Radzyń Podlaski - Nasze miasto z dobrej strony! Mamy 29 marca 2024 imieniny: Wiktoryny, Eustachego | Jutro zmiana czasu na letni

Dzień czwarty – Piłka nożna, spać nie można

Zbigniew Smółko   
niedziela, 15 czerwca 2014 13:20

Piotr Skowron i Jakub JakubowskiPo pierwszych trzech dniach możemy czuć się dopieszczeni – jesteśmy chyba świadkami najlepszego Mundialu od wielu, wielu lat.

Wszyscy atakują jak wściekli, emocje jak w rollercoasterze. Pierwszego dnia japoński sędzia, drugiego Holendrzy, wczoraj Kostaryka oraz Anglicy i Włosi… Dawać następne mecze!

Niemniej ciekawa robi się otoczka imprezy. Podobno na konferencję prasową po meczu Hiszpania – Holandia przyszedł jakiś koleżka i zapytał trenera Del Bosque, jak ocenia postawę swojej drużyny. W skali 1 do 5… Odpowiedzi nie dostał.

Jim, mój kolega – brydżysta z Anglii, pisze mi smsa z Manaus, że najbardziej uważać musi na kamery telewizyjne, bo jego żona jest przekonana, że pojechał na  konferencję naukową gdzieś do Francji. Sześćdziesiąt cztery lata chłopu…

Od wczoraj zachwycamy się Kostaryką. Rafał Stec jednak na twitterze ma wątpliwości:

Pamiętajcie, że mało wiemy o tych Kostarykanach. A jeśli wcale nie są tacy sympatyczni? Może biją żony? Duszą kanarki? Śmiecą na ulicach?

I jeszcze jedna z okołomundialowych reklam, moim zdaniem mastierstwo mira:

Na iledzisiaj impreza też hula. Gra już 150 osób. Wczoraj ekspertom poszło umiarkowanie, ale Kostaryka wszystkim wywinęła numer… Żniwa u bukmacherów!

Dzisiaj bawić z nami będą się Piotr Skowron i Jakub Jakubowski. Kuba jest właścicielem cudnej kawiarenki Kofi&Tea, dwuosobowym (wraz z żoną Justynką – pozdrawiamy!) Domem Kultury i pozabudżetowym biurem promocji miasta. Judoka, obecnie jednak praktycznie niepraktykujący. Piotrek to najmłodszy radny miejski, z wyboru i pasji katecheta, który oprócz tężyzny duchowej dba również o formę fizyczną: gdybyście potrzebowali rozgrywającego do siatkówki, walcie do Piotra.

Typujemy!

Piotr Skowron:

Argentyna - Bośnia i Hercegowina 3-2

Zapowiada się niezły mecz. Albicelestes już długo czekają na dobry występ na Mundialu. Wreszcie na wielkiej imprezie odblokuje się Messi. A Bośniacy to zespół nieobliczalny i niewygodny. Łatwo skóry nie sprzedadzą. 

Szwajcaria-Ekwador 2-0

Będzie jednostronny mecz, w którym europejska piłka zatriumfuje, mimo że Helweci nie mają gwiazd, lecz wyrównany skład. W końcu są 6 drużyną w rankingu FIFA, a to zobowiązuje.

Francja-Honduras 3-0

W tym meczu Francuzi zagrają w roli zdecydowanych faworytów i muszą zacząć Mundial bez cienia wątpliwości. Przed 4 laty nie wygrali spotkania. Teraz się odkują i zapewne odblokują. Mecz nie będzie łatwy. Honduras zremisował z Anglią przed mistrzostwami. No i ciekawe jak zagra nasz Boniek, Oscar Boniek? :)

Jakub Jakubowski

Argentyna - Bośnia i Hercegowina 2:1

Argentyna jest w tym zestawieniu pewniakiem, ale Bośnia strzeli jedną bramkę z zaskoczenia, albo ktoś się podłoży, żeby im nie było smutno.

Szwajcaria – Ekwador 0:2

Po słabym meczu wygra Ekwador. Polska też kiedyś zagrała z Ekwadorem, chciała wygrać a okazało się jedynie, że robi lepsze sery.

Francja – Honduras 3:0

Honduras po heroicznej walce odda dwa strzały w światło bramki, Francja też się trochę spoci i strzeli trzy bramki.

Pogadajmy o piłce

Jeden z Was jest fanem siatkówki, drugi to judoka. Co wpływa na wybór dysycpliny? Ja nie rozumiem, jak można nie w nogę...

Piotrek: Jestem kibicem piłkarskim i siatkarskim, chyba tak po równo. Gram w obie dyscypliny i kibicuję od dzieciństwa. Moja pierwsza impreza to EURO 96. Od tej pory oglądam od deski do deski turnieje i Ligę Mistrzów. Wpisuję wyniki, kupuję gazety z archiwalnymi wspomnieniami z mistrzostw. A siatkówka? Moja druga sportowa miłość. Zawdzięczam to mojej nauczycielce w-f z liceum (pani prof. Krystynie Brożek). To były czasy....W obu dyscyplinach pociąga mnie ich dynamizm, dramaturgia, zwroty sytuacji. I to jest dla mnie niesamowite. Duuuża dawka emocji.

Kuba: Powinieneś spróbować judo. To sport indywidualny - bardzo by Ci podpasował, bo najważniejsze w judo to wykorzystać błędy przeciwnika. Jego własną siłę lub słabość tak, aby go pokonać. Znamy to wszyscy z życia - Ty też znasz, nieprawdaż? W grach w których operujesz piłką cała idea staje się zupełnie symboliczna. Jedni chcą trafić w siatkę, inni jej unikają. Należałoby zapytać Freuda o co z tym chodzi...   

Dzisiaj nie byle jaki mecz. W Wohyniu. Tornado - Orzeł Czemierniki. Ciekawi Was trochę sport lokalny? Wolicie mecz kolegów czy wielkie show w telewizji?
Piotrek:  Jeśli chodzi o sport lokalny to śledzę wyniki radzyńskich Orląt. O meczu Tornado-Orzeł Czemierniki nie wiedziałem aż do teraz. Obu zespołom życzę zwycięstwa. Teraz moją uwagę przykuwa Mundial.

Kuba: Sport lokalny ciekawi mnie tak bardzo jak sportowców lokalna kultura. Wiem jednak, że istnieje i że na to aby istnieć potrzebuje bardzo dużo pieniędzy. Dlatego myślę też, że musi reprezentować bardzo wysoki poziom. Kiedyś - kiedy znajdę więcej czasu postaram się to sprawdzić. Natomiast mecz z kolegami to jest coś! Można pokrzyczeć, pośmiać się, spocić. Z telewizją w tych kwestiach coraz trudniej - prawdziwych emocji brak.

Jesteśmy już po kilku meczach. Jak to się rozwinie? Macie już jakichś faworytów?  
Kuba:  Trudno przewidzieć co się wydarzy w Brazylii. Po ostatnich meczach kibicuję Kostaryce, która zaskoczyła wszystkich. Jak się okazuje poza dostarczaniem świetnej kawy do kawiarni Kofi&Ti w Radzyniu Podlaskim (uwaga, audycja zawiera lokowanie produktu :) - dop. red.) ma więcej bogactw narodowych. Jeśli odkryją ich głębsze pokłady mogą sprawić niespodziankę.

Piotrek: Co dalej na turnieju? Po meczu otwarcia i Meksyku z Kamerunem bałem się, że główną rolę odegrają sędziowie jak w 2002 r. w Korei i Japonii. Spotkania będą szybkie, ciekawe. Myślę, że po 24 latach przerwy wygrają Niemcy, w finale z "przepchaną przez sedziów" Brazylią. A 3 miejsce zdobędzie BELGIA, rewelacja turnieju. 

 

Komentarze  

 
#1 robix73Admin iledzisiaj.pl 2014-06-16 07:50
robix73 otrzymuje pendriva ufundowanego przez Media System. Gratulacje!
 

Zaloguj się, aby dodać komentarz. Nie masz jeszcze swojego konta? Zarejestruj się.

Klimatyzacja montaż kimatyzacji
Klimatyzacja montaż kimatyzacji
czwartek, 21 marca 2024
noimage
Kierowca C+E
poniedziałek, 25 marca 2024
noimage
SPRZEDAM MIESZKANIE
piątek, 22 marca 2024