Radzyń Podlaski - Nasze miasto z dobrej strony! Mamy 30 marca 2015 imieniny: Amelii, Leonarda | 1867 - Kupno Alaski przez Stany Zjednoczone

Już niedługo

LUZ BAND na MANHATANIE image
LUZ BAND na MANHATANIE, 06.04.2015, Restauracja MANHATAN
Dodaj wydarzenie
Zobacz wszystkie

Apteka dyżurna

 
PHARMACON
ul. Ostrowiecka 10
 

Pomóż im!

Ósmy Kolor Tęczy
Radzyńskie Stowarzyszenie na Rzecz Zwierząt

Reklama

29

mar

2015

Radzyń Podl. Pościg za nietrzeźwym kierowcą

112 RADZYŃ

Tym autem jechał pijany kierowcaZa kierowanie w stanie nietrzeźwości odpowie 50-letni mieszkaniec gminy Międzyrzec Podlaski.

Do zdarzenia doszło wczoraj około godz. 13:40 na ul. Podlaskiej w Radzyniu Podlaskim. Z informacji przekazanych oficerowi dyżurnemu wynikało, że jadący samochodem osobowym marki Opel mężczyzna, uderzył w zaparkowane tam auto. Całe zdarzenie widzieli właściciele uszkodzonego pojazdu. Zanim dotarli do samochodu, sprawca odjechał. Wtedy ruszyli za nim, dzwoniąc jednocześnie na Policję.Na jednej z ulic zatrzymali samochód, wówczas zauważyli, że siedzący za kierownicą mężczyzna jest kompletnie pijany. Udało mu się jednak ponownie odjechać.

 

28

mar

2015

Świątecznie w szczytnym celu - Wielkie Wicie!

AKTUALNOŚCI

Własnoręcznie przygotowane palmyTo już szóste Wielkie Wicie zorganizowane przez Gimnazjum nr 1.

Wydarzeniu przyświecają zawsze dwa cele – wspomnienie tradycji oraz niesienie pomocy tym najbardziej potrzebującym. Organizatorzy chcą również, by te ważne, świeckie wartości przetrwały i nie zanikły w dzisiejszych dynamicznych czasach.

Uroczystość otworzyła dyrektor Bożena Płatek: - Spotykamy się już po raz szósty, aby jednoczyć się wokół przede wszystkim tych, którzy ulegli cierpieniu duszy i ciała. Chcielibyśmy pochylić się nad tymi, którzy zmagają się z chorobami nieuleczalnymi. W ich drodze pomaga niezmiernie ojciec Filip Buczyński, franciszkanin, który prowadzi hospicjum dla nieuleczalnie chorych dzieci – mówiła dyrektor.

 

25

mar

2015

Zapraszamy na nowy spektakl w wykonaniu "Już kończymy"

TROCHĘ KULTURY
FotelRadzyński Ośrodek Kultury oraz teatr „Już kończymy” serdecznie zapraszają na wieczór teatralny w niedzielę 29 marca o godzinie 19:00 do sali kina „Oranżeria”.
W programie: etiuda autorska „Kilka zdarzeń z życia człowieka” oraz spektakl „Król wschodzącego słońca” na podstawie scenariusza Adama Piekarzewskiego. W przerwie między występami tradycyjnie będzie czynna kawiarenka „Teatralna”, w tym razem serwująca herbatę z goździkami i mandarynką oraz owsiane, postne ciasteczka.
Spektakle są prezentowane w ramach ogólnopolskiej akcji „DOTKNIJ TEATRU”.
Wstęp wolny, nie może Państwa zabraknąć.
 

28

mar

2015

Tydzień z autyzmem w Radzyńskiej Krainie Serdecznosci - „Otworzyć Świat”

AKTUALNOŚCI

Plakat wydarzenia2 kwietnia obchodzimy Światowy Dzień Świadomości Autyzmu w Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczy im. Zofii Sękowskiej w Radzyniu Podlaskim.

Z tej okazji SOSW proponuje  szereg działań, które odbędą się w terminie od 8 do 11 kwietnia pod hasłem TYDZIEŃ Z AUTYZMEM W RADZYŃSKIEJ KRAINIE SERDECZNOSCI - „OTWORZYĆ ŚWIAT”. W programie między innymi: akcja informacyjna dla mieszkańców, ankieta on-line, wykłady i konsultacje dla rodziców prowadzone przez specjalistów, dzień otwarty dla pracowników GOPS, MOPS, pracowników służby zdrowia i innych zainteresowanych. Szczegółowy program imprez poniżej.

 

27

mar

2015

Sławomir Sałata nowym prezesem PUK

AKTUALNOŚCI

Radosław SałataNa VI sesji Rady Miasta Radzyń Podlaski burmistrz Jerzy Rębek przedstawił nowych zarządzających Przedsiębiorstwem Usług Komunalnych.

Rada Nadzorcza PUK powołała nowego prezesa - radnego poprzedniej kadencji oraz przedsiębiorcę – Sławomira Sałatę. Na jego zastępcę został wybrany Piotr Kopeć – do niedawna pracownik cywilny w Komendzie Powiatowej Policji w Radzyniu Podlaskim. Zarówno prezes oraz wiceprezes rozpoczną pracę od początku nowego miesiąca.

 

 

27

mar

2015

Gimnazjum nr 1 ma swojego patrona!

AKTUALNOŚCI

Dyrektor Gimnazjum nr 1 Bożena PłatekNa wczorajszej sesji Rady Miasta Radzyń Podlaski uchwalono nadanie imienia Orląt Lwowskich Gimnazjum nr 1 w Radzyniu Podlaskim.

- Rada Miasta uchwala, co następuje: Nadaje się Gimnazjum nr 1 w Radzyniu Podlaskim imię Orląt Lwowskich. Wykonanie uchwały powierza się Burmistrzowi Miasta Radzyń Podlaski. Uchwała wchodzi w życie z dniem 30 maja 2015 roku – uroczyście odczytał uchwałę przewodniczący Rady Miasta Adam Adamski.

 

27

mar

2015

Szuwarek - Runda II

SPORT

Zawodnicy na podium22 marca na basenie Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Krasnymstawie odbyła się II runda Krasnostawskiej Ligi Pływackiej „Szuwarek”.

W zawodach wystąpiła rekordowa liczba zawodników – 285 reprezentujących 17 klubów z województwa lubelskiego. W zawodach uczestniczyło 15 zawodników w MULKS „Technik-Orion" przy ZSP im. Jana Pawła II w Radzyniu Podlaskim szkolonych przez trenerów: Natalię Borysiuk: Melchior Igor, Gomółka Eliza, Spozowska Katarzyna, Kościuczyk Agata, Duszak Julia i Jacka Dębskiego: Danilczuk Michał, Trykacz Mikołaj, Opolski Łukasz, Maciuk Mikołaj, Kałuszyński Jakub, Kostrzewa Bartosz, Musiatowicz Rafał, Trykacz Bartosz, Różycki Jakub oraz Świć Karol.

 

27

mar

2015

Conceptus już na facebooku

AKTUALNOŚCI

PlakatŚwietna gra autorstwa radzynianina na światowym poziomie o genialnie prostych zasadach, pozwalających na ciekawe rozbudowywanie trójwymiarowej strategii, szybko nabiera popularności.

Conceptus Masters prezentowany był już w TVP LUBLIN, na Grad Prix Lubelszczyzny w szachach oraz licznych prezentacjach i warsztatach w Radzyniu Podlaskim. Praktycznie z dnia na dzień rosnąca grupa fanów gry może przyjść w miejsce, gdzie w danym dniu są organizowane warsztaty. Najliczniejsze odbyły się wczoraj w I LO, gdzie w poznawaniu Conceptusa uczestniczyło prawie 60 osób.

Conceptus trafił też już na facebooka- można go lajkować, popularyzując tym samym projekt promocji Radzynia Podlaskiego przez tę grę. Tylko przez pierwsze 5 dni na facebooku Conceptusa polubiło prawie 300 osób, a zasięg posta przekroczył 3 tysiące. Tu na bieżąco opisywane są wydarzenia i kolejne podejmowane działania. 

 

27

mar

2015

SymPaTycy na Lubelszczyźnie

AKTUALNOŚCI

SymPATycy16 marca w Kuratorium Oświaty w Lublinie została utworzona wojewódzka grupa SymPaTyków, czyli osób chętnych i gotowych do wspierania młodzieży w działaniach PaT.

Grupę Lubelskich SymPaTyków utworzyło ponad trzydzieści osób: nauczycieli, psychologów, dyrektorów szkół i burs oraz przedstawicieli samorządów. Honorową Przewodniczącą została Anna Szczepińska, Wicekurator Oświaty. Zaszczytne miejsce w grupie SymPatyków zajęła również Paulina Prokopiuk – lider młodzieży na Lubelszczyźnie. Do grupy dołączyli również przedstawiciele Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych im. Jana Pawła II w Radzyniu Podlaskim: Piotr Mackiewicz oraz Magdalena Iwańczuk.

 

27

mar

2015

XXX Światowe Dni Młodzieży tuż, tuż

AKTUALNOŚCI

Jerycho28 marca (sobota) w Siedlcach odbędzie się kolejne Diecezjalne Spotkanie Młodzieży.

Parafia pod wezwaniem Świętej Trójcy w Radzyniu Podlaskim organizuje tego dnia wspólny wyjazd. Start o godzinie 14.30 spod kościoła Trójcy Świętej, powrót natomiast odbędzie się około godziny 22.00. Koszt wyjazdu to 15 złotych.

Zgłoszenia przyjmuje ksiądz Mariusz Baran do 25 marca lub pod numerem 792 238 800.

Zachęcamy!

 

26

mar

2015

Finaliści konkursu Młody Mechanik 2015!

AKTUALNOŚCI

Mechanicy biorący udział w konkursie z nauczycielamiUczniowie ZSP kolejny raz zakwalifikowali się do finału Ogólnopolskich Mistrzostw Mechaników.

Tegoroczne eliminacje do Mistrzostw zgromadziły rekordowe 500 zespołów z całej Polski, tym większe gratulacje dla uczniów ZSP, którzy znaleźli się w 30 najlepszych ekip. Tym razem w IV edycji konkursu znalazło się aż sześciu uczniów tej placówki. Uczniowie startowali w dwuosobowych zespołach:

1.Damian Siwek (2ts) i Kamil Hryć (3ts) pod opieką mgr inż. Pawła Leszaka zajęli w eliminacjach 8 miejsce.

2.Marek Kowalik (3ts) i Bartek Kowalczyk (3ts) pod opieką mgr inż. Mariusza Antola zajęli 12 miejsce.

3.Rafał Bobruk (2ts) i Adam Kawka (2ts) pod opieką mgr inż. Wojciecha Mackiewicza zajęli 13 miejsce.

 

26

mar

2015

Bezpiecznie w nowy sezon - konserwacja maszyn ogrodowych na wiosnę w punkcie Husqvarna*

AKTUALNOŚCI

Serwisant przy kosiarceSprawdź sprzęt za darmo! Zbliża się okres wiosennych porządków w ogrodzie, warto więc właściwie wykorzystać okres przedsezonowy na serwis maszyn do pielęgnacji zieleni - tak aby były one odpowiednio przygotowane do pracy i działały bez zarzutu przez cały okres użytkowania.

Od 30 marca do 30 maja w autoryzowanym punkcie serwisowym Husqvarna w Radzyniu Podlaskim przy ulicy Chomiczewskiego 29 (naprzeciw basenu AquaMiś) oraz w Parczewie przy ulicy Szerokiej 4 można skorzystać z promocji i dokonać przeglądu sprzętu koszącego za darmo. Promocja dotyczy wszystkich marek i nie ogranicza się jedynie do Husqvarny.

Oprócz przeglądów dysponujemy również dużą gamą maszyn ogrodowych do wypożyczenia: kultywatory, areatory, pilarki, kosy, nożyce do żywopłotu którymi można pracować i płacić jedynie za czas w jakim były używane.

 

26

mar

2015

XVI Międzywojewódzki Konkurs Recytatorski Poezji i Prozy Ludowej im. Wacława Tuwalskiego w Woli Osowińskiej

AKTUALNOŚCI

Podczas wręczania nagródTegoroczny finał Konkursu zorganizowano 21 marca.

Współpracowały przy tym następujące instytucje: Towarzystwo Regionalne im. Wacława Tuwalskiego, Gminny Ośrodek Kultury, Zespół Placówek Oświatowych, Zespół Szkół Rolniczych w Woli Osowińskiej, Wydział Kulturoznawstwa UMCS i WOK w Lublinie. Finansowego wsparcia udzielił Powiat Radzyński.

Spośród zgłoszonych blisko 160 recytatorów, dotarło 147, z następujących miejscowości: Adamów, Biała, Białka, Borki, Bychawa, Bychawka, Klementowice, Kock, Kurów, Lubartów, Lublin, Łuków, Maszki, Międzyrzec Podlaski, Nałęczów, Paszki Duże, Puławy, Radzyń Podlaski, Sadurki, Siemień, Sobole, Tchórzew, Turów, Ulan Majorat, Wojcieszków, Wola Chomejowa, Wola Gułowska, Wola Osowińska, Żyrzyn.

 

26

mar

2015

Przyjdźcie pokibicować! Już niedługo Turniej Piłki Nożnej o Puchar Starosty!

PIŁKA NOŻNA

Plakat wydarzeniaW sobotę 28 marca w hali widowiskowo-sportowej przy ZSP ul. Sikorskiego 15 odbędzie się halowy turniej piłki nożnej chłopców ur. w 2006 r. o Puchar Starosty Powiatu Radzyńskiego.

Organizatorem turnieju jest LKS Orlęta przy współpracy z MOSiR. W turnieju wystąpi 10 zespołów. Oprócz dwóch drużyn naszych Orląt zobaczymy również najmłodszych piłkarzy Górnika Łęczna, Lublinianki, Motoru Lublin, AP Top 54 Biała Podlaska, Pogoni Siedlce, Orła Siemiatycze i Wektry Zbuczyn.

Zawody rozpoczynają się o 9.15, następnie będą trwały mecze grupowe, natomiast około godziny 13.40 pierwsze półfinały. Mecz o złoto planowany jest na godz.15.35.

Serdecznie zapraszamy wszystkich kibiców do oglądania i dopingowania naszych małych futbolistów!

Wydarzenie wspierane jest przez Powiat Radzyński.

 

26

mar

2015

Uczniowie ZSP poznawali pracę policjantów

112 RADZYŃ

Uczniowie ZSP z wizytą w komendzie Radzyńska komenda gościła dzisiaj uczniów Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych im. Jana Pawła II w Radzyniu Podlaskim.

Wszystko to działo się w ramach projektu „Dzień Przedsiębiorczości”, dzięki któremu młodzież ZSP miała możliwość odbycia „kilkugodzinnych praktyk” w wybranym przez siebie miejscu pracy. Kilku uczniów postanowiło przyjrzeć się bliżej pracy policjanta, w związku z czym przed godziną 9.00 stanęli w progach radzyńskiej komendy.

 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 1 z 72