Radzyń Podlaski - Nasze miasto z dobrej strony! Mamy 20 sierpnia 2019 imieniny: Sabina, Sobiesław, Bernard
Rozkład jazdy autobusów Ogłoszenia Imprezy i wydarzenia Ceny paliw

iledzisiaj.pl

Grillowana karkówka na majówkę

Mariusz Szczygieł   
niedziela, 07 maja 2017 16:47

 

Czas na sosy

Mariusz Szczygieł   
sobota, 20 maja 2017 00:33

Paweł nadal gotuje.

Pichcił nam tutaj co tydzień swoje przepyszne dania i dodawał jakichś sosów. Obiecywał też, że już niedługo poda ich skład. Dzisiaj właśnie przyszedł ten dzień, kiedy podzielił się z nami swoją tajemniczą recepturą. Smacznego!

 

Wspominamy. Wokół minionego Tygodnia Teatru refleksji kilka…

Małgorzata Kołodziejczyk   
piątek, 08 grudnia 2017 07:00

Próby teatralneRozmawiamy z Ewą Śliwińską, instruktorem ds. kultury, opiekunem merytorycznym radzyńskiego, młodzieżowego teatru „Już kończymy”.

Trzy tygodnie temu zakończył się III Radzyński Tydzień Teatru, którego organizatorem było I LO. Brał w nich udział teatr „Już kończymy”. Zagrany został także monodram, który reżyserowałaś. Jak oceniasz tę imprezę?

Myślę, że głównym celem i przesłaniem teatralnego festiwalu  w takiej formule, jest możliwość konfrontacji teatrów  amatorskich, działających na terenie powiatu radzyńskiego. Oczywiście także zaprezentowanie tej twórczości dla jak najszerszej publiczności w różnym wieku. Różnorodność poruszanych tematów powoduje, że każdy znajduję coś dla siebie. Poza tym kłania się aspekt wychowawczy młodego pokolenia. Takie spotkania uczą szacunku do żywego słowa, zachowania w instytucjach kultury, w teatrze;  uczą też wrażliwości, człowieczeństwa i właściwych reakcji.

 

Jasna Góra!

Mariusz Szczygieł   
poniedziałek, 14 sierpnia 2017 00:00

Piętnastka leży krzyżem

To jest już koniec...

3 sierpnia towarzyszyliśmy naszej grupie, kiedy wychodziła z Radzynia. Codziennie, aż do dzisiaj. Doszli. Są już od rana na Jasnej Górze. Tradycyjnie już, położyli się krzyżem, już uklęknęli przed Matką, już rozformowali grupę. Odpoczywają. Jutro zobaczymy ich już na ulicach naszego miasteczka. 

 

Pomóż Dominice, radzyniance - przekaż 1 % podatku

Michał Maliszewski   
środa, 13 grudnia 2017 07:00

DominikaMam na imię Dominika, od urodzenia zmagam się z autyzmem, padaczką i wiotkością stawów.

Ze względu na sposób w jaki obecnie funkcjonuję nie jestem w stanie żyć tak jak moi rówieśnicy. Wyjście do szkoły, na plac zabaw czy też na spacer na chwilę obecną jest dla mnie nieosiągalnym marzeniem. Wymagam intensywnej i systematycznej terapii oraz rehabilitacji, tylko dzięki temu będę miała szansę zacząć żyć jak inne dzieci.

 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 1 z 667