Radzyń Podlaski - Nasze miasto z dobrej strony! Mamy 1 lipca 2016 imieniny: Halina, Marian, Klarysa

Już niedługo

Rodzinny Piknik Rowerowy Radzyń -Planta image
Rodzinny Piknik Rowerowy Radzyń -Planta, 03.07.2016, 10:00, MOSiR
Dodaj wydarzenie
Zobacz wszystkie

Pomóż im!

Ósmy Kolor Tęczy
Radzyńskie Stowarzyszenie na Rzecz Zwierząt

Reklama

Rozkład jazdy autobusówOgłoszeniaImprezy i wydarzeniaCeny paliw

Na skróty

Odwiedzający

Naszą witrynę przegląda teraz 85 gości i 2 użytkowników

Chwała pokonanym

EURO 2016
piątek, 01 lipca 2016 10:56

Gloria!Czasami tej piłki nienawidzę. Niechby tego karnego zepsuł Milik, byłaby w tym jakaś logika i konsekwencja. A tu nie, na przekór. Nie strzelił Kuba. Ten Kuba, który wiele razy ciągnął tą drużynę za uszy, bez którego tego ćwierćfinału by po prostu nie było. Cholerna gra... Kiedy było tak blisko...

Portugalia nie wygrała w 90 minutach żadnego meczu, Polska żadnego nie przegrała. Straciliśmy dwa gole – jeden po absolutnie cudownym i nie do powtórzenia strzale Shakiriego, drugi po rykoszecie. Doszliśmy dalej niż Holandia, Anglia, Hiszpania. Ale, pieski świat, jednak odpadliśmy...

Dzisiaj pocieszać się będziemy w towarzystwie Marka Topyły, animatora sportu z MOSiR, organizatora, pomysłodawcę i dobrego ducha całej masy imprez, turniejów, zawodów piłkarskich, pływackich, siatkarskich, rowerowych i innych. A przede wszystkim rozsądnego, świetnego, życzliwego, obdarzonego fantastycznym poczuciem humoru kolegę.

 

Czy właściciele zadbają o ruinę na Bohaterów?

AKTUALNOŚCI
piątek, 01 lipca 2016 07:00

Budynek przy ulicy BohaterówPodczas ubiegłej sesji Rady Miasta, radny Jacek Piekutowski po raz kolejny dopytywał włodarza miasta o budynek naprzeciwko miejskiego ratusza.

Nie dość, że obiekt ten jest w nienajlepszej kondycji to jeszcze zagraża bezpieczeństwu osób, którzy spacerują w tej lokalizacji. Jednak burmistrz Jerzy Rębek uspokoił radnego i poinformował, że po tylu latach w końcu właścicielom budynku zostaną naliczone podatki, a także zostaną pociągnięci do odpowiedzialności za jego stan techniczny.

 

Strasznie daleko do 21...

EURO 2016
czwartek, 30 czerwca 2016 10:01

Córka MilikaTeraz to już nie ma co się wymądrzać. Teraz już tylko chodzić w kółko, powtarzać: niech to się do cholery wreszcie zacznie, sprawdzać po raz setny, czy w lodówce jest piwo, czy na pewno są zapalniczka i papierosy, zadzwonić do kumpla i powiedzieć: wiesz, przyjdź wcześniej, będzie łatwiej czekać.

Cudów nie zdziałamy, każdy dzisiaj będzie działał po swojemu, ale jakoś spróbujemy Wam ten czas oczekiwania skrócić. Pozapraszałem swoich koleżków dziennikarzy. Swoimi typami i przemyśleniami podzielą się z Wami załoganci ILEDZISIAJ – baczność, spocznij! - sam WszechAdmin Mariusz Szczygieł, niesłychanie zdolny i kreatywny przecudnej urody redaktor Michał Maliszewski, wydawca mojej macierzystej WSPÓLNOTY Mateusz Orzechowski, swiętujący dzisiaj 33 urodziny redaktor Jakub Hapka z portalu RADZYNINFO, oraz – chwilowo nieczynny zawodowo – Michał Szczygielski, radzyniak na wygnaniu ale od piłkownictwa ekspert wyborny.

 

Małe Atelier – najważniejszy jest smak!

REKLAMA
czwartek, 30 czerwca 2016 07:00

CiastoDziś mamy okazję przedstawić Wam kolejne niezwykłe miejsce, w którym odkryjecie niezapomniane smaki i zapachy.

Małe Atelier mieści się naprzeciwko Restauracji Manhatan. W swojej ofercie posiadają: torty na zamówienie, ciasta, desery, kawy smakowe, napoje chłodzące oraz dania obiadowe. Lokal stawia na słodkości lecz nie pomylcie ich ze zwykłą cukiernią, która trzyma swoje produkty w chłodni – tutaj wszystko jest świeże i prosto z blachy, stąd nieszablonowe menu. Codziennie szefowa kuchni ma do zaoferowania coś innego, co wprost rozpłynie się w Waszych ustach – zapewniamy – sami próbowaliśmy. Nie można również pominąć cateringu – jeśli urządzasz przyjęcie lub po prostu zgłodniałeś – zgłoś się do nich! Ta niezwykła cukiernia, oprócz świeżości i estetyki wykonanych produktów może poszczycić się również ceną - przekonajcie się sami!

Warto odwiedzić to miejsce już dziś wieczorem. Małe Atelier o 21.00 zamieni się w Strefę Kibica, gdzie przy piwie i w gronie znajomych będziecie mieli okazję pokibicować biało-czerwonym!

 

Zakończenie pierwszej części sezonu w RSC Taekwon-do

TAEKWON-DO
czwartek, 30 czerwca 2016 07:00

Zawodnicy na macieRadzyńskie Sportowe Centrum Taekwon-do wraz z końcem czerwca zakończyło pierwszą cześć sezonu, w której osiągnęli znakomite wyniki na arenie wojewódzkiej, ogólnopolskiej i europejskiej.

Zawodnicy szkoleni przez Łukasz Ciężkiego, sławiąc klub, Radzyń i powiat, aż 55 raz stawali na różnych stopniach podium. Zdobywając również bardzo wysokie miejsca jako klub w klasyfikacjach generalnych zawodów. Tradycją radzyńskich wojowników na koniec sezonu stało się ognisko klubowe, w którym uczestniczą wszyscy trenujący w klubie. W tym roku również miało to miejsce na terenie domu weselnego "AGA" w Czemiernikach udostępnionego dzięki uprzejmości Leszka Budy.

 

Opozycja nie jest pewna słuszności zamiany działek pod mieszkania socjalne

AKTUALNOŚCI
czwartek, 30 czerwca 2016 07:00

Radny Marek ZawadaPodczas ubiegłej sesji Rady Miasta, 20 czerwca br. radny Marek Zawada dopytywał włodarza Radzynia Podlaskiego w sprawie zamiany działek pod budownictwo socjalne.

Przypominamy, że teren przy ulicy Armii Krajowej, przy Zakładzie Ubezpieczeń Społecznych o powierzchni łącznej ponad połowy ara został zamieniony na budynek po starym biurowcu Przedsiębiorstwa Komunikacji Samochodowej przy ulicy Budowlanych. Związane to było z utworzeniem w dawnym budynku PKS mieszkań socjalnych dla najuboższych. Radni opozycyjni podczas obrad XXII sesji Rady Miasta mieli wątpliwości czy zamiana tych nieruchomości, jaką zaproponował im burmistrz Rębek była opłacalna i czy włodarz Radzynia Podlaskiego nie dbał o interesy „uprzywilejowanego przedsiębiorcy”.

 

3 dni z motocyklami w Komarówce

AKTUALNOŚCI
czwartek, 30 czerwca 2016 07:00

18 MotopiknikKochasz motocykle? Szybką jazdę, wiatr we włosach, ryk albo bulgot silkników motocykli?

Nie może Cię zabraknąć w Komarówce. Piątek, sobota i niedziela (1-3 lipca) to święto jednośladów w naszym powiecie w rytmie rock&rolla - 18 Motopiknik Panther MC.

Wszyscy, którzy byli na imprezie wiedzą, że Motopiknik to dobra muzyka, wolność i zabawa. W tym roku muzyczną gwiazdą będzie "KAT" & Roman Kostrzewski. Oprócz nich na komarowskiej scenie wystąpią: Paragraf 64, Reszta Pokolenia, Ga-Ga Zielone Żabki, The Analogs, Piotr Skubisz & Tomasz Sawczuk, Leniwiec i transsexdisco. 

Oprócz myzyki oczywiście całodzienne "zajęcia" dla zainteresowanych. Pochłaniacz agresji (którym było niszczenie samochodu), parada motocyklowa, wyjazd po mamrota do Wilkowyj, pokazy trialu i driftu, pokaz mody na wesoło i wiele, wiele innych - bo fantazja motycklistów nie zna granic :)

 

Orlikowe potyczki rozpoczęte!

PIŁKA NOŻNA
czwartek, 30 czerwca 2016 07:20

Zawodnicy w trakcie akcjiDo rozgrywek zgłosiło się 12 drużyn.

- Każda z nich zaprezentowała odmienny styl i formę. Powoli liga staje się mocno profesjonalna, przygotowania trwają już dużo wcześniej, a jej młodsze dziecko, czyli rozgrywki halowe MOSIR OPEN pokazują że piłka w Radzyniu jest czymś ważnym dla mieszkańców i naprawę warto takie imprezy organizować - mówi Patryk Śmieciński.

 

Turów. Marihuana w szklarni

112 RADZYŃ
środa, 29 czerwca 2016 13:52

Nielegalna uprawa w szklarniWczoraj, 28 czerwca br. funkcjonariusze z Radzynia Podlaskiego uzyskali informację, iż na posesji w Turowie znajduje się nielegalna uprawa konopi indyjskich.

W trakcie czynności przeszukania w przydomowej szklarni ujawnili nielegalne krzewy. Wysokość roślin sięgała do ok. 170 cm. Właściciel nielegalnej uprawy 34-letni mieszkaniec gminy Kąkolewnica będzie odpowiadał przed sądem.

Zgodnie z ustawą o przeciwdziałaniu narkomanii osoba, która nielegalnie uprawia konopie indyjskie podlega karze pozbawienia wolności do lat 3.

 

Powstanie Dom Dziecka w Komarówce

AKTUALNOŚCI
środa, 29 czerwca 2016 07:00

Starosta Lucjan KotwicaZbliża się termin uruchomienia Domu Dziecka w Komarówce Podlaskiej.

Wiceprzewodniczący Adam Świć podczas sesji Rady Powiatu, 23 czerwca 2016 roku dopytywał starostę radzyńskiego Lucjana Kotwicę odnośnie planowanej daty otwarcia tego miejsca: - Według planów już od dawna powinna zostać uruchomiona placówka opiekuńcza w Komarówce. To nie jest tylko przedmiot zainteresowania członków komisji spraw społecznych ale także radnych i opinii publicznej. Jaka jest sytuacja na dzisiaj i czy wszystko idzie zgodnie z planem? – pytał wiceprzewodniczący.

 

Nocne iGranie z Teatrem 2016

TROCHĘ KULTURY
środa, 29 czerwca 2016 07:00

Wspólne zdjęcie"Teatr jest najważniejszą rzeczą na świecie, gdyż tam pokazuje się ludziom, jakimi mogliby być, jakimi pragnęliby być, choć nie mają na to odwagi, i jakimi są" – Tove Jansson.

Tymi słowami organizatorzy otowrzyli imprezę Nocne iGranie z Teatrem, która odbyła sie 18 czerwca 2016 r. w Sitnie. Celem Spotkań jest zaprezentowanie młodych ludzi, którzy swoimi zainteresowniami, pasjami i uzdolnieniami wzbogacają nie tylko swoje życie, ale takze życie swojego otoczenia. Scena w Domu Ludowym gościła młodych artystów ze szkół z terenu Gminy Borki.

 

Pomaganie się opłaca. Podziękowania od Przedszkola Miejskiego

AKTUALNOŚCI
środa, 29 czerwca 2016 07:00

Pomaganie się opłaca. Podziękowania od Przedszkola MiejskiegoDyrekcja i Pracownicy Przedszkola Miejskiego w Radzyniu Podlaskim składają serdeczne podziękowania wszystkim, którzy przyczynili się swoim wsparciem do uatrakcyjnienia przebiegu Festynu przedszkolnego „Trzy godzinki dla rodzinki”.

Są to:

Przedsiębiorstwo Komunikacji Samochodowej;

Przedsiębiorstwo Usług Komunalnych

 

Na weselną nutę po raz ósmy

TROCHĘ KULTURY
środa, 29 czerwca 2016 07:00

Na weselną nutę po raz ósmyW niedzielę, 19 czerwca br. w remizie OSP w Krasewie rozbrzmiewała pieśń weselna.

Były to VIII Spotkania z Pieśnią i Tradycją Weselną, w ramach których odbył przegląd ludowych zespołów i kapel odtwarzających autentyczne pieśni lub obrzędy weselne.

W zmaganiach o statuetkę Jaśka Muzykanta zmagało się 7 zespołów:

 

Policjanci poszukują zbiega. Rozbił auto, teraz ucieka pieszo

112 RADZYŃ
wtorek, 28 czerwca 2016 17:56

PolicjaDzisiaj, 28 czerwca br. około godziny 15.00 na drodze krajowej nr 19 mężczyzna poruszający się samochodem marki Ford Focus nie zatrzymał się do kontroli policyjnej.

- Samochód był na mazowieckich numerach rejestracyjnych – poinformowała nas Ewa Kocko z KPP w Radzyniu Podlaskim. – Policjanci prowadzili za mężczyzną pościg. W Paszkach uciekinier uderzył w drzewo i zbiegł z miejsca pozostawiając rozbite auto. W tej chwili trwają jego poszukiwania z udziałem policjantów z CBŚ z Lublina. Na chwilę obecną nie jestem w stanie udzielić dalszych informacji – zakończyła rzecznik.

 

Ostatni dzwonek i wakacje! Zakończenie roku szkolnego w radzyńskich gimnazjach i szkołach podstawowych (FOTO)

AKTUALNOŚCI
wtorek, 28 czerwca 2016 07:00

Poczet sztandarowy

 

Proces odnawiania pałacowych rzeźb będzie kontynuowany

AKTUALNOŚCI
wtorek, 28 czerwca 2016 07:00

Burmistrz Jerzy RębekRzeźby na pałacu Potockich pozostawiają jeszcze wiele do życzenia.

Te, które zostały odnowione w 2015 roku tworzą piękną ozdobę i przyciągają wzrok, lecz inne, które nie zostały dotknięte dłutem fachowców wołają o pomstę do nieba. Przy niektórych trzeba się dłużej zastanowić, co właściwie w tym miejscu było, lub kogo przedstawia dany posąg. W ubiegłym roku rozpoczęto proces renowacji rzeźb na radzyńskiej perełce, a teraz będzie on kontynuowany na pozostałych zabytkach architektonicznych. Przyszedł czas na wschodnie skrzydło oraz będą również odnawiane putta ze skrzydła zachodniego i wejścia do patio.

 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 1 z 46

Nasza strona używa plików cookies. Czytając nas, wyrażasz na to zgodę. Przeczytaj naszą politykę cookies. Jeśli akceptujesz ciasteczka na tej stronie, naciśnij OK