Radzyń Podlaski - Nasze miasto z dobrej strony! Mamy 26 stycznia 2015 imieniny: Paulina, Wanda, Tytus

Już niedługo

WARSZTATY RĘKODZIEŁA ARTYSTYCZNEGO image
WARSZTATY RĘKODZIEŁA ARTYSTYCZNEGO, 26.01.2015, 16:00, Radzyński Ośrodek Kultury
Dodaj wydarzenie
Zobacz wszystkie

Apteka dyżurna

 
APTEKA PRZY SZPITALU, ul. Wisznicka 111
 

Reklama

Rozkład jazdy autobusówOgłoszeniaImprezy i wydarzeniaCeny paliw

Na skróty

Odwiedzający

Naszą witrynę przegląda teraz 141 gości i 7 użytkowników

26

sty

2015

„Pod żaglami” – wystawa zdjęć oraz koncert

TROCHĘ KULTURY

Radzyńscy żeglarze na scenieW sobotni wieczór (24.01) w Radzyńskim Ośrodku Kultury odbyła się wystawa zdjęć z rejsów żeglarskich oraz koncert Grzegorza Tyszkiewicza.

Na początku zebrani goście zgromadzili się w Galerii Oranżeria, by podziwiać zdjęcia wypraw radzyńskich żeglarzy. Następnie organizatorzy przygotowali prezentację ze swoich morskich podróży. Gdy zebrani usłyszeli dźwięk dzwonu przywitał ich Zbigniew Wojtaś:

 

26

sty

2015

Mecz na szczycie dla Ostrówka

SPORT

Zawodnicy przy siatce w trakcie akcjiMecze 25 stycznia w siatkarskiej lidze Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji miały swoje dobre i „mniej” dobre oblicza.

Na bardzo dobrym poziomie stał mecz dnia, czyli konfrontacja Remisu Ostrówek i Turovii Turów. Nie obyło się też bez walkowerów, a tym razem dotyczyły one drużyny Desperados oraz po raz drugi radzyńskich licealistów.

 

26

sty

2015

XIX Kolędobranie w Radzyniu (WIDEO)

TROCHĘ KULTURY

 

26

sty

2015

Radzyniacy na zgrupowaniu Kadry Polski w Taekwon-do

TAEKWON-DO

Eryk Niewęgłowski i Katarzyna CiężkaKatarzyna Ciężka i Eryk Niewęgłowski zawodnicy Radzyńskiego Sportowego Centrum Taekwon-do, powrócili ze zgrupowania Reprezentacji Polski.

Od 16 stycznia w Centralnym Ośrodku Przygotowań Olimpijskich w Spale przebywało 67 juniorów i seniorów, którzy pod nadzorem pięcioosobowego sztabu trenerskiego rozpoczęli pierwszy etap przygotowań do udziału w Mistrzostwach Świata Taekwon-do, które odbędą się pod koniec maja we włoskim Jesolo (27–31.05.2015 r.).

 

26

sty

2015

Auto Spa na kolanach - Amarena niezwyciężona!

PIŁKA NOŻNA

Zawodnik z piłkąDrużyny które goszczą na stałe w naszej lokalnej piłce zarówno w LIDZE MOSIR oraz w LIDZE ORLIK OPEN mają bardzo rozregulowane momenty na boisku. Mówimy tu o słabej postawie chłopaków z Auto Spa, chodź walczą naprawdę mocno. To nie wystarcza na tegoroczny poziom ligi, który jest bardzo wysoki.

Nasze "świeże" drużyny bardzo dobrze rozpoczęły zmaganie w lidze. Zarówno Mrówka Radzyń, Jack Daniel's Club, MixTape i No Name z kolejki na kolejkę są coraz mocniejsi, co cieszy organizatorów.

 

24

sty

2015

Rada Nadzorcza PUK w innym składzie

AKTUALNOŚCI

PUK - logoW środę odbyło się pierwsze posiedzenie Rady Nadzorczej Przedsiębiorstwa Usług Komunalnych w Radzyniu Podlaskim w nowym składzie.

Mirosław Domański oraz Jan Gil zostali odwołani z funkcji członków Rady Nadzorczej, a na ich miejsce weszli: Mariusz Chilimoniuk, Marek Dobrowolski, Sławomir Hypś.

 

24

sty

2015

Spotkania z wdowami na fotografii

TROCHĘ KULTURY

Zdjęcia autorkiWczoraj, 23 stycznia w galerii Oranżeria mogliśmy oglądać prace wobec których nie można przejść obojętnie i bez emocji.

Zbiór zdjęć oraz krótkich historii zamkniętych pod tytułem: „Po prostu męża mi brakuje. Spotkania z Wdowami” autorki Magdaleny Wdowicz-Wierzbowskiej przyciągnął fanów fotografii oraz miłośników sztuki. Zdjęcia posiadały krótkie historie oraz rozmowy autorki z bohaterką - wdową pozującą do fotografii. Podczas wystawy można było również zakupić książkę ze zdjęciami wykonanymi przez Magdalenę Wdowicz-Wierzbowską.

 

24

sty

2015

Koncert Noworoczny Solistów i Zespołów Kameralnych

TROCHĘ KULTURY

Uczniowie PSM na scenie Po raz kolejny Państwowa Szkoła Muzyczna w Radzyniu Podlaskim pokazała na jak wysokim poziomie grają jej uczniowie.

Wczoraj o godzinie 17.00 w sali radzyńskiego kina wszystkie miejsca były zajęte, z powodu Noworocznego Koncertu Solistów i Zespołów Kameralnych różnych klas instrumentalnych. To wydarzenie jest drugim z cyklu Noworocznych Koncertów Uczniów Szkoły po Noworocznej Gali Akordeonowej. Na scenie zobaczyliśmy: kwintet akordeonowy, duet fortepianowy, zespół smyczkowy, zespół instrumentów dętych oraz solistów w różnym repertuarze - od muzyki poważnej, aż do muzyki rozrywkowej współczesnej.

 

24

sty

2015

Imieniny Szkoły Podstawowej nr 1

AKTUALNOŚCI

Akademia szkolnaMszą Świętą o godzinie 10.00 w kościele pw. Świętej Trójcy rozpoczęły się imieniny Szkoły Podstawowej Nr 1 im. Bohaterów Powstania Styczniowego.

Następnie w sali sportowej o godzinie 11.00 odbyła się uroczysta akademia, która rozpoczęła się wniesieniem sztandaru szkoły. W wydarzeniu wzięli udział: wiceburmistrz miasta Radzyń Podlaski Tomasz Stephan, przewodniczący Rady Rodziców Przemysław Krupski, rodzice uczniów oraz nauczyciele emerytowani.

 

24

sty

2015

W rocznicę wybuchu powstania styczniowego

AKTUALNOŚCI

Uczniowie w miejscu stracenia Leona Kota22 stycznia uczniowie klasy II "b" Publicznego Gimnazjum w Kąkolewnicy uczestniczyli w żywej lekcji historii: Powstanie styczniowe na Ziemi Kąkolewskiej.

Podczas wycieczki, którą prowadził nauczyciel historii tutejszego gimnazjum Piotr Szkurłatowicz, młodzież poznawała historię wsi Kąkolewnica, ze szczególnym zwróceniem uwagi na jej losy w czasie powstania styczniowego oraz ostatniej wojny światowej. Uczniowie poznali losy żołnierzy II Armii Wojska Polskiego, których aresztowano i przetrzymywano na posesjach Państwa Rosińskich i Jaśniaków. Dowiedzieli się też, że Polaków podejrzanych o „działalność kontrrewolucyjną” skazywano na śmierć przez rozstrzelanie w pobliskim lesie Baran. Miejsce to nazywane jest „Podlaskim Katyniem”. 

 

24

sty

2015

Srebrne Technikum ZSP

AKTUALNOŚCI

Logo - najlepsze technika w PolsceRok 2015 rozpoczął się niezwykle pomyślnie dla Technikum Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych im. Jana Pawła II w Radzyniu Podlaskim.

Szkoła w Ogólnopolskim Rankingu Techników 2015 otrzymała tytuł SrebrnejSzkoły 2015, zajmując 136 miejsce wśród ok.1500 najlepszych szkół ponadgimnazjalnych w Polsce. Dużym sukcesem Technikum ZSP  było uzyskanie 10 miejsca w województwie lubelskim. Fundacja Edukacyjna Perspektywy wprowadziła dla najlepszych szkół ponadgimnazjalnych w Polsce specjalne tytuły i znaki graficzne o kształcie szkolnych „tarcz''.

 

24

sty

2015

Ferie zimowe z Radzyńskim Ośrodkiem Kultury

AKTUALNOŚCI

Ferie w ROKu

 

23

sty

2015

Radzyń Podl. Zarzuty za kradzież paliwa

112 RADZYŃ

Ukradzione paliwoW ubiegły czwartek, w Radzyniu Podlaskim, po godzinie 1:00 w nocy funkcjonariusze wydziału kryminalnego zatrzymali dwoje młodych mieszkańców Radzynia Podlaskiego.

Z ustaleń policjantów wynikało, że 20-latka oraz jej o 5 lat starszy znajomy dokonali kradzieży oleju napędowego. Kiedy zatrzymali podróżującą osobowym autem parę potwierdzili wcześniejsze informacje. W bagażniku oraz na tylnym siedzeniu samochodu policjanci ujawnili plastikowe bańki z zawartością oleju napędowego oraz wąż gumowy służący do spuszczania paliwa.

 

23

sty

2015

Zebranie Walne członków MULKS "Technik-Orion"

AKTUALNOŚCI

Podczas pisaniaZarząd MULKS „Technik – Orion” przy ZSP w Radzyniu Podlaskim zaprasza wszystkich członków na Walne Zebranie Sprawozdawczo – Wyborcze.

Odbędzie się ono 30 stycznia 2015 r. (piątek) w sali nr 153 Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych im. Jana Pawła II w Radzyniu Podlaskim przy ul. Sikorskiego 15:

- w I terminie o godz. 16.00,

- w II terminie o godz. 16.15.

 

23

sty

2015

ZAPRASZAMY NA WARSZTATY

AKTUALNOŚCI

WarsztatyJuż od najbliższego poniedziałku (26.01.) w Radzyńskim Ośrodku Kultury ruszają warsztaty rękodzieła artystycznego.

Od stycznia do czerwca uczestnicy będą mieli okazję zgłębić tajniki decoupage'u, scrapbookingu oraz innych technik rękodzielniczych. Podczas zajęć będzie okazja wykonać własnoręcznie m. in. kartki okolicznościowe, księgę kucharską na ulubione receptury, ozdoby do mieszkania oraz świąteczne. Warsztaty to doskonały sposób na aktywne spędzenie czasu, a także możliwość spotkania osób o podobnych zamiłowaniach.

 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 1 z 59