Radzyń Podlaski - Nasze miasto z dobrej strony! Mamy 28 marca 2024 imieniny: Anieli, Jana

Liga typerów - dzień szósty

Zbigniew Smółko   
wtorek, 15 czerwca 2010 20:30

Adam Świć

W środowe emocje wprowadzi nas dzisiaj Adam Świć. Niegdyś ponoć niezły praktyk, dzisiaj teoretyk piłkarski. A oprócz tego poeta, dziennikarz, (wieczny) tłumacz, nauczyciel, certyfikowany Król Łgarzy, rajca powiatowy – słowem człek poważny, który powagi nazbyt nie kocha. Wokół Adama zawsze coś się dzieje, może on odczaruje ten przynudnawy turniej…

Szwajcaria to nie Polska

Środa 16 czerwca to dzień, kiedy na plac boju po raz pierwszy wejdą drużyny z grupy H (jak Hiszpania i Honduras), a dwie drużyny z grupy A zagrają już swój drugi mundialowy pojedynek. Najpierw Honduras - Chile. Nie będzie to raczej mecz, który każe kombinować jak wyrwać się z biura przed 13.30. Chile wydaje się drużyną lepszą piłkarsko (to mój ulubiony slogan: bo niby jak, lepszą narciarsko...?) i wygra 3:1 (z czego co najmniej padną dwa farfocle z powodu słynnej piłki Jabulani). O 16.00 na plac boju wejdą Hiszpanie podbudowani sparringowym zwycięstwem nad tradycyjnie waleczną i niebezpieczną Polską. Tyle, że Szwajcaria to nie Polska (Szwajcarskie powietrze! Tu się oddycha!). Nie położy się, nie będzie czekać na koniec meczu, żeby wymienić koszulki z hiszpańskimi gwiazdami. I...zremisuje! (1:1 albo 2:2). Ja wiem, że Hiszpanie wygrali 500 ostatnich meczów, ale każda seria ma swój koniec. A zresztą ten remis pomoże im schłodzić gorące głowy i pomóc w dalszych sukcesach na tych Mistrzostwach Świata. A wieczorem RPA-Urugwaj. Obie drużyny przyzwoicie zaprezentowały się w pierwszych meczach i każda z nich ma prawo liczyć na 3 punkty. Od zawsze byłem kibicem Urugwaju, ale wygrają gospodarze z niewielką pomocą sędziego (dwie czerwone kartki dla Urugwaju, karny z kapelusza i brama ze spalonego). Wynik 2:1.

Adam Świć

 

Komentarze  

 
#1 Hiszpania - SzwajcariaAdmin iledzisiaj.pl 2010-06-16 18:12
Takiego wyniku tego spotkania nie przewidzieli chyba najstarsi górale... pamiętając naszą niedawną porażkę z Hiszpanami... Hiszpania - Szwajcaria 0:1 ! normalnie szok! Takiego wyniku nie spodziewał się także żaden z naszych typerów, nawet toto...
 

Zaloguj się, aby dodać komentarz. Nie masz jeszcze swojego konta? Zarejestruj się.

noimage
Sprzedam mieszkanie 3-pokojowe
środa, 27 marca 2024
Skutera
Skutera
sobota, 16 marca 2024