Radzyń Podlaski - Nasze miasto z dobrej strony! Mamy 20 listopada 2017 imieniny: Edyta, Edmund, Anatol
Rozkład jazdy autobusówOgłoszeniaImprezy i wydarzeniaCeny paliw

Na skróty

B.BRAUN w Radzyniu otwarty

Mariusz Szczygieł   
piątek, 30 października 2009 12:20

Jeden z modeli szczypczyków produkowanych w Radzyniu

29 października 2009 roku to dla Radzynia pamiętna data. Wczoraj o godz. 15 odbyło się robocze otwarcie Fabryki Narzędzi Chirurgicznych Aesculap Chifa, należącej do koncernu B.BRAUN.

Od lewej: Dr. Joachim Schulz, Prezes Ryszard NowakiewiczTo niecodzienne spotkanie rozpoczął Prezes Zarządu Aesculap Chifa p. Ryszard Nowakiewicz, mówiąc: "W poszukiwaniu miejsca dla nowej fabryki odwiedziliśmy wiele miast. Radzyń wygrał z dwóch powodów- jest tu fantastyczny klimat dla inwestorów. Spotkaliśmy się z przyjaznym, szybkim i zachęcającym do dalszych działań podejściem. Budujemy w wielu miastach, ale to w Radzyniu spotkaliśmy z najlepszym przyjęciem burmistrza, starostwa i innych władz. Drugim elementem jest szkoła p. dyrektora Janusa, która ma wspaniałą młodzież. Ci młodzi ludzie po ukończeniu szkoły mogliby znaleźć pracę u nas."

Wyrazy uznania i podziękowanie dla wszystkich, którzy pomogli w stworzeniu tego miejsca wyraził następnie Dr. Joachim Schulz- Head of Production in the Aesculap division. Podkreślił, że mimo tego, iż na bieżąco otrzymywał informacje o postępujących pracach to bardzo cieszy się, że mógł przyjechać do Radzynia i na żywo zobaczyć nową fabrykę koncernu. Przyznał, że tak naprawdę dopiero teraz rozpoczyna się najważniejszy etap dla radzyńskiej fabryki- uruchomienie produkcji i znalezienie dobrze przygotowanych pracowników, którzy wyszkolą się w Radzyniu Podlaskim.

Starosta Radzyński Jerzy Kułak"- Pamiętam z jakim drżeniem serca przeżywaliśmy dwa lata temu wizytę pana prezesa Schulza w naszym mieście. Czuliśmy, że od tej wizyty dużo zależy i staraliśmy się do niej bardzo dobrze przygotować. Cieszę się, że udało się pana przekonać, panie prezesie, do pozostania z nami. Dzisiejsze otwarcie jest dla społeczności powiatu radzyńskiego i dla społeczności miasta Radzyń Podlaski wielkim wydarzeniem."- powiedział Starosta Radzyński Jerzy Kułak.

 

Burmistrz Radzynia Witold Kowalczyk"- Dzięki Waszej życzliwości powstał w Radzyniu taki piękny obiekt, który jest szansą rozwoju dla naszego miasta. Już dzisiaj szyld fabryki, który jest widoczny z daleka powoduje to, że Radzyniem interesują się kolejni inwestorzy. W tej chwili nie potrafię wyrazić swoich słów podziękowania, za to co uczyniliście dla naszego miasteczka, ale myślę, że w naszej historii Radzynia Wasze nazwiska zapiszą się złotymi zgłoskami."- dodał Burmistrz Miasta Witold Kowalczyk.

 

W Radzyniu będą produkowane narzędzia chirurgiczne, które w trafią na rynki całego świata. W pierwszym etapie produkować je będzie ok. 50 osób, które odbywały szkolenie w Nowym Tomyślu. Druga grupa tworząca drugą linię produkcyjną będzie mogła rozpocząć pracę do maja przyszłego roku, po uprzednim przeszkoleniu w Nowym Tomyślu lub w Radzyniu. "Otwarcie następnych linii produkcyjnych będzie uzależnione od wydolności szkoły, która będzie nam przysyłać wyszkolonych pracowników. Ludzie ci będą mogli u nas znaleźć pracę na całe życie"- powiedział prezes Ryszard Nowakiewicz.

Projekt rozbudowy warsztatów przy ZSP w RadzyniuWybudowanie fabryki przyniesie korzyści różnym instytucjom w naszym mieście. Jak zapewnił prezes Nowakiewicz- skorzysta na tym na pewno radzyński szpital, który tak jak szpital w Nowym Tomyślu, będzie otrzymywał bardzo dobre oferty współpracy. Już w dniu otwarcia od firmy Aesculap Chifa projekt rozbudowy warsztatów szkolnych, o wartości blisko 40 tyś. zł, otrzymał w prezencie Dyrektor Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych Zdzisław Janus.

 

{morfeo 160}

 

 

Zaloguj się, aby dodać komentarz. Nie masz jeszcze swojego konta? Zarejestruj się.