Radzyń Podlaski - Nasze miasto z dobrej strony! Mamy 18 stycznia 2017 imieniny: Piotr, Małgorzata

Już niedługo

Nocny Turniej HEROES III image
Nocny Turniej HEROES III, 20.01.2017, 21:30, Stary Cap Pub & Restaurant
Dodaj wydarzenie
Zobacz wszystkie

Pomóż im!

Ósmy Kolor Tęczy
Radzyńskie Stowarzyszenie na Rzecz Zwierząt

Reklama

"Ostro" w Galerii Oranżeria

Michał Maliszewski   
wtorek, 17 stycznia 2017 07:00

Autorzy niektórych zdjęć W piątek 13-ego w Galerii Oranżeria, działającej przy Radzyńskim Ośrodku Kultury odbyła się pierwsza wystawa w tym roku.

Tym razem swoje fotografie zaprezentowali nam członkowie Łódzkiego Towarzystwa Fotograficznego. Wśród nich mogliśmy zobaczyć pracę radzynianina, Dariusza Hankiewicza. Od wielu lat, specjalnie na czas trwania łódzkiego Fotofestiwalu, organizowane są dla członków ŁTF wystawy tematyczne. Od dwóch lat, członkowie zapraszają do udziału w wystawie również kolegów z zaprzyjaźnionych Stowarzyszeń i Klubów fotograficznych. Jedną z takich ekspozycji, jest wystawa pt. „Ostro” zaprezentowana w czerwcu 2016 roku jako wystawa towarzysząca Fotofestiwalowi 2016. Są to prace 27 twórców. Zdjęcia zaprezentowane podczas wernisażu były dynamiczne, wyraziście ukazujące emocje oraz po prostu niezwykle ciekawe.

 

Młodzi artyści szkoły muzycznej na deskach Oranżerii

Michał Maliszewski   
sobota, 14 stycznia 2017 07:00

Podczas koncertuTradycyjnie na początku Nowego Roku Państwowa Szkoła Muzyczna w Radzyniu Podlaskim zorganizowała Koncert Noworoczny by zaprezentować wyróżniających się uczniów.

Wydarzenie odbyło się wczoraj, 13 stycznia o godzinie 17.00 w sali kinowej Radzyńskiego Ośrodka Kultury. Wszystkie miejsca były zajęte oraz doniesiono krzesła. - Witam państwa bardzo serdecznie na Koncercie Noworocznym Państwowej Szkoły Muzycznej I stopnia im. Karola Lipińskiego w Radzyniu Podlaskim. Dzisiejsze wydarzenie zamyka semestr pierwszy roku szkolnego 2016/2017. Jest to również trzeci koncert, który szkoła muzyczna przygotowała dla swojego środowiska. – mówił Zbigniew Czuryło.

 

Czesław Śpiewa... ale jak śpiewa!

Jakub Płecha   
piątek, 13 stycznia 2017 07:00

Czesław Mozil w Kofi&TiW środę (11.01) nasze miasto odwiedził znany muzyk, akordeonista oraz osobowość telewizyjna Czesław Mozil, który jest liderem zespołu Czesław Śpiewa.

Swoją twórczość zaprezentował w bardzo kameralnej atmosferze, w Kawiarni i Herbaciarni Artystycznej Kofi&Ti. Zainteresowanie koncertem było ogromne, w szybkim czasie bilety zostały całkowicie wyprzedane. Czesław Mozil zatytułował swój występ, jako Solo Act. Przez prawie dwie godziny artysta opisywał swoje życie rozpoczynając od emigracji do Danii wspólnie z rodzicami w wieku pięciu lat, a na upragnionym powrocie do Polski skończywszy. Koncert był w każdym calu wyjątkowy.

 

Przed nami Koncert Noworoczny

Michał Maliszewski   
czwartek, 12 stycznia 2017 07:00

Plakat koncertuW piątek, 13.01.2017 r. o godzinie 17.00 w sali widowiskowej Radzyńskiego Ośrodka Kultury odbędzie się Noworoczny Koncert uczniów Państwowej Szkoły Muzycznej im. Karola Lipińskiego w Radzyniu Podlaskim.

Poniżej prezentujemy pełny rozkład występujących:

 

Zadbali o podtrzymanie świątecznej atmosfery. Jasełka z SOSW

Michał Maliszewski   
czwartek, 12 stycznia 2017 07:00

Jasełka11 stycznia (środa) br. o godzinie 10.30 w sali kina Oranżeria odbyły się "Jasełka" wykonane przez uczniów i nauczycieli ze Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego im. Zofii Sękowskiej w Radzyniu Podlaskim.

- Przed państwem Jasełka, które miały odbyć się przed Świętami Bożego Narodzenia, ale znaczna część członków teatru się rozchorowała i dopiero dzisiaj mamy tutaj wystąpić. Jest to przedłużenie atmosfery świąt i radości z narodzenia Pana Jezusa -  mówiła na wstępie dyrektor SOSW Małgorzata Popek. W wydarzeniu uczestniczyli: wicestarosta Jan Gil, były dyrektor I LO Tadeusz Pietras oraz ksiądz proboszcz Henryk Och. Teatr działający przy Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym jak zwykle zadbał o wysoki poziom scenografii, kostiumów oraz dialogów. Aktorzy również dzielnie się spisali. Odegrali swoje role bezbłędnie i przekonująco.

 

Koncert noworoczny – Arti Sentemo

Michał Maliszewski   
poniedziałek, 09 stycznia 2017 07:00

Dyrektor PSM Zbigniew CzuryłoMimo bardzo silnego mrozu, w sobotni wieczór, 7 stycznia 2017 roku sala widowiskowo-sportowa radzyńskiego Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych wypełniła się bardzo licznie wielbicielami muzyki akordeonowej.

Na scenie wystąpiła kameralna orkiestra akordeonowa Arti Sentemo działająca przy Państwowej Szkole Muzycznej im. Karola Lipińskiego w Radzyniu Podlaskim, która koncertuje już w kraju i za granicą. To już czwarta edycja Noworocznej Gali w naszym mieście. Kolejny raz w pierwszą sobotę stycznia Zbigniew Czuryło – dyrektor artystyczny - wraz ze swoim zespołem zabrał słuchaczy w muzyczną podróż. A wszystko to, zrobione z wielkim rozmachem. Światła, nagłośnienie, duża scena oraz wizualizacje dodawały jeszcze więcej emocji podczas odbioru koncertu. Nie musimy wspominać o wielkim poziomie muzykalności młodych artystów, bo do tego już nas przyzwyczaili. 

 

Jam Session po radzyńsku (Wideo!)

Michał Maliszewski   
czwartek, 29 grudnia 2016 07:00

Podczas koncertuCo się stanie, jeśli na jednej scenie spotkają się różni muzycy, o odmiennych gustach muzycznych? Jam Session!

Radzyńscy instrumentaliści po raz kolejny pokazali swoje niebywałe zdolności. Michał Stefaniak (bas) oraz Wojciech Śliwiński (perkusja) utworzyli wydarzenie na facebooku, w którym zaprosili muzyków z Radzynia i okolic do wspólnego muzycznego improwizowania. Od razu zgodzili się: Jakub Kotowski (saksofon), Karol Strojek (klawisze) oraz Tomasz Szabrański (gitara elektryczna). W środę, 28 grudnia 2016 roku na małej scenie w sali nr 13 Radzyńskiego Ośrodka Kultury ustawili krzesła, przynieśli instrumenty i dali pokaz dobrego grania. Niesamowite w tym spotkaniu było to, że młodzi artyści nie musieli długo namawiać widzów, którzy najpierw tylko obserwowali wyczyny młodych artystów, a później dołączali do wspólnej gry.

 

Wprowadzili świąteczną atmosferę jednocześnie skłaniając do zadumy...

Michał Maliszewski   
wtorek, 20 grudnia 2016 07:00

Aktorzy przy choince podczas przedstawieniaW niedzielne popołudnie, 18 grudnia br. Gimnazjum nr 2 zaprosiło mieszkańców miasta do Radzyńskiego Domu Kultury na świąteczny program artystyczny.

Wszystkich przybyłych gości przywitała dyrektor Bożena Marcinkowska. Po słowie wstępnym na scenie pojawili się aktorzy grający w pierwszej sztuce pt. „Wiatr wieje tam, gdzie chce”. Na widowni panowała niczym niezmącona cisza. Spektakl poruszał ważne egzystencjalne tematy, skłaniał do refleksji, pozwalał na zatrzymanie się w pędzącym w zawrotnym tempie życiu. Publiczność podziwiała brawurowo odegrane role. Swoje talenty aktorskie zaprezentowali: Weronika Wronowska, Marta Zielińska, Alicja Zając, Gabrysia Warwas, Wojtek Zając. Dopełnieniem sztuki teatralnej była etiuda teatralna w wykonaniu uczennic klas drugich przygotowana pod okiem wicedyrektor Marzeny Sawickiej.

 

Nauczyciel, przyjaciel, człowiek wielki duchem - Mieczysław Stagrowski

Michał Maliszewski   
poniedziałek, 19 grudnia 2016 07:00

Podczas wystawyW tym roku mija 30 rocznica od śmierci Mieczysława Stagrowskiego.

W piątek, 16 grudnia o godzinie 18.00 w Radzyńskiej Izbie Regionalnej odbyła się wystawa fotografii pt. „Mieczysław Stagrowski – nauczyciel, przyjaciel, człowiek wielki duchem”.

Głównymi organizatorami tego wernisażu byli: Szkolne Koło Krajoznawczo-Turystyczne PTTK nr 21 przy I LO w Radzyniu Podlaskim, I Szczep Harcerski „Infiniti”, Stowarzyszenie Przyjaciół I LO w Radzyniu Podlaskim oraz Radzyński Ośrodek Kultury. Na wydarzenie przybyli: dyrektor I LO Ewa Grodzka, komendantka szczepu phm. Anna Zabielska, kierownicy szkolnego koła PTTK w Radzyniu Podlaskim Tadeusz Pietras oraz Robert Mazurek.

 

Przed nami dwa spektakle w wykonaniu społeczności Gimnazjum nr 2. Przyjdź i zobacz

Michał Maliszewski   
środa, 14 grudnia 2016 07:00

PlakatSpołeczność szkolna Gimnazjum nr 2 w Radzyniu Podlaskim serdecznie zaprasza na świąteczny program artystyczny, w którym przewidziano dwa spektakle teatralne według autorskich scenariuszy Edyty Zając, radzynianki, studentki 5 roku psychologii na UMCS-ie, pt.: "Wiatr wieje tam, gdzie chce" oraz "Książę Pokoju".

Uczennice klas drugich zaprezentują etiudę taneczną przygotowaną pod czujnym okiem wicedyrektor Marzeny Sawickiej. Wystąpi również chór szkolny pod batutą Tomasza Dzidy. Będzie okazja do wspólnego śpiewania kolęd. Na scenie pojawi się gościnnie zespół Show Dance pod kierunkiem Joanny Pastuszewskiej. Oprócz doznań artystycznych i uczty duchowej znajdzie się też coś dla ciała. Gimnazjaliści przygotowują słodką niespodziankę.

 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 1 z 56