Radzyń Podlaski - Nasze miasto z dobrej strony! Mamy 25 grudnia 2014 imieniny: Boże Narodzenie - Eugenia, Piotr

Już niedługo

Musiatowicz na MANHATANIE image
Musiatowicz na MANHATANIE, 26.12.2014, Restauracja MANHATAN
Dodaj wydarzenie
Zobacz wszystkie

Apteka dyżurna

 
PHARMACON, ul. Ostrowiecka 10
 

Reklama

Rozkład jazdy autobusówOgłoszeniaImprezy i wydarzeniaCeny paliw

Na skróty

Odwiedzający

Naszą witrynę przegląda teraz 209 gości i 1 użytkownik

24

gru

2014

FDA życzy Wesołych Świąt!

AKTUALNOŚCI

Wesołych Świat i duuużo prezentów. Śledź nas na facebooku ruszamy już niebawem.

 
 

24

gru

2014

Ósmy Kolor Tęczy życzy Wesołych Świąt!

AKTUALNOŚCI

8kolor2014

 

24

gru

2014

Radzyń. Znaleźli towar z przemytu - zabezpieczyli samochód na poczet kary

112 RADZYŃ

Znaleziony towarRadzyńscy kryminalni ustalili, że 45-letnia mieszkanka Radzynia Podlaskiego, na terenie swojej posesji, może posiadać wyroby bez polskich znaków akcyzy.

Wczoraj weszli pod wskazany adres. W trakcie przeszukania domu, funkcjonariusze odnaleźli i zabezpieczyli ponad 850 paczek papierosów różnych marek. „Nielegalny towar” został zabezpieczony. Uszczuplenie Skarbu Państwa z podatku akcyzowego wyniosło ponad 13 tys. złotych. Jeszcze tego samego dnia kobieta usłyszała zarzuty i przyznał się do winy. Teraz o jego dalszym losie zadecyduje sąd.

 

24

gru

2014

Wyśpiewali najpiękniejsze kolędy i utrwalili to na płycie

AKTUALNOŚCI

Organista Karol Miłosz"Miłość do Bożej Dzieciny i muzyczna pasja naszych księży, organisty, chóru parafialnego oraz scholi dziecięcej zaowocowała wydaniem płyty z nagraniami kolęd" – czytamy na stronie Sanktuarium Matki Boskiej Nieustającej Pomocy w Radzyniu Podlaskim.

Od jutra w kościele pod wezwaniem MBNP możecie nabyć płytę z kolędami w aranżacji chóru parafialnego we współpracy z księżmi pełniącymi służbę w tej parafii. - Interesującym może okazać się także fakt, że pośród muzyków są księża, którzy wraz z panem organistą stworzyli niepowtarzalny chyba w skali całego kraju muzyczny kwintet – poinformował autor wiadomości na stronie parafii.

 

24

gru

2014

Zawody zimowe oraz podsumowanie rywalizacji 2014

SPORT

Przewodniczący Rady Miasta Adam Adamski rozdaje puchary i dyplomyW sobotę 20 grudnia rozstrzygnęły się losy tegorocznej rywalizacji pływackiego cyklu „Cztery Pory Roku z Aqua-Misiem”.

Organizatorzy mieli sporo pracy, bo oprócz zawodów zimowych trzeba było szybko przygotować wyniki klasyfikacji generalnej, w której liczyły się trzy najlepsze wyniki z czterech zawodów.

Najlepsi w sobotnich zawodach oraz zawodnicy, którzy „załapali” się na podium w klasyfikacji końcowej nagrodzeni zostali pucharami, dyplomami i upominkami ufundowanymi przez Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji. Nagrody dla najlepszych wręczyli dyrektor MOSiR Grzegorz Szram oraz przewodniczący Rady Miasta Adam Adamski.

 

24

gru

2014

„Segreguję, śmiecę mniej!”

AKTUALNOŚCI

Znaki towaru, który nadaje się do przetworzeniaRecykling to dość powszechnie używane pojęcie z dziedziny ekologii. Co się za nim kryje? Na czym polega recyklizacja? Dlaczego recykling się opłaca?

Od lat słyszymy, że powinniśmy segregować śmieci. Nic dziwnego, ponieważ przeciętny Polak wytwarza co roku ok. 300 kg śmieci, z czego wciąż odzyskujemy niewiele – zaledwie kilka procent, więc góry odpadów rosną w zastraszającym tempie, stanowiąc nie tylko zagrożenie dla środowiska, lecz również dla nas samych.

 

24

gru

2014

Anioły są wśród nas!

AKTUALNOŚCI

Zdjęcie grupoweBoże Narodzenie wprowadza co roku w podniosły nastrój młodzież, nauczycieli i pracowników Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych im. Jana Pawła II w Radzyniu Podlaskim.
Atmosfera Wigilii, opłatka w ręku, choinki, rodzinnych spotkań, świątecznych symboli, sprawia, że stajemy się inni, lepsi. Boże Narodzenie to nie tylko wymarzone prezenty, różnobarwne dekoracje, nastrojowe kolędy i pastorałki. W  aspekcie duchowym jest to czas przyjścia Zbawiciela i czas … Aniołów, które w bożonarodzeniowej tradycji odegrały niebagatelną rolę. W tym roku oprócz licznych spotkań opłatkowych młodzieży z wychowawcami, nastrojowego spotkania świątecznego w internacie szkolnym, uroczystego wieczoru opłatkowego dla pracowników ZSP, cała społeczność szkolna zgromadziła się w hali widowiskowo-sportowej, aby wspólnie przeżywać czas przygotowań do pięknych Świąt Bożego Narodzenia.

 

24

gru

2014

Stowarzyszenie „Kołowrotek” zrealizowało projekt „Stawiamy na aktywność”

AKTUALNOŚCI

InformacjaZajęcia sportowe dla kobiet odbywały się od 18 marca do 18 grudnia 2014 roku we wtorki i czwartki w godzinach 19.15 – 20.15 w hali sportowej Zespołu Szkół w Białce.

Celem operacji było rozwijanie aktywności społeczności lokalnej oraz promowanie aktywnego stylu życia poprzez podjęcie aktywności ruchowej wśród mieszkanek wsi Białka i Bedlno Radzyńskie. Uczestnictwo w cyklu zajęć sportowych, który obejmował aerobik, ćwiczenia ogólnousprawniające, zumbę, dało paniom możliwość aktywnego spędzania wolnego czasu. Poza tym, zajęcia miały wpływ na poprawę sprawności psycho-ruchowej, promocję zdrowego trybu życia i realizację potrzeb społecznych takich jak: integracja, wzrost poczucia własnej wartości, poprawa własnego wizerunku  i samopoczucia oraz podniesienie atrakcyjności zamieszkiwania na wsi.

 

23

gru

2014

Czemierniki. Pożar domu. Mężczyzna zginął w płomieniach

112 RADZYŃ

W trakcie akcji gaśniczejWczoraj około godziny 23.30 dyspozytor Państwowej Straży Pożarnej, powiadomił dyżurnego KPP w Radzyniu Podlaskim o pożarze domu mieszkalnego w miejscowości Czemierniki.

W wyniku pożaru częściowemu spaleniu uległ drewniany dom. W trakcie akcji gaśniczej, wewnątrz spalonego budynku, strażacy odnaleźli jedną ofiarę śmiertelną. Policjanci potwierdzili, że jest to 59-letni mieszkaniec posesji.

 

23

gru

2014

Czy Jacek Piekutowski straci mandat radnego?

AKTUALNOŚCI

Jacek PiekutowskiNa stronie internetowej Urzędu Miasta Radzyń Podlaski zostało zamieszczone zaproszenie na III sesje Rady Miasta, która odbędzie się 29 grudnia o godzinie 14.00 w sali konferencyjnej UM.

To właśnie podczas tej sesji zostanie podjęta uchwała w sprawie stwierdzenia wygaśnięcia mandatu radnego Rady Miasta – Jacka Piekutowskiego. Poprosiliśmy przewodniczącego Rady Miasta Adama Adamskiego o przybliżenie sytuacji w jakiej znalazł się radny Piekutowski.

 

22

gru

2014

Gąsiory. Uciekał z miejsca zdarzenia. Miał prawie 3 promile alkoholu w organizmie

112 RADZYŃ

PolicjaDo zdarzenia doszło w minioną sobotę, po godzinie 22.00 w miejscowości Gąsiory.

Dyżurny radzyńskiej komendy uzyskał informację z treści której wynikało, ze uczestnicy kolizji drogowej zatrzymali tam uciekającego sprawcę zdarzenia. Patrol, który udał się na miejsce potwierdził zgłoszenie. Wówczas okazało się, że kierujący samochodem osobowym marki Audi, 41-letni mieszkaniec gm. Ulan, na prostym odcinku drogi doprowadził do bocznego zderzenia z jadącym z przeciwka drugim pojazdem – również osobowym audi. Drugim autem kierował 20-letni mieszkaniec gm. Ulan. Po kolizji 41-latek nie zatrzymał się, tylko odjechał z miejsca zdarzenia. 20-latek udał się w pościg za uciekającym autem.

 

22

gru

2014

Radzyń. Jeden pijany, drugi z łapówką

112 RADZYŃ

PolicjaNoc w policyjnym areszcie spędzili dwaj mieszkańcy gminy Adamów w wieku 20-22 lat, którzy minioną niedzielę próbowali przekupić policjanta.

Do zdarzenia doszło wczoraj po godzinie 8:30 na ulicy Wisznickiej w Radzyniu Podlaskim. Policjant radzyńskiej drogówki zatrzymał do kontroli drogowej kierującego samochodem osobowym marki Audi. Powodem kontroli był fakt, że auto przekroczyło dozwoloną prędkość o ponad 50 kilometrów. Kierowcą pojazdu okazał się 22-letni mieszkaniec gminy Adamów. Z młodzieńcem podróżowało jeszcze dwóch pasażerów. W trakcie kontroli okazało się, że 22-latek jest pijany. Badanie wykazało ponad 1,5 promila alkoholu w jego organizmie. Dodatkowo nie posiadał on uprawnień do kierowania pojazdami.

 

22

gru

2014

Podniesiono pensję wójtowi gminy Radzyń

AKTUALNOŚCI

Wójt gminy Radzyń Podlaski Wiesław Mazurek przy mównicyNa ostatniej sesji Rady Gminy Radzyń Podlaski radni zajęli się tematem pensji wójta.

- Ustala się miesięczne wynagrodzenie wójta gminy Radzyń Podlaski Wiesława Mazurka w następującej wysokości: wynagrodzenie zasadnicze 5 500,00 zł, dodatek funkcyjny - 1 500,00 zł, dodatek specjalny w wysokości 30% wynagrodzenia zasadniczego i dodatku funkcyjnego, dodatek za wieloletnią pracę w wysokości 20% wynagrodzenia zasadniczego – mówiła przewodnicząca Rady Gminy Anna Grochoła.

 

22

gru

2014

Szlachetna Paczka 2014 - Finał!

AKTUALNOŚCI

Radzyńska drużyna Szlachetnej PaczkiJuż po raz drugi w Radzyniu Podlaskim odbył się finał Szlachetnej Paczki.

W tym roku pomoc otrzymało 37 rodzin z Radzynia i okolic. W projekt zaangażowanych było 14 wolontariuszy. W sumie przygotowano paczki o wartości ponad 40 tys. zł. To więcej niż w poprzedniej edycji.

Można śmiało powiedzieć, że 13-14 grudnia w Radzyniu to był weekend magiczny, pełen emocji i wzruszeń - wolontariusze rozwozili paczki do potrzebujących rodzin, które często się nie mogły ukryć wzruszenia. Obdarowani, otwierając paczki, nie wierzyli, że ktoś, kto ich nie znał, zrobił im bezinteresownie taki prezent. Również dla wolontariuszy były to momenty pełne emocji.

 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 1 z 53