Radzyń Podlaski - Nasze miasto z dobrej strony! Mamy 22 października 2016 imieniny: Halki, Filipa, Przybysława

Już niedługo

Wernisaż wystawy malarstwa K. Kulbovskiej i fotografii D. Hankiewicza image
Wernisaż wystawy malarstwa K. Kulbovskiej i fotografii D. Hankiewicza, 22.10.2016, 18:00, GALERIA ORANŻERIA
Dodaj wydarzenie
Zobacz wszystkie

Pomóż im!

Ósmy Kolor Tęczy
Radzyńskie Stowarzyszenie na Rzecz Zwierząt

Reklama

Zdrowo i tradycyjnie po raz piąty w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych

AKTUALNOŚCI
sobota, 22 października 2016 07:00

Podczas degustacji chlebaW czwartek, 20 października w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych imienia Jana Pawła II odbył się mały jubileusz.

Już po raz 5 społeczność szkolna włączyła się w akcję Tygodnia Dobrego Chleba i Zdrowego Stylu Życia. Jak co roku zrobili pyszne kanapki z chleba na zakwasie, z ziarnem z siemienia lnianego przygotowanego według tradycyjnych sposobów. Uczniowie wysłuchali najpierw najważniejszych zasad zdrowego odżywiania się, następnie obejrzeli film ukazujący tradycyjny wyrób chleba przez uczniów klas gastronomicznych. Etapem, na który wszyscy czekali było oczywiście skosztowanie smakowitych kanapek, które od początku kusiły swoim wyglądem.

 

VII Mistrzostwa Powiatu w Pływaniu Dziewcząt i Chłopców o Puchar Starosty Powiatu Radzyńskiego

SPORT
sobota, 22 października 2016 07:00

Zawodnicy z pucharamiI konkurencja sztafet w wyścigach drużynowych w X ROCZNICĘ NADANIA ZESPOŁOWI SZKÓŁ PONADGIMNAZJALNYCH W RADZYNIU PODLASKIM IM. JANA PAWŁA II O PUCHAR DYREKTORA SZKOŁY.

Zawody współfinansowane ze środków Zarządu Powiatu w Radzyniu Podlaskim w ramach zadania „Delfinek 2016”.

 

Dzień bezpieczeństwa na drodze, w szkole i w domu

AKTUALNOŚCI
sobota, 22 października 2016 07:00

Malowanie pasówDla nauczycieli i rodziców uczniów Szkoły Podstawowej w Zakrzewie bardzo ważne jest bezpieczeństwo ich pociech w każdej sytuacji, w której się znajdują lub mogą znaleźć. Dlatego, aby przygotować dzieci do każdej ewentualności, zorganizowano  „Dzień bezpieczeństwa” w szkole.  

Starsi uczniowie wraz z opiekunami ćwiczyli przechodzenie przez jezdnię, sposób poruszania się po chodniku oraz pokonywanie skrzyżowania dróg pieszo i rowerem. Zaś młodsze dzieci same malowały pasy na jezdni tuż przy szkole, które traktowały jak symulatory prawdziwej „zebry”. Również boisko zostało zamienione na „miasteczko” ruchu drogowego. Znaki, przeszkody, ograniczenia dawały namiastkę prawdziwych  sytuacji. Nauczyciele zwracali uwagę, że zawsze należy patrzeć na znaki i zachować szczególną ostrożność, ponieważ niektórzy kierowcy czują się na drodze tak, jakby byli jedynymi uczestnikami ruchu drogowego.

 

Targi Pracy i Edukacji już w poniedziałek! Przyjdź!

AKTUALNOŚCI
piątek, 21 października 2016 07:00

PlakatCentrum Edukacji i Pracy Młodzieży w Białej Podlaskiej, Młodzieżowe Centrum Kariery w Radzyniu Podlaskim, Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych im. Jana Pawła II w Radzyniu Podlaskim oraz Powiatowy Urząd Pracy w Radzyniu Podlaskim zapraszają na Targi Pracy i Edukacji.

Wydarzenie odbędzie się 24 października 2016 roku w godzinach 10.00- 13.00 w hali sportowo-widowiskowej Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych im. Jana Pawła II w Radzyniu Podlaskim przy ulicy Sikorskiego 5.

Poniżej przedstawiamy program uroczystości:

 

Typer 8. Radosław Grudzień nie śledzi Orląt... No gościu...:)

TYPER
czwartek, 20 października 2016 21:35

typer logoA ścisk się w czubie zrobił!

Troje liderów: pasqd111, muzzik i Sylwia2, trzy kroczki za nimi lukas123. Jeden mecz może wszystko wywalić do góry kółkami. A potknąć się będzie łatwo: w serie B rezerwy Unii Żabików podejmą rozeźloną porażką w Białej Podlaskiej Młodzieżówkę. Co zrobią Orlęta w Oświęcimiu trudno zgadnąć, zresztą z nimi trudno przewidzieć, co zrobią za 10 minut. Między Lechem a Legią jest sześć miejsc różnicy, ale w radzie wygranej warszawiaków ta różnica zniknie. Będzie meczycho. Z Europy wybraliśmy ligę włoską. Do AC Milan przyjeżdża rozbujany Juventus. Lider do trzeciej drużyny. Będę kibicował Milanowi, bo liga włoska - zawsze nudnawa - przy dominacji Juve robi się nudna do kwadratu.

 

Jesienne porządki z maszynami STIGA

REKLAMA
piątek, 21 października 2016 07:00

Zachęcamy!Jesień w ogrodzie to nie tylko zabezpieczanie roślin przed nadejściem zimy, ale i intensywne porządki.

Posługując się odpowiednimi narzędziami szybko i bez wysiłku uporasz się ze wszystkimi zaplanowanymi pracami. Wspólnie z firmą Eurogarden dealerem marki Stiga i Husqvarna w Radzyniu Podlaskim mieszczącą się przy ulicy Chomiczewskiego 29 nieopodal basenu Aqua-Miś sprawdzilismy, które z nich idealnie sprawdzą się w Twoim ogrodzie!

 

"Bądź dawcą i uratuj życie" - zachęcała młodzież z Gimnazjum nr 1

AKTUALNOŚCI
piątek, 21 października 2016 07:00

Dyrektor Gimnazjum nr 1 w Radzyniu Podlaskim, Bożena PłatekPo raz kolejny społeczność Gimnazjum nr 1 imienia Orląt Lwowskich pokazała swoje wielkie serca i chęć niesienia pomocy.

Znamy doskonale „Wielkie Wicie”, w którym uczniowie wykonują palmy i ozdoby na stół wielkanocny by wspomóc hospicjum im. "Małego Księcia" w Lublinie. Teraz postanowili uświadomić społeczeństwo radzyńskie jak ważną kwestią jest bycie dawcą szpiku kostnego. Co godzinę jedna osoba w naszym kraju dowiaduje się, że choruje białaczkę. Nasza decyzja może być szansą na ocalenie życia potencjalnego biorcy. W środę, 19 października za pomocą krótkiej etiudy teatralnej oraz wykładu, Gimnazjum nr 1 przekazało wiedzę na temat bycia dawcą szpiku kostnego, by kolejnego dnia porozmawiać z mieszkańcami indywidualnie.

 

Odzyskaj swoje pieniądze z funduszy i polisolokaty

AKTUALNOŚCI
piątek, 21 października 2016 07:00

Plakat17 października br. rusza kampania społeczna skierowana do milionów Polaków posiadających oszukańcze fundusze i polisolokaty.

Akcję kierujemy do mieszkańców województw: LUBELSKIEGO, PODKARPACKIEGO, PODLASKIEGO, ŚWIĘTOKRZYSKIEGO oraz WARMIŃSKO – MAZURSKIEGO. To już czwarta edycja cieszącej się dużym zainteresowaniem kampanii  informacyjnej w ramach której Stowarzyszenie „Przywiązani do Polisy” uruchomi m.in. infolinię za pośrednictwem której, poszkodowani otrzymają od prawników bezpłatne porady, w jaki sposób wyplątać się z toksycznych produktów finansowych. 

 

Kamil Chud i Martyna Zielnik z medalami Pucharu Świata w Taekwon-do!

TAEKWON-DO
piątek, 21 października 2016 07:00

Radzyński skład podczas turnieju12-16 października węgierski Budapeszt, stał się miejscem rozgrywania największego turnieju w historii taekwon-do.

Puchar Świata - bo o nim mowa - zgromadził blisko 2 000 zawodników z 240 klubów, reprezentujących 58 państw. Podczas tego turnieju można było spotkać przedstawicieli takich egzotycznych krajów jak Australia, Chile, Djibouti, Haiti, Nepal, Trynidad i Tobago czy Uganda.Radzyńskie Sportowe Centrum Taekwon-do prowadzone przez Łukasza Ciężkiego pomimo trudności finansowych podjęło się startu w tak ważnej imprezie, która była bardzo dobrym sprawdzianem i możliwością konfrontacji z najlepszymi zawodnikami z całego świata.

 

Czemierniki. Nielegalna broń u 38-latka

112 RADZYŃ
czwartek, 20 października 2016 16:43

Znaleziona brońWczoraj, 19 października br. radzyńscy kryminalni przeszukali posesję 38-letniego mieszkańca gminy Czemierniki.

Z posiadanych informacji wynikało, że mężczyzna może nielegalnie posiadać broń palną. Na miejscu funkcjonariusze potwierdzili posiadane informacje. W trakcie wykonywanych czynności znaleźli i zabezpieczyli dwie jednostki broni. tj. przerobioną broń pneumatyczną typu wiatrówka jak również broń palną krótką typu rewolwer.

 

Wohyń. Prowadził jednoślad chociaż ledwo trzymał się na nogach

112 RADZYŃ
czwartek, 20 października 2016 16:36

PolicjaNoc w policyjnym areszcie spędził 52-letni mieszkaniec gm. Wohyń.

Wczoraj po godz. 18:00 dyżurny radzyńskiej komendy został poinformowany o nietrzeźwym kierującym, który zatrzymany został przez innego uczestnika ruchu drogowego. Na miejsce natychmiast skierowany został patrol policji. Z relacji świadka wynikało, że jadąc w kierunku miejscowości Bojanówka, zauważył kierującego motorowerem mężczyznę. Podejrzenia  zgłaszającego wzbudził fakt, że jednoślad poruszał się całą szerokością jezdni. Postanowił zatrzymać kierowcę i poinformować o całym zdarzeniu Policję. W tym momencie motorower zatrzymał się, a jego kierowca nie mogąc utrzymać równowagi przewrócił się na pobocze. Wszystko wskazywało też na to, że jest pod wyraźnym działaniem alkoholu.

 

Podlaskie Centrum Zdrowia zaprasza! Darmowe konsultacje z lekarzami!

REKLAMA
czwartek, 20 października 2016 07:00

Podlaskie Centrum ZdrowiaPodlaskie Centrum Zdrowia po raz kolejny zaprasza na bezpłatne konsultacje lekarzy specjalistów. 22 października od godz. 10 będzie można skorzystać z porady lekarza diabetologa-internisty, ortopedy, zapoznać się zabiegami medycyny estetycznej oraz skorzystać z biorezonansu, a 29 października również od godz.10 z porady lekarza neurochirurga.

Do skorzystania z konsultacji lekarza diabetologa zapraszamy pacjentów ze zdiagnozowaną cukrzycą, obciążonych rodzinnie oraz osoby zaniepokojone objawami cukrzycy. W gabinecie będzie można dowiedzieć się jak właściwa dieta poprawia efektywność leczenia oraz jak poprawnie dokonywać pomiaru glukozy we krwi w warunkach domowych. Wskazane jest posiadanie aktualnych wyników badania poziomu glukozy we krwi.

 

Światowy Dzień Seniora 2016

AKTUALNOŚCI
czwartek, 20 października 2016 07:00

Światowy Dzień Seniora w Radzyniu PodlaskimDzień Seniora to wyjątkowe święto ludzi starszych, którym należy się szacunek i wdzięczność za bezinteresowną miłość i mądrość, jakimi obdarowują młodsze pokolenia.

To oni wnoszą do naszych domów ciepło i zrozumienie oraz przekazują stare tradycje, obyczaje, które tworzą nasz przepiękny region. W Radzyniu Podlaskim w Pałacu Potockich 15 października odbyła się uroczystość Światowego Dnia Seniora.

 

Śmierdzący problem Adamek. Mieszkańcy zorganizowali debatę społeczną

AKTUALNOŚCI
czwartek, 20 października 2016 07:00

Podczas prezentacjiWe wtorkowy wieczór, 18 października 2016 roku w Białej odbyło się spotkanie władz gminy, radnych oraz przedstawiciela Związku Komunalnego Gmin Powiatu Radzyńskiego z mieszkańcami tej wsi.

Głównym powodem zgromadzenia był odór wydobywający się z wysypiska śmieci na Adamkach oraz planowana rozbudowa zakładu. Mieszkańcy boją się, że ta inwestycja może spowodować jeszcze większy fetor, który – jak uważają – może mieć również wpływ na ich zdrowie. Postanowili więc zorganizować debatę społeczną, by sprzeciwić się rozbudowie oraz zapisom w planie zagospodarowania przestrzennego. Andrzej Mysłowski, mieszkaniec Adamek przedstawił główny problem, z jakim borykają się mieszkańcy jego miejscowości oraz sąsiednich, a także wytknął niedopuszczalne błędy w nowym planie zagospodarowania przestrzennego w miejscu Zakładu Zagospodarowania Odpadów Komunalnych.

 

Gdy kartofle w spiżarni... Dokopiny 2016

TROCHĘ KULTURY
czwartek, 20 października 2016 07:00

Zespół ludowyW sobotę, 15 października 2016 r. w Olszewnicy odbyły się Jubileuszowe X Jesienne Spotkania z Tradycją  – „Dokopiny 2016”.

W imprezie udział wzięło 12 zespołów śpiewaczych z powiatu radzyńskiego, ryckiego i łukowskiego. Wyjątkowość tego wydarzenia docenili wspaniali goście, którzy z ogromną radością przyjęli na nie zaproszenie:  Józef Obroślak, zastępca dyrektora WOK w Lublinie, Andrzej Chojnacki, przewodniczący Rady Gminy, Katarzyna Krupska-Grudzień,  prezes zarządu LGD Zapiecek w Radzyniu Podlaskim,  Sylwia Przysiadka, pracownik Urzędu Gminy  Borki, ks. Andrzej Witkowski, proboszcz parafii św. Małgorzaty w Ulanie, ks. Mirosław Żaczek, ks. Stanisław Wakulski, oraz ks. Stanisław Sierakowski.

 

Sprawdzili swoje wyczucie, opanowanie i celność

SPORT
czwartek, 20 października 2016 07:00

Od lewej Wójt Gminy Komarówka Podlaska  Ireneusz Stanisław Demianiuk,  Marta Masłowska reprezentująca SK LOK przy Gimnazjum w Białce, druga   w konkurencji karabin dowolny i druga w konkurencji pistolet sportowy16 października 2016 roku Zarząd Szkolnego Koła LOK przy Zespole Szkół w Białce zorganizował wyjazd na Otwarte zawody strzeleckie o Przechodni Puchar Prezesa Gminnego Ludowego Klubu Sportowo - Turystycznego "HUSAR" w Komarówce Podlaskiej.

W zawodach uczestniczyli członkowie klubu i zawodnicy niezrzeszeni.  Szkolne Koło LOK przy Gimnazjum w Białce reprezentowali: Filip Bayanbulag, Marta Masłowska i Kacper Krukowski oraz opiekun koła Marek Wojtyczka.

 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 1 z 70