Radzyń Podlaski - Nasze miasto z dobrej strony! Mamy 29 kwietnia 2016 imieniny: Piotra, Roberta

Już niedługo

RO(C)KOWISKO 2016 Ogólnopolskie Warsztaty Gitarowe image
RO(C)KOWISKO 2016 Ogólnopolskie Warsztaty Gitarowe, 29.04.2016, 10:00, Radzyński Ośrodek Kultury
Dodaj wydarzenie
Zobacz wszystkie

Pomóż im!

Ósmy Kolor Tęczy
Radzyńskie Stowarzyszenie na Rzecz Zwierząt

Reklama

Rozkład jazdy autobusówOgłoszeniaImprezy i wydarzeniaCeny paliw

Na skróty

Odwiedzający

Naszą witrynę przegląda teraz 26 gości

Jak grzyby po deszczu... Kolejny pocisk z czasów II wś. znaleziony przez rolnika

112 RADZYŃ
czwartek, 28 kwietnia 2016 07:00

Znaleziony pociskWczoraj, dyżurny radzyńskiej komendy otrzymał zgłoszenie z treści którego wynikało, że w miejscowości Brzozowy Kąt, gm. Komarówka Podlaska, wykonujący prace polowe mężczyzna wyorał z ziemi przedmiot przypominający niewybuch.

Policjanci którzy pojechali na miejsce potwierdzili zgłoszenie. Okazało się, że znaleziony przez zgłaszającego przedmiot to pocisk artyleryjski z czasów II wojny światowej. Niewybuch został zabezpieczony do czasu przybycia saperów. Jeszcze tego samego dnia patrol rozminowania z jednostki wojskowej w Chełmie, zneutralizował znalezisko.

 

Powstanie muzeum katowni UB/GESTAPO - tylko kiedy?

AKTUALNOŚCI
czwartek, 28 kwietnia 2016 07:00

Burmistrz Jerzy Rębek podczas odsłonięcia tablicyMieszkańcy Radzynia Podlaskiego od dłuższego czasu informują włodarza naszego miasta o konieczności utworzenia muzeum pamięci w budynku po byłym areszcie UB i GESTAPO przy ulicy Warszawskiej.

Tydzień temu otrzymaliśmy również wiadomość od naszego Czytelnika, który poruszył temat tego miejsca:- Jak wiadomo radzyńskie środowisko naukowe czyni starania o utworzenie  w byłym areszcie niemieckiego Gestapo i komunistycznego Powiatowego Urzędu Bezpieczeństwa Publicznego w Radzyniu Podlaskim miejsca pamięci i ośrodka muzealno-badawczego. Były szumne zapowiedzi wsparcia tej inicjatywy. Bodajże w styczniu ubiegłego roku Zrzeszenie Wolność i Niezawisłość Inspektorat Radzyń złożyło wniosek do burmistrza Jerzego Rębka o powołanie w byłym areszcie niemieckiego Gestapo i komunistycznego Powiatowego Urzędu Bezpieczeństwa Publicznego w Radzyniu Podlaskim miejsca pamięci i ośrodka muzealno-badawczego. Oficjalnej odpowiedzi burmistrza nie ma, ale myślę że warto zapytać o to nasze władze, ponieważ stworzenie takiego miejsca to bardzo duża szansa dla Radzynia. Panowie - podejmijmy ten temat, naprawdę warto – zakończył swój list jeden z naszych Czytelników. Udaliśmy się do włodarza Radzynia Jerzego Rębka, by poznać oficjalne stanowisko na temat tego obiektu historycznego.

 

Dzień Otwarty 2016 w Gimnazjum nr 2

AKTUALNOŚCI
czwartek, 28 kwietnia 2016 07:00

Spektakl koła teatralnego "Feniks"Wczoraj, 27 kwietnia br. od godziny 9.00 Gimnazjum nr 2 w Radzyniu Podlaskim otworzyło drzwi dla nowych uczniów i pokazało swoje najmocniejsze strony.

Spotkanie z potencjalnymi przyszłymi gimnazjalistami "dwójki" odbyło się na sali sportowej, a otworzyła je dyrektor Gimnazjum nr 2 Bożena Marcinkowska: - Gimnazjum nr 2 jest największą szkołą gimnazjalną w powiecie radzyńskim. W tej chwili uczy się tu 320 uczniów i pracuje 34 nauczycieli. Serdecznie was zapraszam do podejmowania nauki w naszym gimnazjum – mówiła dyrektor placówki.

 

Radzyń to nie tylko pałac Potockich!

PTTK
czwartek, 28 kwietnia 2016 07:00

Nagrody w konkursie wręczyły: dyrektor szkoły Ewa Grodzka i nauczycielka geografii Małgorzata Bogusz25 kwietnia I Liceum Ogólnokształcące w Radzyniu Podlaskim podsumowało Szkolny Konkurs Fotograficzny pod hasłem „Radzyń to nie tylko pałac Potockich”.

Udział w nim wzięło 17 osób, przedstawiając pod ocenę jury 37 prac. Organizatorami konkursu byli: Zespół Przedmiotowy Nauczycieli Geografii oraz Szkolne Koło Krajoznawczo-Turystyczne PTTK nr 21 przy I LO w Radzyniu Podlaskim. Przybyłych na podsumowanie uczniów powitała nauczycielka geografii Małgorzata Bogusz. W uroczystości wzięła udział również dyrektor szkoły Ewa Grodzka, a także opiekun Szkolnego Koła Krajoznawczo-Turystycznego PTTK nr 21 Robert Mazurek.

 

Duża inwestycja w ZZOK w Adamkach. Powstanie nowa kompostownia

AKTUALNOŚCI
środa, 27 kwietnia 2016 07:00

Podpisanie umowy26 kwietnia w Zakładzie Zagospodarowania Odpadów Komunalnych w Adamkach k. Radzynia Podlaskiego sp. z o.o. (ZZOK) nastąpiło podpisanie umowy na realizację budowy kompostowni.

Przetarg został roztrzygnięty i wiemy, że wykonawcą przedsięwzięcia w systemie zaprojektuj i wybuduj jest przedsiębiorstwo AK NOVA Sp. z o.o. z Poznania, które przy podpisaniu umowy reprezentował Andrzej Bednarek, prezes zarządu. Ze strony ZZOK umowę podpisał prezes zarządu Jerzy Kułak.

 

V wernisaż w Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym

TROCHĘ KULTURY
środa, 27 kwietnia 2016 07:00

Podczas wernisażu w SOSWArtysta nie boi się o siebie, nie wstydzi się powiedzieć, że coś mu dziś nie idzie. Artysta jest czujny: obserwuje, słucha, podpatruje i przechodzi do działania. Tak właśnie robi uczennica klasy III Gimnazjum Nr 3 w SOSW, dla której proces i pasja tworzenia wyrażają się przeróżnymi technikami.

W piątek 22 kwietnia 2016r. w SOSW, otwarto wernisaż Katarzyny Matczuk, który przyciągnął rodziców i społeczność szkolną. Otwarciu wystawy utalentowanej wychowanki, towarzyszyło wręczenie dyplomu Miejsca Odkrywania Talentów przez dyrektor Małgorzatę Popek, przybliżenie sylwetki uczennicy oraz poczęstunek.

 

Straż Pożarna apeluje - nie wypalaj traw i nieużytków!

112 RADZYŃ
środa, 27 kwietnia 2016 07:00

Stop wypalaniu trawKażdej wiosny jednostki z powiatu radzyńskiego oraz Państwowa Powiatowa Straż Pożarna w Radzyniu Podlaskim zmaga się z amatorami wypalania traw.

Zwolennicy takiego pozbywania się roślinności nie zdają sobie sprawy jak bardzo szkodzą innym i sobie. Nasze radzyńskie jednostki wraz z Komendą Główną Państwowej Straży Pożarnej oraz generalną Dyrekcją Lasów Państwowych rozpoczęli kampanię informacyjną „STOP pożarom traw” zmierzającą do zmniejszenia liczby pożarów traw oraz podniesienie świadomości osób w zakresie zagrożeń związanych z wiosennym podpalaniem traw i nieużytków rolnych.

Główne przekazy kampanii to:

 

I Can Be a Star 2016

AKTUALNOŚCI
środa, 27 kwietnia 2016 07:00

Zdjęcie grupowe uczestnikówZa nami już dziewiąta edycja konkursu, którego głównym celem jest promowanie nauki języków obcych, prezentacja umiejętności językowych oraz wokalnych dzieci i młodzieży. Jak zawsze zorganizowany został  przez Ośrodek Kultury w Ulanie-Majoracie.

Tym razem organizatorzy gościli reprezentantów z powiatu siedleckiego, chełmskiego, bialskiego, lubartowskiego, łukowskiego, parczewskiego i radzyńskiego. W tym roku zaprezentowało się 32 solistów i 8 zespołów muzycznych. Pod fachowym okiem komisji artystycznej: przewodniczącej Diany Świder - wokalistki, trenera wokalnego i kompozytorki, na co dzień występującej u boku Beaty Kozidrak w zespole „BAJM”, Katarzyny Grabowskiej - magistra sztuki muzycznej, chórmistrza, chórzystki z pierwszego składu Piotra Rubika,oraz Małgorzaty Stepuch -  nauczyciela języka angielskiego w Zespole Szkół Rolniczych w Kijanach, uczestnicy zaprezentowali swoje umiejętności wokalne.

 

XV Regionalny Konkurs Pianistyczny dla uczniów Szkół Muzycznych I st. w Radzyniu Podlaskim

TROCHĘ KULTURY
środa, 27 kwietnia 2016 07:00

Joanna Zielińska przy fortepianie22 kwietnia 2016 roku w Państwowej Szkole Muzycznej I stopnia im. Karola Lipińskiego w Radzyniu Podlaskim już po raz XV odbył się REGIONALNY KONKURS PIANISTYCZNY DLA UCZNIÓW SZKÓŁ MUZYCZNYCH I STOPNIA.

Współorganizatorami konkursu byli: Centrum Edukacji Artystycznej Regionu Lubelskiego, Rada Rodziców przy Państwowej Szkole Muzycznej I stopnia im. Karola Lipińskiego w Radzyniu Podlaskim oraz Stowarzyszenie MELODIA ART na rzecz Państwowej Szkoły Muzycznej I stopnia im. Karola Lipińskiego w Radzyniu Podlaskim. W tym roku w Konkursie wzięło udział 35 uczestników z 9 szkół regionu lubelskiego, którzy wystąpili w trzech kategoriach wiekowych. Radzyńską szkołę reprezentowało 9 uczniów.

 

"Listy dla Ziemi" z Radzynia

AKTUALNOŚCI
środa, 27 kwietnia 2016 07:00

Jeden z napisanych przez dzieci listów"Listy dla Ziemi" to kolejna akcja edukacji ekologicznej Miasta Radzyń Podlaski wśród uczniów szkół podstawowych w naszym mieście.

Głównym elementem akcji było napisanie listów o tematyce ekologicznej przez młodych ludzi, które skierowane były do dorosłych. Listy pisali uczniowie klas III- VI ze wszystkich szkół podstawowych na terenie Radzynia Podlaskiego na specjalnym papierze listownym wykonanym z makulatury, który otrzymali od Fundacji Ekologicznej ARKA. W akcji wzięło udział 730 uczniów. Pisanie listów przez dzieci zostało poprzedzone prelekcjami zorganizowanymi przez Miasto oraz P.E.C. w Radzyniu Podlaskim o tematyce ekologicznej pod hasłem "Radzyńską misją walka z NISKĄ EMISJĄ".

Spośród wszystkich prac wybrano 7 najlepszych. Niestety tylko 3 z 7 weźmie udział w ogólnopolskim konkursie na najlepszy "List dla Ziemi", zorganizowanym przez Fundację Ekologiczną ARKA z Bielsko Białej.

 

VI Gminny Konkurs Przyrodniczy

AKTUALNOŚCI
środa, 27 kwietnia 2016 07:00

Zdjęcie grupowe20 kwietnia 2016 roku w Szkole Podstawowej w Zakrzewie odbył się VI Gminny Konkurs Przyrodniczy pod patronatem Wójta Gminy Ulan -Majorat Jarosława Koczkodaja. Adresowany był do uczniów klas  IV – VI.

Organizatorem konkursu była Szkoła Podstawowa w Zakrzewie. Oficjalną część rozpoczęła dyrektor Dorota Wysokińska, która przywitała uczniów ze szkół podstawowych gminy reprezentowanych przez następujące osoby:

 

Jeszcze w tym roku w Radzyniu powstanie park handlowy!

AKTUALNOŚCI
wtorek, 26 kwietnia 2016 07:00

Wizualizacja parku handlowego w naszym mieście30 października 2014 roku na łamach naszego portalu poinformowaliśmy, że w Radzyniu Podlaskim przy ulicy Wisznickiej i Lubelskiej powstanie park handlowy (cały artykuł znajdziecie tutaj!)

Od tamtego czasu zmieniło się tylko jedno – data otwarcia. Inwestor zapewniał wtedy, że obiekt ruszy pełną parą już pod koniec 2015 roku.

Informujemy, że planowana data otwarcia parku handlowego przewidziana jest na IV kwartał bieżącego roku! Już w 2006 roku została podjęta uchwała, która pozwalała na przeznaczenie terenu między ulicą Wisznicką, a ul. Lubelską na działalność usługowo-handlową i budowę obiektów powyżej 2000 m2. Dzięki tej uchwale rozpoczął się proces scalania gruntów. W jej wyniku właścicielem obszernej działki została osoba prywatna.

 

Radzyń Podlaski. Ktoś podpalił dwie ciężarówki

112 RADZYŃ
niedziela, 24 kwietnia 2016 07:00

Spalony mercedesUwaga! Właściciel spalonych ciężarówek oferuje 15.000 zł za pomoc policji w ustaleniu okoliczności zdarzenia!

Nowiutka ciężarówka marki Mercedes z naczepą oraz Scania spłonęły w Radzyniu w nocy z niedzieli na poniedziałek 18 kwietnia br.

Pożar rozpoczął się o 1.27 od beczkowozu - scanii i przeniósł się na stojącego nieopodal mercedesa. Kiedy po godzinie 3 na miejsce pożaru przy ulicy Budowlanych przyjechali strażacy... nie było już w zasadzie czego gasić. Wielka łuna ognia unosiła się nad wrakami pojazdów. Częściowo spaliła się już także naczepa z ładunkiem. Wszystko wskazuje na to, że było to podpalenie.

 

Spotkanie z Michałem Listkiewiczem. O piłce nożnej ze specjalistą

AKTUALNOŚCI
poniedziałek, 25 kwietnia 2016 07:00

Rozdawanie autografówWczoraj na stadionie miejskim odbyło się spotkanie między naszą drużyną Orlęta Radzyń a Avią Świdnik.

Od początku meczu radzyńska drużyna pokazała rywalom kawał dobrej gry, chociaż pod koniec spotkania pozwolili przeciwnikom strzelić dwa gole. Mecz zakończył się wynikiem 4 do 2. Całej rywalizacji przyglądał się Michał Listkiewicz - były sędzia międzynarodowy i prezesem PZPN-u, a obecnie delegat i obserwator UEFA oraz prezes Polskiej Ligi Piłkarskiej. Po ostatnim gwizdku sędziego odbyło się spotkanie z kibicami w klubowej kawiarence.

 

Połączyli pokolenia muzyką

TROCHĘ KULTURY
poniedziałek, 25 kwietnia 2016 07:00

Zespoły razem na scenieW niedzielę 24 kwietnia br. w sali kinowej Radzyńskiego Ośrodka Kultury zespół wokalny "Radzyniacy" udowodnił, że muzyka łączy ludzi.

Do współpracy w przekonywaniu o tym fakcie postanowili zaprosić na scenę: Koło Regionalne z Białej koło Radzynia, zespół wokalny "Jubilat" z Kraśnika, grupę teatralną "O… Jo… Joj…" z Białki i gościnnie solistów: Olę Butrym i Michała Danielczuka. Na koncert przybyli goście w osobach: starosty Lucjana Kotwicy, wicestarosty Jana Gila oraz dyrektora ROK Pawła Żochowskiego. Wydarzenie zgromadziło bardzo dużą liczbę słuchaczy i sympatyków występujących składów - wszystkie miejsca na sali były zajęte!

 

Uczniowie I LO posadzili 2,5 tys. drzew

AKTUALNOŚCI
poniedziałek, 25 kwietnia 2016 07:00

Zdjęcie grupowe,,LAS PEŁEN ENERGII’’ - pod takim hasłem w środę 20 kwietnia 2016 r. uczniowie I Liceum Ogólnokształcącego w Radzyniu Podlaskim uczestniczyli w drugiej edycji akcji prowadzonej przez PGE Dystrybucja S.A. we współpracy z Lasami Państwowymi reprezentowanymi przez Nadleśnictwo Radzyń Podlaski.

Akcja ma charakter proekologiczny i wychowawczy, a polega na sadzeniu lasu przez młodzież. Do akcji szkoła została włączona po raz pierwszy w ubiegłym roku przez Nadleśnictwo Radzyń Podlaski  i PGE Dystrybucja - oddział Lublin. Jest to jednocześnie forma kontynuacji trwającej od kilku lat współpracy liceum z Nadleśnictwem.  W tym roku został posadzony młodnik drzew liściastych w Płudach (około 2,5 tys. sadzonek: jarząb, głóg, śliwa ałycza, bez, trzmielina klon-jawor, lipa). W działaniach proekologicznych brali udział nie tylko uczniowie, leśnicy  i energetycy, ale także władze lokalne, dyrekcja szkoły, wychowawcy i opiekunowie młodzieży.

 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 1 z 28

Nasza strona używa plików cookies. Czytając nas, wyrażasz na to zgodę. Przeczytaj naszą politykę cookies. Jeśli akceptujesz ciasteczka na tej stronie, naciśnij OK