Radzyń Podlaski - Nasze miasto z dobrej strony! Mamy 31 października 2014 imieniny: Łukasza, Urbana, Augusta

Już niedługo

SPEKTAKL TEATRU im. H.CH. ANDERSENA Pt.
SPEKTAKL TEATRU im. H.CH. ANDERSENA Pt. "CZERWONY KAPTUREK", 31.10.2014, 17:00, Kino ORANŻERIA
Dodaj wydarzenie
Zobacz wszystkie

Apteka dyżurna

 
APTEKA PRZY SZPITALU, ul. Wisznicka 111
 

Reklama

Rozkład jazdy autobusówOgłoszeniaImprezy i wydarzeniaCeny paliw

Na skróty

Odwiedzający

Naszą witrynę przegląda teraz 110 gości i 2 użytkowników

31

paź

2014

Medale dla zasłużonych w powiecie

AKTUALNOŚCI

Nagrodzeni z zarządem powiatu radzyńskiegoWczoraj podczas sesji Rady Powiatu odbyło się uroczyste wręczenie medali pamiątkowych Marszałka Województwa Lubelskiego.

Za szczególne zasługi na rzecz rozwoju lokalnego i regionalnego zostali uhonorowani: Piotr Gomółka – Kąkolewnica, Karol Władysław Ozimkiewicz – Borki, Sławomir Gawałko – Wohyń, Jerzy Ciok – Sklep Spożywczo-przemysłowy – Kąkolewnica.

 

31

paź

2014

Udane starty radzyńskich judoków

JUDO

Na podium...W V edycji Turnieju Judo im. Leszka Piekarskiego walczyło ponad 400 zawodniczek i zawodników z ponad 30 klubów z kraju i za granicy (w tym z Litwy, Białorusi i Ukrainy).

W turnieju w Białymstoku uczestniczyło 6 chłopców i 5 dziewcząt Radzyńskiego MULKS „Technik-Orion”. Start można zaliczyć do udanych. Chociaż nie startowali - z uwagi na kontuzje - najbardziej doświadczeni i utytułowani zawodnicy „Technika” (w tym Kamil Samólnik, który w rozegranym 27-28 września na warszawskim Torwarze z udziałem około 1300 zawodników z ponad 20 krajów WARSAW JUDO OPEN, największym turnieju w Polsce i jedny z największych w Europie, w grupie wiekowej do 17 lat zajął wysokie 5 miejsce w kat. wagowej 55 kg) to pod ich nieobecność młodsi zaprezentowali się, co najmniej dobrze i wywalczyli 6 medali, w tym 2 złote, 2 srebrne i 2 brązowe.

 

31

paź

2014

Szafari w I LO

AKTUALNOŚCI

Plakat wydarzeniaI Liceum Ogólnokształcące w Radzyniu Podlaskim przystąpiło do projektu „Szkoła współpracy”, w którym biorą udział przedstawiciele uczniów, rodziców i nauczycieli.

Wynikiem tej współpracy jest przedsięwzięcie o nazwie SZAFARI – czyli wymiana ubrań, jest to impreza adresowana do wszystkich uczniów, pracowników szkoły oraz do społeczności Radzynia. SZAFARI będzie towarzyszyło również spotkanie ze stylistką, pokaz makijażu, stoiska i warsztaty rękodzieła oraz kawiarenka.

Zapraszamy wszystkich, którzy chcieliby nadać swoim ubraniom drugie życie, do odwiedzenia hali sportowej I LO w dniu 7 listopada w godzinach od 13 do 19.

 

30

paź

2014

To już pewne - pierwszy park handlowy w naszym mieście!

AKTUALNOŚCI

Wizualizacja parku handlowegoJakiś czas temu na stronie internetowej inwestora Adept 7 Sp. Z O.O. pojawiła się informacja o planowanym utworzeniu parku handlowego w Radzyniu Podlaskim.

- Park Handlowy Radzyń Podlaski zlokalizowany będzie przy skrzyżowaniu ulic Lubelskiej i ul. Wisznickiej, tzw. wewnętrznej obwodnicy miasta. Inwestycja realizowana będzie równocześnie z marketem typu Dom i Ogród i położona w bezpośrednim sąsiedztwie istniejącego supermarketu spożywczego. Najemcami parku handlowego będą sieci handlowe z branży modowej, salon obuwniczy, drogeria, apteka, bank i market elektroniczny. Wszystkie te trzy obiekty zostaną skomunikowane ze sobą jednym parkingiem i drogami dojazdowymi, tworząc tym samym największy ośrodek handlowy w mieście. Do dyspozycji wyłącznie klientów parku handlowego zaplanowano ponad 100 miejsc postojowych, a łączna liczba miejsc wyniesie bisko 350 – czytamy na stronie inwestora.

 

30

paź

2014

Szlachetna paczka na pełnych obrotach

AKTUALNOŚCI

Ekipa Szlachetnej PaczkiWolontariusze z Radzynia podjęli wyzwanie, a efekty będzie można ocenić podczas wielkiego finału, który odbędzie się w dniach 13-14 grudnia.

Będzie to weekend pełen cudów i wzruszeń jednak przed finałem odbędzie się najważniejszy etap „Szlachetnej Paczki”, czyli spotkania z naprawdę potrzebującymi ludźmi. Główny nacisk położony jest na wartość spotkania z drugim człowiekiem, wysłuchania go. To już wtedy zostaje zapoczątkowana zmiana na lepsze. W trakcie kilkugodzinnego szkolenia w sobotę, wiedzę na temat idei mądrego pomagania zdobywało jedenastu wolontariuszy, którzy  zaczynają przygodę z „Paczką”.

 

29

paź

2014

„Daisy” – kwiaciarnia artystyczna

AKTUALNOŚCI

Własnoręcznie wykonane kosze kwiatówMimo, że znajdziecie tutaj to, co znajduje się w każdej kwiaciarni - kwiaty sztuczne, wieńce, bukiety w koszach, upominki - to uwierzcie – „Daisy” jest niezwykłym miejscem z niepowtarzalnymi rzeczami.

Kwiaciarnia artystyczna mieści się przy ulicy Korczaka, pierwszy budynek po lewej stronie przy wjeździe od ulicy Wyszyńskiego. Rzeczą najistotniejszą jest to, że większość asortymentu przygotowuje sama właścicielka. Znajdziecie tam przeróżne bukiety, kosze kwiatów, ozdoby, krzyże, dzbanki, obrazy, pojemniczki, figury wykonane z drewna i mnóstwo innych rzeczy przygotowanych własnoręcznie z naturalnych elementów.

 

29

paź

2014

Pierwsza warstwa asfaltu na nowym moście

AKTUALNOŚCI

Pierwszy dywanik asfaltu za robotnikamiNa nowym moście i ulicy Chomiczewskiego położono pierwsze warstwy nowego asfaltu.

Od dwóch miesięcy ulica Chomiczewskiego jest zablokowana. Stary most został zburzony, a na jego miejsce powstał nowy, dużo wytrzymalszy. Dodatkowo na ulicy wymieniono chodniki i poprawiono nawierzchnię. Od wczoraj pracują tam maszyny do nakładania asfaltu.

 

29

paź

2014

Powiatowe Zawody Szkolnej Ligi Strzeleckiej Powiatu Radzyńskiego z Broni Pneumatycznej

SPORT

Strzelnica21 października 2014 r. w Białce odbyły się Powiatowe Zawody Rundy Jesiennej Szkolnej Ligi Strzeleckiej Gimnazjów Powiatu Radzyńskiego w strzeleniu z broni pneumatycznej.

Turniej został zorganizowany przez Zarząd Klubu Strzeleckiego Grot wspólnie z Zarządem LOK w Radzyniu Podlaskim przy wsparciu finansowym Powiatu Radzyńskiego. Zawody odbyły się na strzelnicy wykonanej społecznie przez prezesa KS Grot, przy wsparciu finansowym Wójta Gminy Radzyń Podlaski.

 

29

paź

2014

Mecze inauguracyjne sezonu 2014/15

SIATKÓWKA

Zawodnik podczas akcjiAmatorskie rozgrywki piłki siatkowej prowadzone przez Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w minioną niedzielę (26 października) rozpoczęły XVII sezon.

W tym sezonie nastąpiło sporo zmian. Nie ma już niestety ligi dziewczyn, a w zamian stworzono Ligę Relax, w której cztery mieszane drużyny grać będą systemem turniejowym. W I lidze gra dziewięć drużyn, natomiast w II lidze jest ich osiem po dołączeniu w ostatniej chwili dwóch drużyn z Trzebieszowa. Sporo zmian wprowadzono także w Regulaminie. Stworzono 6 osobową Radę Ligi, która praktycznie sprawuje władzę w rozgrywkach.

 

29

paź

2014

Liturgiczne wspomnienie Świętego Jana Pawła II w Brzozowicy Dużej

AKTUALNOŚCI

Zdjęcie grupowe podczas wydarzeniaW dniu liturgicznego wspomnienia św. Jana Pawła II w Zespole Oświatowym im. Jana Pawła II w Brzozowicy Dużej odbyła się uroczystość Dzień Patrona połączona z Dniem Edukacji Narodowej.

Rozpoczęła się Mszą św. sprawowaną przez Księdza Proboszcza Czesława Jakubca w intencji nauczycieli, wychowawców, pracowników szkoły, rodziców oraz uczniów. Zgromadzeni w świątyni dziękowaliśmy Bogu za Świętego Jana Pawła II, prosząc jednocześnie o Jego wstawiennictwo i pomoc.

 

28

paź

2014

Korowód świętych ulicami naszego miasta

AKTUALNOŚCI

Korowód ŚwiętychZbliża się uroczystość Wszystkich Świętych – dzień, w którym pragniemy uczcić nieznaną nam w większości z imienia i nazwiska ogromną rzeszę ludzi cieszących się już szczęściem wiecznym.

Poprzez nich chcemy uwielbić samego Boga, który „jest źródłem wszelkiej świętości". Oddawanie czci Panu Bogu to podstawowa powinność człowieka wierzącego. Czynimy to w wieloraki sposób, a uroczystość Wszystkich Świętych jest ku temu bardzo dobrą okazją. Parafia Trójcy Świętej w piątek 31 października, w wigilię Uroczystości Wszystkich Świętych pragnie zorganizować w Radzyniu Podlaskim „Korowód Świętych”.

 

28

paź

2014

Artur Żmijewski w Wohyniu opowiadał bajki

AKTUALNOŚCI

Artur Żmijewski dzieciom z Wohynia… a właściwie je czytał.

Wczoraj (27.10) o godzinie 11.30 znany aktor Artur Żmijewski wystąpił przed dziećmi z przedszkola oraz szkoły podstawowej z Wohynia w roli lektora bajki „O rybaku i złotej rybce”. W poprzednich spotkaniach bajki czytali wójt gminy Stanisław Jóźwik, sekretarz Tomasz Jurkiewicz oraz proboszcz Roman Banasiewicz.

 

27

paź

2014

Dzień Kundelka po radzyńsku

AKTUALNOŚCI

Właścicielki ze swoimi psamiZa nami pierwsza w Radzyniu wystawa psów nierasowych, zorganizowana przez Stowarzyszenie na rzecz zwierząt „Podaj łapę” w ramach akcji „Działaj lokalnie”.

Wydarzenie otworzył Adam Świć, a uczestników powitała Mariola Orębska – Witam serdecznie wszystkich Państwa, którzy przyszliście tu, by zaprezentować swoje psy oraz wziąć udział w naszej imprezie. W roku ubiegłym był zorganizowany konkurs rysunków dziecięcych oraz wydaliśmy kalendarz. Tegoroczna wystawa kundelków wiąże się z działalnością Stowarzyszenia „Podaj łapę” – tych psów jest na naszym terenie najwięcej i ich los bywa bardzo różny. Nasze stowarzyszenie zajmuje się pomocą bezdomnym zwierzętom i chcielibyśmy dzisiaj pokazać, jak wspaniałymi towarzyszami naszego życia i jak miłymi członkami naszych rodzin mogą być kundelki. Chcielibyśmy pokazać psy, które żyją w szczęśliwych domach a także te, które  zostały adoptowane i mają za sobą nieraz trudne przeżycia, ale mimo wszystko zaufały człowiekowi.

 

26

paź

2014

Czemierniki. Policjanci znaleźli w lesie las marihuany

112 RADZYŃ

Jeden z krzaków konopiiRadzyńscy kryminalni zlikwidowali trzy plantacje konopi indyjskich.

W piątek policjanci z Radzynia Podlaskiego ujawnili trzy nielegalne plantacje konopi indyjskich, które uprawiane były w lesie. Z posiadanych przez nich informacji wynikało, że to dwaj 27-letni mieszkańcy gminy Czemierniki zajmują się nielegalnym procederem. Ich informacje potwierdziły się. Na terenie kompleksu leśnego w miejscowości Czemierniki policjanci zabezpieczyli łącznie 31 dorodnych sięgających 2-3 metrów krzaków konopi. Do sprawy zatrzymano Kamila W. i Łukasza G.

 

25

paź

2014

Targi Pracy 2014 w ZSP

AKTUALNOŚCI

Podczas pokazu modyWczoraj (24.10) o godzinie 12.00 rozpoczęło się oficjalne otwarcie Targów Pracy w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych im. Jana Pawła II w Radzyniu Podlaskim.

Uroczystość reprezentowały i prowadziły: wojewódzki komendant OHP Anna Szymala, dyrektor ZSP Grażyna Dzida oraz dyrektor Powiatowego Urzędu Pracy Anna Ilczuk. Patronat nad przedsięwzięciem objęli: sekretarz stanu w Ministerstwie Edukacji Narodowej Tadeusz Sławecki, marszałek województwa lubelskiego Sławomir Sosnowski, komendant główny OHP Marian Najdychor oraz starosta radzyński Lucjan Kotwica.

 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 1 z 43