Radzyń Podlaski - Nasze miasto z dobrej strony! Mamy 23 października 2019 imieniny: Marleny, Seweryna
Rozkład jazdy autobusów Ogłoszenia Imprezy i wydarzenia Ceny paliw

Na skróty

Radzyń Podlaski 16:00 - Tour de Pologne

Mariusz Szczygieł   
wtorek, 04 sierpnia 2009 19:45

tdp-radzynp

Tuż przed godz. 16.00 na ulicę Międzyrzecką w Radzyniu Podlaskim wjechała trójka najszybszych kolarzy 66. Tour de Pologne.

Kilka minut później, poprzedzony kolumną policji i samochodów serwisowych pojawił się w naszym mieście peleton wyścigu. Pół minuty później, po wyścigu pozostały już tylko wspomnienia i zdjęcia... Ale warto było- takie widowiska do tej pory oglądaliśmy jedynie w telewizji.

 

 

 

Oto wybrane zdjęcia z imprezy:

{morfeo 96}

{morfeo 97}

Peleton wjeżdża do Radzynia Podlaskiego:


ArtCreative Design and Custom coding

 

Peleton w Radzyniu- ul. Ostrowiecka (autor: redbul888)


ArtCreative Design and Custom coding

 

Komentarze  

 
#1 Piękna impreza..... 2009-08-04 20:51
Fajna akcja fotografa, extra zdjęcia i cały peleton - chwila, ale jaka.. Brawa i uznanie za fotki..
 
 
#2 Guest 2009-08-04 21:02
Największa poraźka władz miasta. W telewizji pokazano spoty miejscowości przez które przejeżdzali kolarze ale nie RADZYNIA. bo został chyba ZAORANY.W głównym wydaniu wiadomości była migawka palacyku z Kocka a Radzyński choć ładniejszy i bardziej pokaźny pominięty. Więc jak to się ma do tych turystów co mają tak parkować na płatnym parkingu? DLACZEGO brak radzynia w mediach Czy ktoś potrafi to wyjaśnić? DLACZEGO?????????????
 
 
#3 A dlatego...ms 2009-08-04 21:08
A dlatego, że w Międzyrzecu była premia lotna i w Kocku była premia specjalna- organizator wyścigu nie ustalił w naszym mieście żadnych specjalnie punktowanych miejsc dla zawodników... a pałac z góry był w mediach, Radzyń też- słyszałem to dzisiaj od wielu ludzi
 
 
#4 JannaWielka impreza! 2009-08-04 22:15
I doczekaliśmy się.
Napięcie rosło wraz ze zblizaniem się godziny "W". I cóz najpierw pojawiały się samochody marki Fiat, później co chwila przemykali na swoich stalowych rumakach motocykliści. Napiecie rosło z kazda chwilą. Az tu nagle niespodzianka. Prosto z pojazdu mozna było za jedyne 30 złotych kupić 3 pamiatkowe gadzety (miedzy innymi koszulka z napisem "Tour de Polonge". Nad głowami licznie zgromadzonych fanów kolarstwa pojawił się żółty chelikopter RMF FM, który najbardziej wzbudzał sensacje wśród najmłodszych kibiców. Brawom i owacjom nie było końca. Najwiecej radości sprawiły kolorowe auta mknace ulicami naszego miasteczka.
A sami bohaterowie? Cóż pojawili się bardzo szybko i niestety szybko przemknęli po wytyczonej trasie, aby dotrzeć do premii lotnej i finiszować na ulicach Lublina.
Taka impreza, to dopiero ogromna sensacja. I niech nikt głośno nie mówi, że Radzyń Podlaski to wielka dziura i nic sie tutaj nie dzieje.
 
 
#5 Piękny komentarzms 2009-08-04 22:20
Janna, dziękuję Ci za wspaniały komentarz :-) Doskonale opisuje dzisiejsze wydarzenia! Zapraszam do pisania artykułów.
 
 
#6 dlaczego???Guest 2009-08-04 22:28
podzielam zdanie z pierwszym autorem wypowiedzi, brawo dla Pana Karola za jak zwykle dobre fotki, tylko czuję pewien niedosyt, bo nie mogłem być na imprezie i trochę ich mało...
 
 
#7 Fotkims 2009-08-05 01:06
Dodajemy w takim razie jeszcze 20 zdjęć.
 
 
#8 WSTYDGuest 2009-08-05 08:53
"Taka impreza, to dopiero ogromna sensacja. I niech nikt głośno nie mówi, że Radzyń Podlaski to wielka dziura i nic sie tutaj nie dzieje."
Żadna to zasługa władz miasta że Tour jechał przez Radzyń. Za to wielki wstyd że WSZĘDZIE były premie tylko nie tu. Wymagało to WKŁADU FINANSOWEGO samorządu (niewielkiego) a nie odgórnych decyzji. I żadnych imprez towarzyszacych. WSTYD!!!
 
 
#9 WSTYDPopieram 2009-08-05 09:08
Zgadzam się w stu procentach z przedmówcą - tylko od chęci naszych władz zależało czy w Radzyniu byłaby lotna premia. Osobiście nie mogłem oglądać rzejazdu kolarzy przez Radzyń, dlatego zajrzałem na itvp.pl i niestety nie padło tam ani jedno słowo o Radzyniu (dostępna jest cała relacja z 3. etapu). Czerwona kartka dla burmistrza, wójta i starosty!!!
 
 
#10 relacja TV z wczorajGuest 2009-08-05 09:44
Polecam, obejrzyjcie i odpowiedzcie na pytanie: co miasto zrobiło, żeby się choć trochę wypromować przy okazji wyścigu?!
sport.tvp.pl/.../...
 
 
#11 ola 2009-08-05 10:10
a to jak przejeżdżali przez Radzyń to nie leciało na żywo w TV?
 
 
#12 Guest 2009-08-05 10:48
NIE
 
 
#13 Piękna impreza - niewykorzystana szansa`George 2009-08-05 14:09
Tour de pologne to piękny wyścig,który ma tradycje w przedwojennej Polsce.Pan Czesław Lang wraz ze swoją ekipą organizacyjną stworzyli jeden z piękniejszych wyścigów szosowych w Europie.Dobrze ,że wyścig poprowadzono w tym roku naszą częścią kraju tzw. ścianą wschodnią.Nie wykorzystaliśmy jednak jako miasto szansy ,aby przy tej okazji bardziej wypromować nasze miasto i nasz powiat.W historii 66 wyścigu zostanie tylko wzmianka,że na trasie trzeciego etapu touru przejechano przez miasto Radzyń Podlaski.Czy mogliśmy przy tej okazji ugrać coś więcej dla naszego miasta? Myślę ,że powinnismy starać się o premię lotną w naszym mieście - nie ważne jakiej kategorii.Przy tej okazji uwaga mediów skupia się na danym mieście i przechodzimy do historii wyścigu jako miasto w którym była premia.Pierwotnie była zakładana premia specjalna w Radzyniu ,ale później organizator zrezygnował z umieszczenia jej w naszym mieście.Dlaczego? Może nie spełnialiśmy kryteriów ,a może nie należycie się o nią staraliśmy.Szkoda takich nie wykorzystanych szans ,które daje nam los.Bo jak my sami jako miasto nie zadbamy o siebie to nikt za nas tego nie zrobi.Na takie szanse czeka się latami.Siemiatycze,Miedzyrzec Podlaski,Kock,czy Lubartów wykorzystały tą szansę - my tą szansę przespaliśmy.
 
 
#14 milosnik kolarstwa 2009-08-05 14:35
Za rok przydałoby się żeby w Radzyniu była premia lotna.Władze miasta to sygnał dla was!
 
 
#15 xxxx 2009-08-05 15:48
za rok? może za 20 lat
 
 
#16 Znawca 2009-08-05 18:38
W Radzyniu była przewidziana premia Sponsora, a że takowy się nie znalazł to pominięto nasze miasto we wszelkich komentarzach i mediach.
 
 
#17 lel 2009-08-05 20:37
mogło miasto przynajmniej trawniki pokosić i pokrzywy na poboczach a tak nie buła radzynia w tv by nie pokazać bałaganu
 
 
#18 rarmaaaaa 2009-08-14 08:19
Widze, ze jest mały niedosyt w niektorych komentarzach :-)a czy TV jest najważniejsza!!!!????? A czy ktos wogole zauważył ile pracy inni musieli wykonać zeby ten wyscig odbtyl sie bez zadnych problemów??? nie!!!!!Wcale nie!!!! Ilu Policjantów i STrażaków było na posterunkach???!!!! BAAAAAAAAAAAAAArdzo duzo pracy i biegania dla tych kilku sekund!!!!! Dziekuje!!!!!!!!!!!!!i Gratuluje służbom za suuuuuuuuuuper organizacje , Ten co nic nie robi to nie wie ile to kosztuje:-)!!!!!!!!!!!!!!!!!
 
 
#19 duży \"plus\"...obywatel 2009-09-08 19:10
straż tak się napracowała,że skutecznie popsuła kadry,np."wlazła"koło pałacu i kicha...
nie popisali się włodzrze,bo im nie zależy-byleby napchać sowje kieszenie i przesiedzieć kadencję. myślą już jak omamić Ludków na następnych wyborach...
to było Cur de Pologne,a nie Tour ... - Tu w R-A-D-Z-Y-N-K-U... :sad: :confused:
 

Zaloguj się, aby dodać komentarz. Nie masz jeszcze swojego konta? Zarejestruj się.