Radzyń Podlaski - Nasze miasto z dobrej strony! Mamy 23 czerwca 2018 imieniny: Wandy, Józefa - DZIEŃ OJCA
Rozkład jazdy autobusów Ogłoszenia Imprezy i wydarzenia Ceny paliw

iledzisiaj.pl

Grillowana karkówka na majówkę

Mariusz Szczygieł   
niedziela, 07 maja 2017 16:47

 

Mundial 2018. No i sobota...

Tak jak zawsze :)   
sobota, 23 czerwca 2018 09:15

Meksykańska kibickaNiby coś się dzieje, niby meczydła nie najgorsze, ale jakoś tak ciągle myśli się o tej Kolumbii nieszczęsnej.

A może to Polska nieszczęsna... Podobno Nawałka mocno przemebluje drużynę. Ale niech robi, co chce, dla mnie może wstawić nawet Roberta Kubicę, ale ten mecz trzeba po prostu wygrać.

***

 

Jasna Góra!

Mariusz Szczygieł   
poniedziałek, 14 sierpnia 2017 00:00

Piętnastka leży krzyżem

To jest już koniec...

3 sierpnia towarzyszyliśmy naszej grupie, kiedy wychodziła z Radzynia. Codziennie, aż do dzisiaj. Doszli. Są już od rana na Jasnej Górze. Tradycyjnie już, położyli się krzyżem, już uklęknęli przed Matką, już rozformowali grupę. Odpoczywają. Jutro zobaczymy ich już na ulicach naszego miasteczka. 

 

Czas na sosy

Mariusz Szczygieł   
sobota, 20 maja 2017 00:33

Paweł nadal gotuje.

Pichcił nam tutaj co tydzień swoje przepyszne dania i dodawał jakichś sosów. Obiecywał też, że już niedługo poda ich skład. Dzisiaj właśnie przyszedł ten dzień, kiedy podzielił się z nami swoją tajemniczą recepturą. Smacznego!

 

Wspominamy. Wokół minionego Tygodnia Teatru refleksji kilka…

Małgorzata Kołodziejczyk   
piątek, 08 grudnia 2017 07:00

Próby teatralneRozmawiamy z Ewą Śliwińską, instruktorem ds. kultury, opiekunem merytorycznym radzyńskiego, młodzieżowego teatru „Już kończymy”.

Trzy tygodnie temu zakończył się III Radzyński Tydzień Teatru, którego organizatorem było I LO. Brał w nich udział teatr „Już kończymy”. Zagrany został także monodram, który reżyserowałaś. Jak oceniasz tę imprezę?

Myślę, że głównym celem i przesłaniem teatralnego festiwalu  w takiej formule, jest możliwość konfrontacji teatrów  amatorskich, działających na terenie powiatu radzyńskiego. Oczywiście także zaprezentowanie tej twórczości dla jak najszerszej publiczności w różnym wieku. Różnorodność poruszanych tematów powoduje, że każdy znajduję coś dla siebie. Poza tym kłania się aspekt wychowawczy młodego pokolenia. Takie spotkania uczą szacunku do żywego słowa, zachowania w instytucjach kultury, w teatrze;  uczą też wrażliwości, człowieczeństwa i właściwych reakcji.

 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 1 z 393