Radzyń Podlaski - Nasze miasto z dobrej strony! Mamy 20 kwietnia 2014 imieniny: Agnieszki, Czesława

Już niedługo

LUZ BAND na MANHATANIE image
LUZ BAND na MANHATANIE, 21.04.2014, Restauracja MANHATAN
Dodaj wydarzenie
Zobacz wszystkie

Apteka dyżurna

 
APTEKA PRZY SZPITALU, ul. Wisznicka 111
 

Reklama

19

kwi

2014

Wesołych Świąt!

AKTUALNOŚCI

Wesołego Alleluja! Redakcja iledzisiaj.pl

Wesołych Świąt! Z rodziną przy wspólnym stole, z przyjaciółmi i ukochanymi osobami. Z uśmiechem, gwarem biegających wokół stołu dzieci i sąsiadem czyhającym przed domem z wiadrem pełnym wody. Z przepysznym, świątecznym jajkiem, pachnącą, wędzoną kiełbasą i białym barankiem. I radością z uczestniczenia w wielkiej tajemnicy Zmartwychwstania Chrystusa. Wesołych Świąt!

 

19

kwi

2014

Życzenia Wielkanocne od władz Gminy Radzyń Podlaski

AKTUALNOŚCI

Życzenia Świąteczne!

 

18

kwi

2014

Miasto zainwestowało w szkoły

AKTUALNOŚCI

Łazienka dla osób niepełnosprawnychMiasto Radzyń Podlaski we współpracy ze Szkołą Podstawową nr 1, 2 oraz Gimnazjum nr 2 wykonało zadanie pt. „Likwidacja barier w zakresie umożliwiania osobom niepełnosprawnym poruszania się i komunikowania w placówkach oświatowych”.

Wiązało się to ze sporymi remontami w placówkach, które dofinansowane były również ze środków PFRON.

 

18

kwi

2014

Szkolna Liga Strzelecka z Broni Pneumatycznej

SPORT

Michał Piróg podczas zawodów15 kwietnia 2014 r. na strzelnicy przy I LO w Radzyniu Podlaskim odbyły się ostatnie zawody rundy wiosennej Szkolnej Ligi Strzeleckiej Szkól Ponadgimnazjalnych Radzynia Podlaskiego współfinansowane przez Powiat Radzyński.

Zawodnicy oddali 20 strzałów ocenianych, na dystansie 10 m, z karabinu pneumatycznego lub pistoletu pneumatycznego. Kierownikiem zawodów był Marek Wojtyczka.

Przedstawiamy klasyfikację indywidualną:

 

18

kwi

2014

"50 lat po MATURZE, MATURA po 50 latach"

AKTUALNOŚCI

Zjazd Absolwentów!Dyrekcja I Liceum Ogólnokształcącego w Radzyniu Podlaskim serdecznie zaprasza ABSOLWENTÓW 1964 r. na spotkanie z okazji pięknego jubileuszu 50-lecia ukończenia szkoły.

Spotkanie odbędzie się 10 maja 2014 r. (sobota), o godz. 11.00 w I Liceum Ogólnokształcącym w Radzyniu Podlaskim.

W programie m. in.:

- prezentacja szkoły,

- godzina wspomnień przy kawie i ciasteczku.

 

18

kwi

2014

Czemierniki przez obiektyw. Weź udział w konkursie!

AKTUALNOŚCI

Plakat wydarzeniaZapraszamy do wzięcia udziału w konkursie fotograficznym „Ziemia Czemiernicka – Jej ludzie i Jej piękno”.

Czemiernicka Grupa Twórcza utworzyła dwie kategorie nadesłanych zdjęć: aktywność ludzi w pracy i zabawie oraz grupa druga: przyroda, architektura, krajobraz. Do każdej kategorii można wysłać maksymalnie 3 zdjęcia. Wszystkie zdjęcia muszą być wykonane na terenie gminy Czemierniki. Jako nagrody w konkursie organizatorzy przewidzieli sprzęt sportowy i fotograficzny.

Więcej informacji znajdziecie na plakacie. Zachcamy!

 

18

kwi

2014

Klasa policyjna Zespołu Szkół Rolniczych w Woli Osowińskiej w sądzie

AKTUALNOŚCI

Uczniowie w sądzieW dniach 08.04.2014r. oraz 15.04.2014r. uczniowie Zespołu Szkół Rolniczych w Woli Osowińskiej w ramach realizacji zadań wynikających z innowacji pedagogicznej „Klasa Mundurowa” odbyli wycieczkę do Sądu Rejonowego w Radzyniu Podlaskim.

Szczególną opieką otoczyła uczniów Prezes Sądu Jolanta Latoch, która mimo natłoku zajęć i obowiązków poświęciła swój czas, doświadczenie zawodowe i wiedzę. Kadeci wzięli udział w rozprawach karnych: pierwsza prowadzona przez SSR Dorotę Domańską, Przewodniczącą II Wydziału Karnego, drugiej przewodniczył SSR Stanisław Tarnowski. Ze względu na powagę rozpatrywanych spraw, wszyscy byli bardzo przejęci i z ogromną uwagą śledzili przebieg rozpraw. Uczniowie mieli doskonałą okazję, by przyjrzeć się z bliska, jak wygląda prawdziwa rozprawa. Zapoznali się ze specyfiką pracy sędziego, prokuratora i adwokata oraz procedurami obowiązującymi w sądzie.

 

18

kwi

2014

"Zoomiki" stale na podium

AKTUALNOŚCI

Ekipa ZoomikaJak przystało na nazwę - aktywne działania koła zbliżają do fotografii i do licznych sukcesów.

Przez zaledwie 5 miesięcy działania na różnych konkursach nagrodzono już 31 prac "ZOOMIKÓW"!

Otwarty Konkurs Fotograficzny "Uroki Radzyńskiej Krainy Serdeczności - LATO- organizowany przez Starostwo Powiatowe w Radzyniu Podlaskim.
Spośród 32 nadesłanych na konkurs fotografii  dwa pierwsze miejsca zajęły prace Janusza Wlizło - I miejsce fotografia "Z pasją w sercu”, a II miejsce „Dwa ślady przeszłości”

 

17

kwi

2014

Mamy w Radzyniu lidera!

AKTUALNOŚCI

DrużynaW końcu oczekiwania kibiców Orląt zostały zmaterializowane!

Nasza drużyna po bardzo dobrym spotkaniu pokonała dotychczasowego lidera rozgrywek III ligi podkarpacko-lubelskiej zespół JKS Jarosław, jednocześnie zastępując go na fotelu lidera.

Spotkanie toczyło się w szybkim tempie, lecz to nasi piłkarze pokazali w tym pojedynku wyższość i po jak zwykle pięknej centrze Rafała Borysiuka, gola głową na wagę 3 punktów i fotelu lidera zdobył Kamil Oziemczuk. Ważnym faktem jest to, że nasi piłkarze mieli jeszcze parę dogodnych sytuacji na podwyższenie wyniku.

 

17

kwi

2014

Wielkanocny koncert „Arti Sentemo” w MEN

AKTUALNOŚCI

Arti Sentemo z Tadeuszem Sławeckim podczas koncertu w MENNa zaproszenie Tadeusza Sławeckiego, Sekretarza Stanu w Ministerstwie Edukacji Narodowej, w dniu 14.04.2014r. koncertowała Międzyszkolna Kameralna Orkiestra Akordeonowa „Arti Sentemo” pod batutą Zbigniewa Czuryło.

Koncert odbył się w Warszawie w Ministerstwie Edukacji Narodowej z okazji zbliżających się Świąt Wielkanocnych. Na wydarzeniu byli obecni Minister Edukacji Joanna Kluzik-Rostkowska, Sekretarz Stanu Tadeusz Sławecki, dyrektorzy departamentów oraz pracownicy ministerstwa. Po krótkim powitaniu zespół z Radzynia Podlaskiego zaprezentował swój dorobek artystyczny w utworach klasycznych i rozrywkowych.

 

17

kwi

2014

Droga krzyżowa 2014

AKTUALNOŚCI

Droga krzyżowa 2014

 

17

kwi

2014

Bezpiecznie w nowy sezon - konserwacja maszyn ogrodowych na wiosnę w punkcie Husqvarna*

AKTUALNOŚCI

Sprawdź sprzęt za darmo!Zbliża się okres wiosennych porządków w ogrodzie, warto więc właściwe wykorzystać okres przedsezonowy na serwis maszyn do pielęgnacji zieleni- tak aby były one odpowiednio przygotowane do pracy i działały bez zarzutu przez cały okres użytkowania.

Od 2 maja do 30 maja w autoryzowanym punkcie serwisowym Husqvarna w Radzyniu Podlaskim przy ulicy Chomiczewskiego 29 (nieopodal basenu AquaMiś) oraz w Parczewie przy ulicy Szerokiej 4 można skorzystać z promocji i dokonać przeglądu sprzętu koszącego za darmo.

 

17

kwi

2014

Finał V Edycji Akcji „Eko-Serce”

AKTUALNOŚCI

Rysunkowe pieskiWydarzenie miało na celu pomoc  dla bezdomnych zwierząt – podopiecznych Radzyńskiego Stowarzyszenia na Rzecz Zwierząt „PODAJ ŁAPĘ”.

W tym roku zebraliśmy:

- karmę suchą i w puszkach: 252 kg,

- makaron, ryż, kaszę: 75 kg,

- koce, ręczniki: 11 sztuk,

- miski i naczynia na wodę: 6 sztuk,

- zabawki, smycze, obroże: 9 sztuk.

 

17

kwi

2014

I Powiatowy Konkurs Czytelniczo–Literacki

AKTUALNOŚCI

Zdjęcie finalistów z komisją Hasłem przyświecającym I edycji konkursu były słowa Marii Dąbrowskiej: „Książka i możliwość czytania to jeden z największych cudów ludzkiej cywilizacji.”

Do I etapu konkursu przystąpiło 17 uczniów z gimnazjów naszego powiatu. Uczestnicy mieli za zadanie napisać pracę na jeden z trzech tematów dotyczących ulubionej książki. Po dokładnym przeanalizowaniu wszystkich prac komisyjnie wyłoniono 8 finalistów i 2 osoby wyróżniono. Do finału konkursu przystąpili:

 

16

kwi

2014

Kazimierz Gurda nowym biskupem diecezji siedleckiej

AKTUALNOŚCI

bp Kazimierz Gurda - biskupem siedleckim

Diecezja siedlecka ma nowego biskupa!

Jak podaje najnowszy komunikat Nuncjatury Apostolskiej w Polsce, Biskup Zbigniew Kiernikowski został mianowany do pełnienia posługi w diecezji legnickiej z powodu rezygnacji księdza bp Stefana Cichego z posługi biskupa legnickiego, która złożył Ojcu Świętemu Franciszkowi.

Na jego miejsce papież mianował biskupem siedleckim dotychczasowego biskupa pomocniczego diecezji kieleckiej - Kazimierza Gurdę.

 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 1 z 63