Radzyń Podlaski - Nasze miasto z dobrej strony! Mamy 30 czerwca 2016 imieniny: Emilii, Lucyny

Już niedługo

Rodzinny Piknik Rowerowy Radzyń -Planta image
Rodzinny Piknik Rowerowy Radzyń -Planta, 03.07.2016, 10:00, MOSiR
Dodaj wydarzenie
Zobacz wszystkie

Pomóż im!

Ósmy Kolor Tęczy
Radzyńskie Stowarzyszenie na Rzecz Zwierząt

Reklama

Rozkład jazdy autobusówOgłoszeniaImprezy i wydarzeniaCeny paliw

Na skróty

Odwiedzający

Naszą witrynę przegląda teraz 16 gości

Turów. Marihuana w szklarni

112 RADZYŃ
środa, 29 czerwca 2016 13:52

Nielegalna uprawa w szklarniWczoraj, 28 czerwca br. funkcjonariusze z Radzynia Podlaskiego uzyskali informację, iż na posesji w Turowie znajduje się nielegalna uprawa konopi indyjskich.

W trakcie czynności przeszukania w przydomowej szklarni ujawnili nielegalne krzewy. Wysokość roślin sięgała do ok. 170 cm. Właściciel nielegalnej uprawy 34-letni mieszkaniec gminy Kąkolewnica będzie odpowiadał przed sądem.

Zgodnie z ustawą o przeciwdziałaniu narkomanii osoba, która nielegalnie uprawia konopie indyjskie podlega karze pozbawienia wolności do lat 3.

 

Powstanie Dom Dziecka w Komarówce

AKTUALNOŚCI
środa, 29 czerwca 2016 07:00

Starosta Lucjan KotwicaZbliża się termin uruchomienia Domu Dziecka w Komarówce Podlaskiej.

Wiceprzewodniczący Adam Świć podczas sesji Rady Powiatu, 23 czerwca 2016 roku dopytywał starostę radzyńskiego Lucjana Kotwicę odnośnie planowanej daty otwarcia tego miejsca: - Według planów już od dawna powinna zostać uruchomiona placówka opiekuńcza w Komarówce. To nie jest tylko przedmiot zainteresowania członków komisji spraw społecznych ale także radnych i opinii publicznej. Jaka jest sytuacja na dzisiaj i czy wszystko idzie zgodnie z planem? – pytał wiceprzewodniczący.

 

Nocne iGranie z Teatrem 2016

TROCHĘ KULTURY
środa, 29 czerwca 2016 07:00

Wspólne zdjęcie"Teatr jest najważniejszą rzeczą na świecie, gdyż tam pokazuje się ludziom, jakimi mogliby być, jakimi pragnęliby być, choć nie mają na to odwagi, i jakimi są" – Tove Jansson.

Tymi słowami organizatorzy otowrzyli imprezę Nocne iGranie z Teatrem, która odbyła sie 18 czerwca 2016 r. w Sitnie. Celem Spotkań jest zaprezentowanie młodych ludzi, którzy swoimi zainteresowniami, pasjami i uzdolnieniami wzbogacają nie tylko swoje życie, ale takze życie swojego otoczenia. Scena w Domu Ludowym gościła młodych artystów ze szkół z terenu Gminy Borki.

 

Pomaganie się opłaca. Podziękowania od Przedszkola Miejskiego

AKTUALNOŚCI
środa, 29 czerwca 2016 07:00

Pomaganie się opłaca. Podziękowania od Przedszkola MiejskiegoDyrekcja i Pracownicy Przedszkola Miejskiego w Radzyniu Podlaskim składają serdeczne podziękowania wszystkim, którzy przyczynili się swoim wsparciem do uatrakcyjnienia przebiegu Festynu przedszkolnego „Trzy godzinki dla rodzinki”.

Są to:

Przedsiębiorstwo Komunikacji Samochodowej;

Przedsiębiorstwo Usług Komunalnych

 

Na weselną nutę po raz ósmy

TROCHĘ KULTURY
środa, 29 czerwca 2016 07:00

Na weselną nutę po raz ósmyW niedzielę, 19 czerwca br. w remizie OSP w Krasewie rozbrzmiewała pieśń weselna.

Były to VIII Spotkania z Pieśnią i Tradycją Weselną, w ramach których odbył przegląd ludowych zespołów i kapel odtwarzających autentyczne pieśni lub obrzędy weselne.

W zmaganiach o statuetkę Jaśka Muzykanta zmagało się 7 zespołów:

 

Policjanci poszukują zbiega. Rozbił auto, teraz ucieka pieszo

112 RADZYŃ
wtorek, 28 czerwca 2016 17:56

PolicjaDzisiaj, 28 czerwca br. około godziny 15.00 na drodze krajowej nr 19 mężczyzna poruszający się samochodem marki Ford Focus nie zatrzymał się do kontroli policyjnej.

- Samochód był na mazowieckich numerach rejestracyjnych – poinformowała nas Ewa Kocko z KPP w Radzyniu Podlaskim. – Policjanci prowadzili za mężczyzną pościg. W Paszkach uciekinier uderzył w drzewo i zbiegł z miejsca pozostawiając rozbite auto. W tej chwili trwają jego poszukiwania z udziałem policjantów z CBŚ z Lublina. Na chwilę obecną nie jestem w stanie udzielić dalszych informacji – zakończyła rzecznik.

 

Ostatni dzwonek i wakacje! Zakończenie roku szkolnego w radzyńskich gimnazjach i szkołach podstawowych (FOTO)

AKTUALNOŚCI
wtorek, 28 czerwca 2016 07:00

Poczet sztandarowy

 

Proces odnawiania pałacowych rzeźb będzie kontynuowany

AKTUALNOŚCI
wtorek, 28 czerwca 2016 07:00

Burmistrz Jerzy RębekRzeźby na pałacu Potockich pozostawiają jeszcze wiele do życzenia.

Te, które zostały odnowione w 2015 roku tworzą piękną ozdobę i przyciągają wzrok, lecz inne, które nie zostały dotknięte dłutem fachowców wołają o pomstę do nieba. Przy niektórych trzeba się dłużej zastanowić, co właściwie w tym miejscu było, lub kogo przedstawia dany posąg. W ubiegłym roku rozpoczęto proces renowacji rzeźb na radzyńskiej perełce, a teraz będzie on kontynuowany na pozostałych zabytkach architektonicznych. Przyszedł czas na wschodnie skrzydło oraz będą również odnawiane putta ze skrzydła zachodniego i wejścia do patio.

 

Abp Andrzej Dzięga otrzyma honorowe obywatelstwo naszego miasta?

AKTUALNOŚCI
wtorek, 28 czerwca 2016 07:00

Abp Andrzej Dzięga w RadzyniuGrupa mieszkańców Radzynia Podlaskiego złożyła na ręce burmistrza Radzynia Podlaskiego wniosek o nadanie honorowego obywatelstwa wyjątkowemu człowiekowi wywodzącemu się z naszego miasta.

- Metropolita Szczecińsko-Kamieński abp Andrzej Dzięga to jeden z najwybitniejszych radzynian, uznany specjalista w zakresie prawa kościelnego, profesor KUL, wielki patriota i konsekwentny obrońca świętości życia i rodziny - mówi Anna Wasak, rzecznik prasowy władz miasta. Uchwałę w sprawie wprowadzenia regulaminu nadawania honorowego obywatelstwa Miasta Radzyń Podlaski podjęto podczas ubiegłej sesji Rady Miasta.

 

Pierwsze dni wakacji na sportowo z MOSiRem!

AKTUALNOŚCI
wtorek, 28 czerwca 2016 07:00

Dzieci na dmuchanych zamkachWakacje to nie tylko czas leniuchowania, a dla tych, którzy lubią aktywność Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji zawsze znajdzie coś ciekawego.

W minioną niedzielę (26 czerwca br.) w radzyńskim parku można już było „posmakować” sportowych atrakcji, które zapełnią kalendarz mosirowskich imprez na najbliższe dwa miesiące. Sportowe Rozpoczęcie Wakacji upłynęło pod znakiem „Białego Dźwiedzia”. Był to turniej siatkówki plażowej, rozegrany już po raz siódmy i to w bardzo nietypowych kategoriach, czyli w mikstach (parach mieszanych) oraz w kategorii rodzinnej (małżeństwa, rodzeństwa, rodzice z dziećmi). I jak zwykle nie można było narzekać na brak chętnych mimo upału, który szybko zrobił z boiska nagrzaną patelnię z piaskiem. Dużą ulgą dla wszystkich była kurtyna wodna, za którą należą się Przedsiębiorstwu Usług Komunalnych duże słowa podziękowania. Przy takiej pogodzie stała się szybko jedną z głównych atrakcji, obleganych nie tylko przez grających zawodników, ale także przez dzieci.

 

Niedługo koncert muzyki żydowskiej w ROK

AKTUALNOŚCI
wtorek, 28 czerwca 2016 07:00

Plakat wydarzeniaW imieniu organizatorów zapraszamy na koncert muzyki żydowskiej w wykonaniu zespołu "Jarmuła Band".

Odbędzie się on 2 lipca (sobota) w sali kina Oranżeria o godz. 18.00.

Koncert związany jest z realizacją projektu "Ocalić od zapomnienia - Szlakiem żydowskim w powiecie radzyńskim: żydowskie obrzędy i zwyczaje religijne".

Zachęcamy!

 

NORDIC WALKING przed wakacjami

AKTUALNOŚCI
wtorek, 28 czerwca 2016 07:00

Pieczenie kiełbasekGrupa miłośników Nordic Walking podsumowała cykl spotkań i naukę prawidłowej techniki na wspólnym pikniku w leśniczówce Feliksówka.

Czwartkowe popołudnie 23.06.2016 roku było idealne na takie spotkanie. O godzinie 17.00 wszyscy workerzy zebrali się na stadionie miejskim w Radzyniu i stamtąd z kijkami i plecakami wypełnionymi prowiantem przemaszerowali dziarsko ponad 5 km do radzyńskiego nadleśnictwa Feliksówka. Tam odbyła się część oficjalna z podziękowaniami dla inicjatorki projektu dyrektor MOSiR Agnieszki Włoszek za pomysł i merytoryczne wsparcie oraz wszystkich, którzy brali udział w zajęciach Nordic Walking na stadionie. Potem było pieczenie kiełbasek, nie zabrakło też wspólnych rozmów, śpiewów i pląsów przy ognisku.

 

Prezentacja biblijnego święta ”Szawuot"

AKTUALNOŚCI
wtorek, 28 czerwca 2016 07:00

Ocalić od zapomnienia2 czerwca 2016 r. w I Liceum Ogólnokształcącym w Radzyniu Podlaskim oraz  10 czerwca w Zborze „Nowe Jeruzalem”, w ramach realizowanego projektu „Ocalić od zapomnienia - Szlakiem dziedzictwa żydowskiego: żydowskie obrzędy i zwyczaje religijne”, odbyły się prezentacje biblijnego święta ”Szawuot".

W ramach tych prezentacji uczestnicy wysłuchali okolicznościowego wykładu o istocie i znaczeniu święta Szawuot, usłyszeli modlitwy i pieśni, jakie były obecne w żydowskich domach modlitwy na terenie powiatu radzyńskiego, i zasmakowali żydowskich potraw serwowanych w trakcie tego święta. W obu prezentacjach uczestniczyło ponad 100 osób, w tym m. in. uczniowie radzyńskich szkół, nauczyciele, dzieci oraz osoby dorosłe.

 

Czterdzieści lat minęło. Spotkanie klas maturalnych rocznika 1976

AKTUALNOŚCI
wtorek, 28 czerwca 2016 07:00

Klasa 1A25 czerwca 2016 r. po 40 latach od ukończenia liceum w Radzyniu Podlaskim spotkali się jego absolwenci.

- Uczęszczaliśmy do tej szkoły przez cztery lata 1972 – 1976. Warto wspomnieć, że w klasie czwartej wychowawcami byli: klasy a mgr Maria Beń, klasy b – mgr Tadeusz Semeniuk, klasy c - mgr Stanisław Mazgaj - mówił absolwent I LO Piotr Szkurłatowicz.

 

Ćwierćfinał nie dla Kopciuszków

EURO 2016
poniedziałek, 27 czerwca 2016 09:37

Angielscy kibiceOdróżniono mężczyzn od chłopców, Słowacja i Węgry dostały bolesną lekcję piłki. Irlandczycy dzielnie stawili opór Francuzom, ale w końcu jednak i oni pękli.

Kolejny świetny mecz na mistrzostwach zaliczył polski sędzia Szymon Marciniuk i moim zdaniem ma szanse posędziować półfinał. Chyba, że będą w nim też nasi piłkarze...

Nadzieje na wygraną z Portugalią opieram nie na sile naszych. Bardziej wygląda mi, że to Portugalia jest słaba.

 

Czy w szpitalu jest problem z brakiem wody?

AKTUALNOŚCI
poniedziałek, 27 czerwca 2016 07:00

Dyrektor szpitala Marek ZawadaWielkim echem odbił się temat poruszony na sesji Rady Miasta odnośnie braku ciśnienia wody na górnych piętrach szpitala.

Podczas sprawozdania za ubiegły rok Przedsiębiorstwa Usług Komunalnych prezes Sławomir Sałata poruszył temat pisma, jakie otrzymał od dyrektora SP ZOZ w sprawie podniesienia ciśnienia w budynku szpitala. Prezes spółki miejskiej stwierdził, że nie jest to problem, który stoi po jego stronie i zalecił dyrektorowi, by to on przyjrzał się instalacji wodociągowej na terenie swojego obiektu. Temat został ponownie podniesiony, tym razem na sesji Rady Powiatu.

 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 1 z 45

Nasza strona używa plików cookies. Czytając nas, wyrażasz na to zgodę. Przeczytaj naszą politykę cookies. Jeśli akceptujesz ciasteczka na tej stronie, naciśnij OK