Radzyń Podlaski - Nasze miasto z dobrej strony! Mamy 24 października 2019 imieniny: Marty, Marcina, Rafała | 1993 - ks. Bp. Jan Mazur dokonał konsekracji Kościoła Matki Bożej Nieustającej Pomocy w Radzyniu Podlaskim

Pomóżmy odnaleźć Piotrka!

Mariusz Szczygieł   
wtorek, 08 października 2013 07:00

Kazbek22 września, razem z dwoma kolegami, Piotr Bogdanowicz - mieszkaniec naszego miasta, zdobył Kazbek - jeden z najwyższych szczytów w Gruzji (5047 m.n.p.m).

W trakcie zejścia z góry coś poszło nie tak. Kontakt urwał się i ślad po nich zaginął. Już tego samego dnia Gruzini wyruszyli z pomocą, a 24 września dotarli do miejsca, skąd zaginieni ostatni raz wezwali pomoc. Na wysokości około 4 000 m.n.p.m. ratownicy odnaleźli ciało jednego z Polaków. Los pozostałych dwóch alpinistów nie jest znany. W związku z trudnymi warunkami atmosferycznymi akcja poszukiwawczo-ratownicza została wstrzymana w ubiegłą środę. Wszyscy czekają na poprawę pogody.

Dzisiaj do Gruzji wyrusza polska grupa wsparcia. To ochotnicy - ludzie z doświadczeniem, wiedzą z zakresu wspinania i działania w górach wysokich, którzy będą wspierać miejscowe służby ratownicze w poszukiwaniu zaginionych. Udało się zebrać zespół z pełnym wyposażeniem, ale wciąż potrzebne są środki finansowe na wsparcie ich działań.

Aby pomóc w poszukiwaniu naszego ziomka, należy wpłacać pieniądze na konto:

PKO BP SA O/Wadowice
14 1020 1433 0000 1802 0032 5514
Włodzimierz Wojewodzic
os. Kopernika 8/61 34-100 Wadowice
Dopisek: DAROWIZNA AKCJA POSZUKIWAWCZA - KAZBEK

Jest to rachunek ojca Bartka Wojewodzica - kolegi Piotrka, który razem z nim zaginął na Kazbeku.

Wszelkie informacje dotyczące akcji uzyskacie pod numerem telefonu: 664 477 456. Liczymy na Waszą pomoc!