Radzyń Podlaski - Nasze miasto z dobrej strony! Mamy 5 marca 2015 imieniny: Adriana, Fryderyka, Oliwii

Już niedługo

Jak Kondrak - Najpiękniejsze na świecie image
Jak Kondrak - Najpiękniejsze na świecie, 06.03.2015, 19:00, Kino ORANŻERIA
Dodaj wydarzenie
Zobacz wszystkie

Apteka dyżurna

 
PHARMACON
ul. Ostrowiecka 10
 

Pomóż im!

Ósmy Kolor Tęczy
Radzyńskie Stowarzyszenie na Rzecz Zwierząt

Reklama

Rozkład jazdy autobusówOgłoszeniaImprezy i wydarzeniaCeny paliw

Na skróty

Odwiedzający

Naszą witrynę przegląda teraz 172 gości i 2 użytkowników

05

mar

2015

Chcą muzeum w katowni UB/GESTAPO przy ulicy Warszawskiej

AKTUALNOŚCI

Inskrypcje na murze W poniedziałek 2 marca o godzinie 18.00 w sali radzyńskiego kina Oranżeria odbyła się projekcja diaporamy z inskrypcjami zachowanymi w katowni na Bulwarach.

Zdjęcia i montaż pokazu slajdów wykonali Dariusz Magier i Paweł Żochowski. Cały projekt zamknęli pod nazwą „Areszt Urzędu Bezpieczeństwa w Radzyniu Podlaskim”.

- Diaporamę stworzyliśmy w ramach projektu naukowego i dokumentacyjnego – rozpoczął Dariusz Magier. - Pomyśleliśmy sobie, że do tego budynku nie każdy może wejść, bo są to prywatne mieszkania i ludzie niechętnie udostępniają klucze do tych piwnic, czemu się w sumie nie dziwię. Po drugie cały czas boimy się, że coś się może z tymi napisami wyrytymi przez więźniów stać, więc postanowiliśmy je udokumentować, by jakoś je zabezpieczyć historycznie – tłumaczył autor diaporamy.

 

05

mar

2015

Jaski. Znaleziono potrąconego rowerzystę

112 RADZYŃ

RowerW środę, 4 marca około 21:50, radzyńska policja otrzymała zgłoszenie o potrąconym rowerzyście.

Do zdarzenia doszło na drodze pomiędzy Zakrzewem a Jaskami. 55-latek jadący rowerem został potrącony przez pojazd, a następnie ciągnięty około 50 metrów.

Samochód odjechał z miejsca zdarzenia, a na miejscu wypadku znaleziono tylko rowerzystę w ciężkim stanie. Obecnie poszkodowany przebywa w radzyńskim szpitalu.

 

05

mar

2015

Inauguracja sezonu 2015 Sekcji Pływackiej MULKS „Technik – Orion”

SPORT

Zdjęcie grupowe28 lutego po raz kolejny ruszyła Krasnostawska Liga Pływacka „Szuwarek”.

Jest to cykl sześciu zawodów, na których zawodnicy w swoich kategoriach wiekowych startują na przestrzeni roku na różnych dystansach, różnymi stylami pływackimi. Są to rozgrywki uwzględnione w Kalendarzu Lubelskiego Okręgowego Związku Pływackiego. Dzięki temu wyniki są rejestrowane i uwzględniane w systematycznie prowadzonym rankingu klubów. Jest to jeden z warunków koniecznych do spełnienia by otrzymać licencję klubową, o którą ubiega się nasz klub.  W zawodach wzięło udział 270 zawodniczek i zawodników z 14 klubów.

 

05

mar

2015

Roszada na stanowisku skarbnika

AKTUALNOŚCI

Burmistrz z Anetą DobrochNa V sesji Rady Miasta burmistrz Jerzy Rębek oraz przewodniczący Rady wraz z zastępcami pożegnali byłą skarbnik i przywitali nową.

Aneta Dobroch pożegnała się ze stanowiskiem skarbnika mimo, że burmistrz zaproponował jej posadę wiceskarbnika. Jej miejsce zajęła Anna Woźniak.

- Decyzje o zmianie na stanowisku skarbnika były podjęte przed miesiącem – rozpoczął Jerzy Rębek. - Z początkiem marca swoje obowiązki jako skarbnika miasta będzie pełniła Anna Woźniak. Jest to dobry czas, by dzisiaj podziękować pani Anecie Dobroch za jej pracę. Dziękujemy za ogromne zaangażowanie w pracę i tworzenie dobra wspólnego. Jednocześnie chciałem przywitać Annę Woźniak. Życzę sobie tego, abyśmy w takiej atmosferze współpracy mogli coś dobrego dla naszego środowiska zrobić – mówił burmistrz.

 

05

mar

2015

Zachęcamy do wzięcia udziału w zawodach w piłkę ręczną

SPORT

PlakatUczniowski Klub Sportowy „Sprint” w Ulanie – Majoracie we współpracy z Zespołem Szkół w Ulanie-Majoracie organizuje w dniach 06 – 08.03.2015r. IV Międzynarodowy - XIV Ogólnopolski Turniej Piłki Ręcznej Dziewcząt i Chłopców pod honorowym patronatem starosty radzyńskiego Lucjana Kotwicy  i wójta gminy Ulan–Majorat Jarosława Koczkodaja.

W turnieju wystąpią 42 zespoły z siedmiu województw:

Mazowieckie: UKPR „Agrykola” Warszawa 1, UKS „Wilanowia” Warszawa 2, UMKS „Orlęta” Zwoleń 3, KPR „ROKiS” Radzymin 1, KS „Victoria” Piaseczno 2

Świętokrzyskie: KS „Vive Tauron” Kielce 2, KS „Korab”  OSiR Staszów 1,

 

04

mar

2015

Anna Wasak została asystentem burmistrza

AKTUALNOŚCI

Anna Wasak asystentem burmistrzaJeszcze niedawno redaktor Annę Wasak mogliśmy zauważyć na prawie każdym wydarzeniu lub uroczystości w naszym mieście.

Od 2 marca dziennikarka lokalnego portalu internetowego oraz autorka tomików wierszy została mianowana na stanowisko asystenta burmistrza Jerzego Rębka.

- Anna Wasak jest osobą z bardzo dobrymi kwalifikacjami – tłumaczył powołanie Anny Wasak na stanowisko swojego asystenta włodarz Radzynia Podlaskiego. - Ukończyła filologię polską na Uniwersytecie Jagiellońskim. Jest osobą, która w kulturze pracuje od dziesiątek lat, a chcę, by współpracowała właśnie z Radzyńskim Ośrodkiem Kultury i mediami. Chcemy, aby przekazane informacje miały potwierdzenie w faktach, by nie było żadnych niedomówień z naszej strony.

 

03

mar

2015

Świętuj Dzień Kobiet z kwiaciarnią Daisy

AKTUALNOŚCI

8marcaJeden raz w roku jest taki dzień, który przemija, jak piękny sen.

Wszystkie panie, panienki oraz matki w dniu tym dostają pachnące kwiatki. My z tej okazji zaszaleliśmy i super promocje przygotowaliśmy.

Zamów bukiet kwiatów na Dzień Kobiet z dostawą pod same drzwi!!!

Bukiet pięknych i świeżych kwiatów ucieszy każdą kobietę! Zrób jej tę przyjemność w dniu jej święta i prześlij wspaniałą kompozycję kwiatową przez kwiaciarnię Daisy. Skorzystaj z oferty i wyślij bliskiej Ci osobie kwiaty z dostawą pod wskazany adres. Każdy doceni taki gest! Warto, bo w kwiaciarni Daisy dostawa na terenie Radzynia wliczona jest w cenę bukietu a za dostawę w okolicach Radzynia dopłacisz niewiele. Jeśli się zdecydujesz to my zagwarantujemy wspaniałe, świeże kwiaty, z których skomponujemy niepowtarzalne bukiety tuż przed dostawą. 

 

04

mar

2015

Jest duża szansa na uratowanie programu dotyczącego instalacji solarnych

AKTUALNOŚCI

Podczas losowania zestawów Świetna wiadomość dla oczekujących na instalację paneli solarnych na swoim domu, którzy skorzystali z programu „Czysta energia w powiecie radzyńskim”.

Jest duża szansa na uratowanie projektu dotyczącego instalacji solarnych. Wczoraj burmistrz miasta Jerzy Rębek w towarzystwie wójtów z terenu powiatu radzyńskiego udał się do Urzędu Marszałkowskiego. Po długich negocjacjach udało się przedłużyć czas na realizację programu.

 

28

lut

2015

Zapisz się na darmowy kurs!

AKTUALNOŚCI

Zapisz się na bezpłatne szkolenie!Firma PROWORD serdecznie zaprasza osoby pracujące bądź samozatrudnione w wieku od 50 do 64 lat na bezpłatny kurs języka angielskiego!

Szkolenie trwa 120 godzin, natomiast bezpłatny kurs komputerowy 90. Oba kursy zostaną potwierdzone certyfikatem. Śpiesz się! Pozostało tylko 12 miejsc na język angielski oraz 24 miejsca na kurs komputerowy! Szkolenia odbędą się w Radzyniu Podlaskim po skompletowaniu odpowiedniej liczby uczestników.     

Projekt jest współfinansowany przez Unię Europejską w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego ”Wybierz kompetencje kluczowe!”

 

04

mar

2015

Ważność uchwał Rady Miasta - opinie prawników

AKTUALNOŚCI

Przemysław Czarnek"Twierdzenia, jakoby uchwały podejmowane przez Radę Miasta Radzyń Podlaski, których projekty opatrzone zostały parafą lub podpisem dra Przemysława Czarnka, mogły być nieważne, uznać trzeba za całkowicie bezpodstawne i niemające oparcia w przepisach prawa powszechnie obowiązującego" - napisał adw. Ignacy Chwesiuk, którego Kancelaria Adwokacka obsługuje Urząd Miasta Radzyń Podlaski.

Dr Przemysław Czarnek zapowiada wystąpienie na drogę sądową przeciwko mieszkańcowi Radzynia w związku z pomówieniami skierowanymi pod jego adresem podczas ostatniej sesji Rady Miasta. Podczas sesji z 27 lutego w ramach wolnych wniosków głos zabrał Ryszard Kondraszuk, który zakwestionował ważność podjętych uchwał, stwierdzając: "Podjęte dzisiaj uchwały zostały podjęte w sposób rażący, z naruszeniem prawa".

 

04

mar

2015

Chcesz założyć działalność gospodarczą? Przeczytaj!

AKTUALNOŚCI

Więcej informacjiSieć Punktów Informacyjnych Funduszy Europejskich w województwie lubelskim serdecznie zaprasza na spotkanie: ,,Fundusze zwrotne i bezzwrotne dla osób fizycznych chcących założyć działalność gospodarczą’’.

Wydarzenie odbędzie się 11 marca 2015r. w godz. 10:00 - 13:30 w sali konferencyjnej w budynku Państwowej Straży Pożarnej ul. Pomiarowa 1 w Radzyniu Podlaskim. Celem spotkania będzie przybliżenie możliwości uzyskania wsparcia dla osób fizycznych, które mają zamiar rozpocząć własną działalność gospodarczą.

Osoby zainteresowane uczestnictwem w spotkaniu powinny potwierdzić swoje uczestnictwo do dnia 09.03.2015 telefonicznie lub mailowo.

 

03

mar

2015

Burmistrz z myślą o czworonogach

AKTUALNOŚCI

Burmistrz Jerzy RębekW obrębie ulicy Zabielskiej pojawią się pierwsze kosze z osprzętem do sprzątania po czworonogach.

Taką decyzję podjął burmistrz miasta Radzyń Podlaski Jerzy Rębek. Na ostatniej, V sesji Rady Miasta burmistrz zdradził szczegóły instalacji: - Mimo tych niedobrych doświadczeń z przeszłości ja już podjąłem decyzję, by zainstalować 6 urządzeń do sprzątania po pupilach, najpierw na Zabielskiej, a potem na innych osiedlach – rozpoczął burmistrz. – To, co zgłaszają mieszkańcy Radzynia bezpośrednio do mnie i poprzez radnych nie może przejść do porządku dziennego. Nasze ulice nie mogą być wychodkiem dla zwierząt, nawet najmilszych. Ja na to osobiście się nie godzę. Sam jestem miłośnikiem zwierząt, hoduję dwa pieski, ale systematycznie po nich sprzątam. Pierwszym naszym krokiem do uzyskania tej przyzwoitości to jest oferta dla Radzynian – macie możliwość posprzątania po swoim zwierzaku. Mamy duże zasoby pracowników fizycznych, więc poradzimy sobie z utylizacją i nie będzie tu żadnego problemu. Liczę na współpracę z właścicielami zwierząt, bo na razie mogę tylko apelować. Chcemy zainwestować i ustawić te instalacje. Oferujemy darmowe woreczki i rękawice celem uprzątnięcia odchodów zwierząt domowych, ale do tego potrzebne jest porozumienie – zakończył Jerzy Rębek.

 

03

mar

2015

Wygraj 1000 zł w "papier kamień i nożyce"!

AKTUALNOŚCI

Plakat wydarzeniaZapraszamy Was serdecznie na jedyne w swoim rodzaju zawody sportowe!

Każdy z Was, bez względu na wiek, płeć, doświadczenie, rozciągnięcie czy siłę mięśni, ma szansę wziąć udział w Eliminacjach do Mistrzostw Polski w "Papier, Nożyce, Kamień"! Zasady gry są bardzo proste – w grze posługujemy się symbolami, pokazywanymi jedną dłonią – papier (otwarta dłoń), nożyce (ręka złożona w pięść z wystawionymi dwoma palcami – wskazującym i środkowym) oraz kamień (ręka złożona w pięść). Nożyce tną papier, kamień łamie nożyce, natomiast papier zakrywa kamień.

Gdzie/kiedy?
7 marca 2015 roku (sobota), godz. startu 15:00, Kawiarnia i Herbaciarnia Artystyczna KOFI&TI, Radzyń Podlaski, ul. Warszawska 15

 

02

mar

2015

Marsz i wystawa ku pamięci Żołnierzy Wyklętych

AKTUALNOŚCI

Flagi

 

02

mar

2015

Bank Spółdzielczy Łuków jasno określił swój cel

SIATKÓWKA

Zawodnicy w trakcie meczuAmatorska liga siatkówki prowadzona przez Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w meczach 1 marca wyjątkowo gościła w salach I LO oraz SP 1. W I ligowych meczach BS Łuków łatwo uporał się z rywalami nie tracąc nawet seta.

I właśnie zawodnicy Banku Spółdzielczego Łuków są głównym faworytem rozgrywek. W tym sezonie sytuacja w czołówce tabeli jest bardzo ciekawa, bo aż 6 drużyn ciągle ma szanse na awans do turnieju finałowego. Bardzo ważnym meczem będzie konfrontacja Turovii z Lubelskim Mixem, a spotkanie to odbędzie się już w najbliższą niedzielę w hali SP 2. Turovia w niedzielnych meczach osiągnęła „plan minimum”, czyli wygraną z Hetmanem Lely Sosnówka, ale za tydzień czeka ją wyżej wspomniany mecz o wszystko.

 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 1 z 66