Radzyń Podlaski - Nasze miasto z dobrej strony! Mamy 29 lipca 2014 imieniny: Marta, Olaf, Flora

Już niedługo

Spotkanie blogerów image
Spotkanie blogerów, 01.08.2014, Pracownia Artystyczna AnnaMaria
Dodaj wydarzenie
Zobacz wszystkie

Apteka dyżurna

 
PHARMACON, ul. Ostrowiecka 10
 

Reklama

28

lip

2014

W środę kibicujemy Legii i wręczamy nagrody

Mundial 2014

Puchar Mistrzostw ŚwiataCzas zakończyć Typera2014.

W środę 30 lipca zapraszamy Was o 20 do Manhatanu, gdzie zakończymy tegoroczną zabawę w typowanie wyników meczów Mistrzostw Świata 2014. Zwycięzcom naszego Typera wręczymy uroczyście nagrody, a po części oficjalnej obejrzymy wspólnie mecz Legii Warszawa z Celtic Glasgow. 

Obecność obowiązkowa: peresiak2008 - zwycięzca Typera - właściciel oryginalnej piłki Adidas Brazuca, ArturZ - miejsce II - gra FIFA World Cup Brazil oraz perun86 - miejsce III - kontroler do gier. 

Nagrody ufundował i wręcza Media System - radzyński dostawca Internetu

Do zobaczenia w środę!

 

29

lip

2014

Nowa nawierzchnia do Żabikowa

AKTUALNOŚCI

Nowa nawierzchnia na drodze prowadzącej do ŻabikowaJesteśmy przekonani, że niejeden mieszkaniec Żabikowa i okolicznych wsi odetchnął w końcu z ulgą, gdy zobaczył nowy asfalt na drodze prowadzącej do jego miejscowości.

Jeszcze niedawno skręcając z drogi 63 na Żabików można było w najlepszym przypadku tylko uszkodzić zawieszenie. Dziura na dziurze, a jazda tą drogą przypominała slalom gigant. Po pertraktacjach wójta gminy Radzyń Podlaski ze starostą Lucjanem Kotwicą doszło do porozumienia i w przeciągu czterech dni nowy asfalt pojawił się na drodze.

 

29

lip

2014

To już ostre przegięcie...

AKTUALNOŚCI

A taka była ładna tablica...Noooo... Jestem pod wrażeniem.

Zobaczcie, co zostało ze znaków drogowych i tablicy informacyjnej na ścieżce rowerowej po niedzielnej nocy. Ktoś nieźle przyszalał... Ale po co? Komu to przeszkadzało? Gdzie sens w wyginaniu metalowych rurek? No chyba, że ktoś jest wielkim fanem Gustlika z "Czterech pancernych", który na palcu wyginał gwoździe - fan zaczął trenować na znakach?

Wyobrażam sobie, jakie szczęśliwe miny musieli mieć (bo samemu to giąć? bez sensu... przecież radochy nie ma) ludzie, którzy to zrobili. Jakaż duma ich musi dzisiaj rozpierać, kiedy oglądają te zdjęcia. Przepięknie. Oczywiście znaki trzeba będzie postawić na nowo, tablicę również. Za naszą wspólną kasę - również waszą... Miłego dnia.

 

29

lip

2014

Ciąg dalszy radzyńskich sportowych zmagań - Orlik Open

PIŁKA NOŻNA

Zawodnik z piłkąJuż teraz wielka ósemka zmierzy się w fazie PLAY OFF dnia 02.08.2014r.na boisku przy SP Nr 1 w Radzyniu Podlaskim.

Wszystkie sobotnie mecze zostały rozegrane na bardzo dobrym piłkarskim poziomie. Nie zawiedli liderzy, którzy wygrali większość swoich meczy tj. Wohyń, Play, czy Spomlek, chodź zatrzymajmy się na chwile przy ostatnim meczu właśnie wspomnianego Spomleku, który uległ niesamowitej drużynie tej soboty jaką była drużyna Auto Spa kierowana z tyłu przez Roberta Strojka. W ataku straszył bramkarza Smomleku niesamowity Mundek (Edmund Koperwas), który dzięki swoim dwóm bramkom strzelonym w pięknym stylu zapewnił zwycięstwo drużynie AUTO-SPA, co zostało okrzyknięte niespodzianką tej soboty.

 

28

lip

2014

Zatrzymaj się na minutę. Oddaj im hołd!

AKTUALNOŚCI

Plakat1 sierpnia 2014 roku przypada 70. rocznica wybuchu Powstania Warszawskiego. Ta akcja zbrojna połączyła w działaniu ludność wojskową i cywilną stolicy w walce o niepodległość.

Niestety pochłonęła też wiele ofiar. Jak co roku, zapewne, rozgorzeją dyskusje: czy było warto? Dzisiaj nie zmienimy już biegu historii ani decyzji ówczesnych przywódców, ale możemy okazać szacunek tym, którzy jeszcze żyją i oddać hołd tym, którzy, w dobrej wierze i nadziei, poświęcili życie na rzecz wspólnej wolności. Tego dnia, nie tylko Warszawa, ale coraz więcej polskich miast i ich mieszkańców uczci pamięć bohaterów, wśród których liczną grupę stanowili młodzi chłopcy i dziewczęta z Szarych Szeregów.

 

28

lip

2014

W Woli Osowińskiej zwyciężyli weterani

SIATKÓWKA

Zdjęcie grupoweCzwartym przystankiem cyklu turniejów rozgrywanych w różnych miejscach naszego powiatu była Wola Osowińska.

W niedzielnym turnieju (27 lipca) nie wystąpiło kilka czołowych ekip i dzięki temu swą szansę miały inne drużyny. I taką okazję wykorzystali weterani radzyńskiej siatkówki Michał Bojarczuk i Sławomir Bober, którzy w decydującym meczu pokonali 2:0 (21:13, 21;17) Pawła Karpińskiego i Piotra Sałatę. Ciekawostką jest to, ze gdyby grano tylko jednego seta, to pewnymi zwycięzcami zostałaby para „gospodarzy” Piotr Deleżuch i Natalia Mateusiak, którzy w każdym meczu wygrywali pierwsze sety. Niestety w dwóch spotkaniach przegrali 1:2 i musieli zadowolić się najniższym stopniem podium.

 

28

lip

2014

Zmiany w Towarzystwie Regionalnym w Woli Osowińskiej

AKTUALNOŚCI

Zmiany w TW w Woli OsowińskiejOd niedawna Towarzystwo Regionalne im. Wacława Tuwalskiego w Woli Osowińskiej ma nowe władze.

Poniżej prezentujemy nazwiska osób, które obięły poszczególne stanowiska w Towarzystkie Regionalnym:

 

28

lip

2014

Pierwsze spotkanie koła KNP w Radzyniu

AKTUALNOŚCI

Logo Feniks - Kongres Nowej PrawicyInicjatorzy koła KNP w Radzyniu Podlaskim zapraszają wszystkich sympatyków Kongresu Nowej Prawicy Janusz Korwin-Mikke na spotkanie założycielskie.

Spotkanie odbędzie się w restauracji Manhatan w środę 30 lipca o 18:00.

Wstęp wolny.

 

28

lip

2014

Turniej Siatkówki Plażowej o Puchar Prezesa KS VOLLEY

SIATKÓWKA

Zdjęcie grupowe27 lipca (niedziela) w parku miejskim na boiskach do siatkówki plażowej odbył się Turniej Siatkówki Plażowej o Puchar Prezesa KS VOLLEY, do którego zgłosiło się 14 drużyn.

13 par męskich i 1 para żeńska, w składzie Katarzyna Zańko i Anna Suchora, rywalizowało systemem brazylijskim by wyłonić zwycięski team.

 

26

lip

2014

Radzyń! Do broni! (Fotorelacja)

AKTUALNOŚCI

Radzyń! Do broni!

 

26

lip

2014

Polska i Ghana na jednej scenie

AKTUALNOŚCI

Zumba w wykonaniu mieszkańców Ghany i RadzyniaWczoraj o godzinie 18.00 na Placu Wolności zespół Freespirit z Ghany oraz radzyńska grupa taneczna połączyły siły i zaprezentowały pokaz tańca swoich kultur.

Ambasadorem Tygodnia Afrykańskiego w Radzyniu Podlaskim jest dziecięcy zespół Freespirit, który przyjechał do nas z Ghany. Skład poprzez grę na bębnach i taniec zaprezenował wszystkim afrykańską kulturę oraz dostarczył niezapomnianych przeżyć.

 

26

lip

2014

Planujesz remont? STYLBUD- Budowlanka zaprasza

AKTUALNOŚCI

StylbudPlanujesz budowę, albo remont?

Nie zapomnij o doskonale znanym Ci od dawna sklepie "Budowlanka". Kiedyś na "ryneczku", dzisiaj przestronniejszy, z większym asortymentem, przy ulicy Bohaterów 61B - zaprasza na udane zakupy.

Pamiętaj, że "STYLBUD- Budowlanka" to nie tylko skład budowlany. To również profesjonalna ekipa, z ponad 20-letnim doświadczeniem, która zajmuje się remontami, montażem okien, drzwi, rolet, dociepleniami budynków i innymi robotami.

Znajdziesz tu wszelkie materiały budowlane najbardziej renomowanych firm w najatrakcyjniejszych cenach w mieście.

Pamiętaj! Zawsze pytaj o promocje. Potrzebujesz remontu? Przyjedź na Bohaterów 61B, albo zadzwoń: 515-194-192

 

26

lip

2014

Spotkanie seniorów w ROK

AKTUALNOŚCI

Seniorzy w ROKu24 lipca w Radzyńskim Ośrodku Kultury odbyło się spotkanie seniorów, w którym uczestniczyli: Filia Radzyńska LUTW, Stowarzyszenie Emerytów i Rencistów KORMORAN oraz Związek Emerytów Rencistów i Inwalidów.

Spotkanie prowadziła pani Małgorzata Stanowska, Kierownik Lubelskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku i jednocześnie Przewodnicząca Rady Seniorów przy Prezydencie Lublina. Zgromadzenie zorganizowała Fundacja Inicjatyw Menadżerskich i Lubelskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku. Tematem cyklu spotkań  będą m.in. sposoby włączania seniorów w działalność społeczności lokalnej, wpływ seniorów na decyzje podejmowane przez władzę lokalną, czym jest Rada Seniorów i w jaki sposób można uczestniczyć w jej pracach - przykłady (dobre praktyki) współpracy z administracją lokalną.

 

25

lip

2014

W radzyńskim turnieju Polska przegrała z Ghaną

AKTUALNOŚCI

Zdjęcie grupoweWczoraj o godzinie 15.00 na boisku trawiastym przy Izbie Regionalnej w Białej odbyły się zawody Polska - Ghana.

Wydarzenie to zorganizowało PTTK w Radzyniu Podlaskim przy współpracy z Radzyńskim Stowarzyszeniem Inicjatyw Lokalnych, Radzyńskim Ośrodkiem Kultury oraz Urzędem Gminy Radzyń Podlaski. Młode grupy osób reprezentujących Ghanę i Polskę zmierzyły się w różnych konkurencjach, by zobaczyć, który kraj jest sportowo lepszy. Wśród dyscyplin były: rzut jajkiem, gra w piłkę nożną, slalom, łowienie ryb itp. Reprezentacja Ghany pokazała przewagę nad reprezentantami naszego miasta i trzema punktami wywalczyła miejsce na podium zostawiając naszych graczy w tyle.

 

24

lip

2014

Święto Policji w radzyńskiej komendzie

112 RADZYŃ

Podczas Święta Policji w radzyńskiej komendzieW końcu możemy oficjalnie napisać - Jerzy Czebreszuk już nie pełniący obowiązki, lecz mianowany komendantem radzyńskiej policji.

To stanowisko uzyskał z rąk Lubelskiego Komendanta Wojewódzkiego Policji insp. Michała Domaradzkiego podczas Święta Policji w radzyńskiej jednostce KPP wczoraj o godzinie 13.00. Na uroczystości stawili się: marszałek woj. lubelskiego Sławomir Sosnowski, wicestarosta powiatu radzyńskiego Anna Bogutyn, wiceburmistrz Mirosław Kałuski, wójt gminy Radzyń Podlaski Wiesław Mazurek, wójt gminy Kąkolewnica Zbigniew Ładny, wójt gminy Wohyń Stanisław Jóźwik, wójt gminy Ulan Majorat Jan Łaski, zastępca prokuratora rejonowego w Radzyniu Podlaskim Marzena Wojtuń, zastępca komendanta Powiatowej Straży Pożarnej w Radzyniu Leszek Niewęgłowski oraz komendant Straży Miejskiej Jan Kuszpa.

 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 1 z 27