Radzyń Podlaski - Nasze miasto z dobrej strony! Mamy 18 sierpnia 2019 imieniny: Helena, Ilona, Bogusław

Już niedługo

Rodzinne Wakacje w Mieście z FoxGames, g. 16.00 image
Rodzinne Wakacje w Mieście z FoxGames, g. 16.00, 21.08.2019, 16:00, KOFI&TI Kawiarnia i Herbaciarnia Artystyczna
takes place in
Dodaj wydarzenie
Zobacz wszystkie

Reklama

Rozkład jazdy autobusów Ogłoszenia Imprezy i wydarzenia Ceny paliw

Na skróty

Sportowe wydarzenie w Radzyniu Podlaskim

Elżbieta Michalak   
piątek, 14 października 2016 07:00

Wspólne zdjęcie8 października dziedziniec Pałacu Potockich wypełniony był miłośnikami nordic walkingu.

Odbyła się tu wojewódzka impreza sportowa, w której udział wzięło około 400 osób, z tego ponad 240 to zawodnicy startujący w Pucharze Lubelszczyzny Nordic  Walking „Lubelskie tez chodzi” . Mimo dość niskiej temperatury atmosfera była bardzo gorąca. Organizatorzy: MOSIR Radzyn Podlaski wraz z Stowarzyszeniem Nordic Walking CHODZĘ z SERcEM przygotowali uczestnikom liczne atrakcje.

Trasa zawodów przebiegała przez Park Miejski i wytyczona była w pętli 2,5km. Z tej racji, że zawody odbywają się na dystansie 5km i 10km, więc po urokliwych zakątkach parku zawodnicy krążyli 2 lub 4 razy. Zainteresowanie nordickiem może wprawiać w zadziwienie jeśli widzi się w jednym miejscu zgromadzonych tyle osób, ale jest to dziś jedna z najbardziej popularnych, przyjaznych i bezpiecznych dziedzin sportu. Do naszego miasta przybyli zawodnicy z różnych zakątków Polski.  Uczestnicy przyjechali z okolic Warszawy, Siedlec, Łukowa, Zamościa, Puław, Lublina, Lubartowa, Białej Podlaskiej, Międzyrzeca oraz z Gminy Ciepielów leżącej na południe od Zwolenia. Grupie tych ostatnich przewodzi sam wójt Artur Szewczyk chodząc z kijkami. Dzielnie spisali się również radzyńscy pasjonaci, ponieważ w rywalizacji wzięło udział ponad 70 osób.

Za wsparcie i partnerstwo w organizacji wydarzenia wielkie podziękowania należą się lokalnym władzom: burmistrzowi Radzynia Jerzemu Rębkowi, staroście powiatowemu Lucjanowi Kotwicy, wójtowi gminy Borki Radosławowi Sałacie, prezesowi SM SPOMLEK Edwardowi Bajce oraz wielkiej grupie sponsorów (ponad 50-ciu), którzy bardzo hojnie wsparli organizację tego sportowego eventu.

004010203040507080910111213141516181921222324252728303132333435

 

Zaloguj się, aby dodać komentarz. Nie masz jeszcze swojego konta? Zarejestruj się.