Radzyń Podlaski - Nasze miasto z dobrej strony! Mamy 28 marca 2024 imieniny: Anieli, Jana

Zostały same potęgi. Gramy!

Zbigniew Smółko   
wtorek, 08 lipca 2014 08:58

To na pewno bezpieczne?Rozpuścili nas piłkarze… Normalne mecze w ćwierćfinałach i wszyscy narzekają, że nuda.

Że tylko jedna dogrywka i karne… Teraz zostały na boisku same potęgi. Żaden wynik nie będzie niespodzianką. Dziś na pierwszy ogień Niemiaszkowie i Najnudniejsza Brazylia w Dziejach, jutro Argentyna z Holandią.

Dziś tylko jeden mecz to i jeden ekspert. Do loży typerów zaprosiłem dziś wicestarostę, Annę Bogutyn. W nasze kochane lokalne żmijowisko Ania weszła całkiem niedawno, ale za to z przytupem. Wcześniej wraz z grupą podobnych sobie zapaleńców stworzyła stowarzyszenie Podaj Łapę, które niezwykle skutecznie pomaga opuszczonym zwierzakom. Do lokalnej polityki wnosi element ciepła, łagodności i koncentracji na tym, co naprawdę ważne.

Typujemy

Anna BogutynNiemcy - Brazylia 1:2

Czuję, że Niemcy mogą wygrać - tak biorąc na rozum, natomiast w głębi serca stawiam na Brazylię. Jako gospodarz Mundialu ma ogromne wsparcie i zaufanie swoich kibiców, więc nie mogą ich zawieść.

Pogadajmy o piłce

Czy polityka lokalna bardzo różni się od piłki? Gdzie mocniej kopią po kostkach? Gdzie trzeba częściej przyjąć na klatkę? Dużo główkowania?

Lokalna polityka ma z piłką wiele wspólnego. Po pierwsze obie dziedziny można uznać za gry zespołowe, w których w pojedynkę ciężko jest cokolwiek zdziałać. W obydwu realizuje się wcześniej przyjętą strategię, umożliwiającą osiągniecie obranego celu. O ile w piłce nożnej chodzi o wygraną i zdobycie pucharu, tyle w polityce powinno chodzić o coś więcej, co niestety często bywa pobożnym życzeniem. Pocieszające jest jednak spostrzeżenie, że w obu dziedzinach pozostają ludzie, którzy mają prawdziwą pasję, radość z "czystego sportu", potrafiący - niezależnie od tego, komu kibicują - przyznać, że wygrał lepszy. Tak w piłce nożnej, jak i w polityce nie należy być krótkowzrocznym: jeden faul może tu zawodnika wiele kosztować, lepiej więc cierpliwie i wytrwale trenować, by być w czymś dobrym, by zdobyć umiejętności. Trzeba również - co wcale nie przychodzi bez trudu - nie ustawać w tym treningu, nawet po wygranej.

Szkoda, że naszych tam nie ma czy jednak lepiej, bo pewnie byśmy dostali lanie?

Oczywiście, miło byłoby móc oglądać naszych piłkarzy na Mistrzostwach. Jest to marzeniem niejednego kibica, moim także. Sport, jak zresztą i polityka, potrafią zaskakiwać, więc nie tracę nadziei, że w przyszłym Mundialu zobaczymy polską drużynę wiele razy. Wspólne kibicowanie potrafi łączyć ludzi i stać ponad podziałami, ponad przynależnościami do partii, bo ważne wtedy jest jedno - wspólny cel. Świetnie to zjawisko opisuje Kapuściński, wspominając, że "gdy w roku 1960 powstało państwo nigeryjskie, składało się z dziesiątków plemion, kultur, języków i religii, bardzo często ze sobą sprzecznych. I właśnie futbol stał się pierwszą płaszczyzną, na której mieszkańcy nowego kraju się zintegrowali. Tłum na stadionie pełen emocji, zaczął skandować po raz pierwszy w dziejach nazwę swojej nowej ojczyzny. Nazwę, z którą wcześniej nigdy się nawet nie zetknął. Na stadionie piłkarskim powstało poczucie przynależności narodowej." Ufam, że w naszym przepięknym mieście także jest to możliwe.

A gdybyście sami nagle musieli zagrać, to jaka pozycja odpowiadałaby Waszym charakterom? Aktywny napastnik, sprytny rozgrywający, twardy obrońca, szalony skrzydłowy a może jednak trener albo prezes klubu? 

To dla mnie trudne pytanie, bo na tajnikach piłki nożnej znam się niewiele. Widzę siebie raczej w roli skrzydłowego, który cierpliwie i wytrzymale obstawia boki boiska. Nie potrzebuję być "królem strzelców", a bramki i tak przecież zdobywa cała drużyna. Jeśli się mylę, proszę mnie poprawić (śmiech). 

 

Komentarze  

 
#1 RE: Zostały same potęgi. Gramy!asc 2014-07-08 09:45
Takie pytanie lekko niezwiązane z tematem:
dlaczego zakładka "Twoje punkty" jest nieaktywna? Czy tylko ja tak mam?
 
 
#2 Na zastanowienie!JB 2014-07-08 16:45
Wiecie dlaczego dziś dobrze się czuję ludu pracujący miast i wsi, klaso robotniczo - chłopska ? ano,dlatego, że absolutnie nie interesuje mnie 22 starych zdrowych byków na włochatych pałąkowatych girach uganiających się za piłeczką, a także dziadków którzy tym sterują. Tłuszcza wywindowała na szczyty popularności i niebotycznych zarobków kopaczy piłeczki, sama zarabiając 1600 zł brutto. Rzesza darmozjadów w postaci kopaczy i działaczy luksusowo żyje z Waszego prymitywnego zainteresowania tym nędznym i kryminogennym sportem. Sponsorowanie kopaczy to mit, którym karmi się naiwnych ćućmoków. To niby skąd sponsorzy mają na to kasę ?, ano stąd, że zdzierają z Was naiwniacy w postaci zawyżonych cen towarów i usług. Rozśmieszyła mnie wypowiedz niejakiego bramkarza Tytoniowca, czy jakoś tak, od bawienia sie piłeczką....powiedział prostak następująco "to ważny mecz dla nas i narodu". Ja stanowię cząstkę tego narodu i leję na kopanie worka skórzanego z powietrzem. Inny kopacz, którego nazwiska już nawet nie wspomnę, mamrotał, ze trenuje dużo, kosztem swojego bezcennego czasu i jego bezcenne życie....dalej już relacja została przerwana. Żenada...co by ten niedouk robił gdyby swojego "bezcennego" czasu nie przeznaczał na zabawy piłeczką ? Kopanie piłeczki to niezbyt poważne zajęcie, aby sie tym zbytnio przejmować. To dobre dla dzieciaczków a nie dla zdrowych koni. Do roboty użytecznej zagnać to próżniacze stado. Lepiej samemu lub ze swoimi dziećmi pograć w piłkę dla rozrywki i zażywania ruchu, niż gapić sie bezmyślnie na tych
 
 
#3 RE: Zostały same potęgi. Gramy!kylo79 2014-07-08 17:58
Cytuję JB:
Wiecie dlaczego dziś dobrze się czuję ludu pracujący miast i wsi, klaso robotniczo - chłopska ? ano,dlatego, że absolutnie nie interesuje mnie 22 starych zdrowych byków na włochatych pałąkowatych girach uganiających się za piłeczką, a także dziadków którzy tym sterują. Tłuszcza wywindowała na szczyty popularności i niebotycznych zarobków kopaczy piłeczki, sama zarabiając 1600 zł brutto. Rzesza darmozjadów w postaci kopaczy i działaczy luksusowo żyje z Waszego prymitywnego zainteresowania tym nędznym i kryminogennym sportem. Sponsorowanie kopaczy to mit, którym karmi się naiwnych ćućmoków. To niby skąd sponsorzy mają na to kasę ?, ano stąd, że zdzierają z Was naiwniacy w postaci zawyżonych cen towarów i usług. Rozśmieszyła mnie wypowiedz niejakiego bramkarza Tytoniowca, czy jakoś tak, od bawienia sie piłeczką....powiedział prostak następująco "to ważny mecz dla nas i narodu". Ja stanowię cząstkę tego narodu i leję na kopanie worka skórzanego z powietrzem. Inny kopacz, którego nazwiska już nawet nie wspomnę, mamrotał, ze trenuje dużo, kosztem swojego bezcennego czasu i jego bezcenne życie....dalej już relacja została przerwana. Żenada...co by ten niedouk robił gdyby swojego "bezcennego" czasu nie przeznaczał na zabawy piłeczką ? Kopanie piłeczki to niezbyt poważne zajęcie, aby sie tym zbytnio przejmować. To dobre dla dzieciaczków a nie dla zdrowych koni. Do roboty użytecznej zagnać to próżniacze stado. Lepiej samemu lub ze swoimi dziećmi pograć w piłkę dla rozrywki i zażywania ruchu, niż gapić sie bezmyślnie na tych

Jeeee Hejter nr 1 znow sie odezwal . :lol: . I jak zwykle wiele wniosl do tematu swoja wypowiedzia. Wspolczuje Twojej rodzinie.
 
 
#4 Do kylo79JB 2014-07-08 20:34
Te mistrzostwa to parada oszustwa w wykonaniu sędziów i działaczy FIFA!
Poczytaj tu: http://krotkapilka.pl/artykul,rok_spod_znaku_ustawiania_meczow_1,1581
Wedle raportu Interpolu w ciągu pięciu ostatnich lat ustawiono 680 meczów, z czego 380 w samej Europie.To są tylko udowodnione przypadki!Ale ty miej nadzieję, że oglądasz prawdziwą piłkę!
 
 
#5 LosowanieAdmin iledzisiaj.pl 2014-07-09 09:09
Tak to jeszcze nie było za czasów naszego typera. 43 osoby prawidłowo wytypowały toto, NIKT wyniku pierwszej połowy, a 7:1 dla Niemców to chyba żadna wróżka nie wywróżyła... Trzeba było losować. Spośród 43 osób pendrajwa od Media Systemu, w wyniku losowania wygrał Gregoor7. Gratulacje!
 
 
#6 Do Adminkylo79 2014-07-09 12:26
Jakos sie nie dziwie ze nikt wyniku nie wytypowal ;D . 7-1 pasuje bardziej do hokeja a nei do pilki noznej
 

Zaloguj się, aby dodać komentarz. Nie masz jeszcze swojego konta? Zarejestruj się.

Garnitur BYTOM granat
Garnitur BYTOM granat
wtorek, 19 marca 2024
Motor
Motor
wtorek, 19 marca 2024
noimage
kierownik salonu/sklepu
środa, 20 marca 2024