Radzyń Podlaski - Nasze miasto z dobrej strony! Mamy 2 października 2014 imieniny: Sława, Dionizy, Teofil

Już niedługo

KARAOKE NIGHT image
KARAOKE NIGHT, 03.10.2014, CABALLERO
Dodaj wydarzenie
Zobacz wszystkie

Apteka dyżurna

 
CEFARM, ul. Spółdzielcza 1
 

Reklama

Rozkład jazdy autobusówOgłoszeniaImprezy i wydarzeniaCeny paliw

Na skróty

Odwiedzający

Naszą witrynę przegląda teraz 205 gości

02

paź

2014

Zapraszamy na II Radzyńską Paraolimpiadę

AKTUALNOŚCI

Plakat promujący imprezęW najbliższą niedzielę 5 października zapraszamy na ulicę Sikorskiego 5 do hali przy ZSP. 

O godz. 12 rozpocznie się tutaj II Radzyńska Paraolipiada organizowana przez stowarzyszenie "Ósmy Kolor Tęczy". Co w programie?

"Tęczowe Zabawy" dla wszystkich uczestników olipiady, konkursy dla publiczności, występ zespołu "Show Dance" pod kierunkiem Joanny Pastuszewskiej, pokaz zumby, prowadzony przez Karolinę Duda-Prokocką, pokaz sekcji JUDO klubu MULKS ZSP, prezentowany przez wychowanków Waldemara Podsiadło. Oprócz tego na wszystkich czeka poczęstunek oraz integracyjna dyskoteka prowadzona przez Jarosława Stefaniaka.

Zapraszamy! Do zobaczenia w niedzielę!

 

02

paź

2014

Lichty. Na polu znaleziono pociski

112 RADZYŃ

Znalezione pociski17 pocisków przeciwlotniczych, kalibru 37 mm, znalazł właściciel pola w Lichtach.

Niewybuchy pochodzą najprawdopodobniej z okresu II wojny światowej. Na miejsce przybyła zaalarmowana przez rolnika policja, która zabezpieczyła pociski do czasu przyjazdu na miejsce patrolu rozminowania z Jednostki Wojskowej w Chełmie.

Policja apeluje! - Pamiętajmy, że takiego znaleziska nie wolno pod żadnym pozorem przenosić, dotykać ani rozbrajać. Miejsce, gdzie się ono znajduje dobrze jest zabezpieczyć przed dostępem osób postronnych, a w szczególności dzieci.

 

01

paź

2014

Radzyń segreguje! - wielki konkurs plastyczny

AKTUALNOŚCI

Plakat promujący konkursBurmistrz Miasta ogłasza konkurs plastyczny!

Konkurs skierowany jest do uczniów szkół podstawowych na terenie Radzynia Podlaskiego, którzy dostarczą do Urzędu Miasta Radzyń Podlaski prace plastyczne (poprzez swoje szkoły)- plakat motywujący mieszkańców Radzynia do segregacji odpadów komunalnych w swoich domach, pracy, szkołach i biurach. Prace plastyczne można wykonać w dowolnej formie, z wyjątkiem technik komputerowych.

Autorzy 3 najlepszych plakatów z kategorii:

Praca indywidualna w klasach 1-3;

Praca indywidualna w klasach 4-6;

otrzymają nagrody rzeczowe ufundowane przez Burmistrza Miasta Witolda Kowalczyka.

 

01

paź

2014

Ivona Pavlović poprowadzi taneczną Galę w Radzyniu!

AKTUALNOŚCI

Plakat promujący imprezęJuż 11 listopada 2014 r. po raz pierwszy w historii Radzynia „Wielkie Show” taneczne!

Piękne stroje, wspaniałe fryzury i znakomite nazwiska polskiego świata tańca. Między innymi: Karolina Nawrot i Andrzej Sadecki – Mistrzowie Polski z Zielonej Góry, Anna Głogowska i Jan Kliment – twarze telewizyjnego „Tańca z Gwiazdami” oraz prowadząca Radzyńską Galę – Iwona Pavlović to gwarancja jedynego w swoim rodzaju Galowego Wieczoru Tańca Towarzyskiego w naszym mieście.

Show Matrix, Milonga, Salsa, tańce standardowe i latynoamerykańskie w wykonaniu Mistrzów  już o godziny 18.30 na hali sportowej przy ul. Sikorskiego.

Zaprasza organizator Dariusz Wierzchowski i UKTS Alfa. Bilety w cenie 25 zł do zdobycia w ROK – u (352 73 14 - 15) i u organizatora Gali– 503 120 539.

 

30

wrz

2014

Stefano znowu gotuje!

AKTUALNOŚCI

Stefano w swoim świeciePamiętacie jeszcze przesympatycznego Włocha - Stefano Santanocito, który wraz z rodziną osiedlił się w Radzyniu?

Przypominacie sobie smak jego pizzy? Mamy dla Was bardzo dobrą wiadomość. Stefano znowu gotuje! Znów możecie posmakować jego prawdziwie włoskiej pizzy, pasty, tiramisu, albo pizzy z nutellą. Po długim czasie poszukiwania nowego miejsca, otworzył CoCoDe w nowej lokalizacji - na ulicy Warszawskiej 18 - naprzeciwko Manhatanu. 

Zaprasza Was codziennie na robione przez siebie przysmaki.

 

30

wrz

2014

Delegacja uczniów z Niemiec z wizytą u starosty

AKTUALNOŚCI

Zdjęcie grupoweWczoraj (29.09) o godzinie 11.30 niemiecka grupa uczniów ze szkoły w Tuttlingen odwiedziła starostę powiatowego Lucjana Kotwicę.

Grupa złożona była z 17 uczniów i trzech nauczycieli oraz dyrektora szkoły. To już trzecia taka wizyta w naszym mieście. Radzyńska młodzeż świętnie się zintegrowała z goścmi z Niemiec, co dało się zauważyć od samego początku.

 

29

wrz

2014

Niewęgłosz. Płoną sterty słomy

112 RADZYŃ

Płoną dwie wielkie sterty słomyW Niewęgłoszu płonie około 1000 bel słomy, ułożonych w dwóch stertach. 

Łunę pożaru widać doskonale tuż po wyjechaniu z Radzynia, ale widoczna jest także w Borkach, czy Bełczącu, nie wspominając o bliższych miejscowościach. Na miejscu jest w tej chwili 6 gaśniczych jednostek straży pożarnej. Akcja dogaszania rozpocznie się za kilka godzin - sterty znajdują się w środku pól - nie ma zagrożenia dla życia ludzkiego, ani domostw. 

Co spowodowało ten wielki pożar? Nie zauważono dzisiaj żadnego pioruna w naszej okolicy, nie było też niesprzyjających warunków atmosferycznych takich jak: susza, czy wiatr, który mógłby przenieść ogień, dlatego też przypuszcza się, że było to podpalenie.

 

30

wrz

2014

Dokopiny 2014 - Olszewnica

TROCHĘ KULTURY

Koniem do sali - Dokopiny 2014W dniu 28.09.2014 r. w Olszewnicy odbyły się VIII Jesienne Spotkania z Tradycją - "Dokopiny 2014".

Tematem przewodnim  imprezy był ziemniak i jesienne potrawy. W uroczystości wzięli udział: Zespół Śpiewaczy z Krasewa, Zespół „Jednolatki” z Miłkowa, Zespół Śpiewaczy z Nowin, Zespół Śpiewaczy z Maruszewca, Zespół „Melodia” z Domaszewnicy, Zespół Śpiewaczy z Tchórzewa, Zespół Śpiewaczy z Olszewnicy, Zespół Śpiewaczy z Sitna, Zespół Śpiewaczy z Woli Chomejowej, Zespół „Czerwone Korale” z Zabiela, Zespół Śpiewaczy z Talczyna, Grupa Wokalna przy Muzeum w Woli Osowińskiej. W przerwie pomiędzy prezentacjami zespołów czas umilał swoimi występami Kabaret Starszych Panien po Reinkarnacji z Woli Osowińskiej.

 

29

wrz

2014

Kolejna stłuczka na skrzyżowaniu ul. Bohaterów z Konstytucji

112 RADZYŃ

Wypadek na skrzyżowaniu ulic Bohaterów z KonstytucjiDzisiaj (29.09) około godziny 15.00 na skrzyżowaniu ulic Bohaterów z Konstytucji 3 Maja doszło do zderzenia, w wyniku którego kierowca forda oraz pasażerka daewoo zostali przewiezieni do szpitala.

Według wstępnych ustaleń policji kierujący samochodem marki Daewoo jechał w stronę targowiska miejskiego ulicą Bohaterów, natomiast ford fiesta zmierzał w stronę ronda hm. Odrzygoździa. Kierujący koreańskim autem nie zatrzymał się na skrzyżowaniu i uderzył w nadjeżdżającą fiestę. Ford obrócił się na szosie, natomiast daewoo uderzyło w płot i zapaliło się. Kierujący nexią tłumaczył, że najprawdopodobniej nie zadziałały mu hamulce, dlatego wjechał na skrzyżowanie nie upewniając się, czy może to zrobić bezpiecznie.

 

29

wrz

2014

PKS przejmuje dworzec autobusowy

AKTUALNOŚCI

Głosowanie podczas sesji Rady MiastaRadzyński dworzec autobusowy już niedługo znajdzie się w rękach Przedsiębiorstwa Komunikacji Samochodowej w Radzyniu – uchwalono jednogłośnie na ostatniej sesji Rady Miasta.

Wraz z przejęciem dworca prezes PKS-u poinformował o zamiarze podniesienia stawek za wjazd dla przewoźników. Decyzją o przejęciu dworca przez przedsiębiorstwo zaważyły kredyty zaciągnięte przez poprzednich prezesów. Prognoza finansowa ich spłaty, gdy plac będzie należał do firmy, oscyluje w granicy 5 lat.

 

27

wrz

2014

Jurki. Wyprzedzała na zakręcie

112 RADZYŃ

Tak wyglądał dostawczak po zderzerzeniu z zafirąWyprzedzanie na zakręcie było powodem kolizji, jaka miała dzisiaj (27.09) w Jurkach.

Do zdrzerzenia pojazdów doszło około godz. 11.30. Jak poinformowała nas policja, zdarzenie miało najprawdopodobniej następujący przebieg: od strony Radzynia Podlaskiego, ciągnąc przyczepkę do przewozu koni, jechał opel zafira. Kierująca nią kobieta postanowiła wyprzedzić jadący przed nią ciągnik rolniczy. Sądząc, że nic nie jedzie z przeciwnej strony, zmieniła pas ruchu. Niestety był to łuk drogi krajowej nr 19.

 

27

wrz

2014

III Dni z Aniołami w Radzyńskiej Krainie Serdeczności

AKTUALNOŚCI

Dzieci podczas występuTo już trzeci raz, kiedy Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy w Radzyniu Podlaskim przybliża swoich wychowanków do radzyńskiej społeczności.

Wczoraj o godzinie 10.00 odbyły się III Dni z Aniołami w Radzyńskiej Krainie Serdeczności. Wydarzenie przypomina o osobach niepełnosprawnych w naszym otoczeniu i  zwraca uwagę na tolerancję i szacunek wobec nich.

 

26

wrz

2014

Radzyń. W stanie nietrzeźwości przewoziła trzyletniego synka

112 RADZYŃ

PolicjaWczoraj około 20:30 dyżurny KPP w Radzyniu Podlaskim otrzymał telefoniczne zgłoszenie, że ulicą Wisznicką porusza się samochód marki Opel Vectra, który wykonuje niebezpieczne manewry.

Wszystko wskazywało na to, że kobieta mogła być nietrzeźwa. Komunikat przekazany został podległym patrolom. Chwilę później policjanci zauważyli pojazd na rondzie przy skrzyżowaniu ulic Wisznickiej z Lubelską. Mimo znaków dawanych przez funkcjonariuszy do zatrzymania kierująca oplem nie reagowała, nagle przyspieszyła próbując zgubić policyjny radiowóz.

 

26

wrz

2014

"Ale Meksyk" w Radzyniu Podlaskim

AKTUALNOŚCI

Wojciech Cejrowski podczas wizyty w RadzyniuNa spotkanie z Wojciechem Cejrowskim do Sali gimnastycznej przy I Liceum Ogólnokształcącym w Radzyniu przyszło prawie 800 osób! Podróżnik zaznaczył, że taka frekwencja zdarza się rzadko nawet w dużych miastach.

25 września odbyło się długo oczekiwane spotkanie z podróżnikiem, dziennikarzem i antropologiem kultury, który gościł w Radzyniu w ramach „Radzyńskich spotkań z podróżnikami”.

 

26

wrz

2014

Stowarzyszenie "Podaj łapę" w SOSW

AKTUALNOŚCI

Podczas szkoleniaNa zaproszenie Koła Turystycznego Horyzont w SOSW w Radzyniu ponownie zagościła Mariola Orębska – członek zarządu Stowarzyszenia „Podaj łapę”.

Na początku opowiedziała, jak właściwie należy opiekować się czworonogiem. Zwróciła uwagę na to, że istnieje ustawa o ochronie zwierząt i podkreśliła, że osoba znęcająca się nad psem może zostać ukarana.

 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 1 z 37