Radzyń Podlaski - Nasze miasto z dobrej strony! Mamy 27 sierpnia 2016 imieniny: Monika, Cezary, Józef

Już niedługo

Festiwal Słowian image
Festiwal Słowian, 27.08.2016, 13:00, Czemierniki
Dodaj wydarzenie
Zobacz wszystkie

Pomóż im!

Ósmy Kolor Tęczy
Radzyńskie Stowarzyszenie na Rzecz Zwierząt

Reklama

Dożynki 2016 gminy Czemierniki - fotorelacja

AKTUALNOŚCI
piątek, 26 sierpnia 2016 07:00

Dożynki 2016 w Czemiernikach

 

Mamy zwycięzców w naszym konkursie!

AKTUALNOŚCI
piątek, 26 sierpnia 2016 07:00

Plakat wydarzeniaWiemy kto wejdzie za darmo na tegoroczne Ogólnopolskie Spotkania z Piosenką Autorską „Oranżeria 2016”.

W naszej mailowej zabawie wzięło udział ponad 20 osób. Spośród nich wylosowaliśmy dwóch szczęśliwców, którzy będą mieli okazję zobaczyć wszystkich wykonawców na radzyńskiej scenie zupełnie za darmo. Zostali nimi: Monika Gołoś oraz Dominik Lemiszewski. Sprawdźcie swoje skrzynki pocztowe – właśnie tam napisaliśmy jak możecie odebrać swoje wejściówki.

Zapraszamy na pierwszy koncert monograficzny pt. „Halucynacje”, który odbędzie się już dziś o godzinie 19.00. Więcej informacji na poniższych plakatach.

 

Piknik country w Starym Capie! Nie może Cię tam zabraknąć!

REKLAMA
czwartek, 25 sierpnia 2016 07:00

Plakat wydarzenia28 sierpnia zapraszamy na pierwszy w naszym mieście piknik country.

Będzie można wystartować w wielu konkurencjach, takich jak:

-jedzenie hot-dogów

-konkurs na najlepszą szarlotkę

-konkurs na najlepszy strój z dzikiego zachodu (dla dzieci)

Na gości będą czekały kiełbaski z grilla, a także zrobimy sobie pamiątkowe zdjęcie. Po zachodzie słońca odbędzie się iście wiejska potańcówka przy muzyce country.

Na wszystko to zapraszamy od godziny 17:00 na taras przy Pubie Stary Cap.

 

Podstrefa ekonomiczna i firma Furineo. Na jakim etapie?

AKTUALNOŚCI
czwartek, 25 sierpnia 2016 07:00

Burmistrz Jerzy RębekDwa tygodnie temu nasz Czytelnik w liście do nas poruszył temat strefy ekonomicznej w naszym mieście.

Dużo mówiło się o tym, że firma Furineo ma zacząć produkcję na terenie Radzynia Podlaskiego, dzięki czemu zwiększy się ilość wolnych miejscc pracy. Nasz Czytelnik napisał: - W lutym na Państwa stronie pojawił się artykuł na temat działań w celu  utworzenia  podstrefy ekonomicznej w Radzyniu Podlaskim. Mnie jak i wielu mieszkańców interesują działania w celu tworzenia nowych miejsc pracy. Czy są już postępy w scalaniu nieruchomości? Korzystając z tej okazji chciałbym prosić o zainteresowanie oraz przedstawienie na łamach portalu informacji co się dzieje z inwestycją firmy Furineo, która ma wybudować nowy zakład przy budowlanych. Krążą plotki iż inwestor ma nieciekawą sytuacje finansową – zdradził nam mieszkaniec Radzynia Podlaskiego. Po odpowiedzi na te zagadnienia zwróciliśmy się do Jerzego Rębka, burmistrza Radzynia Podlaskiego.

 

W najbliższych latach nie będzie sygnalizacji świetlnej w Radzyniu

AKTUALNOŚCI
środa, 24 sierpnia 2016 07:00

Zielone światłoJednym z głównych tematów do jakich wracają nasi Czytelnicy są problemy z infrastrukturą drogową w naszym mieście.

Dostajemy sporo wiadomości odnośnie dziurawych ulic, braku utwardzonej drogi lub niebezpiecznych skrzyżowań. Sporą ilość wypadków ma już na swoim koncie przecięcie ulic Bohaterów i Kościuszki. Kolejnym skrzyżowaniem, na którym warto zachować szczególną ostrożność i kilka razy się rozejrzeć jest te, łączące ulice Partyzantów z Międzyrzecką. W temacie tego odcinka dróg zaapelowała do nas mieszkanka Radzynia: - Chciałabym zasygnalizować problem skrzyżowania Partyzantów z Kościuszki i Międzyrzecką. Uważam, że to skrzyżowanie powinno mieć światła – na ul. Partyzantów znajduje się duża firma, są zmotoryzowani uczniowie liceum i natężenie ruchu robi się potężne. Dlaczego Radzyń tak się broni przed świetlną regulacją ruchu? Potrzeb w mieście jest wiele, ale bezpieczeństwo to chyba oczywisty priorytet. Mam nadzieję że władze coś zrobią z tym problemem – napisała do nas nasza Czytelniczka.

 

„Adamki” chcą mieć swojego sołtysa

AKTUALNOŚCI
wtorek, 23 sierpnia 2016 07:00

Formularz do głosowaniaWszystko wskazuje na to, że jeśli radni Gminy Radzyń przychylą się do głosu mieszkańców wsi Biała, to w „Adamkach” powstanie nowe sołectwo.

65 osób zagłosowało za utworzeniem sołectwa w „Adamkach”, 8 przeciwko, 3 wstrzymały się od głosu – to wynik konsultacji społecznych, przeprowadzonych 19 sierpnia br.

Plebiscyt na wniosek 38 mieszkańców Białej zarządziła Rada Gminy. Jego celem było poznanie opinii mieszkańców w sprawie odłączenia części sołectwa Biała i utworzenie nowego pod nazwą „Adamki”, ale w dalszym ciągu w granicach administracyjnych wsi Biała. Nie ma więc tu żadnej mowy o jakimkolwiek podziale wsi, chociaż takie głosy bardzo często można było usłyszeć.

Co zmieni się, jeżeli Rada Gminy Radzyń Podlaski przychyli się do woli mieszkańców?

 

Radamer ma już 25 lat!

AKTUALNOŚCI
wtorek, 23 sierpnia 2016 07:00

Oto jak powstaje serNasz najsłynniejszy, radzyński ser ma już ćwierć wieku!

Z tej okazji Spółdzielcza Mleczarnia Spomlek zorganizowała w niedzielę 21 sierpnia piknik na Placu Wolności pod nazwą: "Poznaj Radzyń z Radamerem". 

Główną atrakcją była rodzinna gra serowa, polegająca na zwiedzaniu naszego miasteczka po określonej trasie. Po drodze należało odpowiedzieć na zadane pytania, czy skosztować serów i wybrać ten najsłynniejszy - Radamer. Każdy, kto wykonał wszystkie zadania otrzymał gwarantowaną, serową nagrodę. 

 

Są już nowe miejsca parkingowe przy kościele MBNP

AKTUALNOŚCI
wtorek, 23 sierpnia 2016 07:00

Nowe miejsca parkingowe przy kościele na ZabielskiejOkoło tygodnia trwały prace przy przedłużeniu parkingu koło sanktuarium Matki Boskiej Nieustającej Pomocy. Już w niedzielę, 21 sierpnia 2016 br. mieszkańcy mogli z niego korzystać.

Jest to druga część parkingu, który już istniał. Teraz został on przedłużony ze względu na pokaźną ilość aut zaparkowanych przez osoby uczestniczące w nabożeństwach. Ilość miejsc parkingowych została zwiększona również na wniosek policji, ponieważ podczas spotkania przedstawicieli tej jednostki z burmistrzem zwrócono uwagę na dużą ilość interwencji w sprawie niewłaściwego parkowania pojazdów przy świątyni. Od kilku miesięcy przy ul. Wyszyńskiego stoi znak ograniczający możliwość postoju na pewnym odcinku drogi. Nowe miejsca parkingowe pozwolą kierowcom zaparkować swoje auto w sposób bezpieczny i niekolidujący z prawem.

 

Uwaga konkurs! Przed nami "Oranżeria 2016"!

TROCHĘ KULTURY
czwartek, 11 sierpnia 2016 07:00

Plakat zbiorowy

Mamy dla Was dwa bilety, dzięki którym będziecie mogli wejść na wszystkie koncerty podczas tegorocznej Oranżerii!

Od 26 do 28 sierpnia, już po raz 21 odbędą się Ogólnopolskie Spotkania z Piosenką Autorską „Oranżeria 2016”.

Pierwszego dnia, w piątkowy wieczór odbędzie się koncert monograficzny pt. „Halucynacje”, który został w całości poświęcony twórczości niezapomnianego, wielkiego artysty Grzegorza Ciechowskiego. Jego utworów publiczność będzie mogła wysłuchać w wykonaniu zespołu Latające Talerze. Drugiego dnia odbędą się przesłuchania konkursowe oraz koncert laureatów. Ponadto tego samego dnia publiczność będzie miała okazję wysłuchać koncertu znanego poety, kompozytora i pieśniarza Roberta Kasprzyckiego.

W niedzielę „Oranżerię 2016” zakończy koncert wspaniałej artystki, pierwszej damy polskiego jazzu, niezrównanej Ewy Bem.

 

Radzyń także czyta! Narodowe Czytanie w naszym mieście - zachęcamy do przyjścia!

AKTUALNOŚCI
wtorek, 23 sierpnia 2016 07:00

Narodowe czytanieMiejska Biblioteka Publiczna im. Zenona Przesmyckiego w Radzyniu Podlaskim zaprasza wszystkich radzynian do włączenia się w ogólnopolską akcję Narodowe Czytanie.

Zapraszamy wszystkich chętnych - 3 września 2016r. na godz. 10.00 na Plac Wolności, gdzie będziemy czytać „Quo vadis” Henryka Sienkiewicza. Wśród czytających usłyszymy przedstawicieli władz samorządowych,  dyrektorów szkół, instytucji i stowarzyszeń, miłośników książek i mieszkańców Radzynia, którzy zechcą zaprezentować ulubiony fragment. Oprócz wspólnego czytania Miejska Biblioteka organizuje quiz „Czy znasz „Quo vadis”  i konkurs na zdjęcie „Czytam „Quo vadis” z nagrodami.

 

Zapraszamy na Maraton Zumby

AKTUALNOŚCI
wtorek, 23 sierpnia 2016 07:00

Plakat wydarzeniaPo wiosennym Maratonie Zumby, który wypełnił całą halę ZSP, przyszedł czas na kolejny.

II Maraton Zumby zostanie zorganizowany 10 września i będzie częścią Europejskiego Tygodnia Sportu.

Wszelkie szczegóły znajdują się na plakacie i na stronie internetowej Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Radzyniu.

Miłym prezentem dla ćwiczących będzie to, że tym razem wstęp jest bezpłatny.

Zachęcamy!

 

Znaleziono złotą bransoletkę!

AKTUALNOŚCI
poniedziałek, 22 sierpnia 2016 14:22

InformacjaDzisiaj, na terenie naszego miasta została znaleziona złota bransoletka.

Jeśli to właśnie Ty ją zgubiłeś/aś to zadzwoń do znalazcy, który chętnie ją odda pod numer: 502-037-695.

Zaznaczamy, że osoba zostanie poproszona o dokładne opisanie jej wyglądu.

Trzymamy kciuki, by zguba wróciła do właściciela :)

 

Święto Plonów - Ulan Majorat 2016 (FOTO)

AKTUALNOŚCI
poniedziałek, 22 sierpnia 2016 07:00

Dożynki 2016 gminy Ulan Majorat

 

Ze Stalą 2 w plecy...

PIŁKA NOŻNA
poniedziałek, 22 sierpnia 2016 07:00

Orlęta nie ustępująWiadomo było od samego początku, że łatwo nie będzie, ale nikt raczej nie spodziewał się takiego przebiegu meczu Orląt z rzeszowską Stalą.

Pierwszy kwadrans w wykonaniu naszej drużyny mógł się podobać. Już w 2 minucie zaatakował Majewski. Strzał był jednak za lekki i bramkarz rzeszowian poradził sobie z futbolówką. Ale poczatek dobry, nadzieje są - idziemy do przodu! W 7 minucie kolejny atak naszych i rzut rożny. Po wycofaniu główkował Zarzecki i piłka przeleciała nad poprzeczką. 3 minuty później kolejny atak naszej drużyny. Majewski znowu próbuje, tym razem jednak jest na spalonym. Gra układa się dobrze do faulu na Maślanym. Arkadiusz Kot zbyt brutalnie atakuje rzeszowianina i sędzia Grzegorz Jabłoński karze naszego zawodnika czerwoną kartką. Niedowierzanie kibiców na trybunach miesza się z wściekłością... Orlęta grają w 10!

 

Kurs samoobrony Krav-Maga w Radzyniu Podlaskim

AKTUALNOŚCI
poniedziałek, 22 sierpnia 2016 07:00

Krav Maga31 sierpnia br. w naszym mieście rozpoczną się treningi Krav-Maga, na których będzie można zapoznać się z technikami samoobrony.

Treningi będą prowadzone pod okiem Adama Kanoniuka, doświadczonego instruktora rekreacji ruchowej o specjalności samoobrona. W ramach prowadzonych zajęć będzie można nauczyć się podstawowych technik samoobrony KRAV-MAGA, GROM COMBAT oraz sztuki walk, z wykorzystywaniem technik interwencyjnych stosowanych w służbach mundurowych.

Mogą w nim uczestniczyć osoby powyżej 14 roku życia.

 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 1 z 57

Nasza strona używa plików cookies. Czytając nas, wyrażasz na to zgodę. Przeczytaj naszą politykę cookies. Jeśli akceptujesz ciasteczka na tej stronie, naciśnij OK