Radzyń Podlaski - Nasze miasto z dobrej strony! Mamy 18 listopada 2017 imieniny: Aniela, Klaudyna, Roman
Rozkład jazdy autobusówOgłoszeniaImprezy i wydarzeniaCeny paliw

Na skróty

Ceny za odbiór śmieci nadal pod znakiem zapytania

Michał Maliszewski   
wtorek, 03 stycznia 2017 08:00

Burmistrz Jerzy RębekPodczas ostatniej sesji Rady Miasta, 29 grudnia 2016 roku radny Marek Zawada pytał burmistrza Jerzego Rębka o planowaną zmianę cennika za przyjęcie i zagospodarowanie odpadów komunalnych (więcej informacji odnośnie zmiany kwot znajdziecie tutaj!).

12 grudnia 2016 roku podczas walnego zebrania Związku Komunalnego Gmin Powiatu Radzyńskiego słuszność podwyżek została poddana ocenie przez wójtów i burmistrza. Zdecydowano wtedy, że cennik zostanie nie zmieniony (tutaj!).

Radny Marek Zawada- Chciałem się upewnić, bo z informacji, które do mnie dotarły od 1 stycznia nastąpi wzrost stawek za odbiór śmieci – zwrócił się do burmistrza Marek Zawada. - Być może zaistniały formalne przeszkody, bo z tego co mówi prezes Kułak, on podjął taką decyzję i innych uchwał w tej sprawie nie było, lub podjęte uchwały nie zostały zgłoszone do wojewody, więc nie mają mocy prawnej. Czy rzeczywiście 2017 roku będzie wzrostu cen, czy burmistrz deklaruje, że ta uchwała skoro została podjęta to powinna obowiązywać prezesa zarządu ZZOK? - dopytywał radny.

- Uchwała, która została przyjęta na walnym zgromadzeniu Związku Komunalnego Gmin Powiatu Radzyńskiego była uchwałą, która zobowiązuje zarząd do wstrzymania tych podwyżek – tłumaczył burmistrz. – Rzeczywiście prezes Kułak przedstawił mi po zgromadzeniu dokument wypracowany w latach ubiegłych, który mówił, że my nie możemy ingerować w prawa zarządu. Podjęliśmy tę uchwałę jako Związek, poszło to do wojewody i jeśli on temu nie zaprzeczy i jej nie odrzuci to oczywiście zobowiązanie będzie aktualne. Na chwilę obecną jest to obowiązujące - zakończył.

Mamy nadzieję, że wojewoda podtrzyma uchwałę i nie będziemy musieli mierzyć się z wyższymi cenami.

 

Komentarze  

 
+23 #1 To nie jest demokracja...FOX58 2017-01-03 10:26
Jak ludzie nie chcą podwyżek a na siłę się je forsuje.To nie jest prywatny folwark pana Kułaka i spółki.Oni będą zdzierać haracz z obywateli by napełniać sobie kieszenie pieniędzmi.Jak drastycznie wzrosną ceny za śmieci to zablokujemy wysypisko.
 
 
+11 #2 Pełna blokada !kwass52 2017-01-03 12:48
zablokujemy nawet fotel i zajrzymy do notatek :)
 
 
+10 #3 RE: Ceny za odbiór śmieci nadal pod znakiem zapytaniaGrand 2017-01-03 12:52
Co robiło TVP w urzędzie?
 
 
+12 #4 Radzyniankabzien 2017-01-03 13:13
Fox 58 i kwass macie rację. Będzie wiele osób, które z Wami pójdą. To nie idzie wytrzymać. Za co te podwyżki ? Wiadomo na co. Na pobory. Wysypisko na miejscu żadnych kosztów w związku z transportem śmieci i ciągle straszenie podwyżkami.
 
 
+21 #5 Z tego co wiem...Michał Maliszewski 2017-01-03 13:17
Cytuję Grand:
Co robiło TVP w urzędzie?

... telewizja robiła materiał o likwidacji Straży Miejskiej. Pozdrawiam!
 

Zaloguj się, aby dodać komentarz. Nie masz jeszcze swojego konta? Zarejestruj się.