Radzyń Podlaski - Nasze miasto z dobrej strony! Mamy 20 grudnia 2014 imieniny: Bogumiła, Dominik

Już niedługo

I i II Dzień Świąt w PARADISO!! image
I i II Dzień Świąt w PARADISO!!, 25.12.2014, PARADISO CLUB
Dodaj wydarzenie
Zobacz wszystkie

Apteka dyżurna

 
PHARMACON, ul. Ostrowiecka 10
 

Reklama

Rozkład jazdy autobusówOgłoszeniaImprezy i wydarzeniaCeny paliw

Na skróty

Odwiedzający

Naszą witrynę przegląda teraz 139 gości i 3 użytkowników

20

gru

2014

Jasełka w wykonaniu wychowanków SOSW na deskach Oranżerii

AKTUALNOŚCI

Dyrektor Popek ze swoimi wychowankami19 grudnia w sali kinowej radzyńskiego ROKu Teatr Szkolny Hokus-Pokus, działający przy Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym im. Z. Sękowskiej w Radzyniu Podlaskim zaprezentował Jasełka.

Oprócz ponad 30 aktorów na sali nie zabrakło rodziców, uczniów, nauczycieli i przedstawicieli innych grup zawodowych. Starannie dobrane role, stroje, wypowiedziane teksty, wyśpiewane kolędy oczarowały licznie zgromadzoną widownię.

 

20

gru

2014

List z Ukrainy

AKTUALNOŚCI

Klawiatura Szanowni Mieszkańcy Radzynia Podlaskiego!

Nazywam się Anna Nuckowska i mieszkam – jak Państwo –  w naszym wspólnym mieście. Dziś jednak – przy świecach – bo na kolejne 2 godziny wyłączono prąd, piszę do Państwa z Ukrainy. Los rzucił mnie do miejscowości Worzel, ok. 20 km. od Kijowa, gdzie pracuję w Wyższym Seminarium Duchownym Najświętszego Serca Pana Jezusa diecezji Kijowsko – Żytomierskiej i w Parafii św. Jana Pawła II jako nauczycielka języka polskiego.

 

18

gru

2014

Szukasz wyjątkowego prezentu? Przeczytaj

AKTUALNOŚCI

Koszulka z napisem. Chcesz taką?To ostatni dzwonek na szukanie prezentów dla najbliższych.

Co otrzymają od Ciebie w tym roku? Poszukaj niespotykanego, niedrogiego i jedynego w swoim rodzaju prezentu na Święta.

Gdzie? Drukarnia AWA DRUK Radzyń Podlaski, ul.Dąbrowskiego 4a. Tutaj wykonają specjalnie dla Ciebie kolorowe nadruki na kubkach, koszulkach, podkładkach pod myszkę, puzzlach, poszewkach na poduszki, zegarach, foto-ramkach, czapkach i wielu, wielu innych gadżetach.

 

19

gru

2014

Wiemy, gdzie znajdziecie piękny stroik na stół wigilijny!

AKTUALNOŚCI

StroikPamiętacie jak dwa miesiące temu informowaliśmy o otwarciu nowej kwiaciarni „Daisy” na ulicy Korczaka?

Z przyjemnością informujemy, że właścicielka sklepu zadbała o swoich klientów i przygotowała specjalne stroiki na stół wigilijny. Przeróżne rodzaje ozdób, które własnoręcznie przygotowała możecie zobaczyć osobiście w kwiaciarni, która mieści się przy ulicy Korczaka (pierwszy budynek po lewej stronie przy wjeździe od ulicy Wyszyńskiego), a niektóre prace w galerii pod tym artykułem.

 

19

gru

2014

25 raz zasiedli przy wigilijnym stole

AKTUALNOŚCI

Dzielenie się opłatkiemOglądali jasełka, dzielili się opłatkiemi śpiewali wspólnie kolędy – tak wczoraj Paszki Duże świętowały wigilię w remizie Ochotniczej Straży Pożarnej.

- Spotykamy się w tak licznym gronie co nas bardzo zadowala i mamy nadzieję, że państwa również cieszy to spotkanie – na wstępie mówiła dyrektor szkoły w Paszkach Dużych Krystyna Nowak. – Już 25 raz w rodzinnym kręgu mieszkańców Paszk gromadzimy się, by razem świętować to bardzo uroczyste od dwóch tysięcy lat dla wszystkich chrześcijan wydarzenie – zakończyła.

 

19

gru

2014

44 medale i 50 punktów dla RSCT w 2014!

TAEKWON-DO

Taekwon-do na tle zachodzącego słońcaRadzyńskie Sportowe Centrum Taekwon-do, kończy kolejny rok z bardzo dobrymi wynikami sportowymi. Aż 44 medale zdobyli podopieczni Łukasza Ciężkiego w mijającym 2014 roku.

Po przez ciężką i systematyczną pracę zawodnicy radzyńskiego klubu 44 razy stawali na podium podczas różnego rodzaju zawodów na szczeblu wojewódzkim, ogólnopolskim i międzynarodowym, zdobywając w tym dla Radzynia 6 medali Mistrzostw Polski oraz 8 medali Pucharu Europy.

Dzięki dużym staraniom i rzetelnej pracy na treningach, aż pięcioro podopiecznych uczestniczyło w szkoleniu kadry województwa lubelskiego, a dwie osoby zostały powołane do Kadry Narodowej Polski. Po przez dużą mobilizację i wysiłek wszystkich uczestników treningów podczas Międzywojewódzkich Mistrzostw Młodzików radzyński klub został najlepszym klubem turnieju.

 

19

gru

2014

I ty możesz pomóc! Zbiórka żywności KSM na finiszu

AKTUALNOŚCI

Zbiórka żywności Ostatnia szansa na wsparcie akcji pod nazwą „Dla dzieciaka na lizaka” już w najbliższą sobotę w godzinach 9-18 w sklepie Topaz.

Tak jak tydzień temu zbierane będą artykuły żywnościowe długoterminowe i pieniądze, z których zostaną przygotowane paczki i rozdane w najbliższy wtorek(dzień przed wigilią) dzieciom z rodzin najbardziej potrzebujących. Za pieniądze będą kupowane takie produkty jak: proszki do prania, mydła, pasty do zębów itp.

 

19

gru

2014

Liga Strzelecka gminy Radzyń Podlaski

SPORT

Zawodnicy z dyplomami11 grudnia na strzelnicy I LO w Radzyniu Podlaskim odbył się finał Ligi Strzeleckiej gminy Radzyń Podlaski z Broni Pneumatycznej.

Zawodnicy rywalizowali w strzelaniu z karabinu pneumatycznego i pistoletu pneumatycznego na dystansie 10 metrów. Odbyło się 6 spotkań: 6 i 27 kwietnia, 18 maja, 26 października, 18 listopada i 11 grudnia. Każdy zawodnik trzykrotnie strzelał z karabinu pneumatycznego i trzykrotnie z pistoletu pneumatycznego.

 

18

gru

2014

Ile długu ma Radzyń? Burmistrz wyjaśnia

AKTUALNOŚCI

Burmistrz, zastępca i skarbnik miasta podczas pierwszej konferencji prasowejWczoraj o godzinie 14.00 w sali konferencyjnej Urzędu Miasta, burmistrz miasta Radzyń Podlaski Jerzy Rębek zorganizował konferencję prasową.

Głównym tematem spotkania był budżet miasta: - Witam serdecznie na pierwszej z rzędu konferencji prasowych, które zamierzamy organizować w Urzędzie Miasta, a naszym celem jest przybliżenie wszystkim zainteresowanym sytuacji panującej w naszym mieście – rozpoczął burmistrz Jerzy Rębek. - W dniu dzisiejszym poruszymy temat budżetu miasta, zadłużenia i wszelkich spraw związanych z perspektywami na kolejne lata – otworzył spotkanie burmistrz.

 

17

gru

2014

Zastępcy przewodniczącego Rady Powiatu oraz zarząd wybrany

AKTUALNOŚCI

Przewodniczący z zastępcamiNa ostatniej sesji Rady Powiatu wybrano zastępców przewodniczącego Rady Powiatu oraz zarząd powiatu.

Na stanowiska zastępców przewodniczącego zaproponowano trzech kandydatów: Mirosława Bartosia, Zofię Helenę Goławską oraz Adama Jana Świcia. Radni zagłosowali następująco: Bartoś otrzymał 12 głosów popierających,  Goławska 9 głosów, natomiast Świć 10 głosów za jego kandydaturą. W związku z powyższym na stanowisko wiceprzewodniczących Rady Powiatu radzyńskiego zostali wybrani Mirosław Bartoś i Adam Jan Świć.

 

17

gru

2014

Eryk Niewęgłowski zdobył czarny pas w taekwon-do

TAEKWON-DO

Zdjęcie grupoweW dniach 12-13.12.2014r. na sali Lubelskiego Centrum Szkolenia Zawodowego zabrało się blisko 50 trenerów i zawodników, aby wziąć udział w seminarium szkoleniowym z Mistrzem Jerzym Jedutem VII Dan.

W wyżej wymienionym seminarium, wziął udział również zawodnik Radzyńskiego Sportowego Centrum Taekwon-do Eryk Niewęgłowski, który przystąpił również do egzaminu na stopień mistrzowski I Dan.

 

17

gru

2014

Spotkanie opłatkowe grupy pielgrzymkowej – 15 a

AKTUALNOŚCI

PielgrzymiW przyszłą niedzielę (21 grudnia) o godz. 15.00 w parafii Trójcy Św. w Radzyniu Podlaskim odbędzie się Msza św. dla uczestników Pieszej Podlaskiej Pielgrzymki na Jasną Górę – grupy 15a.

10 minut przed Mszą św. będzie śpiewana Koronka do Bożego Miłosierdzia. Po Mszy św. spotkanie opłatkowe.

Zapraszamy wszystkich pielgrzymów również tych, którzy pielgrzymowali duchowo.

 

16

gru

2014

Osowno. 21-latek odpowie za rozbój na 90-latce

112 RADZYŃ

PolicjaW niedzielę rano dyżurny radzyńskiej komendy został poinformowany o rozboju, do jakiego doszło przedwczorajszej nocy w miejscowości Osowno.

Z relacji zgłaszającego wynikało, że nieznany mężczyzna napadł na samotnie mieszkającą kobietę, kradnąc jej pieniądze. Policjanci, którzy dotarli na miejsce potwierdzili zgłoszenie. Okazało się, że sprawca, wszedł do domu 90-latki wybijając okno. Następnie, grożąc jej śmiercią, zażądał wydania posiadanych pieniędzy. Staruszka oddała mu 30 złotych. Po tym mężczyzna zbiegł z miejsca zdarzenia.

 

16

gru

2014

Zbliżają się święta… Czas życzeń, prezentów, paczek, kartek…

AKTUALNOŚCI

KiermaszW Szkole Podstawowej nr 2 w Radzyniu Podlaskim 10 grudnia podczas spotkań z rodzicami odbył się kolejny kiermasz przedświąteczny.

Tym razem można było dokonać zakupu przepięknych kartek świątecznych wykonanych przez uczniów naszej szkoły. Niektóre kartki, dzieci tworzyły na lekcjach, część wykonano podczas zajęć plastycznych prowadzonych przez nauczycielkę naszej szkoły Teresę Merc, a część w czasie sobotnich warsztatów plastycznych dla dzieci i ich rodziców prowadzonych przez pracownice Dziennego Środowiskowego Domu Samopomocy w Radzyniu Podlaskim Agnieszkę Gil, Hannę Stępniak i Aleksandrę Sałatę.

 

16

gru

2014

Udane zakończenie roku w wykonaniu naszych judoków

JUDO

Zawodniczki na podium7 grudnia 2014r. odbyły się Otwarte Mistrzostwa Powiatu Mińskiego w Judo Dzieci i Młodzieży.

Organizatorem zawodów był Uczniowski Klub Sportowy judo KONTRA. W turnieju wzięło udział 136 zawodniczek i zawodników z 15 klubów, głównie z województw mazowieckiego podlaskiego i lubelskiego. W tym gronie bardzo dobrze zaprezentowała się 9 osobowa ekipa Technik ORION Radzyń Podlaski przy ZSP w Radzyniu Podlaskim, która zdobyła 7 medali, w tym 4 złote.

 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 1 z 52