Radzyń Podlaski - Nasze miasto z dobrej strony! Mamy 30 marca 2017 imieniny: Amelii, Leonarda | 1867 - Kupno Alaski przez Stany Zjednoczone

Miasto wypłaci odszkodowanie byłemu komendantowi Straży Miejskiej

Michał Maliszewski   
środa, 22 lutego 2017 08:00

Jan Kuszpa10 marca 2015 roku burmistrz Jerzy Rębek wręczył wypowiedzenie umowy o pracę Janowi Kuszpie, pełniącemu obowiązki komendanta Straży Miejskiej w Radzyniu Podlaskim.

Kuszpa postanowił nie przyjąć zerwania stosunku pracy i odwołał się do sądu. Mimo, że wypowiedzenie nie zostało podpisane przez ówczesnego komendanta, to jednak procedura została wykonana w sposób zgodny z zasadami prawa. Jan Kuszpa uważał, że jego zwolnienie było zmotywowane zemstą polityczną dlatego postanowił pójść w tej sprawie do sądu. Podczas rozprawy w lipcu 2016 roku decyzją sądu komendant miał zostać przywrócony do pracy, jednak włodarz Radzynia Podlaskiego postanowił się odwołać od wyroku i sprawa trafiła do Sądu Okręgowego w Lublinie.

W ubiegłym tygodniu zapadł ostateczny wyrok w tej sprawie. Jan Kuszpa nie może wrócić do pracy, gdyż jego stanowisko zostało zlikwidowane oraz nie dostanie odszkodowania za czas, w którym pozostał bez zatrudnienia. Zasądzono, że były komendant otrzyma od miasta ponad 16 tysięcy złotych, czyli trzymiesięczne pobory za niezgodne z prawem wypowiedzenie umowy o pracę i zwrot kosztów postępowania.

- Koszty sądowe sprawy wyniosły Miasto Radzyń Podlaski łącznie około 6 tys. zł. Roczne utrzymanie Straży Miejskiej to około 500 tys. zl rocznie - powiedziała nam Anna Wasak, rzecznik UM.

 

 

Zaloguj się, aby dodać komentarz. Nie masz jeszcze swojego konta? Zarejestruj się.