Radzyń Podlaski - Nasze miasto z dobrej strony! Mamy 29 maja 2016 imieniny: Magdaleny, Teodozji

Już niedługo

Podstawy komunikacji empatycznej - zajecia praktyczne image
Podstawy komunikacji empatycznej - zajecia praktyczne, 31.05.2016, 18:00, Kofi&ti
Dodaj wydarzenie
Zobacz wszystkie

Pomóż im!

Ósmy Kolor Tęczy
Radzyńskie Stowarzyszenie na Rzecz Zwierząt

Reklama

Rozkład jazdy autobusówOgłoszeniaImprezy i wydarzeniaCeny paliw

Na skróty

Odwiedzający

Naszą witrynę przegląda teraz 76 gości i 5 użytkowników

Co robić w najbliższą niedzielę?

AKTUALNOŚCI
sobota, 28 maja 2016 10:57

Memoriał KawaleryjskiBMW FEST ULAN 2k16Uśmiechnij się wszystkimi kolorami tęczy!

Najbliższa niedziela w Radzyniu i jego najbliższej okolicy obfituje w różnorakie rozrywki. Dla każdego coś miłego.

Miłośników koni zapraszamy już o 11 na zmagania organizowane w ramach VI Memoriału Kawaleryjskiego. W tym roku pierwszy raz w Maryninie. Wielbiciele koni mechanicznych i samochódów z szachownicą na masce nie mogą ominąć II BMW FEST w Ulanie. Rozpoczęcie w samo południe. A wszystkich chcących zapewnić swoim dzieciakom masę zabawy, pojeździć bryczką, obejrzeć pokazy pierwszej pomocy, czy posłuchać Martina - zapraszamy na dziedziniec pałacowy od 14. 

Szczegóły znajdzicie na plakatach powyżej. Dobrej zabawy!

 

Janusz Wlizło i jego Best of the best!

TROCHĘ KULTURY
sobota, 28 maja 2016 07:00

Janusz Wlizło i Kuba JakubowskiKlub miłośników fotografii Zoomik, którego założycielem jest Janusz Wlizło w tym roku obchodzi 5-lecie istnienia.

Z tej okazji, wczoraj, 27 maja br. w kawiarni i herbaciarni artystycznej Kofi & Ti zorganizowano wystawę wszystkich najlepszych, nagrodzonych na różnych konkursach zdjęć Zoomików. 113 fotografii zawieszonych na ścianach ukazały 5 lat pasji młodych fotografików. Spośród wszystkich zdjęć grupa radzyńskich artystów i fotografów wytypowała kilka najlepszych. Swoje prace pokazali: Urszula Pakuła, Julia Bujak, Martyna Burczaniuk, Paweł Cholewa, Jakub Ciemny, Amelia Domańska, Jakub Domański, Julia Dragan, Aleksandra Gmur, Kinga Górna, Weronika Kalicka, Mikołaj Król, Agnieszka Lipka, Dominika Matuszewska, Leszek Matuszewski, Piotr Mazur, Bartłomiej Michaluk, Klaudia Miszczuk, Kornelia Niebrzegowska, Martyna Ostasiewicz, Monika Pawlina, Bartłomiej Rączka, Oliwia Sałata, Amelia Szymańska, Klara Świć, Julia Targońska Cyprian Wardziak, Julia Witkowicz, Oliwia Wlizło, Weronika Wojtaszak, Kamil Wysokiński, Natalia Zielińska i Janusz Wlizło.

 

Komendant Policji zaprasza mieszkańców Radzynia na debatę!

112 RADZYŃ
sobota, 28 maja 2016 07:00

Poprzednia debata społecznaKomendant Powiatowy Policji w Radzyniu Podlaskim zaprasza mieszkańców powiatu, na kolejną już otwartą debatę społeczną na temat "Poziomu bezpieczeństwa mieszkańców powiatu radzyńskiego".

10 czerwca o godz. 16:00 w Sali Konferencyjnej Urzędu Gminy w Radzyniu Podlaskim, ul. Warszawska 32, Komenda Powiatowa Policji w Radzyniu Podlaskim, przy współpracy Wójta Gminy Radzyń Podlaski.

Tematyka spotkania będzie bezpieczeństwo uczestników ruchu drogowego.

Serdecznie zapraszamy wszystkie osoby chętne do wzięcia udziału w planowanej debacie.

 

Dzień Rodziny w szkole w Sobolach

AKTUALNOŚCI
sobota, 28 maja 2016 07:00

Podczas apelu25 maja 2016 r. w Szkole Podstawowej w Sobolach odbyła się akademia z okazji Dnia Rodziny.

Na tą wyjątkową uroczystość przybyli licznie zgromadzeni rodzice, nauczyciele oraz uczniowie. Przybyłych rodziców witali uczniowie, wręczając im bukieciki z kwiatami. Montaż słowno-muzyczny przygotowały dzieci z punktu i oddziału przedszkolnego, klas I-III oraz IV –VI  pod czujnym okiem swoich nauczycieli i wychowawców. Rodzice z dumą i łzami w oczach przysłuchiwali się pięknej recytacji wierszy, która przeplatała się z piosenkami.

 

Nowa kolekcja w Odzieżowej Werandzie!

AKTUALNOŚCI
piątek, 27 maja 2016 07:00

Odzieżowa Weranda zapraszaNowa dostawa wjechała do Odzieżowej Werandy.

W sklepie znajdziecie nową kolekcję sukienek, bluzek, spódnic, spodni i tunik w różnych rozmiarach i przystępnej cenie. Oryginalne fasony, eleganckie garsonki, żakiety, spodnie i tuniki w rozmiarze od 36 do 54. Każdy znajdzie coś dla siebie, w dobrym gatunku i przystępnej cenie. Sklep oferuje także sukienki młodzieżowe, w modnych, pastelowych kolorach, od rozmiaru 36. 

Przypominamy, że sklep mieści się tuż za mostem na ulicy Chomiczewskiego

 

ZOOMIK Best of the best

TROCHĘ KULTURY
piątek, 27 maja 2016 07:00

Plakat wydarzeniaKlub Miłośników Fotografii ZOOMIK obchodzi w tym roku swój pierwszy mały jubileusz 5-lecia działalności. Te 5 lat to przede wszystkim wielka przyjemność fotografowania w gronie zaciekawionych fotografią, niezwykle kreatywnych i prawdziwych w swoim spojrzeniu na świat dzieci.
Dzieci, które wraz ze swoją pasją dorastają i dojrzewają w przedstawianiu na fotografiach tego co im w duszy gra. Wciąż i niestrudzenie próbuję im dorównać w patrzeniu na świat oczami nieskazitelnej i niezwykle niedoścignionej przez swoją bezbronność siły, która tak pierwotna, że nieosiągalna jest. Wystawa prezentuje dorobek aż 33 osób, bardzo różnorodna  przekrojowo, stanowiąca wręcz kalejdoskop wspomnień różnych pięknych chwil, gdy te zdjęcia wykonywaliśmy i tych, w których je ktoś doceniał.

 

Dzień Dziecka na basenie!

AKTUALNOŚCI
piątek, 27 maja 2016 07:00

Plakat wydarzeniaMiejski Ośrodek Sportu i Rekreacji nie zapomniał o najważniejszym dniu wszystkich dzieciaków.

1 czerwca, w środę będą czekały liczne atrakcje i zabawy dla wszystkich dzieci, w tym Mistrzostwa Pływalni w Zjeździe Rurą na czas oraz poszukiwania skarbów. Ten ostatni punkt przeznaczony jest dla bardzo spostrzegawczych „poszukiwaczy”, a znalezione skarby będzie można wymieniać na nagrody.

O szczegółach dowiecie się po wejściu na pływalnię.

Zachęcamy!

 

Mammobus w Twojej miejscowości!

AKTUALNOŚCI
piątek, 27 maja 2016 07:00

MammografiaMammografia trwa jedynie kilka minut i polega na zrobieniu 4 zdjęć rentgenowskich –  dwóch projekcji każdej piersi.

Pozwala na rozpoznanie i wykrycie tzw. zmian bezobjawowych (guzków oraz innych nieprawidłowości w piersi) w bardzo wczesnym etapie rozwoju – wtedy, kiedy nie są one wyczuwalne przez kobietę lub lekarza, co bardzo istotnie zwiększa szansę wyleczenia.

 „Mimo, iż mammografia to najskuteczniejsza metoda profilaktyki raka piersi, nadal mniej niż połowa kobiet poddała się bezpłatnemu badaniu w ramach Populacyjnego Programu Wczesnego Wykrywania Raka Piersi – mówi dr Małgorzata Cymerman z LUX MED Diagnostyka - Zachęcamy panie do profilaktyki związanej z rakiem piersi, gdyż jest to najczęściej występujący nowotwór złośliwy wśród Polek.”

 

Boże Ciało 2016. Fotorelacja

AKTUALNOŚCI
czwartek, 26 maja 2016 12:47

Boże Ciało 2016

 

Prezydent RP przyjedzie do Radzynia!

AKTUALNOŚCI
środa, 25 maja 2016 16:26

Prezydent RP Andrzej Duda31 maja na zaproszenie burmistrza Jerzego Rębka do naszego miasta przybędzie Prezydent Rzeczpospolitej Polski Andrzej Duda.

Spotkanie z mieszkańcami miasta i wystąpienie Prezydenta odbędzie się o 17.30 na dziedzińcu Pałacu Potockich.

Ze względu na procedury bezpieczeństwa wstęp na dziedziniec pałacu będzie możliwy już od godz. 16.oo. Zostaną otwarte dwa wejścia - od strony kościoła pw. św. Trójcy oraz "Żelazna Brama". 

Do czasu przybycia Prezydenta RP Andrzeja Dudy czas zebranym na dziedzińcu będzie umilał występ Kameralnej Orkiestry Akordeonowej "Arti Sentemo."

Wizytę potwierdza oficjalny, prezydencki serwis internetowy www.prezydent.pl

Zapraszamy!

 

Nie jesteś zadowolony z pracy? Ciągle szukasz tej wymarzonej? Pracuj u lidera w branży w Radzyniu!

AKTUALNOŚCI
środa, 25 maja 2016 07:00

RekrutacjaLider branży optycznej, posiadający profesjonalny gabinet okulistyczny szuka pracownika! Nie jesteś z branży, żaden problem!

Firma Optyka Oxys, właściciel polskiej sieci salonów optycznych Okularium otwiera rekrutację na stanowisko sprzedawcy w istniejącym już wiele lat w Radzyniu, salonie optycznym przy ul Ostrowieckiej. Zgodnie z wieloletnią filozofią firmy, Optyka Oxys nie wymaga od kandydatów znajomości branży optycznej. Firma posiada własny dział szkoleniowy, który odpowiedzialny jest za profesjonalne wdrożenie i przygotowanie pracownika. Jest to kilkutygodniowy proces, w którym pracownik poznaje tajniki branży optycznej, spotyka się z pracownikami innych salonów firmowych, dostawcami i producentami, współpracującymi z najlepszymi optykami w kraju.

 

Dzień Otwarty 2016 w ZSP (fotorelacja)

AKTUALNOŚCI
środa, 25 maja 2016 07:00

Dzień Otwarty w ZSP

 

Z Sienkiewiczem na Wohyńskim Rynku

TROCHĘ KULTURY
środa, 25 maja 2016 07:00

Wójt gminy Wohyń Stanisław JóźwikRok 2016 to rok Henryka Sienkiewicza.

W Zespole Szkół im. Unitów Podlaskich w Wohyniu podejmowano wiele działań, aby przybliżyć sylwetkę i twórczość wielkiego pisarza, noblisty. Uczniowie wykonywali albumy, redagowali gazetki, malowali ilustracje do dzieł Sienkiewicza i prezentowali swoje prace. Uczestniczyli w konkursie wiedzy o pisarzu i znajomości powieści dla młodzieży „W pustyni i w puszczy”. Uczniowie klas czwartych i szóstych jeździli do Muzeum Sienkiewicza w Woli Okrzejskiej.  

 

Rajd rowerowy „Przystanek Tyśmienica”

SPORT
środa, 25 maja 2016 07:00

Rajd RowerowySport i rekreacja to pojęcia ściśle związane z turystyką i dlatego Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji nie może zapomnieć o takich imprezach jak rajdy rowerowe czy spływy kajakowe.

Jednym z takich przedsięwzięć był rajd rowerowy „Przystanek Tyśmienica”, który zorganizowano w niedzielę, 22 maja. Impreza odbyła się przy pomocy finansowej Powiatu Radzyńskiego. Wszystko rozpoczęło się o godz. 11.30 wyjazdem spod pływalni Aqua-Miś. Obawy organizatorów o ilość uczestników były bezzasadne, gdyż na starcie stanęło ponad 50 uczestników. Rajd ściśle związany był z rzeką Tyśmienica, która ciągle przeplatała się z trasą imprezy. Tempo jazdy było trochę „podciągnięte” pod wiek i umiejętności najmłodszych uczestników, ale przecież właśnie o to chodziło, żeby dużo zobaczyć i nacieszyć się okolicą. Z drugiej strony ci najmłodsi dawali sobie radę jak mało kto. Pierwszym punktem rajdu było ujście Białki do Tyśmienicy, gdzie można było trochę odetchnąć. Serdeczne podziękowania należą się Tomkowi Pietrzeli, który w każdym ciekawym miejscu przybliżał jego historię i opowiadał ciekawostki.

 

Olimpiada Przedszkolaków. Przyjdź ze swoją pociechą do parku miejskiego

AKTUALNOŚCI
środa, 25 maja 2016 07:00

PlakatOlimpiada Przedszkolaków na stale zagościła już w naszym krajobrazie imprez.

Tym razem wszyscy mali „Olimpijczycy” spotkają się 3 czerwca (piątek), oczywiście w parku miejskim.

Jak zwykle będzie głośno, radośnie i przede wszystkim sportowo.

Szczegóły na plakacie.

Zachęcamy!

 

Wychowankowie z POW 'Mój Dom' na paintballu

AKTUALNOŚCI
środa, 25 maja 2016 07:00

Podczas rozgrywek21 maja 2016 r., młodzież z POW 'Mój Dom' dzięki sponsorowi Centrum Odszkodowań DRB z Legnicy, mogła uczestniczyć w kolejnej imprezie.

Tym razem wychowankowie wzięli udział w spotkaniu paintball'owym w Zbulitowie Dużym. Rozgrywka odbywała się na specjalnie przygotowanym poligonie z terenami leśnymi, nieużytkami oraz profesjonalnie wykonanymi okopami, tarczami i miejscami do ochrony przed atakiem drużyny przeciwnej. Nad bezpieczeństwem w trakcie zabawy czuwał instruktor. Młodzież przebrana w specjalne kombinezony i zaopatrzona w sprzęt rozpoczęła zabawę.

 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 1 z 36

Nasza strona używa plików cookies. Czytając nas, wyrażasz na to zgodę. Przeczytaj naszą politykę cookies. Jeśli akceptujesz ciasteczka na tej stronie, naciśnij OK