meczu. Bo OPEC już zapowiedział, że będzie więcej wydobywać, no to cena powinna pójść w dół. Jakby jeszcze Arabowie dostali od Rosji, to może litr będzie poniżej 4 zł? Rozmarzyłem się…

No i na koniec dzisiaj ciekawostka prosto z Rosji.

Pierwszy mecz piłkarze rozegrają w Moskwie. Otwarcie jest na stadionie Łużniki. Atmosfera u gospodarzy jest podobna do tej, jaka panowała w Polsce przed Euro 2012, czyli mało kto wierzy w drużynę. Doszło nawet do tego, że znany rosyjski muzyk Siemion Sliepakow nagrał prześmiewczą piosenkę o reprezentacji. W tej sprawie interweniowali nawet niektórzy rosyjscy politycy i zrobiło się trochę gorąco.

Stadion Łużniki. MoskwaA Łużniki? Mecz otwarcia nie mógłby się odbyć nigdzie indziej. To jeden z ładniej, malowniczo położonych stadionów w Europie, bezpośrednio na nabrzeżu rzeki Moskwy. Może zmieścić ponad 81 tysięcy widzów. To stadion historyczny – w 1980 roku odbywały się tutaj igrzyska olimpijskie, przez wiele lat grał tutaj Spartak Moskwa. Rosjanie darzą go podobnymi uczuciami, jakimi Polacy darzą dawny Stadion Śląski w Chorzowie. Ale kiedy stanie się przed nim bezpośrednio na wprost i porówna go np. z naszym Stadionem Narodowym w Warszawie... to są to zupełnie inne kategorie. Naprawdę nie mamy się czego wstydzić, wręcz przeciwnie. Łużniki przypominają wielki, betonowy bunkier... Oczywiście w środku to najnowocześniejszy poziom światowy, spełniający wszelkie możliwe wymagania. Ale ta siermiężna budowla...

пoка!

 

Komentarze  

 
#1 WynikiAdmin iledzisiaj.pl 2018-06-15 01:15
Wiecie? Pierwszego dnia w naszego Typera grało już co najmniej 72 osoby, w tym 5 osób zdobyło 5 punktów. Zwycięzcą dnia w drodze losowania zostaje marek123. Gratulacje!
 

Zaloguj się, aby dodać komentarz. Nie masz jeszcze swojego konta? Zarejestruj się.