Radzyń Podlaski - Nasze miasto z dobrej strony! Mamy 29 stycznia 2015 imieniny: Franciszek, Zdzisław, Zenon

Już niedługo

XI Zima w Mieście 2015 image
XI Zima w Mieście 2015, 04.02.2015, 10:00
Dodaj wydarzenie
Zobacz wszystkie

Apteka dyżurna

 
PHARMACON
ul. Ostrowiecka 10
 

Reklama

Rozkład jazdy autobusówOgłoszeniaImprezy i wydarzeniaCeny paliw

Na skróty

Odwiedzający

Naszą witrynę przegląda teraz 291 gości i 5 użytkowników

29

sty

2015

Mościska. Zatrzymany na gorącym uczynku

112 RADZYŃ

Pojemniki na paliwoDo zdarzenia doszło w miniony wtorek około godziny 1.00 w nocy.

Wówczas policjanci patrolujący teren miejscowości Mościska, zauważyli przy zaparkowanym samochodzie ciężarowym, przygotowane puste plastikowe bańki. Mundurowi podejrzewali, że pozostawione pojemniki służyć miały do kradzieży, a sprawca uciekł widząc nadjeżdżający pojazd. Mężczyzna nie cieszył się długo wolnością. Został zatrzymany na gorącym uczynku, gdy powrócił na miejsce kradzieży. Okazało się, że jest to 20-letni mieszkaniec Łukowa. Młodzieniec trafił do policyjnego aresztu.

 

29

sty

2015

Sukces uczennic Technikum Hotelarskiego ZSP

AKTUALNOŚCI

Aleksandra BoreczekJustyna SałataZ radością pragniemy poinformować, że uczniowie Technikum Hotelarskiego w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych im. Jana Pawła II w Radzyniu Podlaskim uczestniczyli w VII Olimpiadzie Wiedzy Hotelarskiej pod tytułem „Usługi hotelarskie w środkach transportu”.

Olimpiada organizowana jest corocznie przez Wyższą Szkołę Gospodarki w Bydgoszczy, której współorganizatorami są: Polska Izba Hotelarstwa w Warszawie oraz  Zespół Szkół Ekonomiczno-hotelarskich im. Emilii Gierczak w Kołobrzegu.

 

29

sty

2015

Dotacje dla młodych organizacji pozarządowych!

AKTUALNOŚCI

Logo FIOProgram jest przeznaczony dla młodych organizacji pozarządowych (działających nie dłużej niż 18 miesięcy) i grup nieformalnych działających w partnerstwie z organizacjami.

Jeśli działasz w młodej organizacji pozarządowej?

Masz grupę z którą realizujesz swoje pasje?

Chcesz coś zrobić dla swojej społeczności?

Ten projekt jest właśnie dla Ciebie!

 

29

sty

2015

Zapraszamy na teatrzyk dla dzieci

TROCHĘ KULTURY

Plakat wydarzeniaW środę, 11-ego lutego odbędzie się spektakl pt. „Dary” skierowany do widzów najmłodszych.

Teatrzyk rozpocznie się o godzinie 12.30 w sali widowiskowo-kinowej radzyńskiej „Oranżerii”.

Wstęp bezpłatny.

Zapraszamy!

 

28

sty

2015

W Urzędzie Miasta zmiana skarbnika

AKTUALNOŚCI

Skarbnik Aneta Dobroch, burmistrz Jerzy Rębek oraz jego zastępca Tomasz StephanZ wyborem nowego burmistrza, nadeszły również zmiany osób, będących na stanowiskach miejskich.

Najpierw z funkcji dyrektora Radzyńskiego Ośrodka Kultury pożegnał się Zbigniew Wojtaś, który sam złożył wypowiedzenie umowy o pracę. Następnie informowaliśmy o odwołaniu Jana Gila i Mirosława Domańskiego ze składu Rady Nadzorczej oraz powołaniu trzech nowych osób. Teraz wiemy, że od pierwszego marca skarbnika miasta, Anetę Dobroch powołaną w czerwcu ubiegłego roku z powodu przejścia na emeryturę Ireny Garbali zastąpi Anna Woźniak.

 

28

sty

2015

"Ulaniacy - Radzyniowi" - już niedługo!

AKTUALNOŚCI

Plakat wydarzeniaZapraszamy na Koncert Noworoczny „Ulaniacy – Radzyniowi”, który odbędzie się w dniu 30 stycznia 2015 r w sali widowiskowej ROK o godz. 13.30.

Koncert trwa ok. 1 godz. i jest bezpłatny. W programie m.in.: kolędy, pastorałki, tańce narodowe i ludowe.

Zachęcamy!

 

28

sty

2015

Biblioteka Miejska zaprasza do siebie na ferie

AKTUALNOŚCI

Plakat wydarzeniaTurniej w Minecrafta! Tak radzyńska Biblioteka Miejska postanowiła zaskoczyć swoich młodych czytelników.

Pierwsze spotkanie organizacyjne odbędzie się 2 lutego o godzinie 15.00. Gratka dla fanów gry z otwartym światem, która skupia się na budowaniu elementów i otaczającej gracza rzeczywistości.

Zapraszamy do Pracowni Orange mieszczącej się w bibliotece, by dowiedzieć się więcej.

 

27

sty

2015

Już niedługo miasto przejmie pałac

AKTUALNOŚCI

Wnętrze pałacuWszystko wskazuje na to, że radzyńska perła – Pałac Potockich, niedługo trafi w ręce miasta.

W dobrym kierunku idzie sprawa przejęcia pałacu. Burmistrz Jerzy Rębek odbył spotkanie z wojewodą. Dobra wola włodarza lubelskiego jest, i na najbliższej sesji Rady Miasta zostanie podjęta stosowna uchwała - miejmy nadzieję. Wtedy będziemy mogli ruszyć ze swoimi planami. Jest to kwestia kilku miesięcy, kiedy pałac przejdzie w ręce miasta – powiedział nam wiceburmistrz Tomasz Stephan.

Najbliższa sesja Rady Miasta została zaplanowana na 29 stycznia. Mamy nadzieję, że burmistrz Rębek zdradzi więcej szczegółów oraz poinformuje o pierwszych krokach jakie wykona, by pałac odzyskał swój blask.

 

 

27

sty

2015

Pierwsze spotkanie uczestniczek warsztatów rękodzieła

AKTUALNOŚCI

Uczestniczki podczas zajęćWarsztaty rękodzieła artystycznego, które rozpoczynają się właśnie w Radzyńskim Ośrodku Kultury, już od pierwszych zajęć cieszą się sporym zainteresowaniem.

Pracownia plastyczna z trudem mieściła wszystkie zainteresowane udziałem panie.

- Spotkanie miało charakter głównie organizacyjny, na szczęście udało nam się przeprowadzić także część warsztatową, podczas której panie wykonały zawieszki do prezentów - relacjonuje instruktorka zajęć, Iwona Pawelec-Burczaniuk. - Spora liczba uczestniczek nie pozwoliła na zbyt duży rozmach artystycznych poczynań, toteż konieczny okazał się podział na grupy. Będą one spotykać się naprzemiennie w poniedziałki i czwartki. Podczas zajęć wykonamy cały szereg prac z zakresu introligatorstwa ozdobnego, tworzenia kartek i albumów, nauczymy się ozdabiać przedmioty techniką serwetkową ale nie tylko. Na pewno wykorzystamy okazję zbliżających się świąt wielkanocnych do stworzenia pisanek i innych ozdób świątecznych - powiedziała inicjatorka zajęć.

 

26

sty

2015

„Pod żaglami” – wystawa zdjęć oraz koncert

TROCHĘ KULTURY

Radzyńscy żeglarze na scenieW sobotni wieczór (24.01) w Radzyńskim Ośrodku Kultury odbyła się wystawa zdjęć z rejsów żeglarskich oraz koncert Grzegorza Tyszkiewicza.

Na początku zebrani goście zgromadzili się w Galerii Oranżeria, by podziwiać zdjęcia wypraw radzyńskich żeglarzy. Następnie organizatorzy przygotowali prezentację ze swoich morskich podróży. Gdy zebrani usłyszeli dźwięk dzwonu przywitał ich Zbigniew Wojtaś:

 

26

sty

2015

Mecz na szczycie dla Ostrówka

SPORT

Zawodnicy przy siatce w trakcie akcjiMecze 25 stycznia w siatkarskiej lidze Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji miały swoje dobre i „mniej” dobre oblicza.

Na bardzo dobrym poziomie stał mecz dnia, czyli konfrontacja Remisu Ostrówek i Turovii Turów. Nie obyło się też bez walkowerów, a tym razem dotyczyły one drużyny Desperados oraz po raz drugi radzyńskich licealistów.

 

26

sty

2015

XIX Kolędobranie w Radzyniu (WIDEO)

TROCHĘ KULTURY

 

26

sty

2015

Radzyniacy na zgrupowaniu Kadry Polski w Taekwon-do

TAEKWON-DO

Eryk Niewęgłowski i Katarzyna CiężkaKatarzyna Ciężka i Eryk Niewęgłowski zawodnicy Radzyńskiego Sportowego Centrum Taekwon-do, powrócili ze zgrupowania Reprezentacji Polski.

Od 16 stycznia w Centralnym Ośrodku Przygotowań Olimpijskich w Spale przebywało 67 juniorów i seniorów, którzy pod nadzorem pięcioosobowego sztabu trenerskiego rozpoczęli pierwszy etap przygotowań do udziału w Mistrzostwach Świata Taekwon-do, które odbędą się pod koniec maja we włoskim Jesolo (27–31.05.2015 r.).

 

26

sty

2015

Auto Spa na kolanach - Amarena niezwyciężona!

PIŁKA NOŻNA

Zawodnik z piłkąDrużyny które goszczą na stałe w naszej lokalnej piłce zarówno w LIDZE MOSIR oraz w LIDZE ORLIK OPEN mają bardzo rozregulowane momenty na boisku. Mówimy tu o słabej postawie chłopaków z Auto Spa, chodź walczą naprawdę mocno. To nie wystarcza na tegoroczny poziom ligi, który jest bardzo wysoki.

Nasze "świeże" drużyny bardzo dobrze rozpoczęły zmaganie w lidze. Zarówno Mrówka Radzyń, Jack Daniel's Club, MixTape i No Name z kolejki na kolejkę są coraz mocniejsi, co cieszy organizatorów.

 

24

sty

2015

Rada Nadzorcza PUK w innym składzie

AKTUALNOŚCI

PUK - logoW środę odbyło się pierwsze posiedzenie Rady Nadzorczej Przedsiębiorstwa Usług Komunalnych w Radzyniu Podlaskim w nowym składzie.

Mirosław Domański oraz Jan Gil zostali odwołani z funkcji członków Rady Nadzorczej, a na ich miejsce weszli: Mariusz Chilimoniuk, Marek Dobrowolski, Sławomir Hypś.

 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 1 z 59