Radzyń Podlaski - Nasze miasto z dobrej strony! Mamy 23 czerwca 2017 imieniny: Wandy, Józefa - DZIEŃ OJCA

Rozkład jazdy autobusówOgłoszeniaImprezy i wydarzeniaCeny paliw

Na skróty

Leśne Głupki w "Oranżerii". Zapraszamy!

Mariusz Szczygieł   
czwartek, 22 czerwca 2017 17:43

Plakat"Na gałęziach, zbite w kupki, siedzą sobie Leśne Głupki, siedzą sobie dniem i nocą, siedzą - lecz nikt nie wie, po co... ".

Tak zaczyna się książka Małgorzaty Strzałkowskiej "Leśne Głupki". Te przemiłe stworzenia zamieszkujące las potrafią dokonać rzeczy niezwykłych: wysyłają w kosmos smoka Gaudentego herbu Wacek, wykradają tęczę uwięzioną przez potwora z brudnej rury i rozprawiają się z jędzą ze stolicy.

W najbliższą sobotę o godz. 11.oo dzięki rodzicom dzieci uczęszczających do przedszkola "Ananas" zawitają do radzyńskiej "Oranżerii". Wstęp bezpłatny. Zabawa gwarantowana! To pierwszy dzień wakacji - zabierajcie więc swoje dzieciaki i zapraszamy do kina!

 

Burmistrz wyszedł do dziennikarzy!

Michał Maliszewski   
czwartek, 22 czerwca 2017 07:00

Burmistrz Jerzy RębekPo wtorkowych obradach Rady Miasta (20 czerwca br.) burmistrz Jerzy Rębek postanowił spotkać się z dziennikarzami by odpowiedzieć na kilka pytań.

Włodarz Radzynia Podlaskiego często zapowiadał konferencje z dziennikarzami i konsultacje społeczne, jednak nie były one realizowane – aż do wtorku. Burmistrz odpowiedział na pytania odnośnie nowego wniosku na dofinansowanie renowacji pałacu, wycofania się z propozycji utworzenia kursów autobusowych przez PKS do stacji PKP, kosztów związanych z utrzymaniem pałacu, planach zagospodarowania radzyńskiej perły oraz ich utworzeniu, rozłamie w strukturach radzyńskiego klubu Prawa i Sprawiedliwości, a także o konflikcie z Józefem Korulczykiem.

 

Nagrodzono najlepszych uczniów w mieście

Michał Maliszewski   
czwartek, 22 czerwca 2017 07:00

Wspólne zdjęciePodczas czerwcowej sesji Rady Miasta, burmistrz Jerzy Rębek wraz z przewodniczącym Rady Miasta Adamem Adamskim, dokonali uroczystego wręczenia nagród uczniom szkół miejskich za wybitne osiągnięcia w nauce.

- W tym roku nagradzamy najlepszych z najlepszych, tych którzy w doskonały sposób wykorzystali swój talent do nauki. To nagroda jest wyrazem naszego uznania dla waszej wzorowej postawy uczniowskiej, niezwykle solidnego podejścia do obowiązków szkolnych, a także ponadprzeciętnych zdolności i ponadprzeciętnej inteligencji. Z wielką dumą patrzymy na wasze osiągnięcia w nauce. Dziękujemy wam za zaangażowanie, dziękujemy za chęci, za ambicję i za ciężką pracę- mówiła Małgorzata Kowalczyk, naczelnik Wydziału ds. Edukacji, Kultury i Sportu.

 

Radzyńscy kibice pomogli podczas wypadku

Michał Maliszewski   
czwartek, 22 czerwca 2017 07:00

WypadekW nocy z poniedziałku na wtorek na drodze krajowej nr 19 w miejscowości Wincentów, na odcinku Kock – Lubartów auto wpadło w poślizg i dachowało.

Jak relacjonuje portal 112 Lublin: „Z przejeżdżającego pojazdu ciężarowego wysypała się pasza dla bydła. Jadące za ciężarówką dwa pojazdy osobowe wpadły w poślizg, jeden z nich dachował. Na miejscu interweniowały służby ratunkowe. Dwie osoby zostały ranne i przetransportowano je do szpitala. W rejonie zdarzenia droga była całkowicie zablokowana”.

 

Piracki festyn przedszkolaka

Jadwiga Napłoszek   
czwartek, 22 czerwca 2017 07:00

PlakatPrzedszkole Miejskie w Radzyniu Podlaskim po raz kolejny organizuje wielką imprezę - „Piracki festyn przedszkolaka”, na którą serdecznie zaprasza wszystkie dzieci z miasta i okolic wraz z rodzicami.

Festyn odbędzie się w sobotę 24 czerwca 2017 roku w godzinach od 10.00 do 13.00 na polance w Parku Miejskim. Celem imprezy jest zachęcanie rodziców do wspólnych zabaw ze swoimi dziećmi, spędzania czasu miło i aktywnie, wzmocnienia więzi emocjonalnej rodziny a także dostarczenie uczestnikom festynu wielu okazji do radości, śmiechu i dobrego nastroju. Celem, jest również stworzenie okazji aby rodzice z wszystkich placówek mieli możliwość poznać się nawzajem, a dzieci bawić się i nawiązywać przyjaźnie z rówieśnikami. Festyn jest również świetną okazją dla maluchów, które dopiero rozpoczną przedszkolną edukację, aby pod opieką mamy i taty poznać, nauczycieli oraz nowych kolegów i koleżanki.

 

Akcja Honorowego Krwiodawstwa w ZSP

Michał Maliszewski   
środa, 21 czerwca 2017 07:00

Podczas oddawania krwi12 czerwca Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych w Radzyniu Podlaskim gościł ekipę z Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Lublinie.

W akcję krwiodawstwa zaangażowali się uczniowie szkoły jak również grono pedagogiczne. Jest to szczególnie ważna akcja, ponieważ na krew czekają tysiące ludzi chorych. Oddając „cząstkę siebie” nie tylko ratujemy życie innych, ale także dajemy przykład otoczeniu.

 

Rekrutacja do Ogniska Muzycznego

Michał Maliszewski   
środa, 21 czerwca 2017 07:00

PlakatOgnisko Muzyczne, prowadzone przez Stowarzyszenie MELODIA ART, działające przy Państwowej Szkole Muzycznej I Stopnia im. Karola Lipińskiego w Radzyniu Podlaskim, jest miejscem, gdzie można odkrywać talenty oraz rozwijać i pogłębiać zamiłowanie do muzyki m.in. w klasie akordeonu, fortepianu, gitary, skrzypiec.

Dodatkowo prowadzone są także zajęcia z kształcenia słuchu, zasad muzyki oraz lekcje umuzykalniające dla najmłodszych. Naukę można rozpocząć już od piątego roku życia. Zajęcia w Ognisku Muzycznym prowadzą wykwalifikowani, doświadczeni pedagodzy, na co dzień wykładowcy w Państwowej Szkole Muzycznej I st. im. K. Lipińskiego w Radzyniu Podlaskim, potrafiący inspirować oraz motywować uczniów do pokonywania trudności i zdobywania kolejnych artystycznych umiejętności.

 

ZUS rozpoczął wysyłkę prawie 19 mln listów

Małgorzata Korba regionalny rzecznik ZUS w województwie lubelskim   
środa, 21 czerwca 2017 07:00

ZUSKażdy, kto ma odłożony choćby jeden grosz na koncie emerytalnym w Zakładzie Ubezpieczeń Społecznych, otrzyma wkrótce Informację o Stanie Konta Ubezpieczonego.

Warto do niej zajrzeć i sprawdzić wartość odłożonych składek oraz prognozę emerytury. Wczoraj ZUS rozpoczął wysyłkę prawie 19 mln Informacji o Stanie Konta Ubezpieczonego. Około 900 tysięcy listów trafi do mieszkańców województwa lubelskiego. Całość korespondencji ma dotrzeć do klientów do końca sierpnia. Informacja opisuje stan konta emerytalnego na 31 grudnia 2016 roku.

 

Zastrzyk gotówki dla powiatu. Konferencja prasowa z udziałem Sławomira Sosnowskiego

Michał Maliszewski   
środa, 21 czerwca 2017 07:00

Podczas konferencji prasowejWczoraj (20 czerwca 2017 r.) na terenie Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych im. Jana Pawła II odbyła się konferencja prasowa zwołana na okoliczność realizacji dwóch ważnych dla tej szkoły projektów, związanych z edukacją zawodową.

Pierwszy projekt jest realizowany już od kwietnia przez tę placówkę. Dotyczy on nowoczesnej edukacji zawodowej w ZSP, natomiast drugi, który rozpoczął się wczoraj mówi o budowie warsztatów na terenie szkoły. Podczas spotkania zostaliśmy poinformowani również o szeregu innych inwestycjach, aktualnie realizowanych przez Powiat Radzyński. W konferencji uczestniczyli: Sławomir Sosnowski – marszałek województwa lubelskiego, Marcin Czyżak – dyrektor Departamentu Wdrażania Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego Urzędu Marszłakowskiego, Lucjan Kotwica – starosta radzyński, Jan Gil – wicestarosta, Marek Zawada – dyrektor SP ZOZ, Grażyna Dzida – dyrektor ZSP.

 

Henryka Krasucka na emeryturze

Michał Maliszewski   
środa, 21 czerwca 2017 07:00

Pożegnanie Henryki KrasuckiejPodczas ubiegłej sesji Rady Miasta (20.04.2017r.) uroczyście pożegnano odchodzącą na emeryturę Henrykę Krasucką, inspektor ds. obsługi Rady Miasta.

Urzędniczka przepracowała w tutejszym Urzędzie Miasta 41 lat. Do 1999 roku w samorządzie miasta, a następnie na stanowisku inspektora do spraw Rady Miasta. Jej stanowisko objęła Monika Leszak.

 

Burmistrz Jerzy Rębek uzyskał absolutorium

Michał Maliszewski   
środa, 21 czerwca 2017 07:00

Radni, którzy wstrzymali się od głosu za udzieleniem absolutorium burmistrzowiWszyscy radni Rady Miasta zagłosowali za udzieleniem poparcia dla pracy burmistrza z wykonania budżetu miasta, jedynie trójka radnych opozycyjnych postanowiła wstrzymać się od głosu.

W dyskusji nad absolutorium nie powiedzieli nawet słowa, jednak po obradach zwołali konferencje prasową, w której szczegółowo omówili swoją decyzję.

– Chciałem serdecznie podziękować państwu radnym za udzielenie mi absolutorium – mówił burmistrz. – Dziękuje również opozycji, bo widzę, że kategorycznie się nie sprzeciwiają, tylko mają wątpliwości co do koncepcji prowadzenia miasta. Przyznam, że jestem trochę zawiedziony, że nie było dyskusji – powiedział Jerzy Rębek.

 

60-lecie OSP Ustrzesz oraz Gminny Dzień Strażaka

Daniel Howorus, Urząd Gminy Radzyń Podlaski   
wtorek, 20 czerwca 2017 07:00

Podczas odznaczenia18 czerwca odbyły się uroczystości 60-lecia OSP Ustrzesz oraz Gminnego Dnia Strażaka.

Uroczystości rozpoczęły się Mszą Świętą w intencji strażaków i mieszkańców, którą odprawił ks. gen.dyw. inż. Stanisław Rospondek w asyście gen brygady Andrzeja Krupy, gen brygady Bogdana Puczyńskiego, płk Zygmunta Sojko oraz księży: ks. prałata Romana Wiszniewskiego – proboszcza parafii p.w. MBNP w Radzyniu Podlaskim, ks kanonika Henryka Ocha – proboszcza parafii p.w. Świętej Anny w Radzyniu Podlaskim i jednocześnie kapelana powiatowego strażaków, ks. Janusza Sałaja – proboszcza parafii św. Filipa Neri w Kąkolewnicy, ks. Stanisława Sierakowskiego z parafii Św. Małgorzaty w Ulanie.

 

Zabików górą! Za nami Zawody Sportowo-Pożarnicze drużyn OSP

Michał Maliszewski   
wtorek, 20 czerwca 2017 07:00

Wspólne zdjęcie18 czerwca na placu Komendy Powiatowej PSP w Radzyniu Podlaskim odbyły się Powiatowe Zawody Sportowo-Pożarnicze drużyn OSP.

Z Gminy Radzyń Podlaski startowały 3 drużyny - OSP Bedlno, Płudy, Żabików oraz drużyna kobieca z OSP Płudy. I miejsce wśród drużyn męskich zajęła jednostka z OSP Żabików, II miejsce OSP Płudy. I miejsce wśród drużyn kobiecych zajęła jednostka OSP Płudy.

 

Byliśmy na BMW Fest Ulan 2k17!

Michał Maliszewski   
wtorek, 20 czerwca 2017 07:00

Logo BMWDziało się! W niedzielę, 19 czerwca na teren boiska w Ulanie Majoracie zjechało ponad 200 samochodów ze stajni BMW.

Każdy miłośnik czterech kółek i koni mechanicznych nie powinien przegapić tej imprezy. Było co oglądać. Na miejscu widzieliśmy (a nawet mieliśmy okazję w nim siedzieć) historyczne już BMW serii 3 e21 z roku 80-ego. Nie zabrakło motoryzacyjnych potworów jakim jest BMW M5, w której silnik generuje moc 507 koni mechanicznych. Ryk tego motoru jest muzyką dla uszu – krótki koncert zaprezentował zgromadzonym jej właściciel.

 

20 lat PEC

Michał Maliszewski   
poniedziałek, 19 czerwca 2017 07:00

Podczas odznaczeńW ubiegłą sobotę (17 czerwca br.) Przedsiębiorstwo Energetyki Cieplnej Sp. Z O.O. w Radzyniu Podlaskim świętowało swój okrągły jubileusz – 20-lecia powstania spółki.

PEC jest największym w mieście dostarczycielem ciepła systemowego. Firma chwali się, że poprzez ciągłe udoskonalanie i korzystanie z nowych technologii z roku na rok ilość zużywanego węgla spada. Podczas jubileuszu zarząd przedsiębiorstwa miał okazję podziękować swoim pracownikom, a także spółkom współpracującym przez wszystkie lata z ich firmą.

 

Naturalnie zdrowi - 2 powiatowy piknik rodzinny

Mariusz Szczygieł   
poniedziałek, 19 czerwca 2017 07:00

Kuba Szczerba i... fanki

 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 1 z 294