Radzyń Podlaski - Nasze miasto z dobrej strony! Mamy 25 września 2016 imieniny: Aurelii, Władysława

Już niedługo

Koncert zespołu AKCENT! image
Koncert zespołu AKCENT!, 25.09.2016, 17:00, DZIEDZINIEC PAŁACU POTOCKICH
Dodaj wydarzenie
Zobacz wszystkie

Pomóż im!

Ósmy Kolor Tęczy
Radzyńskie Stowarzyszenie na Rzecz Zwierząt

Reklama

Rozkład jazdy autobusówOgłoszeniaImprezy i wydarzeniaCeny paliw

Na skróty

Odwiedzający

Naszą witrynę przegląda teraz 30 gości

Ulan. Niedostosowanie prędkości do panujących warunków. W efekcie - dachowanie

112 RADZYŃ
sobota, 24 września 2016 11:49

Passat po dachowaniuDzisiaj, 24 września około godziny 10.00 w Ulanie samochód marki Volkswagen Passat dachował na zakręcie.

Kierujący jechał w stronę Łukowa. Na pierwszym zakręcie od strony Radzynia Podlaskiego w Ulanie Małym nie dostosował on prędkości do panujących warunków na szosie w efekcie czego auto wyleciało z jezdni, dachowało, a następnie wylądowało na pobliskim polu. Pasażer niemieckiego pojazdu wyszedł z kolizji bez szwanku, natomiast kierowca został przewieziony do radzyńskiego szpitala na obserwację. Kierujący był trzeźwy.

 

60 tysiecy złotych wróci do miejskiego budżetu

AKTUALNOŚCI
sobota, 24 września 2016 07:00

Burmistrz Jerzy Rębek podczas sesji Rady MiastaNiecały rok temu informowaliśmy, że na miasto Radzyń Podlaski Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad nałożyła karę za rzekome zajęcie pasa drogowego przez płot przy dawnym PKS-ie (tutaj!).

Z tego tytułu w listopadzie 2015 roku miasto musiało zapłacić 53 tysięcy 986 złotych i 80 groszy. Burmistrz Jerzy Rębek najpierw odwoływał się od decyzji GDDKiA, jednak ta została podtrzymana. Wtedy włodarz miasta postanowił wkroczyć na drogę sądową. Okazało się, że sąd przyznał rację burmistrzowi Radzynia Podlaskiego w efekcie czego miasto odzyska zapłacone pieniądze razem z odsetkami.

 

Priorytetem jest dążenie do coraz lepszych wyników nauczania

AKTUALNOŚCI
sobota, 24 września 2016 07:00

Dyrektor Grażyna DzidaO planach na nowy rok szkolny, przeprowadzonych remontach oraz wchodzącej w życie reformie oświaty – w rozmowie z Grażyną Dzidą dyrektor Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych im. Jana Pawła II.

iledzisiaj.pl: Pani dyrektor, minęły wakacje – jak zawsze za szybko – był to jednak wystarczająco długi czas, aby nabrać dystansu i spokojnie ocenić miniony rok szkolny. Jaki to był czas dla Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych im. Jana Pawła II?

 

Poznaliśmy mistrzów województwa w biegach przełajowych

SPORT
sobota, 24 września 2016 07:00

Zawodnicy na podium21.09.2016 roku odbyły się XI Jesienne Mistrzostwa Województwa Lubelskiego w Biegach Przełajowych.

Zawody zostały zorganizowane przez Ośrodek Szkolno-Wychowawczy w Radzyniu Podlaskim i Uczniowski Klub Sportowy „Promień” przy wsparciu Powiatu Radzyńskiego, który zakupił pamiątkowe medale i puchary dla zawodników i zwycięskich drużyn. W imprezie wzięło udział 53 zawodników reprezentujących osiem placówek kształcenia specjalnego: SOSW Bystrzyca, SOSW Baczków, ZS Nr4 Lublin, OSW Firlej, SOSW Puławy, SOSW Hrubieszów, SOSW Świdnik i SOSW Zamość.

 

W niedzielę na rowery i... do Turowa!

AKTUALNOŚCI
piątek, 23 września 2016 07:00

Ksiądz na rowerzeKsiądz Michał Burdach zaprasza na I Radzyński Rodzinny Rajd Rowerowy „Poznajmy okolice”.

Rajd odbędzie się w najbliższą niedzielę, 25 września. Organizuje go parafia Trójcy Świętej. Wyjazd o godzinie 14.00 (zbieramy się w kościele stacyjnym Trójcy Świętej i po odmówieniu koronki do Miłosierdzia Bożego wyruszamy w trasę) do Kaplicy Św. Antoniego w Turowie.

Na miejscu poznamy historię kaplicy i wspólnie będziemy bawić się przy ognisku. Zapraszamy całe rodziny! 

Do zobaczenia w niedzielę na rowerach!

A co takiego jest w tej leśniej kapliczce? Przeczytajcie w naszym (dawnym już...) artykule ze świetnym tekstem Zbyszka Smółko pochodzącym z książki "Axis Mundi".

 

Typer 4 - Orlęta mają wolne, my słuchamy Lukasa Włoszka

TYPER
czwartek, 22 września 2016 18:34

typer logoPo pierwszych trzech rundach widać, że łatwiej typować mecze mistrzostw świata albo Europy niż naszych lokalnych gagatków...

Od następnej kolejki zwycięzcy poszczególnych kolejek dostaną od nas dodatkową premię: możliwość podzielenia się swoimi typami z resztą typerów i zmierzenia się z naszym ekspertem.

Orlęta nie grają, więc dzisiaj więcej uwagi poświęcimy niższym ligom. W niedzielę o 12 na bocznym boisku przy Warszawskiej Młodzieżówka prowadząca w B-klasie będzie gościć wicelidera, Krzną Rzeczyca. Z meczów okręgówki wybraliśmy wyjazd Gromu Kąkolewnica do Łazów (a może do Łaz, jeszcze nie wiemy...) Jak wygrali w Międzyrzecu, to mogą i tam sobie poradzić. Z Ekstraklasy w piątek wieczorem mecz na szczycie odwróconej tabeli: Wisła podejmuje Legię. Zobaczymy, czy piłkarze mistrza Polski rzeczywiście nie umieją grać, czy tylko chcieli trenera zwolnić. No i meczycho: Łukasz Fabiański w sobotę o 16 podejmie rozpędzony Manchester City. Taki dobry to niech broni...

 

Arcybiskup Andrzej Dzięga honorowym obywatelem Radzynia Podlaskiego

AKTUALNOŚCI
piątek, 23 września 2016 07:00

Podczas głosowaniaPodczas ubiegłej, XXV sesji Rady Miasta radni pochylili się nad przyznaniem honorowego obywatelstwa miasta Radzyń Podlaski Arcybiskupowi Andrzejowi Dziędze.

Wszystko za sprawą grupy mieszkańców Radzynia Podlaskiego, którzy w czerwcu 2016 roku złożyli na ręce burmistrza Radzynia Podlaskiego wniosek o nadanie honorowego obywatelstwa wyjątkowemu człowiekowi wywodzącemu się z naszego miasta. Wniosek został wzięty pod obrady zgodnie z uchwalonym regulaminem podczas poprzedniej sesji.

 

Anna Fijałek dyrektorem Przedszkola Miejskiego

AKTUALNOŚCI
piątek, 23 września 2016 07:00

Wręczenie kwiatów przez burmistrza Jerzego Rębka5 sierpnia został rozstrzygnięty konkurs na stanowisko dyrektora Przedszkola Miejskiego w Radzyniu Podlaskim.

Podczas obrad XXV sesji Rady Miasta włodarz miasta poinformował oficjalnie, że zarządcą tej jednostki miejskiej została Anna Fijałek.

- Dobrym zwyczajem, które jest w Radzie Miasta od lat jest uhonorowanie specjalnymi życzeniami i wręczeniem kwiatów – powiedział Jerzy Rębek. – Pragnę wyrazić nadzieję i życzenie, by to nasze miejskie przedszkole, ta najbardziej wdzięczna z miejskich instytucji, by najmłodsi obywatele czuli rodzicielską opiekę, troskę, tak aby rodzice byli w pełni usatysfakcjonowani z pani pracy oraz całego zespołu, któremu pani będzie przewodziła przez kolejne 5 lat. Życzę wszystkiego najlepszego nowej dyrektor i chciałbym wręczyć te kwiaty jako wyraz naszego szacunku, uznania oraz życzeń, by czas spędzony na tym stanowisku był jak najbardziej owocny – mówił burmistrz Radzynia Podlaskiego.

 

To miejsce, w którym się gromadzimy mówi o potrzebie jedności

PTTK
piątek, 23 września 2016 07:00

Uczestniczący w rajdzie uczniowie I LO w Radzyniu Podlaskim wraz z opiekunem Robertem Mazurkiem15-16 września br. odbył się XVI Rajd Pamięci Harcerzy Radzyńskich im. Kazimierza Odrzygoździa.

Oficjalne rozpoczęcie zainaugurowała polowa msza święta, odprawiona pod symboliczną mogiłą poległych harcerzy w lesie koło wsi Sitno. Przybyłych uczestników powitał prezes oddziału Bogdan Fijałek, który następnie wszystkim zebranym przybliżył historię miejsca. Podczas homilii, ks. Grzegorz Suwała wielokrotnie podkreślał, jak wielką odwagą wykazali się polegli w tym miejscu harcerze. – To miejsce, w którym się gromadzimy mówi o potrzebie jedności. Ta jedność wyznacza kierunek i za nią wielu oddało swoje życie. Takie uroczystości jak ta dzisiejsza są niesamowicie ważne i potrzebne po to, abyśmy zawsze pamiętali komu i za co powinniśmy być wdzięczni. Najpierw Bogu, że tak wiele razy Polskę wyprowadzał z upadku i grabieży. Później tym, którzy swoje życie oddawali za wolną Polskę, za wartości, którym służyli – mówił kaznodzieja.

 

Wycieczka do Warszawy

AKTUALNOŚCI
piątek, 23 września 2016 07:00

Zdjęcie grupoweZespół Szkół im. Unitów Podlaskich w Wohyniu w partnerstwie ze Stowarzyszeniem Przyjaciół Gminy Wohyń ECHO przystąpił do projektu „Muzeum na kółkach”, w ramach którego młodzież została zaproszona do Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN.

Trzydziestoosobowa grupa uczniów z pierwszych klas Gimnazjum w Wohyniu 14 września 2016r. wyjechała na wycieczkę do Warszawy. Opiekę nad uczniami sprawowały koordynatorki projektu Iwona Babicz-Kalinowska, Barbara Banaszczyk i Agnieszka Juszczyńska. Uczniowie uczestniczyli w warsztacie „Jak pięknie się różnić?”, podczas którego lepiej się poznali, odkryli i zaakceptowali panującą w ich grupie różnorodność. Następnym punktem wizyty było zwiedzanie wystawy stałej z przewodnikiem.

 

Występ zespołu Akcent w tę niedzielę! Kup bilet już dziś

AKTUALNOŚCI
czwartek, 22 września 2016 12:14

Plakat Przypominamy, że zostały ostatnie dwa dni sprzedaży biletów w cenie 20 zł na niedzielny koncert zespołu Akcent!

Bilety w tej cenie są do nabycia w Radzyńskim Ośrodku Kultury tylko do piątku (23 września) w godzinach od 8.00 do 15.00.

W dniu koncertu – 30 zł.

 

Radzyń Podlaski. BMW zderzyło się z oplem

112 RADZYŃ
czwartek, 22 września 2016 09:22

BMW po zderzeniuDzisiaj rano (22 września), tuż przed godziną 8, na skrzyżowaniu ul. Międzyrzeckiej z obwodnicą Radzynia doszło do zderzenia dwóch samochodów osobowych.

Z ustaleń policji wynika, że kierujący BMW, wyjeżdżając z ul. Międzyrzeckiej próbował skręcić w lewo na krajową 19-tkę (obowodnica). Wykonując manewr nie udzielił jednak pierwszeństwa jadącej prawidłowo w stronę Międzyrzeca osobówce marki Opel Zafira.

Kierujący BMW zbiegł z miejsca zdarzenia.

 

To już pewne! W Radzyniu powstanie Skwer 1050-lecia Chrztu Polski

AKTUALNOŚCI
czwartek, 22 września 2016 07:00

Przyszły skwer21 września br. o godzinie 16.00 w sali konferencyjnej Urzędu Miasta w Radzyniu Podlaskim odbyła się XXV sesja Rady Miasta.

Jednym z punktów wczorajszych obrad była uchwała nadająca nazwę: „Skwer 1050-lecia Chrztu Polski” terenowi położonemu pomiędzy ulicami: Wisznicką, Stagrowskiego, Moniuszki i Wybickiego. W uzasadnieniu burmistrz Jerzy Rębek oznajmił: - W roku 2016 przypada 1050 rocznica Chrztu Polski. Na skwerze położonym między wymienionymi ulicami zostanie umieszczony krzyż upamiętniający to wydarzenie. W związku z tym zasadne jest nadanie właściwej nazwy temu miejscu. Nadawanie nazw placów (skwerów) jest wyłączną kompetencją Rady Miasta na podstawie art. 18 ust. 2 pkt 13 ustawy z 8 marca 1990 roku o samorządzie gminnym – zakończył Rębek.

Wszyscy radni zagłosowali za utworzeniem takiego miejsca w naszym mieście.

Poniżej przedstawiamy zaprezentowaną na sesji koncepcję wyglądu skweru 1050-lecia Chrztu Polski:

 

Serowy Król ze Spomleku

AKTUALNOŚCI
czwartek, 22 września 2016 07:00

Nagrody dla Spomleku odebrały Karolina Szerafin i Monika Grzeszuk z działu marketingu, które przygotowały dla uczestników festiwalu degustację naszych serówSery z Radzynia Podlaskiego zyskały prestiżową nagrodę konsumentów - miano SEROWEGO KRÓLA podczas Ogólnopolskiego Święta Sera – Festiwalu Serów i Twarogów Polskiego Mleczarstwa w Olsztynie.

Nasza spółdzielnia przywiozła z Olsztyna aż trzy prestiżowe nagrody. Hitem serowym ocenione zostały sery marki SERENADA - sery z Radzynia Podlaskiego otrzymały miano SEROWEGO KRÓLA. Nagrodą szczególną tegorocznego Ogólnopolskiego Święta Sera był Puchar Prezesa Krajowego Związku Spółdzielni Mleczarskich Waldemara Brosia przyznany naszej firmie za najwyższą jakość serów długodojrzewających SKARBY SEROWARA (Bursztyn, Rubin, Szafir). Jest to kolejny sukces naszej spółdzielni w tak znamienitych konkursach.

 

Ognisko pielgrzymkowe grupy 15a

Pielgrzymka Podlaska 2016
środa, 21 września 2016 07:00

Pątnicy z grupy 15aW niedzielę, 18 września, pątnicy grupy 15 a spotkali się na mszy i ognisku pielgrzymkowym.

Te wrześniowe spotkania należą już do tradycji. Podczas Eucharystii w kościele pw. Św. Trójcy dziękowali za czas wspólnego wędrowania do Tronu Jasnogórskiej Pani, jak również za posługę wszystkich służb pielgrzymkowych. Oprawę mszy świętej uświetnił zespół muzyczny grupy. Po niej, wszyscy udali się na ognisko, rozpoczęte wspólną modlitwą. Wspomnieniom i rozmowom o sierpniowej wędrówce nie było końca. Spotkanie zakończyło się odśpiewaniem Apelu Jasnogórskiego oraz tradycyjnymi ogłoszeniami.

 

Za nami Junior IT Academic Day 2016

AKTUALNOŚCI
środa, 21 września 2016 07:00

Wykłady w sali kinowej ROK16 września 2016 r. grupa około 100 uczniów I Liceum Ogólnokształcącego w Radzyniu Podlaskim, pod opieką nauczycielki informatyki Anny Tracz, uczestniczyła w konferencji Junior IT Academic Day zorganizowanej już po raz drugi przez Future Design Academy oraz Microsoft Polska.

Podczas konferencji uczniowie mogli wysłuchać ciekawych wykładów i prezentacji dotyczących najnowszych trendów w tworzeniu aplikacji oraz możliwości wykorzystania zintegrowanych środowisk programistycznych, dowiedzieli się jak zacząć karierę w branży IT, otrzymali potężną dawkę pozytywnej energii i motywacji do działania, samokształcenia i inwestowania we własną przyszłość.

 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 1 z 62