Radzyń Podlaski - Nasze miasto z dobrej strony! Mamy 23 lipca 2016 imieniny: Bogna, Brygida, Apolinary

Już niedługo

DJ Esquite session image
DJ Esquite session, 29.07.2016, Gryzli Bar
Dodaj wydarzenie
Zobacz wszystkie

Pomóż im!

Ósmy Kolor Tęczy
Radzyńskie Stowarzyszenie na Rzecz Zwierząt

Reklama

Rozkład jazdy autobusówOgłoszeniaImprezy i wydarzeniaCeny paliw

Na skróty

Odwiedzający

Naszą witrynę przegląda teraz 66 gości

Okulary przeciwsłoneczne – nie tylko modny dodatek

REKLAMA
sobota, 23 lipca 2016 07:00

OkularyDla wielu z nas okulary słoneczne to modny dodatek do letniej stylizacji, nie zastanawiamy się nad funkcjami prozdrowotnymi.

Przy doborze okularów przeciwsłonecznych kierujemy się ich wyglądem, kolorystyką i kształtem, nie zastanawiamy się nad funkcją ochronną przed promieniowaniem UVA i UVB.

 

Droga Miłosierdzia Bożego. Mieszkańcy Radzynia licznie włączyli się w ŚDM

AKTUALNOŚCI
sobota, 23 lipca 2016 07:00

Uczestnicy i mieszkańcy Radzynia podczas Światowych Dni Młodzieży

 

Aktywne wakacje młodzieży ze szkoły w Białce

AKTUALNOŚCI
sobota, 23 lipca 2016 07:00

Podczas wycieczkiOd 9 do 18 lipca młodzież z Zespołu Szkół w Białce w ramach wakacyjnego obozu przemierzała trasę od Warszawy przez Toruń, Grudziądz, Malbork do Gdańska.

Ze względu na duże odległości był to bardziej obóz „przejazdowy” niż wędrowny. Chociaż trafiały się też odcinki, które pokonywaliśmy niosąc w plecakach cały swój dobytek. Pobyt w miastach miał charakter edukacyjno – wypoczynkowy. W Warszawie zwiedzaliśmy Muzeum Powstania Warszawskiego, Starówkę. Wieczorem oglądaliśmy multimedialny pokaz na warszawskich fontannach. Jednym z punktów programu była też wizyta w stołecznym ZOO.

 

Saluti da Barcellona Pozzo di Gotto

AKTUALNOŚCI
sobota, 23 lipca 2016 07:00

Na plażyNadajemy do Was z Sycylii, gdzie staż rozpoczęła druga grupa uczniów ZSP.

Tym razem są to: technik usług fryzjerskich (10 osób), technik budownictwa (7 osób), technik hotelarstwa (11 osób), technik żywienia i usług gastronomicznych (2 osoby) i technik mechanik (4 osoby).

Do celu dotarliśmy w niedzielę późnym wieczorem, po podróży, z której zapamiętamy lekkie turbulencje, piękne widoki, zatkane uszy i godzinne oczekiwanie na odbiór bagaży, przy czym jak okazało się po przyjeździe do hotelu jedna z grup bagaże odzyskała dopiero po pięciu dniach. Tego dnia mieliśmy w programie już tylko zakwaterowanie i kolację.

 

Tańczyli i śpiewali chwaląc Pana na Placu Wolności. Światowe Dni Młodzieży!

AKTUALNOŚCI
piątek, 22 lipca 2016 17:29

Młodzież na Placu Wolności

 

Inauguracja Światowych Dni Młodzieży w Radzyniu!

AKTUALNOŚCI
piątek, 22 lipca 2016 07:00

Uśmiechnięty ksiądz Mariusz BaranKto śledził od rana nasz fanpage na facebooku ten wie, ile entuzjazmu, wiary i pozytywnej energii mają uczestnicy Światowych Dni Młodzieży. Od godziny 10.00 transmitowaliśmy na żywo najważniejsze momenty pierwszego dnia ŚDM w Radzyniu Podlaskim.

Wydarzenie rozpoczęło się modlitwą w Sanktuarium MBNP. Stamtąd, tuż przed godziną 10.00 młodzież przemaszerowała ulicami miasta do sali sportowo-widowiskowej Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych im. Jana Pawła II, na "kawę u burmistrza". Tam przywitali ich: włodarz Radzynia Podlaskiego Jerzy Rębek, wójt Wiesław Mazurek, starosta radzyński Lucjan Kotwica oraz dyrektor ZSP Grażyna Dzida.

 

Co się zmieniło w Radzyniu przez ostatni miesiąc?

AKTUALNOŚCI
czwartek, 21 lipca 2016 07:00

Przystrojona ulicaNa przełomie lipca w naszym mieście mogliśmy zaobserwować kilka zmian.

Przede wszystkim włodarz Radzynia Podlaskiego ustosunkował się do licznych postulatów mieszkańców i  w końcu ławki zaczynają się pojawiać na ulicach naszego miasta. My zaobserwowaliśmy po dwie na ulicy Jana Pawła II oraz przy ul. Sitkowskiego. Wnioskowały o to głównie osoby starsze, które z centrum miasta wyruszają piechotą na cmentarz.

 

Zapraszamy na Nocny Turniej Siatkówki Plażowej!

SIATKÓWKA
czwartek, 21 lipca 2016 07:00

Turniej nocny30 lipca na boiskach w parku miejskim amatorzy siatkówki plażowej spotkają się na kolejnym turnieju nocnym.

Rozgrywki te są zawsze emocjonujące i widowiskowe i nic dziwnego, ze cieszą się dużym zainteresowaniem. Zaczynamy 0 21.00, walka toczyć się będzie w dwóch kategoriach (open i miksty,) a zapisy drużyn tylko do 26 lipca (wtorek).

Szczegóły na plakacie i w Regulaminie. MOSIR zaprasza, będzie się działo.

 

Już niedługo losowanie nagrody głównej w Termo-Domie!

REKLAMA
środa, 20 lipca 2016 07:00

Nagroda główna czeka!Przypominamy, że już 23 lipca odbędzie się losowanie nagrody głównej w loterii organizowanej przez Skład Budowlany Termo-Dom.

Każdy, kto dokonał tam zakupów powyżej 1000 zł (potwierdzonych paragonem lub fakturą) może wziąć udział w konkursie! Wystarczy odebrać swój kupon i pojawić się w Termo-Domie w dniu losowania o godzinie 12.00. Wszystkich, którzy nie odebrali jeszcze kuponu konkursowego informujemy - macie na to czas do soboty!  Kupon promocyjny „1000” uprawnia do udziału w losowaniu nagrody głównej – rower typu CRUISER wartości 1890zł i wielu innych nagród rzeczowych (wiertarka Makita, myjka ciśnieniowa Black&Decker, bony promocyjne).

Nie czekajcie - zróbcie zakupy w Termo-Domie!

 

Portugalczycy w Radzyniu!

AKTUALNOŚCI
środa, 20 lipca 2016 07:00

Przywitanie polskiej rodziny z gościem z PortugaliiWczoraj, 19 lipca br. o godzinie 12.20 przywitaliśmy pierwszą grupę obcokrajowców, którzy przyjechali do naszego miasta na Światowe Dni Młodzieży.

Pielgrzymi z Portugalii udali się do sanktuarium MBNP, gdzie przywitały ich polskie rodziny, u których spędzą kilka dni.   

- W naszej diecezji siedleckiej jest to pierwsze grupa – powiedział nam ksiądz Mariusz Baran. – Przylecieli do nas samolotem i są zmęczeni podróżą, ale zarazem bardzo radośni, bo od 3 lat czekali na te spotkania. My też przez ten czas przygotowywaliśmy się od strony logistycznej i duchowej. Dla nas jest to kulminacja i uwieńczenie tych przygotowań - mówił.

 

MOSiR zaprasza na rajd rowerowy dla najmłodszych

SPORT
środa, 20 lipca 2016 07:00

Plakat wydarzeniaJuż w najbliższą sobotę miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji oraz OSP w Paszkach Dużych przygotowali ciekawą imprezę dla najmłodszych.

O godz. 11 00 wyruszy Rowerowy Rajd dla Dzieci. Start spod pływalni Aqua-Miś, a rozwiązanie rajdu w Paszkach Dużych.

Na miejscu sporo atrakcji dla dzieci i możliwość upieczenia kiełbasek (zakup we własnym zakresie).

Chętnych prosimy o zapoznanie się z Regulaminem.

 

Jubileusz 50-lecia OSP Zarzec

AKTUALNOŚCI
środa, 20 lipca 2016 07:00

Strażacy17 lipca 2016 r. w sołectwie Zarzec Ulański odbyły się Gminne Obchody Dnia Strażaka połączone z  jubileuszem 50-lecia powstania miejscowej OSP. Uroczystość poprzedził przemarsz pododdziałów na plac strażnicy.

Mszę świętą polową w intencji strażaków odprawili: ks. Henryk Och – kapelan powiatowy strażaków, ks. Andrzej Witkowski – proboszcz parafii Ulan, ks. Stanisław Sierakowski – kapelan strażaków. Wszystkich zebranych powitał dh Jarosław Koczkodaj – prezes Zarządu Oddziału Gminnego Związku OSP RP w Ulanie-Majoracie, a zarazem wójt gminy, który podziękował strażakom ochotnikom za ich pełną poświęcenia, oddaną służbę. Z okazji Gminnych Obchodów Dnia Strażaka połączonych z jubileuszem 50-lecia OSP Zarzec złożył serdeczne gratulacje, a także życzenia udanej realizacji podejmowanych przedsięwzięć.

 

Dragon Balls zaskakuje. Płudzianka i Młodzieżówka z szansami na pierwszą trójkę

PIŁKA NOŻNA
środa, 20 lipca 2016 07:00

Zawodnicy podczas gryAleż emocje towarzyszyły spotkaniom 6 i 7 kolejki Orlik Open 2016r.

Już w 4 meczu mogło dojść do niespodzianki! Auto-Spa - drużyna, która zimą zajęła 3 lokatę, dziś mogła stracić punkty po dobrym występie Dr. Gerarda lecz z trudem wygrała ten mecz 6-5. To nie koniec emocji - drużyna Kempesa (Drink Team) była tego dnia w poważnych tarapatach, ponieważ udało im się dowieść tylko jeden punkt  w meczu z Dragon Balls, a na koniec zostali pokonani przez Płudziankę Płudy 4-2 i ich szanse na miejsca w pierwsze trójce nieco zmalały.

 

Wymuszenie na K63. Dwie kobiety w szpitalu

112 RADZYŃ
wtorek, 19 lipca 2016 19:37

Wymuszenie na K63. Dwie kobiety w szpitaluDzisiaj, 19 lipca br. około godziny 17.00 na drodze krajowej nr 63 nieopodal skrzyżowania z ulicą Zbulitowską doszło do zderzenia dwóch pojazdów.

Według wstępnych ustaleń funkcjonariuszy radzyńskiej drogówki kierująca land roverem poruszała się w kierunku Wisznic i najprawdopodobniej chcąc wykonać manewr zawracania na pobliskim wjeździe zajechała drogę jadącemu w stronę Radzynia volkswagenowi. Kierującej niemieckim autem nie udało się wyhamować - doszło do zderzenia, po którym land rover wywrócił się na bok.

 

Bezpłatne badanie wzroku i bezpłatne oprawy! Przyjdź!

REKLAMA
wtorek, 19 lipca 2016 07:00

OxysW dniach 19-20.07 w namiocie na parkingu przy Parafii pw. Świętej Trójcy bezpłatnie zbadamy wzrok! Nie przegapcie tego!

Bezpłatne badania wzroku przeprowadzone przez specjalistów a dodatkowo tylko w dniach 19-20.07 w pobliskim salonie Okularium możliwość  skorzystania z trzech megapromocji – oprawy gratis, oprawy dla dzieci -50%, oprawy przeciwsłoneczne -30%!

 

Zobacz jak wyglądał dawny Radzyń…

TROCHĘ KULTURY
wtorek, 19 lipca 2016 07:00

WystawaOd wernisażu w drugi dzień "Dni Radzynia" aż do 26 sierpnia br. Radzyński Ośrodek Kultury prezentuje wystawę czarno-białych fotografii Radzynia Podlaskiego.

Kilkadziesiąt zdjęć zrobionych w okresie międzywojennym oraz powojennym czeka na mieszkańców w Galerii „Oranżeria”. Jest to wielka ciekawostka dla Radzynian, zarówno tych młodszych oraz starszych. Możemy zaobserwować diametralną zmianę ulic, zniszczony pałac, a także kilka lat później próbę jego odnowy. Zupełnie inny wygląd Oranżerii wyremontowanej przez władze okupacyjne, dawne posągi, a także modę jaka panowała w tamtych czasach. Fotografie wykonane są do połowy lat 50.

 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 1 z 51

Nasza strona używa plików cookies. Czytając nas, wyrażasz na to zgodę. Przeczytaj naszą politykę cookies. Jeśli akceptujesz ciasteczka na tej stronie, naciśnij OK