Radzyń Podlaski - Nasze miasto z dobrej strony! Mamy 1 sierpnia 2014 imieniny: Nadia, Justyna, Piotr

Już niedługo

Koncert LUZ BAND image
Koncert LUZ BAND, 01.08.2014, 18:00, CABALLERO
Dodaj wydarzenie
Zobacz wszystkie

Apteka dyżurna

 
PHARMACON, ul. Ostrowiecka 10
 

Reklama

28

lip

2014

Zatrzymaj się na minutę. Oddaj im hołd!

AKTUALNOŚCI

Plakat

Zachęcamy, aby dźwięk syren o godz. 17.00 był wezwaniem do chwili zadumy.

Zapraszamy też do udziału w innych wydarzeniach towarzyszących tym obchodom. O godz. 17.15 na łączce od północnej strony Pałacu Potockich wszyscy chętni mogą stać się elementem kotwicy powstańczej, która zostanie sfotografowana. O godz. 18.45 z dziedzińca Pałacu Potockich wyruszą patrole chętne do przeniesienia listów w ramach fabularyzowanej gry miejskiej. O godz. 20.30 na tarasie Radzyńskiego Ośrodka Kultury ruszy plenerowe kino powstańcze.

 

01

sie

2014

Odliczanie trwa. Pielgrzymi wyruszą w niedzielę

Pielgrzymka Podlaska 2014

Wielki test pielgrzymkowego namiotuJuż tylko godziny dzielą naszych pielgrzymów od wyruszenia w długą drogę na Jasną Górę. 

Ostatnie próby za nimi, wszystko dopięte już praktycznie na ostatni guzik, właśnie trwają zapisy. Wczoraj w ciągu tylko jednej godziny w parafii św. Trójcy na pielgrzymkę zapisało się 30 osób. - To wielki sukces - podsumował ten wynik przewodnik radzyńskiej grupy 15A, ksiądz Mariusz Baran, który w tym roku liczy na obecność 200 pątników na trasie. Jak się zapisać? Tutaj znajdziecie wszystkie potrzebne informacje. - Warto podejmować takie wyzwania, bo to jest uświęcone. Dlatego zachęcam tych, którzy no gdzieś tam jeszcze mają na dnie serca jeszcze jakieś pragnienia, jeszcze jakieś myśli, aby odważyć się pójść - agituje ksiądz Mariusz. Zachęca wszystkich, ale nieustannie apeluje przede wszystkim do młodych ludzi. Dlaczego? O tym opowie Wam sam.

 

01

sie

2014

PUK SERWIS wystosował oficjalne pismo do PUK w Radzyniu

AKTUALNOŚCI

WysypiskoNiecały rok temu poinformowaliśmy o piśmie, jakie wpłynęło do naszej redakcji, burmistrza i do innych samorządów od firmy PUK SERWIS z Siedlec (cały list można przeczytać tutaj!).

Była to odpowiedź siedleckiej firmy usług komunalnych na zerwaną umowę na wywóz śmieci z Radzynia Podlaskiego. W zakończeniu pisma znaleźć można następującą treść: „Zdumiewająca jest również informacja prasowa o powierzeniu usług odbioru odpadów miejskiej spółce PUK z Radzynia Podlaskiego, która złożyła niekorzystną ofertę w przetargu, a której powiązania własnościowo-biznesowe z wiceburmistrzem Miasta są powszechnie znane. Nie bez znaczenia jest fakt, iż małżonka wiceburmistrza jest pracownikiem Spółki PUK w Radzyniu Podlaskim, a władze zarówno Miasta jak i Spółki traktują Radzyń Podlaski jak prywatny folwark, o czym świadczyły kilkukrotne rozmowy z wyżej wymienionymi osobami”.

 

01

sie

2014

Masz psa? Zaczipuj go bezpłatnie!

AKTUALNOŚCI

Czipowanie psówUrząd Miasta na swojej stronie internetowej informuje o bezpłatnym czipowaniu psów w Radzyniu Podlaskim.

Jest to doskonałe rozwiązanie, gdy pies ucieknie od właściciela. Zwiększa szansę na to, że czworonóg powróci do właściciela przez odczytanie danych z oznakowania.  Wszyscy mieszkańcy Radzynia Podlaskim mogą teraz bezpłatnie skorzystać, aż do wykorzystania środków, które miasto przeznaczyło na ten cel. Akcja dotyczy zwierząt, które ukończyły czwarty miesiąc życia.

 

01

sie

2014

Triennale Sztuki Radzyńskiej 2014

AKTUALNOŚCI

Zapraszamy na TriennaleCo Nam W Duszy Gra - to artystyczna odsłona Radzynia Podlaskiego i Powiatu Radzyńskiego.

W Powiecie Radzyńskim tworzy (lub jest z nim związane) ponad dwudziestoosobowe grono artystów plastyków – malarzy, grafików, rysowników, rzeźbiarzy, ceramików, fotografików.

Osiemnastu z nich prezentuje swoje prace na tegorocznym Triennale Sztuki Radzyńskiej (pierwsza prezentacja twórczości radzyńskich artystów plastyków odbyła się w 2011 r. podczas Radzyńskiego Jarmarku Kultury organizowanego przez Starostwo Powiatowe w Radzyniu Podlaskim).

 

01

sie

2014

Zbadałaś się już? Zachęć przyjaciółkę!

AKTUALNOŚCI

Badanie piersiPołowa Kobiet uprawnionych do bezpłatnego badania mammograficznego w ramach Populacyjnego Programu Wczesnego Wykrywania Raka Piersi wciąż nie skorzystała z możliwości zyskania spokoju o swoje zdrowie.

Jeśli  jesteś w grupie, która już się przebadała, bądź ambasadorem profilaktyki, zachęć swoje przyjaciółki do zgłoszenia się na badanie! Jeśli jeszcze się nie badałaś – przyjdźcie na badanie razem! Mammografia to najważniejsze badanie diagnostyczne w kierunku wykrycia raka piersi. Ponieważ jest to najczęściej występujący nowotwór złośliwy wśród kobiet dojrzałych, można powiedzieć, że mammografia to najistotniejsze badanie, któremu świadoma kobieta powinna się regularnie poddawać.

 

31

lip

2014

Czterokrotny Mistrz Polski w Radzyniu. Orlęta zagrają z Pogonią Lwów

PIŁKA NOŻNA

Plakat promocyjnyZapraszamy Was na niezwykły i wyjątkowy mecz - na spotkanie międzynarodowe, a jakże Polskie.

Na spotkanie z drużyną, która kiedy w 1924 roku powstawał nasz klub, była już dwukrotnym Mistrzem Polski. Z drużyną, która ponadto, nigdy nie spadała z ekstraklasy. Z czterokrotnym mistrzem Polski - z Pogonią Lwów.

Dla naszego klubu konfrontacja z lwowianami będzie także swoistym "powrotem do korzeni'', ponieważ nazwa "Orlęta" została przyjęta przez nasz klub na cześć Orląt Lwowskich - bohaterskich, młodych obrońców miasta Lwowa.

Już w najbliższą niedzielę o godzinie 16-tej na naszym stadionie będziecie mogli zobaczyć mecz upamiętniający jubileusz 90-lecia Orląt-Spomlek, w którym to zmierzymy się z Pogonią Lwów.

 

31

lip

2014

Oddział ginekologiczno-położniczy zamknięty

AKTUALNOŚCI

SzpitalJuż od pierwszego sierpnia oddział ginekologiczno-położniczy w SPZOZ w Radzyniu Podlaskim zostanie zamknięty ze względu na zbliżające się remonty na tym dziale.

Postanowiliśmy udać się do wicedyrektora Waldemara Zielnika, by opowiedział nam kilka słów o planowanym remoncie, a także zapytaliśmy gdzie mają udać się osoby chcące skorzystać z oddziału oraz kiedy zakończą się prace w radzyńskim szpitalu. Oto odpowiedź:

 

30

lip

2014

Mamy Mistrza Polski w podciąganiu się na drążku!

SPORT

Reprezentanci Street WorkoutOd 24.07 do 27.07 w Międzyzdrojach trwał XI Festiwal Siły Sprawności i Urody, w ramach którego odbyło się wiele imprez sportowych.

Jedną z nich były X Mistrzostwa Polski w Podciąganiu na Drążku. Na ten daleki wyjazd wybrali się reprezentanci naszego miasta: Mateusz Grabowiec i Michał Wołodko. W zawodach wzięło udział 24 uczestników, z których ostatecznie najlepszy okazał się Mateusz Grabowiec z Radzynia Podlaskiego wykonując 32 powtórzenia, a drugi reprezentant naszego miasta zaliczając 23 powtórzenia uplasował się na 6 miejscu! 

 

30

lip

2014

Zapraszamy na festyn rodzinny do Wygnanki

AKTUALNOŚCI

Plakat wydarzeniaZarząd OSP w Wygnance we współpracy z Sołtysem i Radą Sołecką serdecznie zaprasza na Rodzinny Festyn Sportowy.

Odbędzie się na placu przed Domem Kultury i OSP w Wygnance 10 sierpnia 2014r. (niedziela). Start o godzinie 14.30.

W programie m.in: Oficjalne otwarcie placu zabaw „Mały Strażak”, rodzinny turniej mini-koszykówki, konkurs rzutów do kosza (dzieci), konkursy strzeleckie (łuk, kbks) dla dzieci i dorosłych, konkurs przeciągania liny, żonglerka piłkarska dla dzieci, turniej sztafet, zawody strongmanów oraz zawody amazonek.

Ponadto na najmłodszych czeka za darmo: zjeżdżalnia, trampolina, przejażdżki bryczką, pokazy makijażu , pokazy walk rycerskich.

 

29

lip

2014

Sprawca fałszywych alarmów bombowych ujęty!

112 RADZYŃ

Źródło: http://www.lubelska.policja.gov.plŁódzcy policjanci zatrzymali 41-letniego mieszkańca woj. lubelskiego podejrzanego o fałszywe alarmy bombowe przekazane 22 lipca 2014 roku do licznych instytucji oraz urzędów na terenie całego kraju, w tym do radzyńskich placówek (więcej tutaj!).

Funkcjonariusze z całej Polski rozpoczęli poszukiwania sprawcy tych fałszywych alarmów. Łódzcy policjanci podjęli pewien trop, który naprowadził ich na 41-letniego mieszkańca woj. lubelskiego. Zebrany materiał dowodowy pozwolił na podjęcie decyzji o jego zatrzymaniu, do którego doszło 24 lipca w Śremie, w województwie wielkopolskim. Mężczyzna jechał tirem do Francji. W tym samym czasie śledczy przeszukali jego miejsce zamieszkania i zabezpieczyli komputer oraz inne nośniki elektroniczne. Podejrzewany mężczyzna został przewieziony do Łodzi i poddany badaniu wariografem, tzw. wykrywaczem kłamstw.

 

29

lip

2014

Nowa nawierzchnia do Żabikowa

AKTUALNOŚCI

Nowa nawierzchnia na drodze prowadzącej do ŻabikowaJesteśmy przekonani, że niejeden mieszkaniec Żabikowa i okolicznych wsi odetchnął w końcu z ulgą, gdy zobaczył nowy asfalt na drodze prowadzącej do jego miejscowości.

Jeszcze niedawno skręcając z drogi 63 na Żabików można było w najlepszym przypadku tylko uszkodzić zawieszenie. Dziura na dziurze, a jazda tą drogą przypominała slalom gigant. Po pertraktacjach wójta gminy Radzyń Podlaski ze starostą Lucjanem Kotwicą doszło do porozumienia i w przeciągu czterech dni nowy asfalt pojawił się na drodze.

 

29

lip

2014

To już ostre przegięcie...

AKTUALNOŚCI

A taka była ładna tablica...Noooo... Jestem pod wrażeniem.

Zobaczcie, co zostało ze znaków drogowych i tablicy informacyjnej na ścieżce rowerowej po niedzielnej nocy. Ktoś nieźle przyszalał... Ale po co? Komu to przeszkadzało? Gdzie sens w wyginaniu metalowych rurek? No chyba, że ktoś jest wielkim fanem Gustlika z "Czterech pancernych", który na palcu wyginał gwoździe - fan zaczął trenować na znakach?

Wyobrażam sobie, jakie szczęśliwe miny musieli mieć (bo samemu to giąć? bez sensu... przecież radochy nie ma) ludzie, którzy to zrobili. Jakaż duma ich musi dzisiaj rozpierać, kiedy oglądają te zdjęcia. Przepięknie. Oczywiście znaki trzeba będzie postawić na nowo, tablicę również. Za naszą wspólną kasę - również waszą... Miłego dnia.

 

29

lip

2014

Ciąg dalszy radzyńskich sportowych zmagań - Orlik Open

PIŁKA NOŻNA

Zawodnik z piłkąJuż teraz wielka ósemka zmierzy się w fazie PLAY OFF dnia 02.08.2014r.na boisku przy SP Nr 1 w Radzyniu Podlaskim.

Wszystkie sobotnie mecze zostały rozegrane na bardzo dobrym piłkarskim poziomie. Nie zawiedli liderzy, którzy wygrali większość swoich meczy tj. Wohyń, Play, czy Spomlek, chodź zatrzymajmy się na chwile przy ostatnim meczu właśnie wspomnianego Spomleku, który uległ niesamowitej drużynie tej soboty jaką była drużyna Auto Spa kierowana z tyłu przez Roberta Strojka. W ataku straszył bramkarza Smomleku niesamowity Mundek (Edmund Koperwas), który dzięki swoim dwóm bramkom strzelonym w pięknym stylu zapewnił zwycięstwo drużynie AUTO-SPA, co zostało okrzyknięte niespodzianką tej soboty.

 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 1 z 28