Radzyń Podlaski - Nasze miasto z dobrej strony! Mamy 23 lipca 2014 imieniny: Bogna, Brygida, Apolinary

Już niedługo

Zawody sportowo-rekreacyjne Polska vs Ghana image
Zawody sportowo-rekreacyjne Polska vs Ghana, 24.07.2014, 15:00, Izba Regionalna w Białej k. Radzynia Podlaskiego
Dodaj wydarzenie
Zobacz wszystkie

Apteka dyżurna

 
PHARMACON, ul. Ostrowiecka 10
 

Reklama

Rozkład jazdy autobusówOgłoszeniaImprezy i wydarzeniaCeny paliw

Na skróty

Odwiedzający

Naszą witrynę przegląda teraz 166 gości i 4 użytkowników

23

lip

2014

Bełcząc. 77-letnia kobieta spłonęła w swoim domu

112 RADZYŃ

Pożar domu w Bełczącu - zdjęcia nadesłane przez naszego CzytelnikaJak poinformował nas funkcjonariusz Straży Pożarnej wczoraj o godzinie 22.24 w miejscowości Bełcząc (gm. Czemierniki) wybuchł pożar domu, w którym przebywała 77-letnia właścicielka posiadłości.

Drewniany budynek kryty eternitem stał po sam dach w płomieniach, więc strażacy od razu przystąpili do gaszenia. Na miejsce przyjechało 5 samochodów gaśniczych, by jak najszybciej ugasić rozprzestrzeniający się płomień.

 

23

lip

2014

Terenowe nissany w radzyńskiej policji

AKTUALNOŚCI

Nowe nissany terenowe trafiły do radzyńskiej PolicjiJuż dzisiaj, podczas Święta Policji, radzyńskiej Komendzie Powiatowej Policji zostaną przekazane do użytku dwa nowe samochody terenowe marki Nissan Pathfinder.

Pojechaliśmy na oględziny samochodów, a także wypytaliśmy o specyfikację i rolę, jaką będą pełniły w radzyńskiej jednostce. Odpowiedzi udzieliła nam rzecznik KPP Barbara Salczyńska:

 

22

lip

2014

Alarm o bombie w Urzędzie Skarbowym i prokuraturze

112 RADZYŃ

Sygnał policyjnyDzisiaj z samego rana do Urzędu Skarbowego dotarła wiadomość e-mail o podłożonym w radzyńskiej placówce ładunku wybuchowym.

- Z informacji wynikało, że w Urzędzie Skarbowym została podłożona bomba i w określonym czasie wybuchnie. Jak się później okazało, takiego samego e-maila sprawcy wysłali również do prokuratury. Około godziny ósmej w tych dwóch miejscach policjanci wykonywali czynności i nie potwierdzili zgłoszenia – żaden ładunek nie został znaleziony. Ewakuacja się nie odbyła. – mówiła nam rzecznik KPP Barbara Salczyńska.

 

22

lip

2014

Ghana - Polska. Pierwsze spotkanie

AKTUALNOŚCI

Zdjęcie grupoweWczoraj (21.07) zespół dziecięcy Freespirit z Ghany wraz z podróżniczką Krystyną Choszcz przyjechał do Radzynia Podlaskiego, by przywitać się z władzami gminy oraz przybliżyć im kraj, z którego pochodzą.

Wydarzenie to stanowi kolejną odsłonę cyklu „Radzyńskie spotkania z podróżnikami”. Jego organizatorem jest Oddział PTTK w Radzyniu Podlaskim, przy współpracy z Radzyńskim Stowarzyszeniem Inicjatyw Lokalnych, Szkolnym Kołem Krajoznawczo-Turystycznym PTTK nr 21 przy I LO w Radzyniu Podlaskim, Radzyńskim Ośrodkiem Kultury oraz Urzędem Gminy Radzyń Podlaski.

 

22

lip

2014

Liga Orlik Open trwa nadal

PIŁKA NOŻNA

Zawodnicy podczas gry19.07.2014r. (sobota) był to dzień kolejnych zmagań w Lidze Orlik Open 2014r.

- Tego dnia działo się bardzo dużo na boisku przy SP nr 1 - zawiadamia nas Patryk Śmieciński, jeden ze współorganizatorów tej imprezy.

 

22

lip

2014

II Nocny Turniej w siatkówce plażowej

AKTUALNOŚCI

Podczas nocnego turniejuW ubiegłym roku nocna plażówka odbyła się w połowie sierpnia, a wszyscy uczestnicy pamiętają ją wyjątkowo nie tylko z powodu dobrej zabawy, ale też przenikliwego zimna.

Organizatorzy w tym roku postanowili taki turniej zrobić 19 lipca, i okazało się, że był to strzał w dziesiątkę. Zabawa rozpoczęła się o godzinie 21. 00, a do sportowej walki zgłosiło się w sumie 40 zespołów (24 drużyny w kategorii open oraz 16 w mikstach czyli parach mieszanych).

 

22

lip

2014

Informacje 34 Pieszej Pielgrzymki Podlaskiej na Jasną Górę

AKTUALNOŚCI

Zapraszamy na pielgrzymkęRusza 34 Piesza Pielgrzymka Podlaska na Jasną Górę.

Pragnę szczególnie zachęcić do udziału w pielgrzymce, aby w czasie rekolekcji w drodze każdy z nas mógł ożywić i umocnić wiarę. Hasłem tegorocznej pielgrzymki są słowa św. Tomasza Apostoła – PAN MÓJ I BÓG MÓJ. 

 

22

lip

2014

Grand Prix Powiatu w Siatkówce Plażowej - Turów

SIATKÓWKA

Zdjęcie grupoweSiatkarskie Grand Prix Powiatu to cykl turniejów siatkówki plażowej rozgrywanych przez całe wakacje w różnych miejscach naszego powiatu.

Turniej  w Turowie rozegrany 20 lipca był wyjątkowy z wielu przyczyn. Po pierwsze Turów zawsze związany był z siatkówką i niedzielne zawody były nawet Memoriałem Turowskich Siatkarzy, a po drugie odbywał się tylko kilka godzin po turnieju nocnym więc pewne ryzyko istniało. Na szczęście siatkarze plażowi to „solidna firma” i większość drużyn, która zapowiadała, ze przyjedzie do Turowa nie zawiodła.

 

21

lip

2014

Radzyń. Zgłosił się na komendę ze znalezionym portfelem

112 RADZYŃ

Sygnał policyjnyObywatelską postawą wykazał się mieszkaniec gminy Radzyń Podlaski, który w sobotnie przedpołudnie zgłosił się do radzyńskiej komendy.

Mężczyzna oświadczył, że na jednej z ulic Radzynia Podlaskiego znalazł portfel. Poprosił, aby zgubę przekazać prawowitemu właścicielowi. Wewnątrz poza kompletem dokumentów, tj. dowodem osobistym, prawem jazdy i dowodem rejestracyjnym znajdowała się znaczna suma pieniędzy.

 

21

lip

2014

Ulan. Wypadek z udziałem rowerzysty

112 RADZYŃ

Miejsce zdarzenia Do wypadku doszło w niedzielę (20.07) przed południem na drodze krajowej K-63 w miejscowości Ulan Majorat.

Ze wstępnych ustaleń wynika, że kierujący rowerem 89-letni mieszkaniec gminy Ulan, prawdopodobnie w wyniku nieprawidłowego manewru skrętu w lewo, doprowadził do zderzenia z samochodem osobowym marki Opel. Pojazdem kierował 33-letni mieszkaniec gminy Radzyń Podlaski. Uczestnicy zdarzenia byli trzeźwi, co potwierdziło przeprowadzone przez policjantów badanie.

 

21

lip

2014

Na cześć Powstańcom Warszawskim

AKTUALNOŚCI

Powstanie Warszawskie1 sierpnia o godzinie 17.00 Radzyń uczci rocznicę wybuchu Powstania Warszawskiego.

W całym mieście rozlegnie się dźwięk syren. Burmistrz Miasta Radzyń Podlaski przypomina, że jest to działanie mające na celu upamiętnienia rocznicy Powstania Warszawskiego i prosi o niepodejmowanie żadnych działań.

 

21

lip

2014

Zlot Radzyńskich Klasyków 2014

AKTUALNOŚCI

Zlot radzyńskich klasyków na dziedzińcu pałacu

 

19

lip

2014

Inwestycje i remonty w gminie Radzyń

AKTUALNOŚCI

Wójt Gminy Radzyń Podlaski Wiesław MazurekW okresie ostatniego miesiąca w gminie Radzyń rozpoczęto kilka ważnych inwestycji dla jej mieszkańców.

Zakończono całkowicie budowę Gminnego Domu Kultury w Białce. Nadal prowadzona jest budowa świetlicy w Maryninie – w tym momencie trwają prace wewnątrz budynku – tynki i ocieplenie ścian są już na ukończeniu. Trwa remont elewacji Hali Sportowej w Żabikowie. W Branicy Radzyńskiej Kolonii powstaje plac zabaw. Teren pod budowę został już wykupiony.

 

17

lip

2014

To już pewne! Powstanie pierwsza sygnalizacja świetlna w Radzyniu!

AKTUALNOŚCI

Skrzyżowanie na którym powstanie sygnalizacja świetlnaPo licznych pismach zarządu Powiatu Radzyńskiego do Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad udało się wywalczyć sygnalizację świetlną na radzyńskiej obwodnicy.

Zostanie ona zamontowana na skrzyżowaniu drogi krajowej nr 19 z drogą krajową nr 63 i ulicą Warszawską. To skrzyżowanie widziało już niejedną kolizję, a przejazd przez obwodnicę jest mocno utrudniony ze względu na ilość przemieszczających się tą drogą pojazdów.

 

18

lip

2014

PUK ma nową bazę

AKTUALNOŚCI

Przecinanie wstęgiWczoraj (17.07) o godzinie 14.00 odbyło się uroczyste otwarcie i poświęcenie nowej bazy magazynowo-transportowej Przedsiębiorstwa Usług Komunalnych przy ulicy Kockiej.

Na uroczystość przybyli: ksiądz prałat Roman Wiszniewski, proboszcz Henryk Och, burmistrz Witold Kowalczyk, starosta Lucjan Kotwica, przewodniczący Rady Miasta Jacek Piekutowski, zastępca burmistrza miasta Mirosław Kałuski, przewodniczący Rady Nadzorczej PUK Mirosław Domański, członek zarządu powiatu Jan Gil, prezes PEC Ryszard Puchała oraz pracownicy przedsiębiorstwa.

 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 1 z 26