Radzyń Podlaski - Nasze miasto z dobrej strony! Mamy 23 października 2014 imieniny: Marleny, Seweryna | 2011 - zmarł ks. kan. Zbigniew Chaber, wieloletni proboszcz parafii św. Trójcy

Już niedługo

Koncert LUZ BAND image
Koncert LUZ BAND, 24.10.2014, CABALLERO
Dodaj wydarzenie
Zobacz wszystkie

Apteka dyżurna

 
mgr E. JĘDRYS, ul. Chomiczewskiego 23
 

Reklama

Rozkład jazdy autobusówOgłoszeniaImprezy i wydarzeniaCeny paliw

Na skróty

Odwiedzający

Naszą witrynę przegląda teraz 156 gości

22

paź

2014

To coś więcej niż sklep odzieżowy, czy outlet

AKTUALNOŚCI

Sklep "Spod igły"Pamiętacie o sklepie "Spod igły" przy ulicy  Ostrowieckiej 17 w budynku z artykułami gospodarstwa domowego i markecie narzędziowym? Wystarczy zejść po schodach w dół, by odnaleźć wymarzone dla siebie ubrania.

Warto wspomnieć, że sklep powiększył się o kolejne pomieszczenie. W tym miejscu możecie również zostawić rzeczy z własnej garderoby w komis, o ile są w dobrym stanie. Znajdziecie tu markowe ciuchy zarówno dla kobiet i mężczyzn sprowadzane z Wielkiej Brytanii, a także ubrania i akcesoria do różnych sportów. Buty, czapki, spodnie, koszulki i masę innych rzeczy, które warto zobaczyć na własne oczy. Płeć piękna może spodziewać się też eleganckiej części garderoby, takich jak bluzki, sukienki czy tuniki.

 

20

paź

2014

Otwarto i poświęcono Dom Kultury w Białce oraz nowy spektakl grupy "O...jo...joj"

AKTUALNOŚCI

Przecięcie wstęgiWczoraj (19.10) o godzinie 12.00 mszą świętą na placu przy Zespole Szkół w Białce rozpoczęło się uroczyste otwarcie Domu Kultury w tej miejscowości.

- Myślę, że ten przepiękny budynek jest też obiektem, który może służyć lokalnym celom misyjnym – mówił proboszcz Kieliszek. – Jeśli w tym miejscu ktoś na ścianie zauważy krzyż, jeśli w tym budynku nie tylko będziemy mogli tylko poczytać książki, czy posłuchać poezji, ale znajdzie się czas na modlitwę, to znaczy, że dokonują się misję lokalne w naszym środowisku – tłumaczył kaznodzieja.

 

22

paź

2014

Powiatowa Rada Seniorów powołana

AKTUALNOŚCI

Wykład starosty Lucjana KotwicyW ciągu przyszłych dni zostanie podpisany wniosek o utworzenie i przyjęcie Powiatowej Rady Seniorów przez starostę powiatowego.

Wczoraj podczas pierwszego tegorocznego wykładu w radzyńskim Uniwersytecie Trzeciego Wieku starosta radzyński Lucjan Kotwica zdradził szczegóły niedługo utworzonej Rady Seniorów oraz omówił rolę senora w społeczności i samorządzie.

- Sporo konsultacji już za nami – głos zabeał rektor UTW Dariusz Gałan. – Na pewno priorytetem będzie ochrona zdrowia seniorów. Co do składu takiej rady, niekoniecznie muszą znajdować się osoby 55+. Liczę, że już w styczniu będzie także powołana Rada Seniorów miasta Radzyń Podlaski, gdzie będzie można pewne doświadczenia z działalności tej Rady wnieść. Jest to impuls dla środowiska seniorów, by włączać się do działań społecznych. Serdecznie dziękuję panu staroście za to, że udało się, jeszcze w tej kadencji zatwierdzić Radę Seniorów, bo dla nas ma to duże znaczenie - mówił.

 

22

paź

2014

Przygotowania do Światowych Dni Młodzieży w Świętej Trójcy

AKTUALNOŚCI

Logo SDMW najbliższy piątek 24 października w parafii św. Trójcy rozpoczynają się spotkania modlitewno–formacyjne, przygotowujące parafię oraz cały nasz dekanat do Światowych Dni Młodzieży.

Rozpoczynamy o godz. 18.00 Mszą św., później konferencja połączona z adoracją Najświętszego Sakramentu oraz pantomima przedstawiona przez młodzież z parafii Trójcy Św. Na to spotkanie modlitewno–formacyjne koniecznie prosimy o przybycie wszystkich wolontariuszy, którzy już się zapisali oraz tych, którzy chcą do nich dołączyć. Zapraszamy też wszystkie rodziny, które zgłosiły chęć przyjęcia młodzieży do swoich domów, oraz tych wszystkich, którzy chcą czynnie zaangażować się w Światowe Dni młodzieży.  

 

21

paź

2014

V Festiwal Piosenki Patriotycznej

TROCHĘ KULTURY

Zespół po otrzymaniu pamiątkowych dyplomówW niedzielę (19.10) w sali kina „Oranżeria” odbył się już piaty Festiwal Piosenki Patriotycznej zorganizowany przez Radzyński Ośrodek Kultury oraz Uniwersytet III Wieku.

Motywem przewodnim tegorocznego koncertu były piosenki Powstania Warszawskiego.

Wydarzenie otworzył rektor uniwersytetu, Dariusz Gałan – Pieśń patriotyczna towarzyszy nam od dzieciństwa. Dziś usłyszymy te najbardziej znane oraz mniej rozpoznawalne, ale bardzo wzruszające, w wykonaniu naszych młodych i nieco starszych artystów. Poprzez śpiew przekazuje się to, czego nie da się przekazać słowami. Jest to swoisty dar od Boga, dzięki któremu można wyrazić te uczucia, które są w życiu najważniejsze - mówił prowadzący.

 

21

paź

2014

Zawody pływackie „Cztery Pory Roku z Aqua-Misiem”

SPORT

MOSiR Team„Cztery Pory Roku z Aqua-Misiem” to cykl zawodów pływackich organizowanych przez Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w każdej z kalendarzowych pór roku.

18 października przyszedł czas na rywalizację jesienną.Każde zawody mają swego sponsora i patrona, który nie tylko wspomaga imprezę finansowo, ale także ma możliwość prezentowania swej działalności. Tym razem obowiązku tego podjęła się szeroko rozumiana „sfera samorządowa”.

 

21

paź

2014

Ginące zawody pod lupą Koła Turystycznego "Horyznot"

AKTUALNOŚCI

Z wizytą u JubileraCzłonkowie Koła Turystycznego „Horyzont” udali się na wycieczkę po Radzyniu Podlaskim, której celem było poznanie „ginących” zawodów.

Pierwszym z nich był rymarz - Franciszek Matuszewski, który w dniu wizyty wychowanków obchodził 89 urodziny. Jubilat opowiedział im o swojej pracy. Swój zawód wykonuje już 72 lata, przeżył trudne lata okupacji, działał jako społecznik i uzyskał wiele nagród i medali. Pokazał podopiecznym efekty swojej trudnej pracy: uprzęże, siodło, paski, portfele, torebki, obroże.

 

21

paź

2014

Dzień Seniora 2014

AKTUALNOŚCI

Zabawa podczas wydarzeniaW sobotę 18 października w Radzyniu Podlaskim odbył się Światowy Dzień Seniora, który stał się jednym z ważniejszych wydarzeń w Naszym mieście.

W uroczystości wzięło udział wielu znamienitych gości: Jerzy Rębek poseł na Sejm RP, Tadeusz Sławecki sekretarz stanu w Ministerstwie Edukacji Narodowej, Lucjan Kotwica starosta powiatu Radzyń Podlaski, Witold Kowalczyk burmistrz miasta Radzyń Podlaski, Mirosław Kułak prezes PUK w Radzyniu Podlaskim,

 

21

paź

2014

Drzewko za makulaturę w SP1

AKTUALNOŚCI

MakulaturaPamiętacie jeszcze naszą akcję zbierania makulatury i wymiany jej na zeszty? Nie wiedzieliśmy wtedy, że od dawna podobna oragnizowana jest w Szkole Nr 1.

Od kilku lat w Szkoła Podstawowa nr 1 zbiera makulaturę w ramach działań ekologicznych pod nazwą „Chrońmy nasz świat dla przyszłych pokoleń”. 

Od 2007 roku uczniowie zebrali już 43 460,60 kg makulatury! Tona zebranego papieru oszczędza 17 drzew, czyli przez te lata ochronili około 739 roślin!

Masz w domu niepotrzebne gazety, zeszyty, tektury lub inne zniszczone wyroby papiernicze? Przynieś je do szkoły, a za 10 kg makulatury otrzymasz sadzonkę. W akcji może wziąć udział każdy.

 

20

paź

2014

Brzostówiec. Nietrzeźwy i bez uprawnień kierował autem

112 RADZYŃ

PolicjaZa kierowanie w stanie nietrzeźwości odpowie 30-letni mieszkaniec gm. Radzyń Podlaski.

Do zdarzenia doszło wczoraj przed godz. 17.00 w miejscowości Brzostówiec. Pełniący tam służbę patrol, zatrzymał do kontroli drogowej samochód osobowy marki Fiat. Podczas kontroli policjanci wyczuli od mężczyzny alkohol. Po przebadaniu 30-latka okazało się, że jest pijany. Badanie wykazało ponad promil alkoholu w jego organizmie. Dodatkowo w czasie kontroli mundurowi ustalili, że mężczyzna nie posiada uprawnień do kierowania pojazdem, a auto nie jest jego własnością.

 

20

paź

2014

Dzień Edukacji Narodowej w ZSP

AKTUALNOŚCI

Nauczyciele odznaczeniW uroczystości Dnia Edukacji Narodowej w ZSP uczestniczył marszałek województwa lubelskiego Sławomir Sosnowski, starosta radzyński Lucjan Kotwica, komendant wojewódzki OHP w Lublinie Anna Szymala, nauczyciele emerytowani oraz nauczyciele czynni zawodowo.

Wydarzenie otworzyła dyrektor Grażyna Dzida, która powitała gości i zgromadzonych nauczycieli. W przemówieniu zwróciła uwagę na rolę oświaty w rozwoju społeczeństwa. Zwróciła uwagę, że sprostanie potrzebom współczesnego szkolnictwa, to nie łatwe zdanie, wymaga ciągłego doskonalenia kadr, modyfikowaniu metod kształcenia i znacznych nakładów finansowych związanych z potrzebą ciągłego unowocześniania bazy dydaktycznej.

 

19

paź

2014

Zapraszamy do nowo otwartego salonu "grzywacz & próchnicka"

AKTUALNOŚCI

Podczas uroczystego otwarcia salonu8 października odbyło się otwarcie nowego salonu, który zmienił siedzibę oraz nazwę na "grzywacz & próchnicka" .

Gabinet kosmetyczny „Marlena” został przeniesiony z ul. Dabrowskiego 1a na Plac Wolnosci 9. Salon oferuje usługi kosmetyczne i fryzjerskie. Pracuje w nim doświadczony, z długoletnim stażem pracy personel, który zapewni Państwu mile i profesjonalnie wykonaną usługę. Salon współpracuje również z lekarzem med. estetycznej. Gabinet oferuje zabiegi na twarz i ciało m.in.: mikrodermabrazja, peeling kawitacyjny, peeling chemiczny, kwasy, oczyszczanie twarzy, zabiegi przeciwzmarszczkowe, odchudzające i antycellulitowe, masaże Rolling Star i Vibra Max, pedicure i manicure hybrydowy, tipsy. Poza lokalizacją zmienił się także wystrój wnętrza oraz zostały wprowadzone nowe, innowacyjne zabiegi, tj.: mezoterapia, fale radiowe, endermologia i laseroterapia.

 

18

paź

2014

Radzyń. Pracownica banku przywłaszczyła 280 tysięcy złotych klientów placówki!

112 RADZYŃ

PolicjaRadzyńscy policjanci zatrzymali do wyjaśnienia 24-letnią mieszkankę gminy Radzyń Podlaski.

Jak ustalili, kobieta będąc pracownicą jednej z radzyńskich placówek bankowych, przywłaszczyła na jego szkodę pieniądze o łącznej wartości niemal 280 tys. złotych. Pieniądze te  zgromadzone były na kontach klientów. 24-latka, posiadając dostęp do rachunków, dokonywała z nich wypłat gotówki. Następnie, aby ukryć niedobory kasowe, podrabiała dokumenty kasowe wpłat i wypłat środków finansowych tych klientów.

 

18

paź

2014

Radzyń Podlaski. 78-latek potrącił 16-latka

112 RADZYŃ

Miejsce potrąceniaJak poinformowała nas rzecznik KKP, Barbara Salczyńska do zdarzenia doszło wczoraj około godz. 19.30 na ul. Wyszyńskiego w Radzyniu Podlaskim.

Ze wstępnych ustaleń policji wynika, że kierujący samochodem osobowym marki Fiat, potrącił przechodzącego przez ulicę pieszego. Autem kierował 78-letni mieszkaniec Radzynia Podlaskiego natomiast drugim uczestnikiem zdarzenia okazał się 16-latek z Radzynia Podlaskiego.

 

18

paź

2014

Minęło 15 lat Gimnazjum nr 1

AKTUALNOŚCI

Dyrektor Bożena Płatek podczas apeluWczoraj o godzinie 10.00 na sali gimnastycznej Gimnazjum nr 1 w Radzyniu Podlaskim odbył się apel z okazji Dnia Edukacji Narodowej w połączeniu z 15-leciem powstania tej placówki.

Na uroczystość stawili się: burmistrz Witold Kowalczyk, kierownik Oddziału Zamiejscowego Kuratorium Oświaty w Białej Podlaskiej Andrzej Mironiuk, były dyrektor I LO Tadeusz Pietras, dyrektor ZSP Grażyna Dzida oraz dyrektor I LO Ewa Grodzka.

 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 1 z 41