Radzyń Podlaski - Nasze miasto z dobrej strony! Mamy 25 kwietnia 2015 imieniny: Marka, Jarosława

Już niedługo

Wielkie Radzyńskie Fotografowanie 2015 image
Wielkie Radzyńskie Fotografowanie 2015, 25.04.2015, 10:00, Radzyński Ośrodek Kultury
Dodaj wydarzenie
Zobacz wszystkie

Apteka dyżurna

 
PHARMACON
ul. Ostrowiecka 10
 

Pomóż im!

Ósmy Kolor Tęczy
Radzyńskie Stowarzyszenie na Rzecz Zwierząt

Reklama

Rozkład jazdy autobusówOgłoszeniaImprezy i wydarzeniaCeny paliw

Na skróty

Odwiedzający

Naszą witrynę przegląda teraz 122 gości

24

kwi

2015

Błyskawiczne odzyskanie skradzonego pojazdu przez radzyńskich mundurowych

112 RADZYŃ

Odzyskany busRadzyńscy policjanci w bezpośrednim pościgu zatrzymali sprawcę kradzieży mercedesa sprintera.

Dziś w nocy dyżurny radzyńskiej Policji został powiadomiony przez mieszkańca gminy Kąkolewnica o kradzieży pojazdu. Według zgłaszającego z jego posesji skradziono samochód marki Mercedes Sprinter o wartości 60 000 złotych. Pojazd załadowany był środkami ochrony roślin o wartości około 50 000 złotych.

 

24

kwi

2015

Trwają poszukiwania Pawła Jemielnika

112 RADZYŃ

Widziałeś go? Skontaktuj się z PolicjąRadzyńscy policjanci w dalszym ciągu prowadzą poszukiwania zaginionego, 30-letniego, Pawła Jemielnik, który w minioną sobotę około godz. 7:00 wyjechał z domu swoim samochodem marki Opel.

Rysopis zaginionego: wzrost około 180 cm, szczupła budowa ciała, waga ok 80 kg, włosy krótkie, proste blond, oczy ciemne. Cechy charakterystyczne: blizna po prawej stronie szyi. W chwili zaginięcia mężczyzna ubrany był w materiałową kurtkę koloru granatowego, bluzę pod szyje koloru niebieskiego z czerwonym i białym paskiem z przodu, spodnie jeans ciemno-niebieskie, buty sportowe koloru czarnego z pomarańczowymi wstawkami.

 

24

kwi

2015

iPady w bibliotece

AKTUALNOŚCI

iPady w Bibliotece MiejskiejTrzy nowe iPady z futerałami, kompletem akcesoriów i osprzętem zabezpieczającym zostały oddane do użytku czytelników Biblioteki Miejskiej w Radzyniu Podlaskim.

- Nasza Biblioteka skorzystała z programu rozwoju bibliotek stworzonego przez Fundację Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego – rozpoczęła Beata Szczeszek. Ten konkurs wyposażył w tysiąc tabletów biblioteki, które zostały wyłonione w konkursie. Dodatkowo FRSI udostępni bibliotekom pakiet edukacyjny: aplikacje wraz z instruktażem i scenariuszami zajęć, szkolenia online (webinaria) oraz kurs iTunes dostępny na tablecie. Dostaliśmy trzy nowe urządzenia, z których może korzystać każdy czytelnik. Teraz opracowujemy regulamin do ich ewentualnego wypożyczania. Mamy eBooki, teraz iPady, więc biblioteka stale się rozwija – mówiła bibliotekarka.

 

24

kwi

2015

Kąkolewnica. Łapówka zamiast wymiaru sprawiedliwości?

112 RADZYŃ

PolicjaDo zdarzenia doszło w miniony wtorek na terenie gminy Kąkolewnica.

Policjanci Zespołu Patrolowo-Interwencyjnego pełniący tam służbę zauważyli przy zaparkowanym samochodzie ciężarowym mężczyznę, który spuszczał paliwo ze zbiornika. Na widok radiowozu odrzucił w pole kanister. Sprawca został zatrzymany. Wówczas okazało się, że jest to kierowca tego pojazdu. Kiedy policjanci chcieli poinformować właściciela tira o całym zdarzeniu, 36-latek postanowił działać- wręczył policjantom 100 złotych w zamian za odstąpienie od wykonywanych czynności.

 

24

kwi

2015

Przebieg obchodów 3 Maja w Radzyniu Podlaskim

AKTUALNOŚCI

Plakat wydarzeniaStarosta Radzyński Lucjan Kotwica, Burmistrz Miasta Radzyń Podlaski Jerzy Rębek i Wójt Gminy Radzyń Podlaski Wiesław Mazurek zapraszają na uroczyste obchody Święta Narodowego Trzeciego Maja w Radzyniu Podlaskim.

Poniżej prezentujemy program obchodów Święta Trzeciego Maja:

 

23

kwi

2015

W Komarówce Podlaskiej rozmawiali o bezpieczeństwie

112 RADZYŃ

Oficerowie Policji oraz wójt gminy do dyspozycji mieszkańcówWczoraj w Gminnym Centrum Kultury w Komarówce Podlaskiej odbyła się zorganizowana przez Komendę Powiatową Policji w Radzyniu Podlaskim debata społeczna poświęcona bezpieczeństwu na terenie powiatu.

W spotkaniu udział wzięli: komendant Powiatowy Policji w Radzyniu Podlaskim nadkom. Jerzy Czebreszuk, zastępca komendanta podinsp. Ireneusz Bogusz, naczelnicy komendy powiatowej oraz dzielnicowi powiatu radzyńskiego. W debacie uczestniczyli także wójt gminy Komarówka Podlaska Ireneusz Demianiuk wraz z pracownikami, wójt gminy Borki Radosław Sałata, radni, sołtysi i dyrektorzy szkół. Była to już piąta debata zorganizowana na terenie powiatu radzyńskiego, natomiast pierwsza na terenie gminy Komarówka Podlaska. Celem spotkania było włączenie obywateli w wypracowanie lokalnych rozwiązań zmierzających do wzrostu poczucia bezpieczeństwa.

 

23

kwi

2015

Stawiając wszystko na jedną kartę

RADZYNIANIE

Kuba Wierzbicki na scenie Mieszkańcy Radzynia oraz cała Polska poznała go, gdy razem z chłopakami z zespołu Korniszon postanowił wystąpić w programie talent-show „Must be the music”.

Po ich dawnym składzie zostały tylko wspomnienia jednak on cały czas idzie muzyczną drogą i nawet przez chwilę nie myśli, by z niej zboczyć. Jakub Wierzbicki postanowił pójść o krok dalej i razem z Wiktorem Sułkiem stworzyć nowy projekt. Rozpoczęli trasę koncertową, z którą mają zamiar wyjść poza granice naszego kraju, a już niedługo zagrają swoje utwory w Radzyniu Podlaskim. Dzisiaj prezentujemy wywiad z radzyńskim reprezentantem tego składu. O wspólnym projekcie muzycznym, planach na przyszłość, Korniszonie i koncertach – Kuba Wierzbicki.

 

22

kwi

2015

Biuro Pisania Pism „Skriba” - pierwsze takie miejsce w mieście i okolicy

AKTUALNOŚCI

Biuro pisania pism zapraszaPotrzebujesz pomocy w napisaniu pisma urzędowego? Jesteśmy profesjonalną firmą - zlecone pisma redagują najlepsi specjaliści w szeroko pojętej dziedzinie prawa.

Biuro znajduje się obok sądu przy ul. Kard. St. Wyszyńskiego 3b/13 (nad sklepem NEONET)

Godziny otwarcia: Pn. - Pt. 9:00 – 17:00

Oferujemy usługi w zakresie pisania różnego rodzaju pism dotyczących prawa rodzinnego, prawa spadkowego, prawa rzeczowego i zobowiązań, prawa gospodarczego, prawa cywilnego oraz prawa osobowego m.in.:

 

22

kwi

2015

Metamorfoza piąta - Urszula Bojaczuk!

Babska Strefa

Urszula Bojaczuk po metamorfoziePracując nad stylizacją Uli pragnęłyśmy odsłonić jej naturalne piękno i  klasę.

Dzisiejsze wydanie dedykujemy tym z was, które otwierając szafę witają melanż szaro-bury i ponury. Dobrze znany stary układ, rzadko poprzetykany jakimś żywym kolorem. Jak wiele z was wybiera garderobę w smutnych „bezpiecznych’’ kolorach powiększając swoją nijaką kolekcję? Te barwy sprawiają, że nie rzucacie się w oczy, właściwie stajecie się tłem, czasem wręcz przeźroczyste. Pociechą jest fakt, że wszystko z szafy do siebie pasuje - nuda…

Propozycja to stylizacja dzienna.

 

22

kwi

2015

Książka dla Psa

AKTUALNOŚCI

Plakat wydarzeniaKwiecień to miesiąc, w którym na całym świecie obchodzone są dwa święta związane z książką i czytelnictwem: 2 kwietnia przypada Międzynarodowy Dzień Książki dla Dzieci, natomiast 23 kwietnia - Międzynarodowy Dzień Książki i Praw Autorskich. Radzyńskie.

Stowarzyszenie Na Rzecz Zwierząt "Podaj Łapę" serdecznie zaprasza na kiermasz książki używanej, który odbędzie się na terenie "Kofi&Ti" w dniach 24-25 kwietnia 2015 r. W piątek książki można oglądać od godz. 15.00, a w sobotę od godz. 12.00. By stać się właścicielem wybranej pozycji należy przekazać symboliczną darowiznę na rzecz podopiecznych Stowarzyszenia.

 

22

kwi

2015

Mistrzostwa Szkół Gimnazjalnych w strzelaniu z broni pneumatycznej

SPORT

Najlepsi zawodnicy w konkurencji karabin pneumatyczny i pistolet pneumatyczny14 kwietnia. w Białce odbyły się Mistrzostwa Szkół Gimnazjalnych Powiatu Radzyńskiego w strzeleniu z broni pneumatycznej.

Turniej zorganizował Zarząd Klubu Strzeleckiego Grot przy wsparciu finansowym Powiatu Radzyńskiego. Gospodarzem imprezy była dyrektor Zespołu Szkół w Białce Ewa Łańcut-Nestoruk, a kierownikiem zawodów Marek Wojtyczka. Sędziowali: Mirosław Karczmarz, Zbigniew Blicharz, Mariusz Smęt, Leszek Gumieniak i Ireneusz Mroczek. Zawodnicy strzelali na dystansie 10 m. Startowały czteroosobowe zespoły w konkurencji karabin oraz pistolet pneumatyczny w kategorii dziewcząt i chłopców.

 

22

kwi

2015

Znają angielski śpiewająco

AKTUALNOŚCI

Weronika Maciejewska podczas konkursu13 kwietnia po raz czwarty odbył się Festiwal Piosenki Obcojęzycznej zorganizowany Zespół Szkół Samorządowych w Komarówce Podlaskiej.

Bezkonkurencyjni okazali się uczniowie I Liceum Ogólnokształcącego w Radzyniu Podlaskim, którzy zajęli trzy najwyższe lokaty oraz wyróżnienie. I miejsce zajęła Weronika Maciejewska z klasy Ig, II miejsce ex aequo przypadło Kindze Sawicz z klasy IIe, której akompaniował Mateusz Kuchciak z klasy Ig i Weronice Adamskiej z klasy Id. Na III-cim miejscu znalazła się Justyna Jabłońska z klasy IIc. Wyróżnienie zdobyła Aleksandra Warpas, uczennica klasy Ia. Uczniowie zostali przygotowani przez zespół nauczycieli języka angielskiego z I Liceum Ogólnokształcącego w Radzyniu Podlaskim.

 

22

kwi

2015

Liposukcja bez skalpela

Babska Strefa

Płaski brzuchDni stają się coraz cieplejsze, zakładamy więc lżejsze ubrania.

Najwyższy czas zadbać o sylwetkę, co nie zawsze jest takie proste. Bywa tak, że mimo stosowania  diety oraz regularnych ćwiczeń - wciąż pozostają w pewnych miejscach oporne na nasze starania fałdy tłuszczu.

Czy jest jakieś wyjście z tej sytuacji?

 

21

kwi

2015

Kują przyszłość w Radzyniu

AKTUALNOŚCI

GFNW tak zwanym Edenie, czyli nowej sali konferencyjnej na pięterku fabryki, wiszą dwa portrety prezesów, delikatnie huczy klimatyzacja, a z obiektywu rzutnika wylatują na ekran kolejne zdjęcia. Młodzi inżynierowie pokazują swoje koncepty, w tym najmłodsze dziecko – ankery. Z radzyńską GFN wiążą swoją przyszłość. Tu wyrośli, tu się nauczyli fachu i tu chcą dożyć emerytury.

- Górnicza Fabryka Narzędzi to jedna z najstarszych firm działających w Radzyniu. W logo firmy dumnie widnieje data 1903. – Ponad 112 lat historii zobowiązuje – mówi Jan Brożek, prezes firmy. – Kto jednak myśli, że to łatwy kawałek chleba, to jest w błędzie – dodaje.

 

21

kwi

2015

Śladami Cyryla i Metodego od Moraw do Chorwacji

TROCHĘ KULTURY

IkonaWczoraj późnym popołudniem w galerii „Oranżeria” odbył się wernisaż wystawy „Śladami Cyryla i Metodego - od Moraw do Chorwacji”.

Na ścianach Radzyńskiego Ośrodka Kultury mogliśmy ujrzeć poszczególne etapy rozwoju i zachowania architektury w Chorwacji z ich historią i opisem, aż do dzisiaj. Wystawa rozpoczęła się w Warszawie, przed wejściem Chorwacji do Unii Europejskiej i przemierzyła prawie całą Polskę – od dużych miast po te małe. Teraz przyszła kolej na Radzyń Podlaski.

 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 1 z 77