Radzyń Podlaski - Nasze miasto z dobrej strony! Mamy 25 kwietnia 2014 imieniny: Marka, Jarosława

Już niedługo

Rowerem do Komarówki Podlaskiej image
Rowerem do Komarówki Podlaskiej, 01.05.2014, 10:00, Plac Wolności, Radzyń Podlaski
Dodaj wydarzenie
Zobacz wszystkie

Apteka dyżurna

 
mgr E. JĘDRYS, ul. Chomiczewskiego 23
 

Reklama

Rozkład jazdy autobusówOgłoszeniaTAXICeny paliw

Odwiedzający

Naszą witrynę przegląda teraz 69 gości i 2 użytkowników

24

kwi

2014

Radzyń. Złapano złodzieja na gorącym uczynku!

112 RADZYŃ

Sygnał policyjnyW nocy z poniedziałku na wtorek radzyńscy policjanci zatrzymali 29-letniego mieszkańca Radzynia Podlaskiego.

Mężczyzna wpadł na gorącym uczynku, po tym jak dokonał włamania do chłodni znajdującej się na targowisku miejskim. 29-latek został zatrzymany do wyjaśnienia. Radzyńscy kryminalni ustalili, że nie jest to jedyny czyn na koncie mężczyzny. Okazało się, ze kilka dni wcześniej amator cudzego mienia ukradł cykliniarkę z przewodem siłowym. Przedmioty te znajdowały się w jednym z garaży na terenie Radzynia Podlaskiego. Wartość strat właściciel oszacował na kwotę około 2 tys. złotych. Funkcjonariusze ustalili również, że sprawca sprzedał skradziony sprzęt 42-letniemu mieszkańcowi gm. Czemierniki. Odzyskali utracone mienie, które powróciło do prawowitego właściciela.

 

24

kwi

2014

Niezwykły publicysta – Stanisław Michalkiewicz w Radzyniu!

AKTUALNOŚCI

Stanisław MichalkiewiczWczoraj o godzinie 19.00 w  sali parafialnej w dolnym kościele MBNP w Radzyniu odbyło się spotkanie ze znanym publicystą, politykiem oraz autorem książek – Stanisławem Michalkiewiczem.

Wydarzenie zostało zorganizowane przez grupę „Radzyń Wyklęty” oraz parafię Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

- Witam serdecznie wszystkich na kolejnym spotkaniu – wydarzenie otworzył ks. Zbigniew Rozmysł. - Jest nam bardzo miło powitać szczególnego gościa – Stanisława Michalkiewicza. W osobie pana Stanisława spełniają się  marzenia. Ja zawsze chciałem na żywo uczestniczyć w jego wykładzie – spuentował kaznodzieja.

 

23

kwi

2014

Habemus papam! - W niedzielę rekonstrukcja konklawe!

AKTUALNOŚCI

Habemus Papam!Nagle dym - początkowo szary - stał się biały.

Tłum zaczął się śmiać, krzyczeć i klaskać. Po 8 głosowaniach Kościół miał wreszcie Sternika, który pokieruje nim w Imię Chrystusa. Był 264 następcą św. Piotra, ale pod wieloma względami okazał się pierwszy. - Annuntio vobis gaudium magnum: Habemus papam! Eminentissimum ac reverendissimum dominum... dominum Carolum. Sanctae Romanae Ecclesiae cardinalem Wojtyła, qui sibi nomen imposuit Ioannem Paulum II - wygłosił z watykańskiego okna kardynał Felici, przedstawiając światu nowego papieża.

Znamy ten moment wszyscy, ale jak doszło do tej pamiętnej chwili? Co działo się za zamkniętymi drzwiami konklawe, kiedy decydowały się losy Kościoła na długie lata? W najbliższą niedzielę 27 kwietnia o godz. 16 na dziedzińcu pałacu Potockich będziemy mieli okazję uczestniczyć w rekonstrukcji konklawe z 1978 roku. Przyjdźcie! Zobaczcie sami, jak Polak został papieżem.

 

23

kwi

2014

Turów. Zderzenie volkswagena z łosiem

112 RADZYŃ

Zderzenie VW z łosiemDo zdarzenia doszło wczoraj, przed godziną 4.00 nad ranem na drodze krajowej K-19 w miejscowości Turów.

Ze wstępnych ustaleń Policji wynika, że kierujący samochodem osobowym marki Volkswagen Golf, 53-letni mieszkaniec gm. Kąkolewnica, uderzył w łosia. Zwierzę wtargnęło na jezdnię, wprost przed jadący w kierunku Międzyrzeca Podlaskiego pojazd. Jak ustalili funkcjonariusze w chwili zdarzenia panowała gęsta mgła. Kierowca auta w skutek odniesionych obrażeń ciała został przewieziony do szpitala, zginęło również zwierzę uczestniczące w zdarzeniu.

 

23

kwi

2014

Radzyń. Kolizja na ul. Lubelskiej

112 RADZYŃ

Kolizja na ul. LubelskiejDzisiaj, chwilę przed godziną 8.00 na ulicy Lubelskiej próba wykonania manewru skrętu zakończyła się kolizją dla kierowcy mitsubishi oraz podróżującego tą drogą właściciela audi.

Według wstępnych ustaleń Policji wiemy, że kierowca samochodu marki Audi A4 zatrzymał się z zamiarem skrętu w lewo. Gdy rozpoczynał manewr nie zwrócił uwagi, że w tym momencie jest również wyprzedzany przez mitsubishi carismę. Samochody zderzyły się, a następnie japońskie auto wylądowało w pobliskim rowie. W mitsubishi zadziałały poduszki powietrzne, jednak kierowca został przewieziony do szpitala.

 

23

kwi

2014

Kto ma pierwszeństwo przy zjeździe ze ścieżki rowerowej?

AKTUALNOŚCI

Rosunkowy rowerzystaJakiś czas temu dostaliśmy wiadomość od Czytelnika z prośbą, byśmy dowiedzieli się kto ma pierwszeństwo – czy użytkownicy ścieżki rowerowej przejeżdżający przez jezdnię, czy samochody podróżujące po szosie.

„Zwracam się do Państwa z prośbą. Jestem mieszkańcem Radzynia Podlaskiego. Praktycznie codziennie przemieszczam się samochodem po naszych uliczkach. Często moja droga krzyżuje się ze ścieżką dla rowerów. Często też spotykam się z przeróżną interpretacją przepisów dotyczących pierwszeństwa (kierowca samochodu - kierowca roweru). W związku z tym chciałbym prosić, aby zwrócili się Państwo o wyjaśnienie, opinię kogoś z kierownictwa Wydziału Ruchu Drogowego naszej Komendy Policji dotyczącą prawidłowego zachowania się na skrzyżowaniu tych dwóch dróg, oraz jakie są kary za złamanie przepisów.Myślę, że opublikowanie na Państwa stronie takiego jasnego opisu kto i kiedy ma pierwszeństwo i jak powinien się zachować jako uczestnik ruchu (w tym naszym konkretnym przypadku) pozwoli uniknąć wielu niebezpiecznych sytuacji i zmobilizuje wielu kierowców (czytelników) do zastanowienia się, czy zachowują się prawidłowo czy też nie” – pisze w wiadomości nasz czytelnik.

 

23

kwi

2014

Światowy Dzień Ziemi w SOSW

AKTUALNOŚCI

Dzień Ziemi w SOSWUczniowie SOSW w Radzyniu Podlaskim świętowali - przypadający 22 kwietnia - Światowy Dzień Ziemi.

Podczas obchodów wychowankowie uczestniczyli w różnych pracach i konkursach, których głównym zadaniem było zwrócenie uwagi na rosnące zagrożenia dla środowiska naturalnego w następstwie rozwoju cywilizacyjnego. Uczniowie uzupełnili swoją wiedzę na temat segregacji śmieci, uświadomili sobie, jakie zagrożenia płyną z ciągle zwiększających się ilości śmieci. Poznali pojęcia recykling, utylizacja, biodegradacja, przetwarzanie, likwidacja odpadów.

 

22

kwi

2014

Zgubiłeś klucze do auta – zgłoś się na komendę!

112 RADZYŃ

KluczeW dniu 09.04.2014r. na ul. Pomiarowej w Radzyniu Podlaskim (w rejonie targowiska miejskiego) znaleziono kluczyki do samochodu.

Można je odebrać w Komendzie Powiatowej Policji w Radzyniu Podlaskim, ul. Warszawska 100 a, pok. nr 51 w godz. 7.30- 15.30.

Bliższe informacje pod nr tel. (0- 83) 35 12 251

 

22

kwi

2014

Paszki Małe. Ukradli skuter. Usłyszeli zarzuty.

112 RADZYŃ

Sygnał policyjnyW czwartkową noc w miejscowości Paszki Małe, 20-latek zgłosił kradzież skutera należącego do jego matki.

Mężczyzna pozostawił jednoślad na terenie stacji paliw, a następnie udał się do budynku „salonu gier". Kiedy wyszedł, zauważył, że pojazdu nie ma w miejscu gdzie go zostawił. Razem ze skuterem skradziono dokumenty oraz telefon należący do 20-latka. Mężczyzna cała sprawę zgłosił na policję.

 

22

kwi

2014

6-latki – do szkoły!

AKTUALNOŚCI

Nasz elementarzWe wrześniu do pierwszej klasy oprócz siedmiolatków pójdą także obowiązkowo dzieci w wieku 6 lat urodzone w pierwszej połowie 2008r.

Dzieci, które urodziły się w pierwszej połowie 2008 roku obligatoryjnie przyjdą do klasy pierwszej szkoły podstawowej, natomiast drugie półrocze ma dowolność w wyborze. Jeśli rodzic uważa, że dziecko urodzone w pierwszym półroczu jest niedojrzałe ma prawo zbadać jego dojrzałość szkolną w poradni psychologiczno-pedagogicznej. Postanowiliśmy sprawdzić, czy radzyńskie jednostki szkół są przygotowane na 6-letnich uczniów. Udaliśmy się w tym celu do Szkoły Podstawowej numer 1 i 2 w Radzyniu oraz odwiedziliśmy Przedszkole Miejskie.

 

21

kwi

2014

Kąkolewnica. Czołowo zderzył się z ciężarówką

112 RADZYŃ

Osobówka po zderzeniu z samochodem ciężarowym20-letni kierowca renaulta został w stanie ciężkim przewieziony do szpitala, po tym jak czołowo zderzył się z ciężarówką.

Do wypadku doszło tuż po godz. 7.oo, za zakrętem pomiędzy Jurkami a Kąkolewnicą. Z wstępnych ustaleń policji wynika, że Rernault Laguna jadący od strony Radzynia z nieznanych przyczyn zjechał na przeciwny pas ruchu i czołowo uderzył w jadącą tam ciężarówkę Ranault Magnum. Osobówka w zderzeniu z samochodem ciężarowym nie miała żadnych szans... Jak tragicznie wygląda po zderzeniu zobaczycie na zdjęciach.

 

18

kwi

2014

Miasto zainwestowało w szkoły

AKTUALNOŚCI

Łazienka dla osób niepełnosprawnychMiasto Radzyń Podlaski we współpracy ze Szkołą Podstawową nr 1, 2 oraz Gimnazjum nr 2 wykonało zadanie pt. „Likwidacja barier w zakresie umożliwiania osobom niepełnosprawnym poruszania się i komunikowania w placówkach oświatowych”.

Wiązało się to ze sporymi remontami w placówkach, które dofinansowane były również ze środków PFRON.

 

18

kwi

2014

Szkolna Liga Strzelecka z Broni Pneumatycznej

SPORT

Michał Piróg podczas zawodów15 kwietnia 2014 r. na strzelnicy przy I LO w Radzyniu Podlaskim odbyły się ostatnie zawody rundy wiosennej Szkolnej Ligi Strzeleckiej Szkól Ponadgimnazjalnych Radzynia Podlaskiego współfinansowane przez Powiat Radzyński.

Zawodnicy oddali 20 strzałów ocenianych, na dystansie 10 m, z karabinu pneumatycznego lub pistoletu pneumatycznego. Kierownikiem zawodów był Marek Wojtyczka.

Przedstawiamy klasyfikację indywidualną:

 

18

kwi

2014

"50 lat po MATURZE, MATURA po 50 latach"

AKTUALNOŚCI

Zjazd Absolwentów!Dyrekcja I Liceum Ogólnokształcącego w Radzyniu Podlaskim serdecznie zaprasza ABSOLWENTÓW 1964 r. na spotkanie z okazji pięknego jubileuszu 50-lecia ukończenia szkoły.

Spotkanie odbędzie się 10 maja 2014 r. (sobota), o godz. 11.00 w I Liceum Ogólnokształcącym w Radzyniu Podlaskim.

W programie m. in.:

- prezentacja szkoły,

- godzina wspomnień przy kawie i ciasteczku.

 

18

kwi

2014

Czemierniki przez obiektyw. Weź udział w konkursie!

AKTUALNOŚCI

Plakat wydarzeniaZapraszamy do wzięcia udziału w konkursie fotograficznym „Ziemia Czemiernicka – Jej ludzie i Jej piękno”.

Czemiernicka Grupa Twórcza utworzyła dwie kategorie nadesłanych zdjęć: aktywność ludzi w pracy i zabawie oraz grupa druga: przyroda, architektura, krajobraz. Do każdej kategorii można wysłać maksymalnie 3 zdjęcia. Wszystkie zdjęcia muszą być wykonane na terenie gminy Czemierniki. Jako nagrody w konkursie organizatorzy przewidzieli sprzęt sportowy i fotograficzny.

Więcej informacji znajdziecie na plakacie. Zachcamy!

 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 1 z 63