Radzyń Podlaski - Nasze miasto z dobrej strony! Mamy 24 listopada 2014 imieniny: Flora, Jan, Roman

Już niedługo

Andrzejki w PARADISO!! image
Andrzejki w PARADISO!!, 28.11.2014, PARADISO CLUB
Dodaj wydarzenie
Zobacz wszystkie

Apteka dyżurna

 
APTEKA PRZY SZPITALU, ul. Wisznicka 111
 

Reklama

Rozkład jazdy autobusówOgłoszeniaImprezy i wydarzeniaCeny paliw

Na skróty

Odwiedzający

Naszą witrynę przegląda teraz 23 gości

22

lis

2014

Bezwola. Śmiertelne potrącenie rowerzysty

112 RADZYŃ

Wypadek w BezwoliOkoło 12.30 w miejscowości Bezwola doszło do wypadku drogowego.

47-letni mieszkaniec gminy Kąkolewnica podróżujący samochodem marki Volkswagen jechał w stronę Wohynia, natomiast rowerzysta poruszał się w przeciwnym kierunku. Prawdopodobnie 80-latek jadący rowerem zjechał na przeciwległy pas ruchu i po tym nastąpiło zderzenie.

W wyniku zderzenia śmierć na miejscu poniósł kierujący rowerem.

 

22

lis

2014

Debata radiowa. Rębek kontra Kotwica

AKTUALNOŚCI

Podlasie 24Wczoraj (21.11) o godzinie 18.00 w studiu Katolickiego Radia Podlasie naprzeciwko siebie przy mikrofonach zasiedli kandydaci na stanowisko burmistrza miasta Radzyń Podlaski.

Audycję poprowadził Grzegorz Skwarek. Głównymi tematami debaty były: los Pałacu Potockich, utworzenie podstrefy gospodarczej, a także klub sportowy Orlęta Radzyń.

 

22

lis

2014

Uroczyste pasowanie na przedszkolaka w Przedszkolu Specjalnym

AKTUALNOŚCI

Pasowanie przedszkolaków18 listopada w Przedszkolu Specjalnym w Radzyniu Podlaskim odbyło się „Pasowanie na Przedszkolaka”.

Był to dzień niezwykły, szczególnie dla dzieci, które po raz pierwszy wystąpiły publicznie przed licznie zgromadzoną publicznością. Razem ze swoimi kolegami i koleżankami ze starszych grup, otoczone opieką i wsparciem kadry przedszkolnej, zaprezentowały swoje umiejętności w części artystycznej „Spotkanie z jesienią”.

 

22

lis

2014

Zapraszamy na debatę społeczną

112 RADZYŃ

Policjanci zapraszają na debatę społecznąKomendant Powiatowy Policji w Radzyniu Podlaskim zaprasza mieszkańców powiatu na otwartą debatę społeczną na temat "Poziomu bezpieczeństwa mieszkańców powiatu radzyńskiego".

Debata odbędzie się w dniu 24 listopada o godz. 17.00 w Zespole Szkół w miejscowości Kąkolewnica, ul. Szkolna 4.

Tematy, które poruszone będą podczas spotkania:

 

21

lis

2014

Konferencja naukowa dla pielęgniarek i położnych

AKTUALNOŚCI

Podczas wydarzenia14 listopada 2014 roku w sali Kina Oranżeria odbyła się konferencja naukowo-szkoleniowa „Problemy zawodowe pielęgniarek i położnych. Zachowania agresywne pacjenta a prawa i ochrona pielęgniarek i położnych” .

Organizatorem była Okręgowa Izba Pielęgniarek i Położnych w Białej Podlaskiej reprezentowana przez mgr Elżbietę Celmer vel Domańską – przewodniczącą ORPiP oraz Komisja ds. Pielęgniarstwa Psychiatrycznego reprezentowana przez mgr Dorotę Golec – pielęgniarkę oddziałową Oddziału Psychiatrycznego SPZOZ w Radzyniu Podlaskim.

 

21

lis

2014

Tajemnice niezwykłego miasta - spektakl

AKTUALNOŚCI

Spektakl na deskach radzyńskiego kinaW czwartek (20.11) w sali kina "Oranżeria" odbył się spektakl teatralny Krakowskiego Biura Promocji Kultury pt. „Tajemnice niezwykłego miasta”, zorganizowany przez Urząd Miasta Radzyń Podlaski (Wydział Zarządzania Mieniem Komunalnym).

Przedstawienie skierowane było do dzieci Przedszkola Miejskiego oraz Specjalnego Ośrodka Szkolno – Wychowawczego. Ruchliwe i głośne miasto okazało się przerażającym i niebezpiecznym miejscem dla dwójki naszych bohaterów - księżniczki Andżeliki i superbohatera Johna, którzy wyruszyli w niezwykłą podróż celem odnalezienia swojego ukochanego właściciela – Olka.

 

20

lis

2014

Znamy mistrzów pływania w powiecie radzyńskim

SPORT

Szkolny Związek SportowyRadzyńska kryta pływalnia AQUA MIŚ była we wtorek (18 listopada) miejscem rozegrania Mistrzostw Powiatu SZS w pływaniu szkół podstawowych, gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych.

W zawodach pływackich - oprócz szkół z Radzynia Podlaskiego - udział wzięły zaledwie dwie szkoły z terenu powiatu: jedna z Bork, a druga z Wohynia, które wbrew oczekiwaniom konkurentów wcale nie były tylko tłem dla zawodniczek i zawodników z Radzynia Podlaskiego.

 

20

lis

2014

Wrzos w finale XV Jesiennego Przeglądu Twórczości Artystycznej 2014 r. Seniorów

AKTUALNOŚCI

Wrzos na scenieW wojewódzkim przeglądzie Twórczości Artystycznej Seniorów w bieżącym roku udział wzięło 106 zespołów z całego województwa lubelskiego, a wśród nich nasz radzyński zespół wokalny "Wrzos".

Spośród ponad setki składów do finału zostało zakwalifikowanych 21 zespołów, a w tym ,,WRZOS”. Koncert finałowy odbył się w dniu 9 listopada br. w Dęblinie. Decyzja jury Zespół Wokalny ,,WRZOS” otrzymał wyróżnienie i upominek rzeczowy. Również instruktor muzyczny zespołu Jarosław Stefaniak otrzymał nagrodę rzeczową ufundowaną przez Burmistrza Miasta Dęblin.

 

19

lis

2014

Znamy skład nowej Rady Powiatu

AKTUALNOŚCI

Głosowanie w RadzyniuKomisje zakończyły liczenie głosów i podały oficjalne wyniki głosowania do Rady Powiatu.

W Powiecie Radzyńskim próg wyborczy przekroczyło 6 komitetów wyborczych, które uzyskały następującą liczbę głosów:

1. KW PSL - 7887

2. KW PiS - 6193

3. KW PO - 2023

4. KWW "Nasz Powiat" - 2542

5. KWW Obywatelski Komitet Wyborczy - 2034

6. KWW Radzyńskie Forum Samorządowe - 2427

 

19

lis

2014

Siłownia New Life odchudza

SPORT

Zdjęcie grupowe uczestniczek akcjiOd środy (12.11) w siłowni „ NEW LIFE” przy ul. Wyszyńskiego 7b rozpoczęła się akcja „Płaski Brzuch z New Life”.

Spośród kilkudziesięciu nadesłanych zgłoszeń wybranych zostało 11 Pań, które przez 6 tygodni, pod bacznym okiem profesjonalnej trenerki będą gubić zbędne kilogramy oraz centymetry w swojej talii. Zajęcia odbywać się będą na siłowni, basenie i na powietrzu. Przewidziane są również zajęcia taneczne oraz konsultacje z dietetykiem.

 

19

lis

2014

WYSTAWA "ZOOMIKÓW" - Piękny Radzyń w 12 odsłonach

AKTUALNOŚCI

Plakat wydarzeniaNazwa wystawy "Radzyń Podlaski - piękne miasto z duszą, piękni ludzie" to tytuł zestawu prac autorstwa młodych fotografików z naszego miasta, który kilka miesięcy temu wygrał ogólnopolski konkurs "Nasza Piękna Okolica", wyprzedając ponad 430 innych zestawów z całego kraju. 

Wzbogacony o nowe ich zdjęcia, w których członkowie Szkolnego Koła Fotograficznego Klubu Miłośników Fotografii "ZOOMIK" przy Szkole Podstawowej nr 1 w Radzyniu Podlaskim przedstawiają najciekawsze zakątki naszego miasta w trochę inny nietypowy sposób, stał się piękną wizytówką naszego miasta.

 

19

lis

2014

Mistrzostwa Powiatu w brydżu sportowym - zgłoś się!

AKTUALNOŚCI

Gra w brydżaŚwietlica Wiejska w Turowie zaprasza na Mistrzostwa Powiatu Radzyńskiego w brydżu sportowym.

Rozgrywki odbędą sięw niedzielę 7 grudnia. Początek o godzinie 10.00. Wpisowe 10 zł od pary.

Zachęcamy!

 

19

lis

2014

Weź udział w konkursie!

AKTUALNOŚCI

Plakat konkursuŚwięta zbliżają się wielkimi krokami, ale zanim nadejdzie okazja spotkać się w gronie rodziny i zasiąść przy wigilijnym stole, zapraszamy do udziału w konkursie na kartki i ozdoby świąteczne.

Rozstrzygnięcie konkursu będzie miało miejsce podczas Kiermaszu Mikołajkowego (7 grudnia 2014r.), na który zapraszamy serdecznie wielbicieli sztuki ludowej, rękodzieła i wszelkich przejawów lokalnej twórczości.

 

18

lis

2014

Powiatowy Urząd Pracy - co się zmieniło?

AKTUALNOŚCI

Powiatowy Urząd Pracy w Radzyniu PodlaskimNa koniec września 2014 roku w Powiatowym Urzędzie Pracy w Radzyniu Podlaskim było zarejestrowanych 3591 bezrobotnych. 236 osób posiadało prawo do zasiłku.

Stopa bezrobocia rejestrowanego we wrześniu w powiecie radzyńskim wyniosła 13,8% i w porównaniu do lutego br. Spadła o 2,1%. W okresie od stycznia do początku września PUP w Radzyniu udzielił osobom bezrobotnym 80 dotacji na podjęcie działalności gospodarczej. Średnia kwota dotacji wyniosła ok. 20 000zł. Pieniądze zostały przyznane w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki Projekt „Czas na zmiany – inwestuje w siebie”.

 

18

lis

2014

Przyroda – człowiek – kultura. Sesja naukowa w Woli Osowińskiej

TROCHĘ KULTURY

Mikrofon13.12.2014 roku odbędzie się kolejne, dziewiąte już spotkanie z kulturą tradycyjną południowego Podlasia poświęcone będzie relacjom człowieka z naturą.

Celem wszystkich z tego cyklu spotkań rekonesans przedstawiający refleksje nad tradycjami południowego Podlasia, który jest subregionem bogatym w istotne, a zapoznane wartości kulturowe, co przedstawialiśmy na poprzednich, mających już swoją tradycję i stałe grono odbiorców, spotkaniach: „Kultura tradycyjna południowego Podlasia” i „Podlaskie obrzędy rodzinne”, „Podlaskie obrzędy doroczne”, „Wiedza i wierzenia w kulturze ludowej południowego Podlasia”, „Religijność południowego Podlasia. Istota i formy kultu”, „Kulinaria południowego Podlasia”, „Wokół chleba” oraz „Codzienny i świąteczny ubiór ludności południowego Podlasia”.

 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 1 z 47