Radzyń Podlaski - Nasze miasto z dobrej strony! Mamy 18 kwietnia 2015 imieniny: Alicji, Bogusławy | 2011 - zmarł Czesław Kołbuś, wieloletni dyrektor Szkoły Podstawowej Nr 2

Już niedługo

Podwórko NIVEA w Radzyniu image
Podwórko NIVEA w Radzyniu, 18.04.2015, 08:00
Dodaj wydarzenie
Zobacz wszystkie

Apteka dyżurna

 
PHARMACON
ul. Ostrowiecka 10
 

Pomóż im!

Ósmy Kolor Tęczy
Radzyńskie Stowarzyszenie na Rzecz Zwierząt

Reklama

Rozkład jazdy autobusówOgłoszeniaImprezy i wydarzeniaCeny paliw

Na skróty

Odwiedzający

Naszą witrynę przegląda teraz 125 gości

17

kwi

2015

Debata społeczna w Komarówce. Przyjdź!

112 RADZYŃ

Policjanci zapraszają na debatęW imieniu oficerów z radzyńskiej Komendy Powiatowej Policji zapraszamy mieszkańców powiatu na otwartą debatę społeczną na temat poziomu bezpieczeństwa mieszkańców powiatu radzyńskiego.

Wydarzenie odbędzie się 21 kwietnia o godz. 17.00 w Gminnym Ośrodku Kultury w Komarówce Podlaskiej. Policjanci porozmawiają również o: zagrożeniu przestępczością, zapobieganiu przemocy w rodzinie, poczuciu bezpieczeństwa w miejscu zamieszkania i miejscach publicznych, bezpieczeństwie uczestników ruchu drogowego oraz o zdarzeniach szczególnie uciążliwych społecznie.

 

17

kwi

2015

„Kandydatki na żonę” w wykonaniu gimnazjalistów

TROCHĘ KULTURY

Grupa teatralna Feliks na scenieZabawny i ciekawy spektakl zgotowała nam wczoraj grupa teatralna „Feniks” działająca przy Gimnazjum nr 2 w Radzyniu Podlaskim.

Przedstawienie „Kandydatki na żonę” według scenariusza Andrzeja Dembończyka wyreżyserowała nauczycielka tej placówki, Elżbieta Żukiewicz. Sztuka była skierowana do młodzieży i dorosłych, których na sali kina „Oranżeria” nie brakowało. Zobaczyliśmy zabawną historię kawalera, którego rodzina pragnie wyswatać z wybranymi przez siebie kandydatkami, a związane z tą sytuacją perypetie przysporzyły widzom dużo śmiechu.

 

17

kwi

2015

Państwowa Szkoła Muzyczna zaprasza! Rekrutacja trwa

AKTUALNOŚCI

Podczas koncertuW Państwowej Szkole Muzycznej I st. im. Karola Lipińskiego w Radzyniu Podlaskim po serii koncertów jesienno-zimowych nadszedł czas na koncerty przybliżające naukę w szkole artystycznej.

Wzorem lat ubiegłych 13 i 14 kwietnia odbył się cykl spotkań z radzyńskimi przedszkolakami i uczniami młodszych klas szkół podstawowych. Oprócz koncertowania młodzi artyści brali udział w konkursach i przesłuchaniach, na których wykazali się wysokim poziomem wiedzy i umiejętności zdobywając liczne nagrody oraz wyróżnienia.

 

16

kwi

2015

Adam Jarubas w piątek w Radzyniu

AKTUALNOŚCI

Adam Jarubas przyjedzie do RadzyniaJuż jutro, w piątek 17 kwietnia, nasze miasto odwiedzi Adam Jarubas.

Kandydat PSL-u na prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej zawita do naszego miasteczka około 13.45 i uda się do sali widowiskowej w "Oranżerii", gdzie będzie uczestniczył w spotkaniu otwartym z mieszkańcami.

Do Radzynia Jarubas przyjedzie z Białej Podlaskiej, a po wizycie w naszym mieście uda się do Lubartowa. 

Jeśli chcecie dowiedzieć się więcej o jego programie wyborczym, zapraszamy na oficjalną stronę internetową kandydata: http://www.jarubas.pl

 

16

kwi

2015

Pisarka Hanna Cygler w Radzyniu!

TROCHĘ KULTURY

Hanna Cygler w Radzyniu PodlaskimWczoraj o godzinie 18.00 w Bibliotece Miejskiej w Radzyniu Podlaskim odbyło się spotkanie z autorką 15 książek – Hanną Cygler.

Pisarka jest z urodzenia i zamiłowania gdańszczanką. Zawodowo zajmuje się tłumaczeniem, a dla przyjemności – czytelników i swojej – pisze powieści. Jest to kolejne już spotkanie z autorem, jakie przygotowała Biblioteka Miejska dla mieszkańców Radzynia Podlaskiego. Wydarzenie przyciągnęło około 40 osób.

 

16

kwi

2015

Startuje Wielkie Radzyńskie Fotografowanie 2015

AKTUALNOŚCI

LOGO WFRRadzyński Klub Fotograficzny "KLATKA" oraz Radzyński Ośrodek Kultury zapraszają na siódmą edycje Wielkiego Radzyńskiego Fotografowania organizowanego przez RKF „KLATKA” pod patronatem Burmistrza Miasta Radzyń Podlaski.

Wydarzenie odbędzie się 25 kwietnia od godziny 10:00 do 18:00 w Radzyńskim Ośrodku Kultury. Zapisy na Wielkie Radzyńskie Fotografowanie będą prowadzone w dniach od 18 kwietnia od godziny 16:00 do 19 kwietnia do godziny 23:59 (sobota i niedziela). Zgłoszenia przyjmowane będą na maila:  Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.

W wiadomości wystarczy podać imię i nazwisko a w tytule „WRF 2015″. Osoby niepełnoletnie prosimy o przekazanie w dniu wydarzenia zgody rodziców. Rejestracja uczestników i baza imprezy będzie tym razem w Radzyńskim Ośrodku Kultury, ul. Jana Pawła II 4 (Oranżeria) w Radzyniu Podlaskim. W tym roku mentorem będzie Dorota Awiorko – Klimek.

 

15

kwi

2015

Mościska. 12-latek wszedł wprost pod koła autobusu

112 RADZYŃ

Pojazdy na miejscu zdarzeniaDo zdarzenia doszło wczoraj przed godz. 16:00 w miejscowości Mościska.

Ze wstępnych ustaleń policjantów wynika, że 12-latek został potrącony przez jadący autobus, którym kierował 53-letni mieszkaniec gm. Kąkolewnica. Jak wstępnie ustalili mundurowi, chłopiec wysiadł z autokaru przewożącego dzieci, wprost pod koła drugiego pojazdu - 53-latek omijał stojący autobus.

 

15

kwi

2015

Skromny gitarzysta z wielkim talentem – Mateusz Kuchciak

RADZYNIANIE

Mateusz Kuchciak na scenieJest uczniem I Liceum Ogólnokształcącego w Radzyniu Podlaskim.

Wystąpił na scenie podczas dwóch ostatnich radzyńskich finałów Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. W jednym z nich akompaniował do kolęd na Placu Wolności nie zważając na mróz, który próbował blokować palce na gryfie jego gitary. W większości wydarzeń kulturalnych w naszym mieście możemy podziwiać go grającego na elektrycznej lub akustycznej gitarze. Współpracował z Jackiem Musiatowiczem i Wojtkiem „Molasem” Gilem. Akompaniował także Weronice Maciejewskiej oraz innym swoim równieśnikom.Mateusz Kuchciak opowiedział nam kto wciągnął go w tę muzyczną podróż, który koncert zalicza do najlepszych, a  także co robi poza muzykowaniem. Zachęcamy do przeczytania krótkiego wywiadu.

 

15

kwi

2015

Msza św. z modlitwą o uzdrowienie pochodzące od Boga

AKTUALNOŚCI

UzdrowienieTrwamy w radości ze Zmartwychwstania Chrystusa – największego cudu jakiego dokonał Jezus.

Zmartwychwstanie Jezusa jest dowodem na pokonanie śmierci, grzechu, zła i wszelkiej nienawiści. Każdy chrześcijanin jest włączony w to zwycięstwo Jezusa. Chcemy wyrazić naszą radość przez uwielbienie Chrystusa obecnego w Najświętszym Sakramencie.

Znajdź czas dla Jezusa! W najbliższy piątek w parafii Trójcy Świętej w Radzyniu Podlaskim godz. 18.00!

 

15

kwi

2015

Tydzień z Autyzmem w Radzyńskiej Krainie Serdeczności

AKTUALNOŚCI

Dziecko podczas zabawy z psem terapeutą8 kwietnia 2015 ,,Zaświeć się na niebiesko”.

Za nami dzień rozpoczynający Tydzień z Autyzmem w Radzyńskiej Krainie Serdeczności pod hasłem „Otworzyć świat” w Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczy imienia Zofii Sękowskiej w Radzyniu Podlaskim. Wydarzenie objęte zostało honorowym patronatem starosty radzyńskiego Lucjana Kotwicy i współfinansowane przez powiat radzyński. Adresowany był do mieszkańców powiatu radzyńskiego. O godzinie 13.00 bramą Pałacu Potockich została zorganizowana zbiórka połączona z wypuszczeniem niebieskich balonów z logiem Stowarzyszenie Przyjaciół SOSW. W tym dniu również trwała w naszym mieście akcja informacyjna na temat autyzmu. Do ogólnodostepnych szkół wysłano prośbę ,,5 minut dla autyzmu” oraz list autysty do odczytania na lekcjach wychowawczych.

 

15

kwi

2015

Spotkanie z instruktorem nordic walking

SPORT

Plakat informujący o spotkaniu

 

14

kwi

2015

Radzyń Podlaski włączony do programu "Profilaktyka, a Ty"

AKTUALNOŚCI

Uczniowie podczas wykonywania spektakluWczoraj w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych imienia Jana Pawła II w Radzyniu została powołana pierwsza grupa „PaT” w naszym mieście.

PaT to skrót od nazwy programu „Profilaktyka a Ty: co Ty zrobiłeś w sprawie profilaktyki uzależnień?” Wartością tej inicjatywy są ludzie, którzy chcą działać dla drugiego człowieka. Uczniowie Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych, Gimnazjum nr 2 oraz I Liceum Ogólnokształcącego włączyli się wspólnie w akcję i razem przygotowali spektakl edukacyjno-profilaktyczny pt. „Sekret”, który zaprezentowali przed zgromadzoną publicznością. Kolejnym etapem była rozmowa pełnomocnika komendanta głównego Policji ds. promocji bezpieczeństwa publicznego Grzegorza Jacha z widownią na temat używek. Mundurowy pytał młodzież czy wiedzą jak wystrzegać się narkotyków, alkoholu i w jaki sposób odradzać je swoim równieśnikom.

 

14

kwi

2015

Edukacja ekologiczna- spektakl teatralny dla dzieci "Pieski świat"

AKTUALNOŚCI

Aktorzy na scenieBurmistrz Miasta Radzyń Podlaski informuje, że 13 kwietnia odbyła się kolejna akcja edukacji ekologicznej w formie spektaklu teatralnego, skierowana dla najmłodszych mieszkańców naszego miasta.

Przedstawienie pt. „Pieski  świat” wykonało Krakowskie Biuro Promocji Kultury. Była to opowieść o psach, które zostały porzucone przez swoich właścicieli na wysypisku śmieci w środku lasu. W ich życiu pojawiła się jednak Mała Malinka, która wprowadziła w ich dotychczasowe istnienie porządek i ład.

 

13

kwi

2015

Dachowanie w Ulanie Małym

112 RADZYŃ

Ratownicy medyczni, Straż Pożarna oraz Policja na miejscu zdarzeniaDo zdarzenia doszło w minioną sobotę przed godziną 16:00 w miejscowości Ulan Mały.

Ze wstępnych ustaleń wynika, że kierująca samochodem osobowym marki Renault 30-letnia mieszkanka Radzynia Podlaskiego na łuku drogi straciła panowanie nad pojazdem. Jej auto zjechało na lewe pobocze do przydrożnego rowu, a następnie dachowało. W wyniku zdarzenia obrażeń ciała doznała kierująca pojazdem oraz dwoje małoletnich dzieci, z którymi kobieta podróżowała.

 

13

kwi

2015

Kosiarka? Glebogryzarka? Tylko w Tech Expert!

AKTUALNOŚCI

Centrum Narzędziowe Tech Expert zaprasza!Jesteście przygotowani do sezonu letniego?

Po raz kolejny z przyjemnością informujemy, że Centrum Narzędziowe Tech Expert przy ulicy Ostrowieckiej 17-21 (niedaleko Banku Spółdzielczego) ma dla Was świetne promocje, a także loterię fantową! W swojej ofercie mają bogaty wybór kosiarek, glebogryzarek, podkaszarek, pił spalinowych i całą gamę innych narzędzi bez których nie obędzie się w żadnym ogrodzie, garażu i podwórku. Dla przykładu dodamy, że ceny kosiarek spalinowych zaczynają się już od 500 złotych! Firma korzysta z profesjonalnych producentów tj. Neo, Makita, Yato czy Stanley.

 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 1 z 76