Radzyń Podlaski - Nasze miasto z dobrej strony! Mamy 26 czerwca 2017 imieniny: Jana, Pawła

Już niedługo

Koncert: Sławomir Grzymek i Pijani image
Koncert: Sławomir Grzymek i Pijani, 01.07.2017, 20:00, KOFI&TI Kawiarnia i Herbaciarnia Artystyczna
Dodaj wydarzenie
Zobacz wszystkie

Reklama

Rozkład jazdy autobusówOgłoszeniaImprezy i wydarzeniaCeny paliw

Na skróty

Spotkanie autorskie z radzyńskim twórcą! Przyjdź!

Mariusz Bober   
sobota, 24 czerwca 2017 07:00

PlakatZapraszamy na spotaknie autorskie z Mariuszem Boberem.

Odbędzie się ono w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Radzyniu Podlaskim 7 lipca 2017 roku o godzinie 17.00.

Podczas spotkania spodziewajcie się:

1. Prezentacji książki "Prozatorium wierszem rodzone"* (książka będzie dostępna pod warunkiem szybkiego dodruku, lub poprzez zapisy na książkę i przedpłaty 20 zł na jej dodruk).

2. Zapowiedzi nowych książek:

 

Koncert Laureatów Turnieju Poezji Dziecięcej w Lublinie

Michał Maliszewski   
piątek, 23 czerwca 2017 07:00

Wręczanie nagród10 czerwca w Domu Kultury LSM przy ul Wallenroda 4 a odbył się Koncert Laureatów 50. Wojewódzkiego Turnieju Poezji Dziecięcej pod patronatem Lubelskiego Kuratora Oświaty.

Honorowa Komisja w składzie: Grażyna Przysucha z Dzielnicowego Domu Kultury SM Czechów w Lublinie oraz Sylwia Popiołek z Publicznej Szkoły Podstawowej w Maszkach po wysłuchaniu 12 laureatów postanowiła przyznać 3 Szarfy Recytatora w każdej kategorii wiekowej dla najlepszego wykonawcy.

 

Wystawa karykatur na 5-lecie „Radzyńskich Spotkań z Podróżnikami”

Michał Maliszewski   
sobota, 17 czerwca 2017 07:00

KarykaturyW piątek 23 czerwca w Galerii „Oranżeria” Radzyńskiego Ośrodka Kultury (ul. Jana Pawła II 4) odbędzie się wernisaż wystawy karykatur Przemysława Krupskiego.

Wydarzenie związane jest z jubileuszem 5-lecia „Radzyńskich Spotkań z Podróżnikami”. Początek o godz. 18.00. „Radzyńskie Spotkania z Podróżnikami” odbywają się regularnie od 2012 r. Za każdym razem były to niezwykłe odsłony odległych, egzotycznych regionów świata oraz opowieści o bardzo różnych formach podróżowania. To także obecność wśród radzynian ludzi o nieprzeciętnych osobowościach, m.in. Arkadego Radosława Fiedlera, Wojciecha Cejrowskiego, Aleksandra Doby, Elżbiety Dzikowskiej, Marka Kamińskiego czy Jacka Pałkiewicza.

 

Za nami X Wojewódzki Turniej Zespołów Tanecznych o Puchar Marszałka Województwa Lubelskiego

Michał Maliszewski   
sobota, 17 czerwca 2017 07:00

Grupa taneczna14 czerwca 2017 roku w Hali Sportowej ZS im Jana Pawła II w Ulanie-Majoracie odbył się X Wojewódzki Turniej Zespołów Tanecznych o Puchar Marszałka Województwa Lubelskiego.

Wzięło w nim udział 45 zespołów. W tym roku w turnieju prezentowały się zespoły tańca współczesnego i nowoczesnego, które przybyły z Lublina, Parczewa, Białej Podlaskiej, Chełma, Łęcznej, Świdnika, Bychawy, Międzyrzeca Podlaskiego, Łukowa, Radzynia Podlaskiego, Kocka, Milejowa, Leszkowic, Serokomli i Ulana-Majoratu. W prezentacjach wzięło udział około 600 tancerzy.

 

Jam Sassion w ROK

Michał Maliszewski   
sobota, 17 czerwca 2017 07:00

Jakub Kotowski na saksofonieKilka miesięcy temu grali kameralnie, na małej sali Radzyńskiego Ośrodka Kultury (tutaj!).

Wczoraj, 16 czerwca wystąpili na sali kinowej, a przed sobą mieli sporą publikę. Zobaczcie jak wyglądała druga edycja radzyńskiego Jam Sassion.

Jam Sassion równa się improwizacja

 

MBP w czasie Tygodnia Czytania Dzieciom

Anna Korulczyk, Maria Ryndak   
środa, 14 czerwca 2017 07:00

Dzieci3-10 czerwca 2017r. odbył się XVI Ogólnopolski Tydzień Czytania Dzieciom pod hasłem „CZYTANIE ZBLIŻA”.

Miejska Biblioteka Publiczna im. Z. Przesmyckiego w Radzyniu Podlaskim włączyła się do akcji i zorganizowała 6 czerwca dwa Baśniowe spacerki ulicami miasta dla dzieci z Klubów Biblioteka Malucha oraz miejscowych przedszkoli. Barwne korowody poprowadziły Filia nr 1 dla dzieci i młodzieży (Armii Krajowej 5) oraz Filia nr 2 (Spółdzielcza 8).

 

Dzień Inwalidy w gminie Ulan-Majorat

Barbara Murawka   
wtorek, 13 czerwca 2017 07:00

Grupa seniorów na scenie10 czerwca 2017 r. w Gminnym Ośrodku Kultury w Ulanie-Majoracie odbyło się kolejne spotkanie z okazji Dnia Inwalidy.

Organizatorem tej uroczystości było koło nr 4 PZERiI w Ulanie-Majoracie i Zespół „Senior”. Prezes koła Teresa Niewęgłowska powitała przedstawicieli duchowieństwa i zaproszonych gości.

 

Koncert uczniów PSM

Michał Maliszewski   
czwartek, 08 czerwca 2017 07:00

PlakatW imieniu organizatorów zapraszamy wszystkich miłośników muzyki na koncert z okazji zakończenia roku szkolnego 2016/2017.

Wydarzenie odbędzie się 14 czerwca 2017r. o godz. 18.30 w sali Oranżeria Radzyńskiego Ośrodka Kultury.

Na scenie wystąpią uczniowie Państwowej Szkoły Muzycznej I st. im. Karola Lipińskiego w Radzyniu Podlaskim.

Wstęp wolny.

 

Szkoła Podstawowa w Domaszewnicy w kolejnej odsłonie Nocy Bibliotek

Michał Maliszewski   
środa, 07 czerwca 2017 07:00

Noc biblioteki w DomaszewnicyJuż po raz kolejny najlepsi czytelnicy, uczestnicy konkursów literackich oraz chętni uczniowie Szkoły Podstawowej w Domaszewnicy wzięli udział w III wydaniu ogólnopolskiej akcji Noc Bibliotek.

Program imprezy pozwolił młodym czytelnikom w sposób niebanalny spędzić czas z książką podczas różnorodnych gier i zabaw animacyjnych, wśród których znalazły się Teatrałki, Książkowy tor przeszkód, Rekwizytornia, Deszyfratorzy, Piramida książkowa, Geografia literacka, Baśniowy zawrót głowy i Galeria portretów.

 

II Noc Biblioteki za nami!

Jakub Płecha   
poniedziałek, 05 czerwca 2017 07:00

Dyrektor MBPOd 2 do 6 czerwca Miejska Biblioteka Publiczna im. Z. Przesmyckiego po raz drugi zorganizowała Noc Biblioteki.

W nocy z soboty na niedzielę obyło się wydarzenie dla dorosłych z hasłem przewodnim Paris, Paris, Paris. Tego wieczora gmach biblioteki zamienił się w paryską kawiarenkę. Zebranych gości przywitała Grażyna Kratiuk - dyrektor Miejskiej Biblioteki Publicznej. - Chcemy ukazać bibliotekę, jako multicentrum. Miejsce, gdzie nie tylko znajdują się zbiory, udziela informacji, ale też kształtujemy kulturę, edukację - rozpoczęła.

 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 1 z 65