Radzyń Podlaski - Nasze miasto z dobrej strony! Mamy 1 sierpnia 2015 imieniny: Nadia, Justyna, Piotr

Już niedługo

koncert LUZ BAND, 01.08.2015, 20:00, Naleśnikowy Szał
Dodaj wydarzenie
Zobacz wszystkie

Apteka dyżurna

 
APTEKA PRZY SZPITALU
ul. Wisznicka 111
 

Pomóż im!

Ósmy Kolor Tęczy
Radzyńskie Stowarzyszenie na Rzecz Zwierząt

Reklama

01

sie

2015

Przerwali układanie kostki. Budują kanalizację

AKTUALNOŚCI

Budowa na RadowcuOstatnio otrzymaliśmy kilka pytań od naszego Czytelnika odnośnie budowy chodnika w jego miejscowości.

Mieszkaniec Radowca poinformował nas, że kostka nie została położona wszędzie, a pracowników już nie widać. Pojechaliśmy tam, by zobaczyć na jakim etapie są prace. Na miejscu potwierdziły się słowa naszego Czytelnika – chodnik został ułożony już na znacznej długości, lecz dalej umiejscowione są tylko krawężniki i wysypany piach, a kostki nie ułożono. Postanowiliśmy zadzwonić do włodarza gminy Radzyń Podlaski, Wiesława Mazurka:

 

01

sie

2015

Zawyją syreny na cześć wybuchu Powstania Warszawskiego

AKTUALNOŚCI

AlarmDzisiaj o godzinie 17.00 będziemy mogli usłyszeć dźwięk syren alarmowych.

Celem treningu systemu wczesnego ostrzegania będzie upamiętnienie 71. rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego. Mimo, iż fakt zbrojnego buntu przeciwko ówczesnym, niemieckim okupantom, do dziś budzi wiele kontrowersji wśród narodu, niezaprzeczalnym jest, że to ważne wydarzenie wpisało się w karty historii naszego kraju. Z tego powodu chcielibyśmy wraz z całą redakcją zachęcić do uczczenia pamięci bohaterskich powstańców i zaniechania codziennych czynności na czas trwania sygnału.

 

31

lip

2015

Nowa miejska gazeta!

AKTUALNOŚCI

Pierwszy numer "Biuletyn Informacyjny Miasta Radzyń"Wczoraj pojawiło się nowe miejskie wydawnictwo.

„Biuletyn Informacyjny Miasta Radzyń” wydawany jest na szarym papierze, a jego emisja ma być cotygodniowa. Za informację w niej zawarte odpowiadają: redaktor naczelna Anna Wasak, reporter Karol Niewęgłowski oraz Marek Topyła w dziale sportowym. Powstanie gazety miejskiej jest kolejnym elementem nowej polityki informacyjnej obecnych władz miasta.

 

31

lip

2015

Przyjdź lub przyjedź na BMW Fest Ulan 2015!

AKTUALNOŚCI

Plakat wydarzenia2 sierpnia, w niedzielę, na terenie boiska przy szkole w Ulanie Majoracie odbędzie się Wakacyjny BMW Fest Ulan 2015.

Organizatorzy zapraszają miłośników oraz posiadaczy pojazdów marki BMW. Na wydarzeniu zjawią się: BMW Club Radzyń Podlaski oraz BMW Club Łuków. Wśród atrakcji znajdziecie: konkursy z nagrodami, tytuł najładniejszego auta zlotu, najlepszy projekt, najniższe auto, przeciąganie auta na czas, rzut felgą w dal, czy najgłośniejszy wydech.

Start: godzina 12.00. Serdecznie zapraszamy!

 

31

lip

2015

Ciekawostki z okresu II wojny - nowa wycieczka Roweraków

SPORT

RowerakiRoweraki  zapraszają w najbliższą niedzielę (2 sierpnia br.) na  wspólną wycieczkę rowerową pod hasłem: “Ciekawostki z okresu II wojny”.

 Wyjazd z Placu 9 Września w Wohyniu o godz. 13.00. Długość trasy ok. 15 km.

 Podczas wspólnego spotkania dowiemy się:

- dlaczego centralne miejsce w Wohyniu nosi nazwę “Plac 9 Września 1939 roku”

- co symbolizują trzy głowy na pomniku w centrum

- co robił w czasie wojny “101 Batalion Policyjny” w Wohyniu

- kim był i czym się zasłużył Adolf Dykow

- co wydarzyło się w Bezwoli Grabówka i Zbulitowie Małym

 

31

lip

2015

Zaczynamy sierpniową edycję Akcji Lato!

AKTUALNOŚCI

Plakat sierpniowej Akcji LatoLipcowa "Akcja Lato" dobiega końca.

Dzisiaj od godziny 10.00 na boisku trawiastym przy Radzyńskim Ośrodku Kultury odbędzie się "Olimpiada Sportowa - Gry i zabawy z czasów PRL-u". Ale wakacje trwają jeszcze miesiąc więc z przyjemnością informujemy, że już 3 sierpnia rozpoczyna się kolejna edycja "Akcji Lato" na ten właśnie miesiąc. Poniżej możecie sprawdzić jakie atrakcje są dla Was przygotowane w poszczególne dni:

3.08 - MINI ALBUMY WAKACYJNE

godz. 10:00 - 12:00  grupa młodsza do lat 8

          12:00 - 14:00  grupa starsza od lat 9 

 

31

lip

2015

Nie daj się oszukać – weź paragon!

AKTUALNOŚCI

Kliknij, by powiększyć

 

29

lip

2015

Cyrk Zalewski w naszym mieście! Mamy dla Was 5 biletów!

AKTUALNOŚCI

Cyrk ZalewskiBilety rozdane! Spośród 187 zgłoszeń wylosowaliśmy 5 osób, które całkowicie za darmo wejdą do namiotu Cyrku Zalewski. Oto one:

1) Marta Jaroszuk

2) Daniel Goławski

3) Ewelina Bloch

4) Maria Adamowicz

5) Jerzy Szczygielski

Dziękujemy wszystkim za zabawę. Gratulujemy zwycięzcom. Zapraszamy wszystkich na to niecodzienne widowisko. Początek o godz. 17.00, w piątek 31 lipca 2015 r. na końcu ulicy Chmielowskiego (za blokami).

Bilety będą do odebrania w dniu spektaklu w kasie cyrkowej od godziny 12:00.

 

30

lip

2015

Radzyń Podl. Marihuana i nielegalna plantacja własnością 33-latka

112 RADZYŃ

MarihuanaWczoraj radzyńscy kryminalni zatrzymali 33-letniego mieszkańca gm. Wohyń.

Z posiadanych przez nich informacji wynikało, że mężczyzna posiadać może środki odurzające. 33-latek zatrzymany został na terenie powiatu lubartowskiego, kiedy dotarł do pracy. Mężczyzna posiadał przy sobie torbę foliową z zawartością suszu marihuany o wadze ponad 130 gramów. W trakcie wykonywanych czynności funkcjonariusze ustalili, że mężczyzna posiada jeszcze plantację konopi. Rośliny hodował w kompleksie leśnym w miejscowości Bezwola. Konopie  zostało zabezpieczone, natomiast ich właściciel trafił na komendę. Jeszcze tego samego dnia usłyszał zarzuty i przyznał się do winy. Teraz o jego dalszym losie zadecyduje sąd.

 

30

lip

2015

Dwa nowe auta z napędem 4x4 dla radzyńskich oficerów Policji

112 RADZYŃ

Nowa Kia w radzyńskiej PolicjiOd 17 lipca w radzyńskiej Komendzie Powiatowej Policji znajdują się dwa nowe auta typu SUV.

Samochody Kia Sportage o pojemności 2.0 z napędem na 4 koła o jednostce benzynowej 2.0 trafiły do wydziału ruchu drogowego i wydziału prewencji, do zespołu dzielnicowych. Od ponad tygodnia jeżdżą po ulicach miasta i powiatu radzyńskiego. Każdy z nich posiada 4 cylindrowy silnik o mocy 160 koni mechanicznych i manualną, 6 stopniową skrzynię biegów.

 

29

lip

2015

Bedlno. BMW zakończyło jazdę na poboczu

112 RADZYŃ

BMW po zdarzeniu drogowymDzisiaj, około godziny 18.00 jednostki ratunkowe z Radzynia Podlaskiego wyruszyły do Bedlna Radzyńskiego.

Kierujący BMW jadąc w stronę Międzyrzeca Podlaskiego zakończył jazdę na poboczu, kilkanaście metrów za przejazdem kolejowym. W tej chwili nieznane są przyczyny tego zdarzenia, a oficerowie Policji wyjaśniają na tym odcinku drogi wszelkie okoliczności zaistniałej sytuacji.

 

29

lip

2015

Wohyń. Pijany, bez uprawnień i dokumentów, nie swoim samochodem...

112 RADZYŃ

PolicjaCzworo pasażerów przewoził nietrzeźwy 20-latek z Radzynia Podlaskiego.

Do zdarzenia doszło wczoraj ok godz. 23:45 w miejscowości Wohyń. Pełniący tam służbę policjanci Zespołu Patrolowo-Interwencyjnego, zatrzymali do kontroli drogowej samochód osobowy marki Mercedes. Wówczas okazało się, że kierujący samochodem, 20-letni mieszkaniec Radzynia Podlaskiego, jest nietrzeźwy. Badanie stanu trzeźwości wykonane przez mundurowych wykazało ponad promil alkoholu w organizmie. W trakcie wykonywanych czynności policjanci ustalili, że 20- latek nie posiada również uprawnień do kierowania. Dodatkowo nie miał też przy sobie dokumentów wymaganych przy kontroli drogowej.

 

29

lip

2015

Jerzy Woźniak nowym prezesem PEC-u!

AKTUALNOŚCI

Jerzy Woźniak prezesem PEC9 czerwca 2015 roku informowaliśmy o zmianach Rady Nadzorczej w Przedsiębiorstwie Energetyki Cieplnej w Radzyniu Podlaskim (tutaj!).

Teraz mamy okazję powiadomić, że 27 lipca nowa Rada postanowiła odwołać z funkcji prezesa PEC-u Ryszarda Puchalę. Na jego miejsce został wybrany Jerzy Woźniak. Były prezes pozostanie jednak w PEC, gdzie będzie tam pełnił funkcję dyrektora do spraw technicznych.

- Jerzy Woźniak jest samorządowcem, związanym z Radzyniem od urodzenia, doskonale orientującym się w sprawach spółek – informuje burmistrz Jerzy Rębek za pośrednictwem strony internetowej Urzędu Miasta. - Korzystając z uprawnień właścicielskich, podjąłem decyzję o zarekomendowaniu Jerzego Woźniaka, a Rada Nadzorcza większością głosów przychyliła się do mojej propozycji – dodał włodarz Radzynia Podlaskiego.

 

29

lip

2015

Sierpień z Aqua-Misiem. Będzie taniej!

AKTUALNOŚCI

Plakat akcjiOd 25 lipca po trzech tygodniach przerwy technicznej radzyńska pływalnia znów ruszyła pełną parą.

By zachęcić mieszkańców Radzynia do czynnego korzystania z Aqua-Misia od 1 sierpnia obniżono cenę za godzinę użytkowania. Bilet ulgowy można nabyć za trzy złote, natomiast normalny już za pięć.

Oferta ważna tylko do końca sierpnia.

Zachęcamy do skorzystania!

 

29

lip

2015

Koledzy mistrzami Ligi!

PIŁKA NOŻNA

Wręczanie pucharu zawodnikowi26 lipca w niedzielę odbyły się mecze kończące LIGĘ ORLIK OPEN rozgrywaną na boisku przy Szkole Podstawowej  nr 1 w Radzyniu Podlaskim.

W godzinach porannych zawodników zaskoczył letni deszcz, który jednak nie przeszkodził w rozegraniu ostatnich kolejek ligi. Było ciekawie, emocjonująco, a w niektórych momentach dramatycznie. Mecze rozpoczęły się bardzo obiecująco, a równorzędne drużyny „Mrówka” oraz „Jack Daniels Club” zafundowały nam widowiskowy spektakl piłkarski, z którego podzieliły się punktami.

 

28

lip

2015

Agnieszka Włoszek na miejsce Grzegorza Szrama

AKTUALNOŚCI

Agnieszka Włoszek nowym dyrektorem MOSiRWczoraj (27 lipca) z funkcji dyrektora Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji burmistrz Jerzy Rębek odwołał Grzegorza Szrama.

Dzisiaj przed pracownikami miejskiej pływalni powitano nową zarządzającą Agnieszkę Włoszek, która pełni obowiązki dyrektora tej placówki aż do momentu rozstrzygnięcia konkursu na to stanowisko. Tak jak przy wcześniejszych roszadach na stanowiskach dyrektorskich w jednostkach miejskich, tak i teraz powodem odwołania Grzegorza Szrama był wynik audytu, który niedawno zakończył się w MOSiR-ze. Były dyrektor od 1 września powróci na dawniej zajmowane stanowisko nauczyciela wychowania fizycznego w Gimnazjum nr 1 w Radzyniu Podlaskim. Ma również 3-miesięczny okres wypowiedzenia bez obowiązku świadczenia pracy.

 

28

lip

2015

Za nami wernisaż prac Renaty Szurygi

TROCHĘ KULTURY

Renata Szuryga i Arkadiusz KulpaTradycyjnie już piatkowy wieczór w Galerii „Oranżeria” zgromadził miłośników sztuki na kolejnym wernisażu obrazów.

Tym razem 24 lipca o godzinie 18.00 przed mieszkańcami Radzynia Podlaskiego stanęła Renata Szuryga ze swoimi pracami. Na obrazach artystki ze Świdnika głównym motywem były kwiaty. Zbiór zaprezentowanych prac malarka zamknęła pod prostym tytułem „Malarstwo”. Wystawę otworzył oraz przedstawił artystkę zebranym osobom Arkadiusz Kulpa.

 

28

lip

2015

Przystanek nr 4 - Komarówka Podlaska

SIATKÓWKA

Zawodnicy w trakcie akcjiNiedzielny turniej „plażówki” był debiutem tej miejscowości w rozgrywkach GP Powiatu, ale mimo wielu obaw i przeciwności śmiało można powiedzieć, że był to udany start.

Na początku nic jednak nie zapowiadało, że będzie tak dobrze. Od rana padał deszcz, a organizatorzy zastanawiali się nawet, czy przyjadą jacyś zawodnicy. Obawy były niepotrzebne - siatkarze grający w GP Powiatu byle kłopotów się nie boją - turnieje nocne, czy zimowe dobrze hartują, a padający deszcz krótko skomentowali: „przynajmniej nie będzie się kurzyło”. Do turnieju zgłosiło się 14 drużyn, grano systemem brazylijskim, czyli nawet najsłabsi mogli liczyć na dwa występy. Po 5 godzinnej walce kibice doczekali się meczów finałowych.

 

28

lip

2015

W sobotę "Dialogi 2015"!

AKTUALNOŚCI

Plakat wydarzeniaRadzyński Ośrodek Kultury i Warsztaty Ekspresji Twórczej zapraszają na  XX Międzynarodowe Otwarte Warsztaty Teatralne "Dialogi 2015".

Wydarzenie odbędzie się już w najbliższą sobotę, 1 sierpnia o godzinie 19-ej w "Oranżerii". Więcej informacji na plakacie.

Zachęcamy!

 

27

lip

2015

Nowy mural w naszym mieście

AKTUALNOŚCI

Mural ONRW sobotę (25 lipca) członkowie radzyńskiego oddziału Obozu Narodowo Radykalnego postanowili uwidocznić się poprzez mural namalowany na murze ogrodzenia Sanktuarium Matki Boskiej Nieustającej Pomocy.

Praca oddziału ONR prezentuje falangę na zielonym tle. Znajdziecie ją na murze od strony rzeki. Jak poinformował nas jeden z inicjatorów tego muralu - Maciej Michniewicz - Jest to hołd dla przedwojennych działaczy ONR, którzy oddawali życie za ideę narodową. Chcieliśmy również zaznaczyć swoją obecność w lokalnej społeczności – młodych wyznawców i spadkobierców tej idei – mówi Maciek, który dodaje również, że szeregi radzyńskiej jednostki nie są zamknięte dla nowych członków: - Jeżeli ktoś z Radzynia lub okolic poczuwa się do rozwijania takich wartości jak: Bóg, Ojczyzna, honor, rodzina, tradycja i przyjaźń może się do tej organizacji przyłączyć i razem z nami budować poczucie tożsamości narodowej w lokalnej społeczności – informuje członek ONR.

 

27

lip

2015

"Raz Dwa Trzy" na Oranżerii 2015

AKTUALNOŚCI

Raz Dwa TrzyTo już pewne!  Na deskach radzyńskiej estrady odbędzie się koncert zespołu Raz Dwa Trzy!

Na najbliższych Ogólnopolskich Spotkaniach z Piosenką Autorską „Oranżeria 2015″ wystąpi Adam Nowak z zespołem.  Jakość odsłuchu wszystkich odbywających się w tym czasie występów będzie lepsza niż dotychczas dzięki dofinansowaniu sprzętu nagłośniającego przez Ministerstwo Kultury, który dotychczasowe brzmienie ROK'u wyniósł na zupełnie inny poziom (więcej informacji tutaj!). Już 28 sierpnia na Oszpie wystąpią: Magdalena Celińska, Piotr Selim, Tomasz Hapunowicz, Dominik Rogalski, Michał Konstrat, Nic Wielkiego, Yeskiezsirumen, Weronika Maciejewska, Moll Ass Band, Milena Madziar i Michał Kincel,. 29 usłyszymy Jacka i Michała Musiatowiczów oraz Olka Grotowskiego. a 30 sierpania na radzyńskiej scenie wystąpi zespół Raz Dwa Trzy.

 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 1 z 71