Radzyń Podlaski - Nasze miasto z dobrej strony! Mamy 30 sierpnia 2016 imieniny: Róża, Szczęsny, Benon

Już niedługo

Olsen Night image
Olsen Night, 02.09.2016, 20:00, Stary Cap Pub & Restaurant
Dodaj wydarzenie
Zobacz wszystkie

Pomóż im!

Ósmy Kolor Tęczy
Radzyńskie Stowarzyszenie na Rzecz Zwierząt

Reklama

Kąkolewnica. Znalezione nie kradzione?

112 RADZYŃ
poniedziałek, 29 sierpnia 2016 17:07

Pieniądze z saszetkiIleż to razy słyszymy w mediach o ludziach, którzy znaleźli dużą sumę pieniędzy i postanowili oddać ją właścicielowi?

Są łzy radości, podziękowania, wywiady. Dzisiaj też są media, łzy pewnie też... i scenariusz jak z Benny Hilla... Ale po kolei.

25 sierpnia (w czwartek) na stacji paliw w Kąkolewnicy zatrzymał się obcokrajowiec z Kazachstanu, który zamierzał skorzystać z toalety. Po załatwieniu potrzeby ruszył w dalszą podróż, ale w toalecie zostawił saszetkę z pieniędzmi... Po chwili do WC wszedł 24-letni mężczyzna, który zauważył pozostawioną saszetkę.

Po sprawdzeniu jej zawartości wyrzucił ją przez okno w krzaki i zadzwonił do swoich znajomych, aby przyjechały przejąć "zgubę". Szybsza jednak była inna kobieta, która na stacji paliw przebywała wraz z wycieczką podróżującą autokarem. Znalazła leżącą w krzakach torebkę i wspólnie z mężem się nią "zaopiekowała". Oboje wsiedli do autobusu i odjechali. Wkrótce poszukiwania w krzakach rozpoczęły też wezwane wcześniej przez 24-latka kobiety...

 

Zaproszenie dla emerytów Spomleku

REKLAMA
poniedziałek, 29 sierpnia 2016 10:18

Produkcja seraRadamer, pierwszy polski ser z dziurami, kończy w tym roku 25 lat.

W czasach transformacji ustrojowej i gospodarczej powstał rodzimy produkt, który przebojem podbił rynek i branżowe konkursy. Mimo upływu lat i rosnącej konkurencji, nadal jest bardzo rozpoznawalny. Na sukces Radamera miało wpływ wiele czynników, ale największą zasługę mieli ludzie. W związku z tym pragniemy zaprosić Emerytów Spółdzielczej Mleczarni Spomlek, którzy wspólnie z pracownikami i dostawcami mleka chcą świętować jubileusz powstania Radamera.

 

Dlaczego warto wybrać się do optometrysty?

REKLAMA
poniedziałek, 29 sierpnia 2016 07:00

Badanie wzrokuCzy zdarza Ci się mrużyć oczy żeby zobaczyć coś wyraźniej, obraz podczas czytania książek staje się nie ostry? Warto przebadać wzrok pod kątem doboru okularów.

Jaka jest różnica między Okulistą a Optometrystą?

Okulista leczy choroby oczu, natomiast optometrysta zajmuje się zdrowymi oczami. Wada wzroku to nie choroba, to niedoskonałość. Optometrysta jest specjalistą, który zajmuje się korekcją wady wzroku. To są dwa różne, ale uzupełniające się zawody. Okuliści wysyłają pacjentów do optometrystów, natomiast optometryści w przypadku choroby do lekarza.

 

Za nami XXI Ogólnopolskie Spotkania z Piosenką Autorską „Oranżeria 2016”!

TROCHĘ KULTURY
poniedziałek, 29 sierpnia 2016 07:00

Ewa Bem na scenie OranżeriiUbiegły weekend w naszym mieście stał pod znakiem dobrej muzyki. Zaczęło się rockowo, a skończyło na jazzie.

Tegoroczna „Oranżeria” rozpoczęła się w piątek, 26 sierpnia br. o godzinie 19.00 w sali kinowej Radzyńskiego Ośrodka Kultury. Jak za dawnych lat wrócono do formuły trzydniowej i codziennie o 19.00 mieliśmy okazję skosztować muzycznej uczty, którą pierwszego dnia zgotowała nam grupa Latających Talerzy.

- Jest mi niezwykle przyjemnie powitać was na XXI OSzPA Oranżeria – otworzył wydarzenie dyrektor Radzyńskiego Ośrodka Kultury Paweł Żochowski w asyście zastępcy burmistrza. – W tamtym roku obchodziliśmy jubileusz XX-lecia i powróciliśmy do formuły trzydniowej. W tym roku pozostajemy przy tej koncepcji. Wracamy wspomnieniami do koncertów tematycznych. Przed nami koncert pamięci Grzegorza Ciechowskiego pod tytułem "Halucynacje". Dziękuję państwu za przybycie, za to że jesteście z nami, bo właśnie dla was warto jest organizować takie imprezy. Życzę miłych wieczorów z Radzyńskim Ośrodkiem Kultury – zakończył.

 

Narodowe Czytanie w Radzyniu Podlaskim już po raz trzeci. Zapraszamy do udziału!

AKTUALNOŚCI
poniedziałek, 29 sierpnia 2016 07:00

Narodowe czytanie3 września 2016 r. zapraszamy  osoby prywatne i instytucje do włączenia się w ogólnopolską akcję Narodowe Czytanie.

Odbywa się ona od 2012 roku pod honorowym patronatem Pary Prezydenckiej. W Radzyniu czytaliśmy  już wspólnie „Zemstę”  Aleksandra  Fredry,  „Lalkę” Bolesława Prusa,  a w tym roku sięgniemy po „Quo vadis”. Rok 2016 ogłoszony został  przez Sejm i Senat Rzeczypospolitej Polskiej Rokiem Henryka Sienkiewicza. Przypada  bowiem 170 rocznica urodzin polskiego Noblisty, 100 rocznica jego śmierci, 120 rocznica wydania powieści „Quo vadis”. Uczcijmy wspólnym czytaniem pamięć wybitnego pisarza z Podlasia.

 

Jak wyglądał Festiwal Słowian? Zobacz! (FOTO)

AKTUALNOŚCI
piątek, 26 sierpnia 2016 14:00

Rycerze w walce

 

Pałac Potockich będzie monitorowany

AKTUALNOŚCI
sobota, 27 sierpnia 2016 07:00

KameraOd początku kadencji jednym z głównych założeń burmistrza Jerzego Rębka jest rozbudowa monitoringu miejskiego (tutaj!).

Jak informuje Anna Wasak, rzecznik tutejszego Urzędu Miasta: - trzy kamery obrotowe będą monitorowały otoczenie Pałacu Potockich od 9 września. Zostaną on zamontowane na uchwytach umieszczonych w elewacji: na elewacji wschodniej skrzydła zachodniego, na elewacji wschodniej skrzydła wschodniego oraz na elewacji północnej korpusu głównego.

 

PAŁAC POTOCKICH W RADZYNIU PODLASKIM już w radzyńskich księgarniach

AKTUALNOŚCI
sobota, 27 sierpnia 2016 07:00

Pocztówki z Radzyniem już są!Długo oczekiwane pocztówki Pałac Potockich w Radzyniu Podlaskim od połowy sierpnia 2016 są już dostępne w radzyńskich księgarniach - niepowtarzalne zdjęcia, ciekawa i zwięzła informacja historyczna...

Potrzebujesz na regionalny konkurs, na prezent, jesteś turystą, odwiedziłeś Radzyń Podlaski, przyjechałeś po latach do rodzinnego miasta, a może chcesz obdarować gości z zagranicy? 15 pocztówek w obwolucie "Pałac Potockich w Radzyniu Podlaskim" to 15 niezwykłych zdjęć i 15 ciekawostek historycznych, zwięzła historia Pałacu Potockich, Oranżerii i ziem radzyńskich. Jest to pierwsze taki wydanie w historii o naszym pałacu. Wyselekcjonowane zdjęcia autorstwa Janusza Wlizło, wykonane na przestrzeni kilku ostatnich lat, w różnych porach roku, niektóre unikalne jak to z drzewem na wysepce jednego ze stawów pałacowych, które jakiś czas temu przewróciły bobry...

 

Dłuższy poniedziałek w ZUS-ie

AKTUALNOŚCI
sobota, 27 sierpnia 2016 07:00

ZUSW każdy poniedziałek Zakład Ubezpieczeń Społecznych będzie czynny jeszcze dłużej niż dotychczas. Już od września sale obsługi będą otwarte dla klientów od 8.00 do 18.00.

Dotychczas w poniedziałki drzwi ZUS były otwarte do 17.00. Od 1 września sale obsługi będą czynne jeszcze o godzinę dłużej. Zmiana dotyczy wszystkich oddziałów, inspektoratów i biur terenowych ZUS-u w Polsce. – Reagujemy na wskazania naszych klientów, dla których poniedziałkowe wydłużone godziny pracy placówek ZUS są nadal niewystarczające na załatwianie spraw z zakresu ubezpieczeń społecznych. Jesteśmy instytucją usługową dla społeczeństwa, dlatego chcemy zapewnić naszym klientom niezbędny komfort czasowy – zaznacza prezes ZUS, prof. Gertruda Uścińska.

 

Dożynki 2016 gminy Czemierniki - fotorelacja

AKTUALNOŚCI
piątek, 26 sierpnia 2016 07:00

Dożynki 2016 w Czemiernikach

 

Podstrefa ekonomiczna i firma Furineo. Na jakim etapie?

AKTUALNOŚCI
czwartek, 25 sierpnia 2016 07:00

Burmistrz Jerzy RębekDwa tygodnie temu nasz Czytelnik w liście do nas poruszył temat strefy ekonomicznej w naszym mieście.

Dużo mówiło się o tym, że firma Furineo ma zacząć produkcję na terenie Radzynia Podlaskiego, dzięki czemu zwiększy się ilość wolnych miejscc pracy. Nasz Czytelnik napisał: - W lutym na Państwa stronie pojawił się artykuł na temat działań w celu  utworzenia  podstrefy ekonomicznej w Radzyniu Podlaskim. Mnie jak i wielu mieszkańców interesują działania w celu tworzenia nowych miejsc pracy. Czy są już postępy w scalaniu nieruchomości? Korzystając z tej okazji chciałbym prosić o zainteresowanie oraz przedstawienie na łamach portalu informacji co się dzieje z inwestycją firmy Furineo, która ma wybudować nowy zakład przy budowlanych. Krążą plotki iż inwestor ma nieciekawą sytuacje finansową – zdradził nam mieszkaniec Radzynia Podlaskiego. Po odpowiedzi na te zagadnienia zwróciliśmy się do Jerzego Rębka, burmistrza Radzynia Podlaskiego.

 

W najbliższych latach nie będzie sygnalizacji świetlnej w Radzyniu

AKTUALNOŚCI
środa, 24 sierpnia 2016 07:00

Zielone światłoJednym z głównych tematów do jakich wracają nasi Czytelnicy są problemy z infrastrukturą drogową w naszym mieście.

Dostajemy sporo wiadomości odnośnie dziurawych ulic, braku utwardzonej drogi lub niebezpiecznych skrzyżowań. Sporą ilość wypadków ma już na swoim koncie przecięcie ulic Bohaterów i Kościuszki. Kolejnym skrzyżowaniem, na którym warto zachować szczególną ostrożność i kilka razy się rozejrzeć jest te, łączące ulice Partyzantów z Międzyrzecką. W temacie tego odcinka dróg zaapelowała do nas mieszkanka Radzynia: - Chciałabym zasygnalizować problem skrzyżowania Partyzantów z Kościuszki i Międzyrzecką. Uważam, że to skrzyżowanie powinno mieć światła – na ul. Partyzantów znajduje się duża firma, są zmotoryzowani uczniowie liceum i natężenie ruchu robi się potężne. Dlaczego Radzyń tak się broni przed świetlną regulacją ruchu? Potrzeb w mieście jest wiele, ale bezpieczeństwo to chyba oczywisty priorytet. Mam nadzieję że władze coś zrobią z tym problemem – napisała do nas nasza Czytelniczka.

 

„Adamki” chcą mieć swojego sołtysa

AKTUALNOŚCI
wtorek, 23 sierpnia 2016 07:00

Formularz do głosowaniaWszystko wskazuje na to, że jeśli radni Gminy Radzyń przychylą się do głosu mieszkańców wsi Biała, to w „Adamkach” powstanie nowe sołectwo.

65 osób zagłosowało za utworzeniem sołectwa w „Adamkach”, 8 przeciwko, 3 wstrzymały się od głosu – to wynik konsultacji społecznych, przeprowadzonych 19 sierpnia br.

Plebiscyt na wniosek 38 mieszkańców Białej zarządziła Rada Gminy. Jego celem było poznanie opinii mieszkańców w sprawie odłączenia części sołectwa Biała i utworzenie nowego pod nazwą „Adamki”, ale w dalszym ciągu w granicach administracyjnych wsi Biała. Nie ma więc tu żadnej mowy o jakimkolwiek podziale wsi, chociaż takie głosy bardzo często można było usłyszeć.

Co zmieni się, jeżeli Rada Gminy Radzyń Podlaski przychyli się do woli mieszkańców?

 

Radamer ma już 25 lat!

AKTUALNOŚCI
wtorek, 23 sierpnia 2016 07:00

Oto jak powstaje serNasz najsłynniejszy, radzyński ser ma już ćwierć wieku!

Z tej okazji Spółdzielcza Mleczarnia Spomlek zorganizowała w niedzielę 21 sierpnia piknik na Placu Wolności pod nazwą: "Poznaj Radzyń z Radamerem". 

Główną atrakcją była rodzinna gra serowa, polegająca na zwiedzaniu naszego miasteczka po określonej trasie. Po drodze należało odpowiedzieć na zadane pytania, czy skosztować serów i wybrać ten najsłynniejszy - Radamer. Każdy, kto wykonał wszystkie zadania otrzymał gwarantowaną, serową nagrodę. 

 

Są już nowe miejsca parkingowe przy kościele MBNP

AKTUALNOŚCI
wtorek, 23 sierpnia 2016 07:00

Nowe miejsca parkingowe przy kościele na ZabielskiejOkoło tygodnia trwały prace przy przedłużeniu parkingu koło sanktuarium Matki Boskiej Nieustającej Pomocy. Już w niedzielę, 21 sierpnia 2016 br. mieszkańcy mogli z niego korzystać.

Jest to druga część parkingu, który już istniał. Teraz został on przedłużony ze względu na pokaźną ilość aut zaparkowanych przez osoby uczestniczące w nabożeństwach. Ilość miejsc parkingowych została zwiększona również na wniosek policji, ponieważ podczas spotkania przedstawicieli tej jednostki z burmistrzem zwrócono uwagę na dużą ilość interwencji w sprawie niewłaściwego parkowania pojazdów przy świątyni. Od kilku miesięcy przy ul. Wyszyńskiego stoi znak ograniczający możliwość postoju na pewnym odcinku drogi. Nowe miejsca parkingowe pozwolą kierowcom zaparkować swoje auto w sposób bezpieczny i niekolidujący z prawem.

 

Radzyń także czyta! Narodowe Czytanie w naszym mieście - zachęcamy do przyjścia!

AKTUALNOŚCI
wtorek, 23 sierpnia 2016 07:00

Narodowe czytanieMiejska Biblioteka Publiczna im. Zenona Przesmyckiego w Radzyniu Podlaskim zaprasza wszystkich radzynian do włączenia się w ogólnopolską akcję Narodowe Czytanie.

Zapraszamy wszystkich chętnych - 3 września 2016r. na godz. 10.00 na Plac Wolności, gdzie będziemy czytać „Quo vadis” Henryka Sienkiewicza. Wśród czytających usłyszymy przedstawicieli władz samorządowych,  dyrektorów szkół, instytucji i stowarzyszeń, miłośników książek i mieszkańców Radzynia, którzy zechcą zaprezentować ulubiony fragment. Oprócz wspólnego czytania Miejska Biblioteka organizuje quiz „Czy znasz „Quo vadis”  i konkurs na zdjęcie „Czytam „Quo vadis” z nagrodami.

 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 1 z 57

Nasza strona używa plików cookies. Czytając nas, wyrażasz na to zgodę. Przeczytaj naszą politykę cookies. Jeśli akceptujesz ciasteczka na tej stronie, naciśnij OK