Radzyń Podlaski - Nasze miasto z dobrej strony! Mamy 30 listopada 2015 imieniny: Justyna, Andrzej, Konstanty

Już niedługo

BYŁEM GANGSTEREM - SPOTKANIE Z PIOTREM STĘPNIAKIEM image
BYŁEM GANGSTEREM - SPOTKANIE Z PIOTREM STĘPNIAKIEM, 01.12.2015, 17:00, Kościół Chrześcijan Wiary Eangelicznej w Radzyniu
Dodaj wydarzenie
Zobacz wszystkie

Apteka dyżurna

 
PHARMACON
ul. Ostrowiecka 10
 

Pomóż im!

Ósmy Kolor Tęczy
Radzyńskie Stowarzyszenie na Rzecz Zwierząt

Reklama

Rozkład jazdy autobusówOgłoszeniaImprezy i wydarzeniaCeny paliw

Na skróty

Odwiedzający

Naszą witrynę przegląda teraz 70 gości i 1 użytkownik

30

lis

2015

Bello Horizonte ugościło Radzyniaków

AKTUALNOŚCI

Bello HorizonteW sobotnie późne popołudnie 28 października odbyło się oficjalne otwarcie drugiej części lokalu Bello Horizonte.

Każdy z przybyłych gości miał okazję spróbować zupełnie za darmo specjałów jakie serwuje w tym miejscu szef kuchni. Wzniesiono toast kieliszkiem szampana i na początek została podana zupa krem z brokułów, jako danie główne wniesiono schab w sosie borowikowym z kluskami śląskimi, a na koniec ciasto z przepyszną kawą. Wszystkie stoliki były zajęte, a goście zachwalali wystrój wnętrza oraz podawane dania.

Chcesz wiedzieć więcej o zmianach w lokalu? Kliknij tutaj!

 

30

lis

2015

I LO zajmie się WOŚP-em

AKTUALNOŚCI

Radny Jakub JakubowskiKolejny finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy zbliża się wielkimi krokami! Już 10 stycznia 2016 Orkiestra zagra po raz 24.

Przez tyle lat przyzwyczailiśmy się już do tego, że sztab oraz organizacja Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w naszym mieście należy do Radzyńskiego Ośrodka Kultury.

Jednak w tym roku zajmie się tym szkoła – I Liceum Ogólnokształcące w Radzyniu Podlaskim. Dyrekcja I LO cieszy się z tego, że mogą chwycić za ster i pokierować WOŚP w naszym mieście, jednak czy Radzyński Ośrodek Kultury, który tyle lat przygotowywał dla mieszkańców finał WOŚP nie powinien nadal tego robić?

 

30

lis

2015

Sportowcy z Gimnazjum nr 2

AKTUALNOŚCI

Sportowcy z GimnazjumDzięki staraniom dyrektor Bożeny Marcinkowskiej od września 2015 roku funkcjonuje klasa sportowa w Gimnazjum nr 2 w Radzyniu Podlaskim.

Liczy 19 uczniów, którzy nie kryją zadowolenia z powodu swego wyboru. Jak zgodnie przyznają, nauka w klasie sportowej pozwala im na oszczędność czasu (gdyż nie tracą go na dotarcie na trening), większą integrację i możliwość  efektywniejszego skupienia się na nauce, bo zwyczajnie mają więcej czasu. Młodzi sportowcy trenują piłkę nożną. Wielu z nich marzy o karierze sportowej. Chłopcy oprócz treningów pod okiem swego trenera Rafała Borysiuka, kibicowali na meczu Polska – Izrael, który odbył się 8 października w Lublinie, zwiedzili Stadion Narodowy w Warszawie, kibicowali paraolimpijczykom, ale mieli też swój pokaz rozgrzewki sportowej w czasie Paraolimpiady.

 

29

lis

2015

Ulica Spółdzielcza. Passat w płomieniach.

112 RADZYŃ

Passat w płomieniachW sobotni wieczór (28.11) około 22.30 dyżurny Powiatowej Komendy Straży Pożarnej w Radzyniu otrzymał zgłoszenie od mieszkańców bloku przy ulicy Spółdzielczej o pożarze zaparkowanego na parkingu samochodu osobowego marki Volkswagen Passat.

Ze wstępnych ustaleń służb mundurowych i z zeznań świadków wynika, że pożar powstał na skutek zwarcia w instalacji samochodowej. W pojeździe doszło także do samoczynnego rozruchu silnika, co doprowadziło do przemieszczenia się auta kilka metrów do przodu. Na szczęście samochód zatrzymał się na krawężniku. Nikt nie ucierpiał w tym zdarzeniu.

Szybka reakcja mieszkańców oraz sprawna akcja straży pożarnej zapobiegła większym uszkodzeniom auta.

 

29

lis

2015

Radzyń. Kolejne potrącenie rowerzystki

112 RADZYŃ

Rower potrąconejTuż przed 22 w sobotę 28 listopada br. na skrzyżowaniu ulic Kościuszki i Międzyrzeckiej BMW potrąciło rowerzystkę.

Uczestniczkami wypadku były dwie kobiety. Rowerzystka wyjechała z ulicy Partyzantów i zamierzała pojechać prosto w Kościuszki. Kierująca BMW skręcała z Kościuszki w Międzyrzecką i na środku skrzyżowania wpadła na rowerzystkę. Potrącona kobieta z obrażeniami ciała została przewieziiona do radzyńskiego szpitala. Dlaczego doszło do zderzenia i kto tutaj zawinił? Na razie nie wiadomo, sprawę wyjaśnia radzyńska policja. 

 

28

lis

2015

54 tysiące złotych wyleci z miejskiego budżetu

AKTUALNOŚCI

Burmistrz Jerzy RębekGeneralna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad nałożyła karę na miasto Radzyń Podlaski z powodu płotu zajmującego pas drogowy.

Mimo, że ogrodzenie zostało rozebrane po pierwszej uwadze, a w naszym mieście istniało od 1974 roku, zarząd GDDKiA był nieugięty i nie chciał nawet prowadzić rozmów w tej sprawie. Burmistrz Jerzy Rębek nie kryje swojego oburzenia i podczas ubiegłej sesji Rady Miasta powiedział, że wkroczy na drogę sądową.

 

28

lis

2015

III Powiatowy Konkurs Czytelniczo – Literacki w Gimnazjum nr 2

AKTUALNOŚCI

Rozdawanie nagród „Witam Cię kartek szelestem, Tytułem na pierwszej stronie. Witam! Bo po to przecież jestem, Abyś mnie ujął w dłonie i czytał.”

E. Szymański

Pod takim hasłem odbył się już po raz trzeci Powiatowy Konkurs Czytelniczo – Literacki w Gimnazjum nr 2 w Radzyniu Podlaskim. Skierowany był do gimnazjalistów z całego powiatu. Na zaproszenie odpowiedziało 22  uczniów z 9 szkół i 19 zostało zakwalifikowanych do drugiej części konkursu. Ideą przedsięwzięcia jest rozbudzanie pasji czytelniczych.

 

28

lis

2015

Ile kosztuje nas firma Deloitte?

AKTUALNOŚCI

Radni Rady MiastaKwestia odzyskiwania VAT-u nie jest tak prosta jak się wydaje.

Miesiąc temu informowaliśmy, że włodarz miasta zlecił firmie Deloitte podjęcie się tego zadania (pisaliśmy o tym tutaj!). Jednak temat został podniesiony również podczas ostatniej Rady Miasta.

- Jakie są koszty zatrudnienia firmy Deloitte i czy nie mogliby tego robić pracownicy zatrudnieni w wydziale księgowym Urzędu Miasta w Radzyniu Podlaskim? – dopytywała podczas czwartkowej sesji Rady Miasta radna Bożena Lecyk.

 

28

lis

2015

X Ogólnopolska Sesja Naukowa w Borkach

AKTUALNOŚCI

Sesja NaukowaJuż po raz dziesiąty w Gminnym Ośrodku Kultury w Borkach z/s w Woli Osowińskiej odbędzie się Ogólnopolska Sesja Naukowa.

Tematem przewodnim tegorocznej konferencji jest Niematerialne dziedzictwo kulturowe Południowego Podlasia i jego ochrona (w świetle Konwencji UNESCO z 2003r.).

Zapraszamy wszystkich zainteresowanych 12 grudnia 2015r. do Woli Osowińskiej.

Otwarcie sesji planowane jest na godzinę 10:00.

 

28

lis

2015

III Turniej Piłki Nożnej o Puchar Prezesa Gminnego Zarządu OSP w Kąkolewnicy

PIŁKA NOŻNA

Piłki i pucharW piątek 20 listopada 2015 roku w Zespole Oświatowym w Kąkolewnicy odbył się III Turniej Piłki Nożnej o Puchar Prezesa Gminnego Zarządu OSP w Kąkolewnicy.

Do udziału w turnieju zgłosiły się trzy drużyny z terenu Gminy Kąkolewnica: OSP Wygnanka, OSP Kąkolewnica i OSP Grabowiec. Zawody zostały rozegrane systemem „każdy z każdym”.

Miejsce I zajęła drużyna OSP Kąkolewnica, miejsce II OSP Wygnanka, a miejsce III OSP Grabowiec.

 

28

lis

2015

Dobry sportowiec i trener. Marek Woroszyło uhonorowany przez władze miasta

KARATE

Marek Woroszyło z przewodniczącym RM i burmistrzem28 października 2015 roku podczas przedostatniej sesji Rady Miasta została podsumowana działalność sportowa w Radzyniu Podlaskim.

Jako, że w tamtym terminie nie została wyróżniona jedna znamienita osoba, włodarze miasta postanowili uhonorować go na ostatniej sesji 27 listopada. Marek Woroszyło - trener Karate Kyokushin otrzymał specjalne wyróżnienie z rąk burmistrza Jerzego Rębka oraz przewodniczącego Rady Miasta Adama Adamskiego.

 

27

lis

2015

Dzienny Środowiskowy Dom Samopomocy przeniesiony do szpitala?

AKTUALNOŚCI

Marek Zawada z radnymi Kilka miesięcy temu informowaliśmy o pomyśle burmistrza miasta Jerzego Rębka na przeniesienie biblioteki miejskiej do pałacu Potockich i przeniesienia na jej miejsce Dziennego Środowiskowego Domu Samopomocy.

Włodarz miasta wielokrotnie informował, że powodem jest wysoki czynsz za wynajem budynku od Radzyńskiej Spółdzielni Mieszkaniowej oraz niewystarczające warunki lokalowe. Na wczorajszej sesji Rady Miasta radny, a zarazem dyrektor Samodzielnego Publicznego Zakładu Opieki Zdrowotnej w Radzyniu Podlaskim Marek Zawada zaproponował inne miejsce dla DŚDS – w murach kierowanej przez niego placówki.

 

27

lis

2015

Podatki takie, jak transportowcy chcieli

AKTUALNOŚCI

Transportowcy na poprzedniej sesjiNa XIII sesji Rady Miasta, która odbyła się 28 października 2015 roku radzyńscy przedsiębiorcy reprezentujący firmy transportowe urządzili mały protest odnośnie określenia wysokości rocznych stawek podatku od środków transportowych.

Transportowcy chcieli, by podatek został obniżony na próg minimalny, tak jak zrobiła to sąsiednia gmina – Ulan Majorat. Ich wizyta na sesji Rady Miasta dała pozytywne skutki. Podczas wczorajszej XIV sesji RM została przyjęta uchwała obniżająca stawkę podatku.

 

26

lis

2015

Zwłoki dziecka w śmieciach

112 RADZYŃ

Pracownicy przy taśmieDzisiaj o godzinie 22.00 dyżurny radzyńskiej jednostki Policji otrzymał informację od pracownika Zakładu Zagospodarowania Odpadów Komunalnych w Adamkach, że na taśmie sortującej śmieci znaleziono zwłoki noworodka.

Mundurowi od razu udali się na miejsce odnalezienia ciała dziecka. Wiemy, że na miejscu pracuje również prokurator. Obecnie ustalane są wszystkie okoliczności tego tragicznego zdarzenia. W tym również skąd pochodzą przywiezione odpady, w których znajdowało się ciało. Nad sprawą wspólnie z radzyńskimi funkcjonariuszami pracować będą policjanci z Komendy Wojewódzkiej Policji w Lublinie.

 

26

lis

2015

Radiowóz na płocie

112 RADZYŃ

Radiowóz na płocieDo zdarzenia doszło dzisiaj około godziny 13.00 na skrzyżowaniu ulic Bohaterów i Kościuszki.

Jak wynika z wstępnych ustaleń przybyłych na miejsce policjantów z Wydziału Ruchu Drogowego, 63-letni mieszkaniec gminy Radzyń Podlaski jadący rowerem od strony ulicy Warszawskiej, wymusił pierwszeństwo przejazdu na jadącym ulicą Kościuszki nieoznakowanym radiowozie. Kierowca policyjnego auta marki Skoda, chcąc uniknąć bezpośredniego zderzenia z rowerzystą, zjechał na pobocze drogi i uderzył w ogrodzenie. Rowerzysta został ukarany mandatem. Wszyscy uczestnicy zdarzenia byli trzeźwi.

 

26

lis

2015

Policyjne działania - Stop agresji na drodze

112 RADZYŃ

PolicjaWczoraj, od wczesnych godzin porannych, na drogach powiatu radzyńskiego prowadzone były działania "Stop agresji na drodze".

W ramach prowadzonych działań policjanci sprawdzili stan trzeźwości niemal 400 kierowców. Żaden z kierujących nie prowadził pojazdu "na podwójnym gazie". Niestety nie zabrakło kierowców, którzy łamali przepisy ruchu drogowego. Policjanci nałożyli 51 mandatów karnych, w tym za nieprawidłowe wyprzedzanie oraz przekroczenie prędkości.

 

26

lis

2015

Nowa nawierzchnia w Brzostówcu. Będzie też chodnik

AKTUALNOŚCI

Nowa nawierzchnia w BrzostówcuMieszkańcy Brzostówca przez dłuższy czas borykali się z wybojami i dołkami w nawierzchni w centrum wsi.

Podczas deszczowych dni przez ubytki w jezdni powstawały wielkie kałuże, a mieszkańcy musieli slalomem omijać wodę i błoto. Od kilku dni droga jest otwarta, a nawierzchnia skończona. Pozostaje jeszcze wykonać odwodnienie i na wiosnę ułożyć chodnik.

 

26

lis

2015

Pomóżmy uczniom - głosujmy na ich prace!

AKTUALNOŚCI

Piernikowa chatkaCzasopismo i portal gastronomiczny „Mistrz Branży” organizuje plebiscyt "Receptury Świąteczne 2015 r.", do którego zakwalifikowali się uczniowie klas gastronomicznych Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych im. Jana Pawła II w Radzyniu Podlaskim.

Od 25.11.2015 r. do 18.12.2015 r. będzie można oddać swój głos na ciasta świąteczne wykonane przez naszych uczniów pod poniższym linkiem: http://mistrzbranzy.pl/plebiscyty/pokaz/id/17 Prace gastronomów z ZSP znajdziecie pod Nominacje: Receptury uczniów, są to:

 

26

lis

2015

Zapraszamy na imprezę mikołajkową!

AKTUALNOŚCI

PlakatBurmistrz Jerzy Rębek, wójt gminy Radzyń Podlaski Wiesław Mazurek oraz Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji zapraszają na imprezę mikołajkową.

W programie jest wiele atrakcji: pokazy tańca, sportów walki,  konkursy, Mikołaj z workiem prezentów :)

Zapraszamy wszystkie dzieci z miasta i gminy Radzyń do wspólnej zabawy. Przypominamy, że na hali obowiązuje zmiana obuwia.

Czekamy na Was!

 

26

lis

2015

Ruszyła kampania "16 dni przeciw przemocy wobec kobiet"

112 RADZYŃ

16 Dni Przeciwko Przemocy Wobec KobietZ uwagi na znaczenie problematyki przemocy w rodzinie w całym kraju prowadzone są działania zapobiegające przemocy w rodzinie.

Podstawowa aktywność Policji dotyczy realizacji przez policjantów procedury „Niebieskiej Karty”, a gromadzone dane wskazują, że w okresie pierwszych dziesięciu miesięcy 2015 roku policjanci wypełnili łącznie ponad 60 tysięcy formularzy „Niebieska karta – A”. Należy jednak podkreślić, że oprócz realizacji tej procedury jednostki organizacyjne Policji na terenie całego kraju realizują również liczne programy oraz akcje profilaktyczne dotyczące tej problematyki, w tym również w okresie przypadającym na kampanię „16 dni przeciwko przemocy wobec kobiet”.

 

17

lis

2015

Masz stare nieużywane okulary? Oddaj je, nawet za 150zł!

AKTUALNOŚCI

OxysWzrok to jeden z naszych podstawowych zmysłów i nie ma wątpliwości, że należy o niego dbać! Dlatego specjaliści oraz sprzedawcy z polskiej sieci salonów optycznych Okularium proponują mieszkańcom Radzynia i okolic niezwykłą promocję – za zwrot starych okularów otrzymasz nowe oprawy za 50% ceny!

Od dnia dzisiejszego każdy mieszkaniec Radzynia Podlaskiego i okolic będzie mógł, oprócz profesjonalnego badania u renomowanego okulisty, skorzystać z niezwykle atrakcyjnej promocji - 50% RABATU ZA ZWROT STARYCH OKULARÓW. Oznacza to, że przynosząc jakiekolwiek stare okulary, otrzymamy rabat 50% na oprawę, do wyboru z ponad 900 sztuk! Miejsce, w którym będzie można się zbadać oraz skorzystać z promocji to istniejący od wielu lat salon Okularium przy ul. Ostrowieckiej 3. Oprócz profesjonalnej załogi oraz doświadczonych dyplomowanych specjalistów i lekarzy firma, która posiada obecnie 28 salonów optycznych w Polsce może pochwalić się najwyższą jakością polecanych produktów, indywidualnymi pomiarami i doborem soczewek okularowych pod klienta, a także dożywotnim bezpłatnym serwisem raz długą gwarancją.

 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 1 z 91

Nasza strona używa plików cookies. Czytając nas, wyrażasz na to zgodę. Przeczytaj naszą politykę cookies. Jeśli akceptujesz ciasteczka na tej stronie, naciśnij OK