Radzyń Podlaski - Nasze miasto z dobrej strony! Mamy 25 maja 2015 imieniny: Grzegorza, Urbana | 1779 - właścicielem Radzynia został hrabia Jan Nepomucen Eryk Potocki

Już niedługo

DZIEŃ DZIECKA image
DZIEŃ DZIECKA, 30.05.2015, 12:00, Tęczowy Raj
Dodaj wydarzenie
Zobacz wszystkie

Apteka dyżurna

 
PHARMACON
ul. Ostrowiecka 10
 

Pomóż im!

Ósmy Kolor Tęczy
Radzyńskie Stowarzyszenie na Rzecz Zwierząt

Reklama

Rozkład jazdy autobusówOgłoszeniaImprezy i wydarzeniaCeny paliw

Na skróty

Odwiedzający

Naszą witrynę przegląda teraz 125 gości

23

maj

2015

Harcerze lubią się integrować. To już siódme spotkanie!

AKTUALNOŚCI

Zdjęcie grupoweWczoraj, jak co roku, o godzinie 16.00 na placu Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego imienia Zofii Sękowskiej w Radzyniu Podlaskim odbył się apel powitalny z okazji rozpoczęcia VII Integracyjnego Zlotu Drużyn Harcerskich ZHP "NS".

Głównym założeniem spotkań jest integracja pomiędzy grupami harcerskimi. Gośćmi radzyńskiego szczepu harcerskiego byli: „Duchy lasu” z Sokołowa Podlaskiego, „Kornelki” z Węgrowa oraz „Rozśpiewane iskry” z Siedlec. To te drużyny, którym udało się dojechać punktualnie na apel. Wydarzenie objęli patronatem: sekretarz stanu w Ministerstwie Edukacji Narodowej Tadeusz Sławecki oraz starosta radzyński Lucjan Kotwica.

 

23

maj

2015

Radzynianie na Międzynarodowych Mistrzostwach Województwa Lubelskiego w Judo

JUDO

Zawodnicy na podium17 maja. w Lublinie odbyły się Otwarte (Międzynarodowe) Mistrzostwa Województwa Lubelskiego w Judo młodzików i dzieci.

Na starcie stanęła również 12 radzyńskich judoków, którzy rywalizowali z  ponad 250 zawodnikami klubów z  województwa lubelskiego, mazowieckiego, podkarpackiego oraz klubów zagranicznych  m.in. z Ukrainy i  Białorusi. W tym gronie bardzo dobrze wypadli zawodnicy naszego klubu.

 

21

maj

2015

Szkółka roślin ozdobnych wśród śpiewu ptaków

AKTUALNOŚCI

Szkółka Roślin Ozdobnych w Radzyniu zapraszaIdea powstania szkółki roślin ozdobnych w Radzyniu Podlaskim zrodziła się dość przypadkowo.

Poszukiwania roślin do naszego ogrodu w Radzyniu zazwyczaj kończyły się wyjazdami do szkółek i sklepów ogrodniczych w odległe rejony regionu, bowiem oferta lokalnych sprzedawców jak dla nas była niewystarczająca. Tak zaczął powstawać ogród i zaczął rodzić się pomysł założenia szkółki roślin ozdobnych połączonym z ogrodem pokazowym. Dziś nasz ogród pomaga nam w zaprezentowaniu roślin w pełnej okazałości. Możemy pokazać pokrój dorosłej rośliny, barwę, formę i fakturę. Tu też następuje drastyczna weryfikacja gatunków  roślin do produkcji. Ponieważ mieszkamy w dość zimnym rejonie kraju, możemy sprawdzić konkretne rośliny pod względem mrozoodporności a także innych warunków  (wilgotność, nasłonecznienie, rodzaj podłoża) potrzebnych do uprawy konkretnego gatunku. Zapraszamy Państwa do oglądania roślin i zapoznania się z naszą ofertą.

 

22

maj

2015

Mamy Skwer Podróżników w naszym mieście!

AKTUALNOŚCI

Skwer Podróżników w Radzyniu PodlaskimWczoraj parę minut po godzinie 17.00 uroczystego odsłonięcia tabliczki przymocowanej do kamienia na Placu Wolności informującej o "Skweru Podróżników" dokonał burmistrz miasta Radzyń Podlaski Jerzy Rębek oraz podróżnik Aleksander Doba.

Deszcz nie przeszkodził uczestnikom wydarzenia w obserwowaniu tej uroczystości. Każdy skrył się pod drzewem, parasolem lub kapturem. W czwatek otwarto pierwszy taki skwer w Polsce - będzie to miejsce, gdzie każdy znany podróżnik odwiedzający nasze miasto pozostawi po sobie ślad w formie tabliczki upamiętniającej.

 

22

maj

2015

Gimnazjaliści poznali I Liceum Ogólnokształcące

AKTUALNOŚCI

Stoiska podczas Dnia Otwartego w I LOWczoraj od godzin porannych w I Liceum Ogólnokształcącym odbywał się Dzień Otwarty.

Po przekroczeniu progu tej placówki słychać było muzykę i dobra zabawę, jaką przygotowali uczniowie na swoich stanowiskach. Każdy profil oraz koła zainteresowań  przyciągały tłumy potencjalnych uczniów I LO. Wydarzenie otworzyła dyrektor placówki: - Witam wszystkich zebranych na dzisiejszym święcie naszej szkoły – są to piąte dni otwarte dla gimnazjalistów – zaczęła dyrektor I LO Ewa Grodzka. – Cieszymy się, że tak wiele osób zaszczyciło nas swoją obecnością. Jesteśmy zadowoleni, że chcecie zobaczyć co mamy w ofercie naszej szkoły, a także to, co przygotowali dla was starsi koledzy, którzy rok czy dwa lata temu znajdowali się w waszej sytuacji - oznajmiła.

 

22

maj

2015

Uroczysta Sesja Rady Miasta Radzyń Podlaski

AKTUALNOŚCI

Zaproszenie na sesjęUroczysta sesja Rady Miasta odbędzie się w ramach obchodów 25 lat Samorządności.

 28 maja o godzinie 11.00 w Radzyńskim Ośrodku Kultury w sali kinowej zobaczycie:

- otwarcie uroczystej sesji

- wykład okolicznościowy

- wręczenie pamiątkowych medali

- wystąpienia gości

- zakończenie sesji

- koncert zespołu ARTI SENTEMO

 

22

maj

2015

Siatkarski Turniej Firm

SIATKÓWKA

Zdjęcie grupowe zawodników16 maja Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji zorganizował kolejną siatkarską zabawę dla firm i urzędów tworzących szeroko pojętą „sferę samorządową”.

Oprócz czterech ekip, które regularnie uczestniczą w takich zawodach tym razem organizatorzy zaprosili jeszcze dwie drużyny, czyli Spomlek i OSP Paszki. Okazało się, że to był strzał w dziesiątkę, bo emocji było dużo więcej, a rywalizacja stała na jeszcze wyższym poziomie. Drużyny rywalizowały w dwóch grupach, a następnie po meczach grupowych, po dwa najlepsze zespoły awansowały do półfinałów. Reszta to już „klasyka”, czyli mecz o III miejsce, finał no i starcie o V miejsce między najsłabszymi drużynami w grupach.

 

21

maj

2015

Czarna książka

FELIETONY

Niebezpieczne związki...Pożyczyłem czarną książkę, pochwaliłem się i obiecałem recenzję.

"Niebezpieczne związki..." Wojciecha Sumlińskiego pożyczył mi znajomy. Niestety, im bliżej II tury prezydenckich wyborów, tym czytać chciało mi się mniej. Skutecznie zniechęcali mnie, do tej i innych "obywatelskich aktywności", kampanie obu kandydatów: obfitujące w irracjonalne obietnice, puste słowa i rozpaczliwe działania. Powyborczego poniedziałku pragnę tak mocno jak wyborcy wcześniejszej emerytury. Ale skoro obiecałem, to słowa muszę dotrzymać. Doczytałem więc i podzielę się tym co wiem (i czego nie wiem też).

 

21

maj

2015

Pokazali się z każdej strony

AKTUALNOŚCI

ZSP otwarte na nowych uczniówW środę Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych imienia Jana Pawła II otworzył swe drzwi dla absolwentów gimnazjów - potencjalnych przyszłych uczniów tej szkoły.

- Witam was w największej szkole powiatu radzyńskiego - w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych – przywitała gości dyrektor Grażyna Dzida. – Ta placówka ma w sobie wszystkie typy szkół: licea, technika, szkoły zawodowe oraz kierunki dla dorosłych. Serdecznie zapraszam do wysłuchania naszej oferty w wykonaniu uczniów ZSP – mówiła.

 

21

maj

2015

Rocznica kanonizacji Świętego Jana Pawła II w Zespole Oświatowym im. Jana Pawła II w Brzozowicy Dużej

AKTUALNOŚCI

Delegacja pod pomnikiemZ inicjatywy Samorządu Uczniowskiego działającego w Zespole Oświatowym im. Jana Pawła II w Brzozowicy Dużej 27 kwietnia zorganizowano uroczyste obchody Rocznicy Kanonizacji Świętego Jana Pawła II.

Tego dnia w szkole obowiązywały odświętne stroje. W południe uczniowie i nauczyciele wspólnie zebrali się przed szkołą, skąd za pocztem sztandarowym udali się pod pomnik patrona. Wszystkich powitała dyrektor Iwona Chmielewska, przypominając jak wielkim człowiekiem i przykładem wiary był św. Jan Paweł II.

 

21

maj

2015

Sukcesy na "Szuwarku" w Krasnymstawie!

SPORT

Zawodnicy na podium26 kwietnia zawodnicy MULKS „Technik-Orion” przy ZSP im. Jana Pawła II w Radzyniu Podlaskim wzięli udział w III rundzie Ligi Pływackiej Szuwarek w Krasnymstawie.

W zawodach wzięli udział: Julia Melchior, Katarzyna Spozowska, Julia Kojtych, Agata Kościuczyk, Igor Melchior, Rafał Musiatowicz, Jakub Szczepaniuk, Bartosz Kostrzewa, Jakub Mazurek, Łukasz Opolski i Jakub Kałuszyński trenowani przez Natalię Borysiuk i Jacka Dębskiego.

Podczas każdej kolejnej rundy Ligi Pływackiej nasi zawodnicy mieli okazję do startów po raz pierwszy w nowych i trudniejszych konkurencjach, które wymagały od pływaków wszechstronnego wykorzystania swoich umiejętności.

 

21

maj

2015

Wyniki konkursu plastycznego z okazji 100 rocznicy bitwy pod Wola Osowińską

AKTUALNOŚCI

Prace wykonane przez uczniówGminny  Ośrodek Kultury w Borkach z/s w Woli Osowińskiej organizował konkurs plastyczny dla dzieci i młodzieży ze szkół na terenie Gminy Borki.

Uczestnicy mieli zobrazować swoje wyobrażenia o bitwie pod Wolą Osowińską. Konkurs cieszył się dużym zainteresowaniem. Komisja wybierająca zwycięskie prace miała trudne zadanie, gdyż wszystkie prezentowały wysoki poziom. 11 maja 2015 roku odbyło się posiedzenie komisji konkursowej konkursu plastycznego pt.: „Konkurs plastyczny z okazji 100 rocznicy bitwy pod Wolą Osowińską stoczonej przez 4 Pułk Piechoty i I Brygadę Legionów Polskich”. Wyniki zostały ogłoszone na V Memoriale Kawaleryjskim o szablę majora Jaworskiego.

 

21

maj

2015

Fundacja pomaga w rehabilitacji uczniów SOSW

AKTUALNOŚCI

Rowery13 maja Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Radzyniu Podlaskim dotarły rowery rehabilitacyjne trójkołowe dla uczniów, którzy mają problem z opanowaniem umiejętności jazdy na rowerze dwukołowym.

Darowiznę przekazała Fundacja EKO TEXTIL ze Skarżyska Kamiennej. Sprzęt wykorzystywany będzie na zajęciach sportowych i rewalidacyjnych. Wychowawcy w internacie będą mogli również zaplanować aktywny wypoczynek na ścieżce rowerowej, która znajduje się w pobliżu szkoły. Korzyść jest jeszcze jedna - uczniowie ze szkoły ponadgimnazjalnej w ramach zajęć z przysposobienia do pracy będą dbali o stan techniczny przekazanego sprzętu.

 

20

maj

2015

Biblioteka Miejska ma nowego dyrektora

AKTUALNOŚCI

Grażyna Kratiuk nowym dyrektorem miejskiej bibliotekiGrażyna Kratiuk 20 maja br. została powołana na stanowisko Dyrektora Miejskiej Biblioteki Publicznej im. Zenona Przesmyckiego w Radzyniu Podlaskim.

Zastąpiła na tym stanowisku, odwołaną na początku miesiąca, Halinę Pieńkus. Nowa szefowa biblioteki otrzymała umowę o pracę na okres 5 lat - do 19 maja 2020 r.

W rozmowie z nami, dyrektor Kratiuk zaznaczyla, że  w pierwszej kolejności zamierza wywiązać się z zalecenień pokontrolnych, zakończonego niedawno w bibliotece audytu. 

 

20

maj

2015

Dwa ścigacze trafiły do radzyńskiej „drogówki”

112 RADZYŃ

Motocykle w radzyńskiej komendzie PolicjiOd poniedziałku weszły w życie nowe przepisy ruchu drogowego.

Powiększa się bilans zatrzymanych uprawnień do prowadzenia pojazdów za przekroczenie o ponad 50 km/h dozwolonej prędkości w terenie zabudowanym. Podczas pierwszego dnia obowiązywania nowych przepisów na terenie województwa lubelskiego sześciu kierowców straciło prawo jazdy. To efekt działań akcji „Prędkość” przeprowadzonych na drogach całego kraju.

Oprócz zmian w przepisach mamy kolejną złą informację dla piratów drogowych: radzyńska komenda policji została wyposażona w dwa szybkie motocykle marki Honda CBF 600S z 2006 roku.

 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 1 z 85