Radzyń Podlaski - Nasze miasto z dobrej strony! Mamy 4 października 2015 imieniny: Rozalia, Franciszek, Konrad | 1921 - przybycie Sióstr Albertynek do Radzynia. Siostry Albertynki były w Radzyniu do 10 maja 1955 r.

Już niedługo

Zbiórka karmy dla bezdomnych zwierząt image
Zbiórka karmy dla bezdomnych zwierząt, 04.10.2015, 11:00, TESCO
Dodaj wydarzenie
Zobacz wszystkie

Apteka dyżurna

 
APTEKA PRZY SZPITALU
ul. Wisznicka 111
 

Pomóż im!

Ósmy Kolor Tęczy
Radzyńskie Stowarzyszenie na Rzecz Zwierząt
ERR_NOACTIVEGROUPS

Reklama

Rozkład jazdy autobusówOgłoszeniaImprezy i wydarzeniaCeny paliw

Na skróty

Odwiedzający

Naszą witrynę przegląda teraz 99 gości i 2 użytkowników

26

wrz

2015

Już niedługo recital fortepianowy. Na radzyńskiej scenie Szymon Kowalski!

TROCHĘ KULTURY

Plakat wydarzeniaPianista Szymon Kowalski określany jest mianem jednego z najbardziej obiecujących polskich artystów młodego pokolenia.

Otrzymał wiele nagród poświęconych m. in. Fryderykowi Chopinowi, Ignacemu Janowi Paderewskiemu, Karolowi Szymanowskiemu, Arturowi Rubinsteinowi. Jego repertuar koncertowy obejmuje utwory kompozytorów od baroku do XXI wieku. Z licznymi koncertami występuje w całej Europie (m. in. Belgia, Francja, Holandia, Niemcy, Polska, Włochy).

Obok licznych recitali fortepianowych pianista zaangażowany jest w wiele przedsięwzięć artystycznych mających na celu propagowanie klasycznej muzyki fortepianowej. Od kilku lat czynnie angażuje się w pracę z dziećmi i młodzieżą, prowadząc warsztaty pianistyczne oraz koncerty edukacyjne, podczas których przybliża młodej publiczności szczegóły z życia wielkich kompozytorów oraz wykonuje ich utwory.

 

26

wrz

2015

Wieczorne muzykowanie w KOFI&TI - Jakub Kusior

TROCHĘ KULTURY

Jakub Kusior w Kofi & TiJakuba Kusiora można kojarzyć z występów w 6. edycji Must Be the Music, kiedy to oczarował publiczność i jury techniką fingerstyle’u.

W 2013 roku wydał debiutancki krążek “Step by Step”, na który złożyło się 10 autorskich kompozycji. W zeszłym roku Kuba zaczął także śpiewać i pisać teksty, co zaowocowało EP-ką “Far Away”, którą promuje singiel “Kiedy". Koncert w Kofi&Ti to jeden z sześciu przystanków trasy koncertowej, którą artysta promuje swój najnowszy krążek. Wydarzenie odbędzie się 3.10.2015 r. o godzinie 20.00.

Bilety: 10zł normalne / 5zł zniżka uczniowska. Zapraszamy!

 

30

wrz

2015

Zapraszamy do Branicy na „czerwone jabłuszko”!

AKTUALNOŚCI

Plakat wydarzeniaW przyszłą niedzielę o godzinie 14.00 odbędzie się III branickie święto owoców i warzyw „czerwone jabłuszko”, na które w imieniu organizatorów serdecznie zapraszamy!

Mieszkańcy Branicy potrafią ugościć uczetników swoich imprez – wiemy to z poprzednich edycji tego święta. Tak samo w tym roku czeka na nas mnóstwo atrakcji. Na scenie zobaczymy dobrze znaną i lubianą grupę teatralną z gminy Radzyń "O… jo… joj…". Dzieci ze Szkoły Podstawowej w Branicy zaprezentują swój repertuar, zespół Czerwone Korale z Zabiela odśpiewa znane przyśpiewki, a kabaret rozbawi do łez. Do tego każdy z widzów będzie mógł skosztować potraw regionalnych, czy wziąć udział w licznych konkursach. Na zakończenie zabawa do później nocy.

Zapraszamy do Branicy Radzyńskiej – w niedzielę, od 14.00. Zaznaczcie tę datę w kalendarzach.

 

02

paź

2015

Przyjdź na III Radzyńską Paraolimpiadę!

AKTUALNOŚCI

Plakat wydarzeniaRadzyńskie Stowarzyszenie Na Rzecz Osób Niepełnosprawnych zaprasza na wyjątkowe wydarzenie związane z integracją osób niepełnosprawnych jakim będzie III Radzyńska Paraolimpiada.

Impreza odbędzie się dzięki zaangażowaniu wielu osób dobrego serca oraz hojności sponsorów.

Zapraszamy w niedzielę 4 października 2015 rok w godzinach od 12.00 do 18.00 do hali widowiskowo - sportowej w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych na ul. Sikorskiego 15 w Radzyniu Podlaskim.

 

03

paź

2015

Cztery medale pływaków z MULKS „Technik – Orion” przy ZSP

SPORT

Zdjęcie grupowe27.09.2015 roku w Krasnymstawie odbyła się IV runda zawodów pływackich w ramach Pływackiej Ligi „Szuwarek”.

W zawodach uczestniczyło 16 klubów z terenu woj. lubelskiego, łącznie 151 zawodniczek i zawodników z roczników 2001 - 2009. Zmagania klubowe z sukcesami na tak wysokim poziomie w prestiżowej imprezie - kolejnej edycji „Szuwarka” wymagają od trenerów i zawodników ciągłej, intensywnej pracy i najlepiej odzwierciedlają poziom sportowy zawodników. Starty w tak dobrze obsadzonych zawodach pokazują w jakim miejscu współzawodnictwa znajduje się zawodnik, klub, czy sprawdzają się metody szkoleniowe trenerów.

 

03

paź

2015

IV Dni z Aniołami 2015 w Radzyńskiej Krainie Serdeczności

AKTUALNOŚCI

Wspólne zdjęcieOd 1 do 5 października w Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym im. Z. Sękowskiej w Radzyniu Podlaskim odbywają się czwarte już Dni z Aniołami w Radzyńskiej Krainie Serdeczności.

Celem tego przedsięwzięcia jest propagowanie wartości takich jak: godność człowieka, wrażliwość na potrzeby innych i pomoc drugiemu człowiekowi, kultura słowa oraz promocja zabytkowej kaplicy Aniołów Stróżów zlokalizowanej na terenie ośrodka. Termin nie jest przypadkowy - 2 października obchodzone jest Święto Aniołów Stróżów.

Tradycyjnie Dni z Aniołami w Radzyńskiej Krainie Serdeczności objął honorowym patronatem Tadeusz Sławecki - sekretarz stanu w Ministerstwie Edukacji Narodowej oraz Lucjan Kotwica - starosta radzyński.                         

 

03

paź

2015

II edycji konkursu plastycznego szkół podstawowych w Radzyniu Podlaskim - "Radzyń segreguje!"

AKTUALNOŚCI

Jedna z prac konkursowychDo radzyńskiego Urzędu Miasta wpłynęło już 169 prac, w tym 139 w kategorii klas I-III i 30 prac w kategorii klas IV-VI.

Komisja konkursowa spośród wszystkich prac wyłoniła 12 najlepszych, po 6 w każdej w/w kategorii. Podczas oceniania prac komisja brała pod uwagę:

– motyw zachęcenia do segregacji np. hasło,

– motyw nawiązujący do Miasta Radzyń Podlaski,

– właściwe kolory i rodzaje pojemników przeznaczonych na odpady,

– praca w formie plakatu.

W związku z powyższym w poszczególnych kategoriach wybrano:

 

03

paź

2015

„SZKŁEM MALOWANE”

TROCHĘ KULTURY

Plakat wydarzeniaCzy można spojrzeć na słońce bezpiecznie, bez uszczerbku dla wzroku?

Można, na przykład przez okopcone szkło, okulary słoneczne, starą klisze fotograficzną. Spojrzymy, ale czy przez te przedmioty zobaczymy całe piękno słońca, czy tylko jaskrawą plamę nieokreślonego koloru? Piękno życiodajnego światła można zobaczyć podziwiając witraż. To właśnie w nim promienie słoneczne rozbijają się na setkach kolorowych szkiełek oprawionych w ołów, zaczynają tańczyć jak w wielobarwnym kalejdoskopie opowiadając dzieje świata i ludzkości. Rzeczywiste, a zarazem złudne refleksy witrażu, wywołane światłem przebijającym się przez kolorowe szkło, wprowadzają niepowtarzalny nastrój, przenoszą w mistyczny wymiar. W świetle witrażu skołatana dusza może znaleźć ukojenie i poczuć spokój gotyckiej katedry rozświetlonej słonecznymi barwami kolorowych obrazów i rozet. Witraże pomagają oderwać się od codzienności i skierować nasze myśli ku rzeczom wielkim i nieprzemijającym.

 

03

paź

2015

Natalia Olszak podwójną Mistrzynią Polski w Taekwon-do!

TAEKWON-DO

Zawodnicy na podiumW miniony weekend Kłobuck był organizatorem XXVII Mistrzostwa Polski Seniorów Taekwon-do i Mistrzostwa Polski Juniorów w testach siły.

Na najważniejszych zawodach w kategoriach seniorskich w tym roku w Polsce nie zabrakło zawodników Radzyńskiego Sportowego Centrum Taekwon-do, którzy możliwość startu w tej prestiżowej imprezie wywalczyli podczas dwóch startów eliminacyjnych w Ciechanowie i Pruszczu Gdańskim.

 

03

paź

2015

Dokopiny 2015

AKTUALNOŚCI

Publiczność zgromadzona na DokopinachW niedzielę 27 września w Olszewnicy odbyły się IX Jesienne Spotkania z Tradycją - DOKOPINY 2015.

W imprezie wzięło udział piętnaście zespołów z powiatów: lubartowskiego, parczewskiego i radzyńskiego. W konkursie na najsmaczniejszą jesienną potrawę jury w składzie: Małgorzata Tokarska - ZSP w Radzyniu Podl., Urszula Sawczuk,  Katarzyna Gajownik- Łazuga - ODR w Radzyniu Podl., Aneta Lis - GOK i Marek Grochowski - ODR wyróżniło „Jednolatki” z Miłkowa za „kociołek miłkowski”. III miejsce przyznano Zespołowi Śpiewaczemu z Tchórzewa za „babkę marchwiową”. Grupa Wokalna przy Muzeum w Woli Osowińskiej uplasowała się na II miejscu z „woleńskimi golasami”. I miejsce zdobyła „zupa marchwiowa” przygotowana przez Zespół Śpiewaczy z Olszewnicy.

 

03

paź

2015

Policjanci rozmawiali w przedszkolu o bezpieczeństwie

112 RADZYŃ

Wspólne zdjęcie29 września policjanci radzyńskiej drogówki odwiedzili wychowanków przedszkola przy Zespole Szkół w miejscowości Ulan Majorat.

W spotkaniu uczestniczyły 4 grupy przedszkolaków. W trakcie pogadanki dzieci zapoznały się z zasadami bezpiecznego poruszania po drodze. Wiedzą już jak bezpiecznie przechodzić przez przejście dla pieszych, poruszać się poboczami dróg oraz jak ważne jest posiadanie odblasków. Nie zabrakło informacji na temat bezpiecznego przewożenia dzieci w pojazdach.

 

03

paź

2015

Zapisz się na Karate!

KARATE

KarateRadzyński Klub Karate Kyokushin "RAPTOR" zaprasza wszystkich chętnych na treningi Karate Kyokushin, dzieci od lat 6-9, młodzież i dorosłych. W szczególności zachęcają do treningów rodziców z dziećmi.

Zapisy dla wszystkich grup treningowych odbywają się przez cały rok, przed każdym treningiem. Ćwiczyć może każdy bez względu na wiek, płeć czy kondycje fizyczną. Zajęcia karate kyokushin prowadzone są przez wykwalifikowanych instruktorów oraz trenerów. Klub posiada licencje Polskiego Związku Karate. Przyjdź na pierwszy bezpłatny trening, a dowiesz się więcej o tej dyscyplinie. Wystarczy strój sportowy i chęci.

 

02

paź

2015

Radzyń Podlaski. Pobił 17-latka - usłyszał zarzuty

112 RADZYŃ

Policja

Wczoraj po godzinie 14:00 dyżurny radzyńskiej komendy został poinformowany o tym, że na terenie dworca PKS w Radzyniu Podlaskim doszło do pobicia młodego chłopaka.

Na miejsce został natychmiast skierowany patrol. W rozmowie z funkcjonariuszami pokrzywdzony, którym okazał się 17-letni mieszkaniec gminy Radzyń Podlaski, oświadczył, że został uderzony i kopany przez nieznanego mu mężczyznę. Dodał, że  idący za nim sprawca żądał od niego pieniędzy i papierosów. Nie otrzymał ich i na terenie dworca PKS ponownie zaatakował chłopaka. Po całym zajściu zbiegł z miejsca zdarzenia. Pokrzywdzony oraz świadkowie podali funkcjonariuszom rysopis sprawcy, oraz wskazali drogę jego ucieczki.  

 

02

paź

2015

Zdrowie i wygląd nie muszą dużo kosztować!

AKTUALNOŚCI

Kobieta w okularachWzrok to jeden z naszych podstawowych zmysłów i nie ma wątpliwości, że należy o niego dbać! Dlatego w październiku firma "Okularium" proponuje mieszkańcom Radzynia Podlaskiego i okolic niezwykłą promocję! Płacisz tylko za szkła!

W październiku każdy mieszkaniec Radzynia Podlaskiego i okolic, będzie mógł, oprócz profesjonalnego badania u renomowanego okulisty, skorzystać z niezwykle atrakcyjnej promocji - OPRAWA GRATIS. Miejsce, w których będzie można się zbadać oraz skorzystać z promocji to istniejący od wielu lat salon Okularium przy ul. Ostrowieckiej 3.  Oznacza to, że możemy oszczędzić do 299zł wybierając oprawę spośród blisko 1000 sztuk. Oprócz profesjonalnej załogi, doświadczonych dyplomowanych specjalistów i lekarzy, firma, która posiada obecnie 28 salonów optycznych w Polsce chwali się najwyższą jakością produktów, indywidualnymi pomiarami i doborem soczewek okularowych pod klienta, a także długą gwarancją i wieloletnim bezpłatnym serwisem.

 

02

paź

2015

Warsztaty z mistrzem w ZSP

AKTUALNOŚCI

Warsztaty z mistrzemW czwartek, 1 października 2015 w ZSP im. Jana Pawła II odbyły się warsztaty kulinarne z mistrzem kuchni Łukasza Konika. Uczniowie klas gastronomicznych III i IV technikum oraz III zasadniczej mieli okazję szkolić się pod okiem szefa kuchni, znanego m.in. z telewizji śniadaniowej.  

- Warsztaty mają na celu zapoznać was ze sposobami przygotowania potraw kuchni regionalnej lubelszczyzny. Zajęcia będą na pewno ciekawe, a na koniec czekają na was upominki - powitała uczestników Justyna Marciniak z Agencji Rynku Rolnego w Lublinie. Następnie kilka słów o sobie powiedział gość: -Jestem żywym przykładem na to, że można skończyć szkołę gastronomiczną i coś w życiu osiągnąć. Zaczynałem tak jak wy, potem zostałem młodszym kucharzem, kucharzem, a dziś jestem szefem kuchni w kilku obiektach - oznajmił uczniom.

 

01

paź

2015

KORWIN nie chce imigrantów i PIT-u w Polsce

AKTUALNOŚCI

Arkadiusz Strojek30 września br. Rafał Bukowski i Arkadiusz Strojek - kandydaci partii KORWIN do Sejmu RP, na zwołanej w Radzyniu Podlaskim konferencji prasowej, przedstawili krótką prezentację swojego programu wyborczego. 

- W tej chwili mamy do czynienia z początkiem III wojny światowej - ostro ropoczął swoją wypowiedź Rafał Bukowski - "jedynka" na liście KORWIN-u w okręgu nr 7. - Głównym frontem tej wojny jest starcie dwóch cywilizacji - europejskiej, chrześcijańskiej, cywilizacji białego człowieka z cywilizacją śmierci, islamu i terroru. - kontynuował. Bukowski potępił polski rząd, który jego zdaniem, uległ presji Niemiec i został zmuszony do przetrzymywania siłą uchodźców na terenie Polski. Dezaprobatę korwinistów wywoła także kwota zasiłku oferowana imigrantom oraz podejście rządu do Polaków uwięzionych w Donbasie. - My byśmy nic nie mieli przeciwko tym imigrantom, gdyby oni przyjechali tu do pracy. Niestety oni tu do pracy nie chcą przyjeżdżać - przyjeżdżają po zasiłki i akurat nie do nas chcą, tylko do Niemiec chcą, bo tam są te zasiłki większe - dodał Arkadiusz Strojek - kandydat na posła do Sejmu RP z naszego miasta.

 

01

paź

2015

Mamy w Radzyniu drużynę harcerek!

AKTUALNOŚCI

I Radzyńska Drużyna Harcerek "Brzask"1 Radzyńska Drużyna Harcerek "Brzask" powstała w 2014 roku i wywodzi się z 1 Bialskiej Drużyny Harcerek "Ruczaj".

Drużynową jest dh. Aleksandra Jaroszkiewicz . Grupa istnieje przy parafii Matki Boskiej Nieustającej Pomocy w Radzyniu Podlaskim. Początkowo "Brzask" był samodzielnym zastępem składającym się z 10 dziewcząt w wieku gimnazjalnym i licealnym, a na tegorocznym obozie przerodził się w drużynę należąca do Poleskiego Związku Drużyn "Turmalin".

 

30

wrz

2015

Katarzyna Enerlich w Radzyniu. Spotkanie autorskie

AKTUALNOŚCI

Zdjęcie grupowe podczas spotkania autorskiegoW Filii nr 2 Miejskiej Biblioteki Publicznej im. Zenona Przesmyckiego odbyło się spotkanie z Katarzyną Enerlich - autorką  popularnego cyklu książek "Prowincja pełna".

Artystka ukończyła studia humanistyczne na Uniwersytecie Warmińsko-Mazurskim w Olsztynie. Debiutowała już jako nastolatka, artykułem w czasopiśmie dla młodzieży Płomyk na temat rodzinnego miasta Mrągowa. Wtedy również otrzymała pierwsze autorskie honorarium. Jej artykuły ukazywały się także w "Świecie Młodych" i "Na Przełaj". Pisarka pracowała i współpracowała z Polskim Radiem Olsztyn, Telewizją Polską, Gazetą Współczesną, Gazetą Olsztyńską, Dziennikiem Pojezierza. Do naszego miasta przyjechała w ramach programu Dyskusyjnego Klubu Książki, a spotkanie sfinansował Instytut Książki.

 

31

sie

2015

Dni z Aniołami w SOSW! Sprawdź rozkład zajęć

AKTUALNOŚCI

Plakat wydarzeniaSpecjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczego im. Z. Sękowskiej w Radzyniu Podlaskim, Stowarzyszenie Przyjaciół Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego im. Zofii Sękowskiej w Radzyniu Podlaskim "RAZEM" oraz Powiat Radzyński zapraszają na Dni z Aniołami. W programie:

01 październik 2015 r. czwartek 11.00 - SOSW ul. Sitkowskiego 1b:

Warsztaty edukacyjno-terapeutyczne w SOSW w Radzyniu Podlaskim z udziałem uczniów szkół ogólnodostępnych ,,Jak mogę Ci pomóc?”

02 października  2015 r. piątek 11.00 - sala konferencyjna w Pałacu Potockich:

 

29

wrz

2015

„To idzie młodość” – konferencja naukowa

AKTUALNOŚCI

Prelegenci przy stole prezydialnymZa nami pierwszy dzień konferencji naukowej, której tematem jest „Młodość w komunizmie”.

Ponad 30 referentów wystąpiło w sali kina „Oranżeria”, wygłaszając referaty dla zainteresowanych mieszkańców Radzynia Podlaskiego. Konferencja odbyła się pod patronatem burmistrza miasta Jerzego Rębka, wójta gminy Radzyń Podlaski Wiesława Mazurka oraz posła na sejm Marcina Duszka, którzy zasiedli w pierwszych rzędach podczas wykładów. Wójtowi towarzyszyła również przewodnicząca Rady Gminy Anna Grochoła. Współorganizatorami wydarzenia byli: Archiwum Państwowe w Lublinie Oddział w Radzyniu Podlaskim i Towarzystwo Nauki i Kultury „Libra”.

 

29

wrz

2015

Strażacy w Zakrzewie

AKTUALNOŚCI

Zdjęcie grupowe24 września Szkołę Podstawową w Zakrzewie odwiedzili strażacy z Państwowej Powiatowej Straży Pożarnej w Radzyniu Podlaskim.

Przyjechali samochodem strażackim, który wzbudził ogromne zainteresowanie młodzieży szkolnej. Zgromadzeni na boisku, z zapartym tchem słuchali strażaków, którzy opowiadali o swojej ciężkiej i odpowiedzialnej pracy, pokazywali wyposażenie wozu, demonstrowali działanie niektórych sprzętów.

 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 1 z 80