Radzyń Podlaski - Nasze miasto z dobrej strony! Mamy 30 października 2014 imieniny: Zenobii, Edmunda, Przemysława | 1790 - urodził się Karol Lipiński, skrzypek, kompozytor i pedagog króla saskiego w Dreźnie

Już niedługo

DJ DIRTY ALAN image
DJ DIRTY ALAN, 31.10.2014, CABALLERO
Dodaj wydarzenie
Zobacz wszystkie

Apteka dyżurna

 
APTEKA PRZY SZPITALU, ul. Wisznicka 111
 

Reklama

Rozkład jazdy autobusówOgłoszeniaImprezy i wydarzeniaCeny paliw

Na skróty

Odwiedzający

Naszą witrynę przegląda teraz 69 gości i 2 użytkowników

30

paź

2014

To już pewne - pierwszy park handlowy w naszym mieście!

AKTUALNOŚCI

Wizualizacja parku handlowegoJakiś czas temu na stronie internetowej inwestora Adept 7 Sp. Z O.O. pojawiła się informacja o planowanym utworzeniu parku handlowego w Radzyniu Podlaskim.

- Park Handlowy Radzyń Podlaski zlokalizowany będzie przy skrzyżowaniu ulic Lubelskiej i ul. Wisznickiej, tzw. wewnętrznej obwodnicy miasta. Inwestycja realizowana będzie równocześnie z marketem typu Dom i Ogród i położona w bezpośrednim sąsiedztwie istniejącego supermarketu spożywczego. Najemcami parku handlowego będą sieci handlowe z branży modowej, salon obuwniczy, drogeria, apteka, bank i market elektroniczny. Wszystkie te trzy obiekty zostaną skomunikowane ze sobą jednym parkingiem i drogami dojazdowymi, tworząc tym samym największy ośrodek handlowy w mieście. Do dyspozycji wyłącznie klientów parku handlowego zaplanowano ponad 100 miejsc postojowych, a łączna liczba miejsc wyniesie bisko 350 – czytamy na stronie inwestora.

 

30

paź

2014

Szlachetna paczka na pełnych obrotach

AKTUALNOŚCI

Ekipa Szlachetnej PaczkiWolontariusze z Radzynia podjęli wyzwanie, a efekty będzie można ocenić podczas wielkiego finału, który odbędzie się w dniach 13-14 grudnia.

Będzie to weekend pełen cudów i wzruszeń jednak przed finałem odbędzie się najważniejszy etap „Szlachetnej Paczki”, czyli spotkania z naprawdę potrzebującymi ludźmi. Główny nacisk położony jest na wartość spotkania z drugim człowiekiem, wysłuchania go. To już wtedy zostaje zapoczątkowana zmiana na lepsze. W trakcie kilkugodzinnego szkolenia w sobotę, wiedzę na temat idei mądrego pomagania zdobywało jedenastu wolontariuszy, którzy  zaczynają przygodę z „Paczką”.

 

29

paź

2014

„Daisy” – kwiaciarnia artystyczna

AKTUALNOŚCI

Własnoręcznie wykonane kosze kwiatówMimo, że znajdziecie tutaj to, co znajduje się w każdej kwiaciarni - kwiaty sztuczne, wieńce, bukiety w koszach, upominki - to uwierzcie – „Daisy” jest niezwykłym miejscem z niepowtarzalnymi rzeczami.

Kwiaciarnia artystyczna mieści się przy ulicy Korczaka, pierwszy budynek po lewej stronie przy wjeździe od ulicy Wyszyńskiego. Rzeczą najistotniejszą jest to, że większość asortymentu przygotowuje sama właścicielka. Znajdziecie tam przeróżne bukiety, kosze kwiatów, ozdoby, krzyże, dzbanki, obrazy, pojemniczki, figury wykonane z drewna i mnóstwo innych rzeczy przygotowanych własnoręcznie z naturalnych elementów.

 

29

paź

2014

Pierwsza warstwa asfaltu na nowym moście

AKTUALNOŚCI

Pierwszy dywanik asfaltu za robotnikamiNa nowym moście i ulicy Chomiczewskiego położono pierwsze warstwy nowego asfaltu.

Od dwóch miesięcy ulica Chomiczewskiego jest zablokowana. Stary most został zburzony, a na jego miejsce powstał nowy, dużo wytrzymalszy. Dodatkowo na ulicy wymieniono chodniki i poprawiono nawierzchnię. Od wczoraj pracują tam maszyny do nakładania asfaltu.

 

29

paź

2014

Powiatowe Zawody Szkolnej Ligi Strzeleckiej Powiatu Radzyńskiego z Broni Pneumatycznej

SPORT

Strzelnica21 października 2014 r. w Białce odbyły się Powiatowe Zawody Rundy Jesiennej Szkolnej Ligi Strzeleckiej Gimnazjów Powiatu Radzyńskiego w strzeleniu z broni pneumatycznej.

Turniej został zorganizowany przez Zarząd Klubu Strzeleckiego Grot wspólnie z Zarządem LOK w Radzyniu Podlaskim przy wsparciu finansowym Powiatu Radzyńskiego. Zawody odbyły się na strzelnicy wykonanej społecznie przez prezesa KS Grot, przy wsparciu finansowym Wójta Gminy Radzyń Podlaski.

 

29

paź

2014

Mecze inauguracyjne sezonu 2014/15

SIATKÓWKA

Zawodnik podczas akcjiAmatorskie rozgrywki piłki siatkowej prowadzone przez Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w minioną niedzielę (26 października) rozpoczęły XVII sezon.

W tym sezonie nastąpiło sporo zmian. Nie ma już niestety ligi dziewczyn, a w zamian stworzono Ligę Relax, w której cztery mieszane drużyny grać będą systemem turniejowym. W I lidze gra dziewięć drużyn, natomiast w II lidze jest ich osiem po dołączeniu w ostatniej chwili dwóch drużyn z Trzebieszowa. Sporo zmian wprowadzono także w Regulaminie. Stworzono 6 osobową Radę Ligi, która praktycznie sprawuje władzę w rozgrywkach.

 

29

paź

2014

Liturgiczne wspomnienie Świętego Jana Pawła II w Brzozowicy Dużej

AKTUALNOŚCI

Zdjęcie grupowe podczas wydarzeniaW dniu liturgicznego wspomnienia św. Jana Pawła II w Zespole Oświatowym im. Jana Pawła II w Brzozowicy Dużej odbyła się uroczystość Dzień Patrona połączona z Dniem Edukacji Narodowej.

Rozpoczęła się Mszą św. sprawowaną przez Księdza Proboszcza Czesława Jakubca w intencji nauczycieli, wychowawców, pracowników szkoły, rodziców oraz uczniów. Zgromadzeni w świątyni dziękowaliśmy Bogu za Świętego Jana Pawła II, prosząc jednocześnie o Jego wstawiennictwo i pomoc.

 

28

paź

2014

Korowód świętych ulicami naszego miasta

AKTUALNOŚCI

Korowód ŚwiętychZbliża się uroczystość Wszystkich Świętych – dzień, w którym pragniemy uczcić nieznaną nam w większości z imienia i nazwiska ogromną rzeszę ludzi cieszących się już szczęściem wiecznym.

Poprzez nich chcemy uwielbić samego Boga, który „jest źródłem wszelkiej świętości". Oddawanie czci Panu Bogu to podstawowa powinność człowieka wierzącego. Czynimy to w wieloraki sposób, a uroczystość Wszystkich Świętych jest ku temu bardzo dobrą okazją. Parafia Trójcy Świętej w piątek 31 października, w wigilię Uroczystości Wszystkich Świętych pragnie zorganizować w Radzyniu Podlaskim „Korowód Świętych”.

 

28

paź

2014

Artur Żmijewski w Wohyniu opowiadał bajki

AKTUALNOŚCI

Artur Żmijewski dzieciom z Wohynia… a właściwie je czytał.

Wczoraj (27.10) o godzinie 11.30 znany aktor Artur Żmijewski wystąpił przed dziećmi z przedszkola oraz szkoły podstawowej z Wohynia w roli lektora bajki „O rybaku i złotej rybce”. W poprzednich spotkaniach bajki czytali wójt gminy Stanisław Jóźwik, sekretarz Tomasz Jurkiewicz oraz proboszcz Roman Banasiewicz.

 

27

paź

2014

Dzień Kundelka po radzyńsku

AKTUALNOŚCI

Właścicielki ze swoimi psamiZa nami pierwsza w Radzyniu wystawa psów nierasowych, zorganizowana przez Stowarzyszenie na rzecz zwierząt „Podaj łapę” w ramach akcji „Działaj lokalnie”.

Wydarzenie otworzył Adam Świć, a uczestników powitała Mariola Orębska – Witam serdecznie wszystkich Państwa, którzy przyszliście tu, by zaprezentować swoje psy oraz wziąć udział w naszej imprezie. W roku ubiegłym był zorganizowany konkurs rysunków dziecięcych oraz wydaliśmy kalendarz. Tegoroczna wystawa kundelków wiąże się z działalnością Stowarzyszenia „Podaj łapę” – tych psów jest na naszym terenie najwięcej i ich los bywa bardzo różny. Nasze stowarzyszenie zajmuje się pomocą bezdomnym zwierzętom i chcielibyśmy dzisiaj pokazać, jak wspaniałymi towarzyszami naszego życia i jak miłymi członkami naszych rodzin mogą być kundelki. Chcielibyśmy pokazać psy, które żyją w szczęśliwych domach a także te, które  zostały adoptowane i mają za sobą nieraz trudne przeżycia, ale mimo wszystko zaufały człowiekowi.

 

26

paź

2014

Czemierniki. Policjanci znaleźli w lesie las marihuany

112 RADZYŃ

Jeden z krzaków konopiiRadzyńscy kryminalni zlikwidowali trzy plantacje konopi indyjskich.

W piątek policjanci z Radzynia Podlaskiego ujawnili trzy nielegalne plantacje konopi indyjskich, które uprawiane były w lesie. Z posiadanych przez nich informacji wynikało, że to dwaj 27-letni mieszkańcy gminy Czemierniki zajmują się nielegalnym procederem. Ich informacje potwierdziły się. Na terenie kompleksu leśnego w miejscowości Czemierniki policjanci zabezpieczyli łącznie 31 dorodnych sięgających 2-3 metrów krzaków konopi. Do sprawy zatrzymano Kamila W. i Łukasza G.

 

25

paź

2014

Targi Pracy 2014 w ZSP

AKTUALNOŚCI

Podczas pokazu modyWczoraj (24.10) o godzinie 12.00 rozpoczęło się oficjalne otwarcie Targów Pracy w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych im. Jana Pawła II w Radzyniu Podlaskim.

Uroczystość reprezentowały i prowadziły: wojewódzki komendant OHP Anna Szymala, dyrektor ZSP Grażyna Dzida oraz dyrektor Powiatowego Urzędu Pracy Anna Ilczuk. Patronat nad przedsięwzięciem objęli: sekretarz stanu w Ministerstwie Edukacji Narodowej Tadeusz Sławecki, marszałek województwa lubelskiego Sławomir Sosnowski, komendant główny OHP Marian Najdychor oraz starosta radzyński Lucjan Kotwica.

 

25

paź

2014

Dawca szpiku - Angela Zdziebłowska - radzyńska bohaterka!

AKTUALNOŚCI

Angela Zdziebłowska w podczas pobierania szpikuDzień 26 października to Światowy Dzień Donacji i Transplantacji.

W przededniu tego wydarzenia, w Banku Komórek Krwiotwórczych szpitala na ul. Banacha, już 1500 dawca z bazy Fundacji DKMS Polska oddał swój szpik, by pomóc powrócić do zdrowia choremu na raka krwi 20 letniemu Bułgarowi.  Jednym z dawców jest mieszkanka Radzynia Podlaskiego - Angela Zdziebłowska.

1500 dawca to 1500 szansa na przeżycie dla ludzi chorych na raka krwi. W Polsce co godzinę ktoś słyszy diagnozę: białaczka. Bardzo często jedynym dla niego ratunkiem jest przeszczepienie szpiku lub komórek macierzystych od dawcy niespokrewnionego.

 

25

paź

2014

VI Regionalny Konkurs Młodzieży Szkół Rolniczych – „W ROLNICTWIE MOŻNA PRACOWAĆ BEZPIECZNIE”

AKTUALNOŚCI

Zdjęcie grupowe z najlepszymi w konkursie21 października odbył się w Zespole Szkół Rolniczych w Woli Osowińskiej etap szkolny VI Regionalnego konkursu młodzieży szkół rolniczych nt. „W ROLNICTWIE MOŻNA PRACOWAĆ BEZPIECZNIE”.

Konkurs przeprowadziła komisja w składzie: Przewodniczący – Adam Ochnio, kierownik Referatu ds. Prewencji, Rehabilitacji i Orzecznictwa Lekarskiego -Placówka Terenowa w Radzyniu Podlaskim., Marek Grochowski – ODR w Radzyniu Podlaskim, Andrzej Chojnacki – pracownik KRUS w Kocku, Beata Orlicz – nauczyciel ZSR w Woli Osowińskiej.

 

24

paź

2014

Biała. Potrącenie rowerzystki - zmarła w szpitalu

112 RADZYŃ

Rower po wypadkuRadzyńska policja ustala szczegóły wypadku drogowego, do którego doszło dzisiaj nad ranem na K-63 w miejscowości Biała.

Ze wstępnych ustaleń wynika, że kierujący samochodem osobowym marki Opel, 31-letni mieszkaniec Radzynia Podlaskiego potrącił jadącą przed nim rowerzystkę. Jednośladem kierowała 53-letnia mieszkanka gm. Biała. Kobieta doznała obrażeń ciała i w stanie ciężkim przewieziona została do radzyńskiego szpitala. Badanie stanu trzeźwości potwierdziło, że kierujący samochodem w chwili zdarzenia był trzeźwy, natomiast od rowerzystki została pobrana krew do badań na zawartość alkoholu. Kierująca rowerem kobieta w wyniku poniesionych obrażeń zmarła w szpitalu.

Policjanci ustalają wszystkie okoliczności zdarzenia apelując o rozwagę i bezpieczeństwo na drodze.

 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 1 z 43