Radzyń Podlaski - Nasze miasto z dobrej strony! Mamy 28 marca 2024 imieniny: Anieli, Jana

Przegrywający odpada!

Zbigniew Smółko   
sobota, 28 czerwca 2014 10:42

Suarez...Jakoś przeżyliśmy ten piątek… Cały dzień bez meczu. Ani jednego!

Ale teraz zaczyna się to, co tygryski lubią najbardziej. Nie będzie już kalkulacji. Wojna, rzeź i rąbanka. Kto przegrywa, jutro idzie jechać lecieć. Chyba, że akurat będą mieli całkiem blisko piechotą, na przykład Brazylijczycy…

Dzisiaj w loży ekspertów dwóch koleżków, bez których radzyńska piłka byłaby o wiele uboższa. Patryk Śmieciński latem i zimą organizuje rozgrywki amatorskie. Już dzisiaj dzięki jego pasji na boisku koło SP1 ruszy Liga Piłki Nożnej Open,  będąca już stałym elementem naszego sportowego krajobrazu. Robert Strojek (pseudonim artystyczny „Dynia”),  niegdyś dziarski kibic Orląt, dzisiaj nieco zwolnił tempo i sporo czasu spędza z wędką. Organizator licznych turniejów, przy okazji których robi za managera drużyny PLAY.  Obaj to absolutni fanatycy piłki w każdym wydaniu. Niepodrabialni.

Typujemy

Robert StrojekRobert Strojek

Brazylia - Chile  2:3 – po prostu sądzę, że Chile jest pod każdym względem lepsze. I tyle.

Kolumbia - Urugwaj 2:0 – Intuicyjnie. Poza tym nie ma Suareza.

 

 

 

 

 

 

 

Patryk ŚmiecińskiPatryk Śmieciński:

Brazylia - Chile 1-2

Brazylia jest gospodarzem zawodów i na niej spoczywa bardzo duża presja, i właśnie to może wykorzystać Chile.

Kolumbia - Urugwaj 0-2

Obie drużyny  prezentują bardzo dobry futbol jednak to Urugwaj ma lepszą 11-stkę i to oni będą zwycięzcami.

Pogadajmy o piłce

Jak się zostaje fanatykiem piłki? Geny, przykład, przypadek?

Patryk: Moja przygoda z piłką zaczęła się kiedy jeszcze byłem małym chłopcem.  Może trudno w to uwierzyć, ale kiedyś byłem mniejszy… Zaczynałem jak to każdy chłopak na podwórku przed blokiem, później zaczęła się poważna piłka w ościennej Unii Żabików w której grałem 8 lat, najpierw drużynie juniorów później seniorów. W wieku 22 lat zakończyłem grę w piłkę ale tylko zawodowo. Daleko nie uciekłem,  ponieważ grywam z kolegami na boisku którego jestem opiekunem, a od 3 lat zacząłem poważnie angażować się futbolowo organizując LIGĘ ORLIK OPEN i jej halowa edycję. Zacząłem się więc poważnie interesować naszą lokalną piłką. Mistrzostwa zaskakują mnie coraz bardziej, stąd moje typy.

Robert: Ojciec cały czas oglądał piłkę i mnie tym zaraził. W zasadzie więc nie było wyboru. Sam nigdy nie grałem w żadnym klubie, ale dwa razy w tygodniu na Orliku gram z kolegami. Na zawodach startuję, ale wyłącznie wędkarskich.  Mam dwie pasje, które zajmują mi równie dużo czasu.

Które mecze budzą większe emocje - z kumplami, Orlęta, kadra czy jakiś super mecz np. w Lidze Mistrzów?

Patryk : Najbliższe spotkania które są bliższe mojemu sercu to nasza lokalna piłka i emocje jakie przynoszą nam rozgrywki ORLIK OPEN.

Robert: Chyba jednak reprezentacja Polski, nawet wtedy, kiedy dostaje lanie. Powiem nawet, że zwłaszcza wtedy, bardzo to przeżywam.

Macie jakąś nadzieję, że nasi niedługo zagrają co najmniej jak Kostaryka?

Patryk: Nasza piłka jest dobra ale tylko dobra ciężko nam się będzie pokazać tak jak pokazuje nam się Kostaryka. To siedzi w nas kibicach i piłkarzach jakoś ciężko nam się odblokować…

Robert: W najbliższej przyszłości nie. Nie wiem, tyle razy się zawiodłem że już straciłem wiarę. Co gorsza obserwuję młodych piłkarzy, którzy mieliby to zmienić i oceniam, że nie mają właściwej mentalności zwycięzców. Smutne to.

 

Komentarze  

 
#1 Dogrywka i karneAdmin iledzisiaj.pl 2014-06-28 14:09
Dogrywka i karne. Pytacie nas o to, jak będziemy to punktowali. Oświadczam. Nie bierzemy pod uwagę ani dogrywki, ani karnych. Typujemy i punktujemy TYLKO wynik samego meczu do 90 minuty, tak jak było to do tej pory.
 

Zaloguj się, aby dodać komentarz. Nie masz jeszcze swojego konta? Zarejestruj się.

noimage
owies
niedziela, 24 marca 2024
noimage
Sprzedam jagniaki kameruńskie.
sobota, 23 marca 2024
wiertarka
wiertarka
poniedziałek, 25 marca 2024