Radzyń Podlaski - Nasze miasto z dobrej strony! Mamy 5 lipca 2015 imieniny: Karolina, Antoni, Filomena

Już niedługo

W najbliższym czasie nie ma żadnych imprez.
Dodaj wydarzenie
Zobacz wszystkie

Apteka dyżurna

 
PHARMACON
ul. Ostrowiecka 10
 

Pomóż im!

Ósmy Kolor Tęczy
Radzyńskie Stowarzyszenie na Rzecz Zwierząt

Reklama

Rozkład jazdy autobusówOgłoszeniaImprezy i wydarzeniaCeny paliw

Na skróty

Odwiedzający

Naszą witrynę przegląda teraz 118 gości

04

lip

2015

Stefano zaprasza na weekendowe śpiewanie!

AKTUALNOŚCI

Muzyka dla dzieci

W sobotnie i niedzielne popołudnie Wasi milusińscy mają okazję pośpiewać i pograć na instrumentach pod okiem profesjonalistki.

Przez te dwa dni, od godziny 15 na wspólne muzykowanie w pizzerii CoCoDe, wszystkie dzieci zaprasza Beata Anna Sokołowska - sopranistka i nauczycielka śpiewu. To wyjątkowa gratka dla WSZYSTKICH (nie tylko dzieci), którzy już śpiewają, albo myślą o śpiewaniu.

A wieczorem Stefano zaprasza na karaoke przy grillu. 

Smacznego!

 

04

lip

2015

Akcja Lato w Radzyniu Podlaskim - Festyn dla dzieci

AKTUALNOŚCI

Festyn dla dzieci w Radzyniu Podlaskim

 

04

lip

2015

„Stroje ludowe” Marka Leszczyńskiego w Chinach!

TROCHĘ KULTURY

Jeden z obrazów Marka LeszczyńskiegoJuż za kilka dni w Chińskim Narodowym Muzeum Sztuki w Pekinie (NAMOC) zostanie otwarta wielka wystawa poświęcona polskiej kulturze ludowej i współczesnym inspiracjom folklorem.

Zostaną na niej zaprezentowane także prace radzyńskiego artysty Marka Leszczyńskiego, pochodzące z cyklu malarskiego „Stroje ludowe”.

Organizatorami pekińskiej ekspozycji są: Państwowe Muzeum Etnograficzne w Warszawie (PME) i wspomniane NAMOC – jedno z trzech najważniejszych muzeów w Chinach. Jak podkreśla dyrektor PME dr Adam Czyżewski, wystawa „Od źródeł do inspiracji. Motywy etniczne w polskim wzornictwie” jest największym przedsięwzięciem wystawienniczym Muzeum od wielu lat. W trzech salach o łącznej powierzchni 900 m² zostaną zaprezentowane nasze najcenniejsze zbiory: galeria strojów ludowych, cenna kolekcja makiet tańców oraz instrumenty muzyczne. Istotną częścią wystawy będą współczesne realizacje polskich artystów inspirowane sztuką ludową.

 

03

lip

2015

Zapisz dziecko do przedszkola i nie płać czesnego!

AKTUALNOŚCI

Uniwersytet Maluszka zaprasza1 września rusza nowe przedszkole niepubliczne „Uniwersytet Maluszka”!

Już na wstępie informujemy, że oferta jest bardzo atrakcyjna. Zapisując dziecko do tej placówki w dniach 1-15.07.2015r. zyskujecie możliwość wybrania dowolnych 2 miesięcy w 2016 roku, za które nie zapłacicie czesnego! Promocja obowiązuje tylko dzieci, które ukończyły 2,5 roku życia. Na dodatek przedszkole nie pobiera opłaty za zapisanie Waszej pociechy. Tylko teraz przy zapisie dziecka do „Uniwersytetu Maluszka” rodzic może skorzystać z promocji i jeszcze bardziej obniżyć koszty pobytu dziecka w przedszkolu. Warto również wspomnieć, że „Uniwersytet Maluszka” jest pierwszym w Radzyniu przedszkolem z tak dużym placem zabaw i ogrodem (2000m2). Placówka mieści się przy ulicy Płudzińskiej 7.

 

03

lip

2015

Pałac Potockich już miejski!

AKTUALNOŚCI

Podpisywanie aktu notarialnego przez burmistrza RębkaRadzyńska perła trafiła w odpowiednie ręce i ma w końcu swojego właściciela.

2 lipca punkt 12.00 w sali konferencyjnej Urzędu Miasta Radzyń Podlaski przy stole prezydialnym usiedli: starosta radzyński Lucjan Kotwica, wojewoda lubelski Wojciech Wilk, burmistrz miasta Radzyń Podlaski Jerzy Rębek, konserwator zabytków Jan Maraśkiewicz oraz notariusz Ryszard Mysłowski, by podpisać akt notarialny przekazania pałacu Potockich w ręce miasta. W wydarzeniu uczestniczyli prezesi jednostek miejskich, radni miejscy, powiatowi, urzędnicy oraz mieszkańcy miasta.

 

03

lip

2015

Delegacja Miasta i Gminy Radzyń z wizytą na Węgrzech

AKTUALNOŚCI

Podczas wizyty w EgyekuW związku z obchodami Dni Egyeku od 25 do 29 czerwca, na Węgrzech przebywała 3-osobowa delagacja Miasta i Gminy Radzyń Podlaski.

Z informacji podanej na stronie Urzędu Miasta Radzyń Podlaski dowiedzieliśmy się, że z wizytą do miasta partnerskiego udali się: wiceburmistrz Tomasz Stephan, sekretarz gminy Radzyń Jarosław Ejsmont oraz Piotr Kopeć - wiceprezes Przedsiębiorstwa Usług Komunalnych.

 

02

lip

2015

Rada Szpitala wybrana

AKTUALNOŚCI

SzpitalPodczas ostatniej sesji Rady Powiatu została podjęta uchwała powołująca Radę Społeczną radzyńskiego Szpitala.

W tym roku skład został zmniejszony z 15 na 7 członków. Przewodniczącym został Jan Gil, wiceprzewodniczącą Anna Bogutyn, Jarosław Koczkodaj - przedstawicielem wójtów. W skład Rady weszli również: Zbigniew Makarski, Jerzy Bajda, Piotr Powałka i Zofia Goławska. Za przyjęciem uchwały powołującej ten skład zagłosowało 11 radnych, natomiast wstrzymało się 6 osób.

 

 

02

lip

2015

Grali dla chorego na autyzm Nataniela

AKTUALNOŚCI

Zdjęcie grupowe uczestników wydarzenia28 czerwca w Żabikowie odbył się turniej piłki nożnej open pod hasłem „Gramy dla Nataniela ’’ - chłopca cierpiącego na autyzm.

Oprócz gry lub kibicowania drużynom można było również spróbować pysznego domowego ciasta oraz skorzystać z wielu atrakcji. Organizatorzy przewidzieli przejażdżki bryczką i kucykiem. Na najmłodszych czekały zabawy z chustą, malowanie twarzy, bańki mydlane oraz zabawa na dmuchanym zamku i zjeżdżalni.

 

01

lip

2015

Co dalej z oddziałem pulmonologicznym?

AKTUALNOŚCI

Adam Świć i Marek ZawadaJeden z naszych Czytelników zapytał nas, gdzie będzie mógł się leczyć członek jego rodziny, gdy zostanie zlikwidowany oddział pulmonologiczny? Czy pozostanie mu podróżowanie do Lublina?

Temat został poruszony na ostatniej sesji Rady Powiatu: - W piśmie, które pół roku temu wpłynęło do zarządu powiatu wspomniał pan o konieczności łączenia pewnych oddziałów. Jak wygląda teraz ta sytuacja? – dopytywał wiceprzewodniczący Adam Świć.

 

01

lip

2015

Uczniowie z Gimnazjum nr 2 uroczyście zakończyli rok szkolny

AKTUALNOŚCI

Akademia na zakończenie roku26 czerwca to dzień, na który czekali wszyscy uczniowie. O godzinie 11.00 rozpoczęło się uroczyste pożegnanie klas trzecich Gimnazjum nr 2 w Radzyniu Podlaskim.
Swoją obecnością uświetnili uroczystość dostojni goście: burmistrz miasta Radzyń Podlaski Jerzy Rębek, proboszcz parafii świętej Anny ks. Henryk Och, przewodnicząca Rady Rodziców Anna Matysiewicz oraz rodzice.
Dyrektor Bożena Marcinkowska powitała przybyłych gości, rodziców, nauczycieli i najważniejszych w tym dniu – uczniów.

 

30

cze

2015

II Młodzieżowy Czempionat Koni Ras Zimnokrwistych w obiektywie

SPORT

II Młodzieżowy Czempionat Koni Ras Zimnokrwistych w obiektywie

 

30

cze

2015

Sobole i Płudy na pierwszym miejscu w Powiatowych Zawodach Strażackich 2015

AKTUALNOŚCI

Drużyna żeńska uczestnicząca w zawodachW niedzielę 28 czerwca po raz kolejny drużyny z Ochotniczych Straży Pożarnych z powiatu radzyńskiego rywalizowały o tytuł najlepszej grupy strażackiej w powiecie.

Na terenie Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Radzyniu Podlaskim odbyły się Powiatowe Zawody Sportowo Pożarnicze jednostek Ochotniczych Straży Pożarnych podzielone na dwie grupy: żeńską i męską. Jak co roku  ekipy strażackie musiały sprawdzić się w dwóch konkurencjach: ćwiczeniach bojowych i sztafecie pożarniczej. W szranki stanęło pięć drużyn żeńskich oraz szesnaście męskich. Na zawody przybyli również: sekretarz stanu w Ministerstwie Edukacji Narodowej Tadeusz Sławecki, starosta radzyński Lucjan Kotwica, wójt gminy Ulan Jarosław Koczkodaj, burmistrz Radzynia Podlaskiego Jerzy Rębek oraz komendant PSP Mirosław Walicki.

 

30

cze

2015

Ruszyła kolejna edycja Orlik Open 2015!

PIŁKA NOŻNA

Zawodnicy na boiskuSobota, 27 czerwca - czas na kolejną edycję LIGI PIŁKI NOŻNEJ ORLIK OPEN 2015 organizowaną przez Patryka Śmiecińskiego z ramienia Szkoły Podstawowej Nr 1 w Radzyniu oraz MOSIR w Radzyniu Podlaskim.

Gorący dzień, jak przystało na otwarcie ligi, pozwolił nam oglądać niezłe mecze, ale zacznijmy od początku. Przede wszystkim ta edycja wyróżniała się świetną frekwencją - mieliśmy aż 12 drużyn. Pojawiło się kilka nowych zespołów, które na pewno pokrzyżują szyki starym wyjadaczom. Mowa tu o składach „Intruzi” oraz „Rozpylacze wirusa Vixy”. Mieliśmy również okazję podziwiać bardzo młodych debiutantów z Wohynia oraz Brzostówca, których udział w lidze był dla nas ciekawym widowiskiem, a dla nich - fajną przygodą.

 

30

cze

2015

Zapraszamy na festyn w Starej Wsi

AKTUALNOŚCI

Plakat wydarzenia5 lipca, w niedzielę od godziny 14.00 na stadionie sportowym w Starej Wsi odbędzie się festyn sportowo-rekreacyjny.

Organizatorzy zapewniają, że każdy znajdzie coś dla siebie. Przybyli goście będą mogli sprawdzić się między innymi w biegu przełajowym, strzelaniu z wiatrówki, przeciąganiu liny, a nawet w łowieniu ryb czy rzucie podkową. Dla dzieci przewidziane są atrakcje w postaci wesołego miasteczka, waty cukrowej, malowania buziek czy tatuaży z henny.

Podczas festynu wystąpią: Zespół dziecięcy „Kropki”, Kabaret Starszych Panien, zespół „Komisariat”, chór męski „Bas Canto” i inni.

Zabawa zakończy się dopiero o północy. W imieniu organizatorów serdecznie zapraszamy!

 

29

cze

2015

Radzyń Podlaski. Boso przez pola uciekając od konsekwencji kradzieży

112 RADZYŃ

Ukradziony samochód Noc w policyjnym areszcie spędził 20-letni mieszkaniec Radzynia Podlaskiego.

Wczoraj po godzinie 20:00 dyżurny radzyńskiej komendy został poinformowany, że na jednej z ulic doszło do kradzieży samochodu osobowego marki Volkswagen. Kiedy policjanci dotarli na miejsce ustalili, że sprawca wykorzystując chwilową nieobecność właściciela i fakt, że w samochodzie znajdowały się kluczyki, odjechał jego autem.

 

29

cze

2015

Już jutro! Wieczór Otwarty w Future Design Academy – „Nowe Media”

AKTUALNOŚCI

Plakat wydarzeniaJuż jutro o godz. 18:00 przy ul. Pocztowej 4/16 w Radzyniu Podlaskim będzie miał miejsce „Wieczór Otwarty”  w siedzibie Future Design Academy.

Tematem przewodnim tego wydarzenia będzie tematyka „Nowych Mediów”.

Wieczór Otwarty jest świetną okazją do spotkania się z trenerami oraz przekonania się o możliwościach i zapleczu technicznym Future Design Academy. Uczestnicy tego wydarzenia będą mieli okazję do zadawania pytań podczas panelu dyskusyjnego i będą mogli dopytać się o szczegóły kształcenia czy też sprawdzić propozycję programowe poszczególnych kursów. Podczas wieczoru otwartego odbędzie się prezentacja na temat "Nowych Mediów" prowadzona przez Marka Melaniuka i Radosława Grochowskiego - trenerów w Future Design Academy oraz Daniela Karolaka - eksperta E-commerce. Wszystkie osoby biorące udział w dniach otwartych FDA będą mieć możliwość zapisania się w specjalnych warsztatach "Nowych mediów" przygotowanych specjalnie dla nich. Bedą to zajęcia dające przedsmak tego, podczas nauki w Future Design Academy będzie jednym z elementów prowadzonych zajęć. 

 

29

cze

2015

Podciągali się w centrum miasta. Wygrali najsilniejsi

AKTUALNOŚCI

Pokaz umiejętności Street Workout na Placu WolnościW niedzielę, 28 czerwca na Placu Wolności odbyły się III Mistrzostwa Radzynia Podlaskiego w podciąganiu na drążku.

Wydarzenie to zorganizowała grupa Street Workout Radzyń Podlaski wspólnie z Miejskim Ośrodkiem Sportu i Rekreacji. Zawodnicy podciągali się na specjalnie przygotowanej do tego konstrukcji ustawionej w centrum miasta. W tym roku dodatkowymi konkurencjami były pompki oraz przysiady kobiet z obciążeniem 20 kg. W konkurencji podciągania na drążku brało udział 27 zawodników z wielu miast. W gronie uczestników było kilku mieszkańców Radzynia Podlaskiego, pojawiły się także osoby z naszego województwa: Lublin, Biłgoraj, Łuków, Puławy, Hrubieszów, a także dalszych rejonów Polski takich jak województwo Świętokrzyskie, czy nawet Starogard Gdański!

 

29

cze

2015

Radzyń Podlaski, Wjechała skuterem w ogrodzenie, a następnie schowała się w szafie

112 RADZYŃ

Zniszczone ogrodzenieWczoraj, chwilę po godzinie 14:00 dyżurny radzyńskiej komendy został poinformowany, że na ul. Wojska Polskiego w Radzyniu Podlaskim kierująca skuterem wjechała w ogrodzenie posesji, a następnie odjechała z miejsca zdarzenia.

Zgłaszająca podała  mundurowym rysopis kobiety oraz jej imię. Podała również kolor włosów kierującej, gdyż ta nie miała kasku ochronnego.Funkcjonariusze bez najmniejszego problemu ustalili pełne personalia kierującej. Dzięki posiadanym informacjom dotarli też do miejsca, gdzie przebywała. Wówczas okazało się, że 31-latka próbowała uniknąć odpowiedzialności za swoje czyny chowając się przed stróżami prawa w szafie.

 

27

cze

2015

Koniec roku szkolnego 2015 - I LO, ZSP i SOSW

AKTUALNOŚCI

Uczeń ze statuetką

 

27

cze

2015

Teatr wiejski z Sitna najlepszy w Polsce!

AKTUALNOŚCI

Aktorzy na scenie22-24 czerwca 2015 roku w Warszawie odbył się największy w Europie festiwal artystyczny seniorów.

Festiwal odbył się pod nazwą VII Juwenalia III wieku. Wzięło w nim udział 136 senioralnych grup artystycznych. Prezentację odbyły się w kategoriach taniec, muzyka, teatr. Z Gminnego Ośrodka Kultury w Borkach z/s w Woli Osowińskiej wzięły udział dwa zespoły: Teatr Wiejski z Sitna z widowiskiem „Piąty nieboszczyk” oraz Teatr Wiejski z Krasewa z widowiskiem „W starym piecu diabeł pali”. Miło nam donieść, że Teatr Wiejski z Sitna okazał się najlepszym zespołem w kategorii: teatr, kabaret i jednocześnie zdobył GRAND PRIX wśród wszystkich zespołów i grup artystycznych biorących udział w Juwenaliach III wieku.

 

27

cze

2015

II Zjazd Absolwentów Technikum Mechanicznego 1974

AKTUALNOŚCI

Zdjęcie absolwentów 2015Minął rok od I Zjazdu („Spotkania po latach”), gdy 1 maja 2014 roku po 40 latach i spotkaliśmy się twarzą w twarz w murach naszej szkoły w obecności nauczycieli.

Emocje sięgały zenitu: czy poznamy swoich kolegów i naszą jedynaczkę – Jadzię. Podczas oglądania zdjęć z tamtych czasów (przy pomocy „Promenady ZSP Radzyń Podlaski”) łatwiej rozpoznaliśmy się, a ileż było radości. Spotkanie odbyło się dzięki zawziętości, uporowi i wytrwałości Jurka Wołowika, który poszukiwał absolwentów zgodnie z dziennikiem uczniowskim z 1974 roku. I Zjazd pozostawił po sobie pewien niedosyt, ponieważ rozmowom nie było końca. W związku z tym Komitet Organizacyjny w składzie: Jurek Piątek, Jurek Wołowik, Grzegorz Markowski i Marek Paćko, postanowił zorganizować II Zjazd 6 czerwca 2015 roku.

 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 1 z 68