Radzyń Podlaski - Nasze miasto z dobrej strony! Mamy 27 lutego 2015 imieniny: Anastazji, Gabriela, Honoryny

Już niedługo

Warsztaty plastyczno-rękodzielnicze image
Warsztaty plastyczno-rękodzielnicze, 28.02.2015, 13:00, Radzyński Ośrodek Kultury
Dodaj wydarzenie
Zobacz wszystkie

Apteka dyżurna

 
mgr E. JĘDRYS
ul. Chomiczewskiego 23
 

Pomóż im!

Ósmy Kolor Tęczy
Radzyńskie Stowarzyszenie na Rzecz Zwierząt

Reklama

Rozkład jazdy autobusówOgłoszeniaImprezy i wydarzeniaCeny paliw

Na skróty

Odwiedzający

Naszą witrynę przegląda teraz 68 gości

27

lut

2015

Żelizna. Ujęto amatorów cudzego mienia

112 RADZYŃ

Skradzione przedmiotyDo zdarzenia doszło w połowie ubiegłego tygodnia w miejscowości Żelizna.

W nocy sprawcy włamali się do budynku gospodarczego, skąd skradli kosę spalinową marki STIHL oraz kosiarkę spalinową. Wartość strat została oszacowana przez pokrzywdzonego na kwotę około 1500 złotych. Amatorzy cudzego mienia nie długo cieszyli sie łupem.  

Radzyńscy kryminalni ustalili ich personalia. Okazało się, że są to dwaj 20-letni mężczyźni. Mieszkaniec gminy Komarówka Podlaska oraz mieszkaniec gminy Międzyrzec Podlaski zatrzymani zostali do wyjaśnienia. Policjanci odzyskali również całe skradzione mienie. Wczoraj mężczyźni już usłyszeli zarzuty i przyznali się do winy. Teraz o ich dalszym losie zadecyduje sąd.

 

27

lut

2015

Dla kobiet w Dzień Kobiet

AKTUALNOŚCI

Plakat wydarzeniaPanowie, jeśli nie macie jeszcze pomysłu gdzie zabrać swoją kobietę w dniu jej święta, podpowiadamy.

8 marca o godzinie 15.00 w sali kina „Oranżeria” wystąpią Artyści krakowskich scen w repertuarze: Mieczysława Fogga, Sławy Przybylskiej, Kaliny Jędrusik i innych.

To klimatyczne wydarzenie zorganizował Uniwersytet III Wieku wraz z Radzyńskim Ośrodkiem Kultury.

Przedsprzedaż biletów w cenie 10 złotych do nabycia w ROK. Zachęcamy!

 

27

lut

2015

Warsztaty rękodzieła artystycznego dla dzieci i młodzieży

AKTUALNOŚCI

Plakat wydarzeniaW Radzyńskim Ośrodku Kultury od ubiegłego miesiąca trwają warsztaty rękodzieła artystycznego skierowane do dzieci i młodzieży.

Jest to idealna okazja, by poznać techniki artystyczne, rozwijać pasje i zdolności, spędzić ciekawie i efektywnie wolny czas oraz zawrzeć nowe  nowe znajomości.

- Popularność przedmiotów wykonanych ręcznie stale wzrasta. Coraz częściej osoby w moim otoczeniu próbują swoich sił w dziedzinie rękodzieła, np. poprzez stworzenie ozdób do domu czy drobiazgów na upominki dla najbliższych - mówi instruktorka Iwona Pawelec-Burczaniuk, rękodzielniczka mieszkająca w Radzyniu.

 

27

lut

2015

Zbiórka podpisów na kandydatów „niezależnych”

AKTUALNOŚCI

Podpisz się!Wszystkich, którzy chcą swoim podpisem wesprzeć któregoś z kandydatów „niezależnych” zapraszamy w sobotę 28 lutego w godzinach 10:00 – 14:00 na Plac Potockiego (przy pomniku Konstytucji 3 Maja).

Listy poparcia kandydatów na Prezydenta Grzegorza Brauna, Waldemara Deski, Mariana Kowalskiego, Pawła Kukiza, Janusza Korwin-Mikke, Jacka Wilka – wszystkie w jednym miejscu. Każdy z nas może wesprzeć swoim podpisem więcej niż jednego kandydata. Podpisy same się nie zbiorą, a do 16 marca każdy z komitetów musi dostarczyć ich aż 100 tysięcy, by kandydat mógł wystartować w wyborach.

 

26

lut

2015

Bezwola. Motocyklista nie przeżył wypadku

112 RADZYŃ

Oględziny miejsca wypadkuDroga krajowa nr 63 w Bezwoli jest zablokowana.

Na przejeździe kolejowym motocyklista uderzył w tył samochodu dostawczego. 31-latek kierujący jednośladem nie przeżył zderzenia. Mieszkał w Radzyniu...

Do wypadku doszło około 17.40. Obydywa pojazdy jechały w stronę Radzynia. Z wstępnych ustaleń wynika, że kierowca dostawczaka, stosując się do znaku STOP, zatrzymał swój pojazd przed torami kolejowymi. Jadący za nim motocyklista nie zdołał wyhamować swojej maszyny i uderzył w tył stojącego przed nim pojazdu. 

 

26

lut

2015

Tylko u nas: Konwersacje z Native Speaker'em!

AKTUALNOŚCI

AmerykaRozgadaj się po angielsku!

Uczysz się już kilka ładnych lat angielskiego?

Znasz gramatykę, słownictwo, ale ciągle czujesz się niepewnie w codziennych kontaktach w języku obcym?

Mamy dla Ciebie idealną propozycję na rozgadanie się - zapraszamy na zajęcia konwersacyjne w j. angielskim.

Andrew - rodowity mieszkaniec Filadelfii pomoże Wam pokonać barierę językową, strach przed mówieniem w języku obcym!

 

26

lut

2015

Madonny w Miejskiej Bibliotece Publicznej

TROCHĘ KULTURY

W trakcie wystawyW sobotnie popołudnie (21.02) Miejska Biblioteka Publiczna gościła wielbicieli sztuki Marka Leszczyńskiego, artysty znanego w Polsce i zagranicą.

Honorowy gość przybliżył wszystkim zgromadzonym temat przewodni wystawy. Madonny, malowane na specjalnie preparowanym, barwionym papierze, nazwane przez autora Efemerydami - okazały się bardzo trwałe, mimo upływu lat. Zostały także zaprezentowane książki, do których ilustracje wykonał Marek Leszczyński. Z jednej z nich Elżbieta Pawlak przeczytała wiersz Ryszarda Kornackiego pt. Madonna - Słoneczna.

 

26

lut

2015

MOSiR bezkonkurencyjny

SIATKÓWKA

Zdjęcie grupoweW sobotę 21 lutego Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji zorganizował kolejne siatkarskie zawody szeroko pojętej sfery samorządowej. „Siatkówki w siatkówce” było tam trochę mniej niż w normalnych zawodach, ale tu najważniejsza była dobra zabawa.

Tym razem do rywalizacji zgłosiły się tylko cztery drużyny, a tą nieobecną był Urząd Miasta, który się po prostu „rozsypał”. Chodzi oczywiście o drużynę, a nie o dostojny urząd. Grano „każdy z każdym” do dwóch wygranych setów, a zwyciężyli gospodarze z Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji. Nie było w tym nic dziwnego - w tych zawodach drużyna wystąpiła w bardzo silnym składzie i od początku była faworytem. Na przeciwnym biegunie byli zwycięzcy grudniowych zawodów, czyli drużyna Radnych, która wystąpiła w bardzo „eksperymentalnym” składzie. Nie wygrali co prawda meczu, ale walczyli jak bardzo zaciekle.

 

26

lut

2015

DKK z wizytą w Warszawie

AKTUALNOŚCI

Radzynianki z wizytą w WarszawieCzłonkowie Dyskusyjnego Klubu Książki oraz uczestnicy Spotkań z pasjami wzięli udział w wycieczce do Warszawy zorganizowanej przez Filię nr 2 MBP im. Z. Przesmyckiego w Radzyniu Podlaskim.

Program wycieczki obejmował wizytę w Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN oraz Teatrze Buffo. Muzeum jest usytuowane w symbolicznym miejscu, a mianowicie w centrum dzielnicy zamieszkałej kiedyś w  większości przez Żydów, które w czasie wojny przekształcone zostało przez niemieckich okupantów w getto. Uczestnicy wycieczki mieli okazję obejrzeć wystawę 1000 lat historii Żydów polskich.

 

25

lut

2015

Uczyli się pod okiem mistrzyni

AKTUALNOŚCI

Podczas praktyk w ZSPAgnieszka Tarmasewicz jest wieloletnią stylistką, a także pracuje jako instruktor dla znanych marek fryzjerskich w Polsce.

W ramach projektu „Nowoczesna edukacja gwarancją sukcesu” pojawiła się we wtorek na warsztatach fryzjerskich w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych im. Jana Pawła II w Radzyniu Podlaskim.

- Agnieszka Tarmasewicz mieszka w Elblągu i tam pracuje – powiedziała nam inicjatorka przyjazdu stylistki do ZSP Marlena Mańko. – Przyjechała dzisiaj do nas, by pokazać nam nowe sposoby koloryzacji i strzyżenia. My przez to chcemy pokazywać naszej młodzieży nowe kierunki oraz nowoczesne fryzjerstwo, dzięki czemu mają możliwość dalej się rozwijać. Możemy być tylko dumni, że gościmy u siebie takich stylistów. Zainteresowanie uczniów jest wielkie. Młodzież podąża po sali tam, gdzie znajduje się Agnieszka Tarmasewicz, więc widać, że są bardzo zaangażowani – mówiła nauczycielka.

 

25

lut

2015

Pomóżmy im! W ZSP odbyła się najlepsza studniówka!

AKTUALNOŚCI

Plakat Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych imienia Jana Pawła II w Radzyniu Podlaskim wystartował w konkursie na najlepszą studniówkę na Lubelszczyźnie.

Co zrobić, by im pomóc? Wystarczy wejść na stronę i oddać na nich głos. Na razie prowadzimy, ale nie wiadomo kiedy inne szkoły wystartują z promocją tego konkursu.

Głosowanie zakończy się 17 marca. Dziennie można oddać maksymalnie 5 głosów.

Do dzieła, oddajcie swój głos i nie zapomnijcie udostępnić tej strony: (http://lublin.naszemiasto.pl/plebiscyt/karta/zespol-szkol-ponadgimnazjalnych-im-jana-pawla-ii-w-radzyniu-podlaskim,25609,1366137,t,id,kid.html) na  swoich tablicach na facebooku. 

 

 

25

lut

2015

Wernisaż Beaty Trzeciak

TROCHĘ KULTURY

Podczas wernisażuW poniedziałkowe popołudnie w bibliotece odbył się wernisaż prac szydełkowych Beaty Trzeciak.

Zamiłowanie do robótek Beata Trzeciak odkryła bardzo wcześnie, bo już w wieku 8 lat uczyła się robić na drutach, na szydełku oraz wyszywać.

Serwetki, obrusy i bieżniki zrobione na szydełku w wykonaniu pani Beaty można zobaczyć na wystawnie w bibliotece do końca marca.

 

25

lut

2015

Pomoc prawna i psychologiczna za darmo. Skorzystaj!

AKTUALNOŚCI

PlakatBezpłatna pomoc prawna i psychologiczna osobom pokrzywdzonym przestępstwem oraz członkom ich rodzin w okresie od 2 stycznia do 31 grudnia 2015 roku.

Zapraszamy do skorzystania z oferty bezpłatnych porad prawnych oraz psychologicznych w Sądzie Rejonowym w Radzyniu Podlaskim. Od lutego do grudnia 2015 w każdy trzeci czwartek miesiąca w godzinach 10.30-15.30 w budynku Sądu w pokoju 28 na parterze będzie czynny Ośrodek Pomocy dla Osób Pokrzywdzonych Przestępstwem.

Ośrodek będzie działał w ramach projektu Ministerstwa Sprawiedliwości: Wzmocnienie pozycji pokrzywdzonych przestępstwem oraz wsparcie świadków w postępowaniu karnym realizowanego z  Programu Operacyjnego Budowanie potencjału instytucjonalnego i współpraca w obszarze wymiaru sprawiedliwości  i współfinansowanego z Norweskiego Mechanizmu Finansowego.
Szczegółowe informacje pod nr telefonu 502 695 394.

 

25

lut

2015

Wyróżnione instruktorki ZHP z Radzynia Podlaskiego

PTTK

Anna Zabielska22 lutego każdego roku skauci na całym świecie obchodzą swoje święto.

Tego dnia urodziny mieli twórcy ruchu, Olave i Robert Baden-Powell. Dlatego właśnie taką datę wybrano na Dzień Myśli Braterskiej, kiedy to harcerze przekazują sobie życzenia i gesty sympatii. Z tej również okazji władze centralne Związku Harcerstwa Polskiego wyróżniły trzy instruktorki I Szczepu Harcerskiego „Infinity” im. hm. Mieczysława Stagrowskiego w Radzyniu Podlaskim. Brązowy Krzyż „Za Zasługi dla ZHP” otrzymała phm. Anna Zabielska. Obecnie jest drużynową 7 Drużyny Starszoharcerskiej „Taka Paka”, komendantką I Szczepu Harcerskiego „Infinity” im. hm. Mieczysława Stagrowskiego w Radzyniu Podlaskim, członkinią Komendy Hufca ZHP Łuków. Za jej sprawą po kilkunastu latach w Radzyniu Podlaskim na powrót pojawiło się harcerstwo. Od początku zorganizowała swoją drużynę, wyszkoliła „małą kadrę”, co stało się zaczynem do tworzenia kolejnych jednostek. Od 2012 r. w mieście działa szczep, w skład którego wchodzi w sumie siedem drużyn.

 

24

lut

2015

Dwa zdarzenia drogowe w ciągu jednej doby

112 RADZYŃ

Volkswagen Golf po stłuczceRadzyńscy policjanci ustalają okoliczności dwóch zdarzeń drogowych, do których doszło minionej doby na terenie powiatu radzyńskiego.

Do pierwszego zdarzenia doszło około godziny 6:00 na drodze K19 w miejscowości Paszki Małe. Ze wstępnych ustaleń wynika, że kierujący samochodem osobowym marki VW, na prostym odcinku drogi, doprowadził do zderzenia z jadącym przed nim samochodem ciężarowym marki Mercedes. Prawdopodobnie w wyniku nie zachowania bezpiecznej odległości, osobówka uderzyła w tył jadącego przed nim auta. Samochodem osobowym  kierował 77-etni mieszkaniec gminy Borki. Drugim autem kierował 55-letni obywatel Ukrainy. W wyniku zdarzenia 77 latek doznał obrażeń ciała i przewieziony został do szpitala.

 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 1 z 65