Radzyń Podlaski - Nasze miasto z dobrej strony! Mamy 24 października 2014 imieniny: Marty, Marcina, Rafała | 1993 - ks. Bp. Jan Mazur dokonał konsekracji Kościoła Matki Bożej Nieustającej Pomocy w Radzyniu Podlaskim

Już niedługo

Warsztat "Chcę żyć tak jak chcę", 25.10.2014, KOFI&TI Kawiarnia i Herbaciarnia Artystyczna
Dodaj wydarzenie
Zobacz wszystkie

Apteka dyżurna

 
mgr E. JĘDRYS, ul. Chomiczewskiego 23
 

Reklama

Rozkład jazdy autobusówOgłoszeniaImprezy i wydarzeniaCeny paliw

Na skróty

Odwiedzający

Naszą witrynę przegląda teraz 144 gości i 6 użytkowników

24

paź

2014

Markowa odzież w nowym outlecie "4U"

AKTUALNOŚCI

Outlet "4u" mieści się w Galerii NovaMamy dobrą wiadomość dla mieszkańców Radzynia, a w szczególności dla modnych Pań.

Już w sobotę o godzinie 9.00 zostanie otwarty outlet ze znanymi markami tj: Zara, Lefties, Bereshka, Alcott, czy Stradivarius. Pierwszy sklep z takimi firmami odzieżowymi w Radzyniu!

Outlet „4U” będzie się mieścił na ulicy Warszawskiej 63/67 w Galerii Nova na piętrze. Właściciele zapewniają częste dostawy towaru oraz rewelacyjne ceny już od 9 złotych. Ubrania przyjeżdżają prosto z Hiszpanii. Ważne jest również to, że znajdziecie tam bieżące kolekcje.

 

24

paź

2014

Już w niedzielę wystawa psów nierasowych!

AKTUALNOŚCI

Plakat wydarzeniaRadzyńskie Stowarzyszenie Na Rzecz Zwierząt „Podaj Łapę” zaprasza do wspólnej zabawy - 26 października 2014 r. organizujemy na terenie Radzynia Podlaskiego wystawę psów nierasowych.

Wystawa jest projektem realizowanym w ramach programu „Działaj Lokalnie”. To pierwsza taka propozycja na terenie powiatu radzyńskiego dla wielbicieli mieszanej psiej urody. Bardzo mile widziane są kundelki o wyjątkowo niepospolitym wyglądzie. Docenione zostaną także najbardziej ciekawe i wzruszające historie pupili.

Do soboty 25.10.2014r. można zgłaszać psiaki drogą internetową: na adres e-mailowy Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć. lub na facebooka. Spóźnialscy mogą zrobić to osobiście w dniu wystawy. Regulamin imprezy dostępny jest na facebooku i wizytówce: www.podajlape.info.pl.

 

24

paź

2014

Kaflarz, jako kolejny zawód poznany przez wychowanków SOSW

AKTUALNOŚCI

Zapomniane zawody - kaflarzWychowankowie Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego zgrup wychowawczych internatu kontynuując wycieczkę po Radzyniu szlakiem „ginących zawodów” udali się do dawnej kaflarni.

Właścicielem kaflarni jest Tomasz Wojciechowski, który bardzo ciekawie opowiedział wychowankom o tajnikach rodzinnego zawodu. Mało kto pamięta, że w Radzyniu Podlaskim była kaflarnia, gdzie ojciec ich rozmówcy, Marian Wojciechowski produkował kafle do pieców. Była i jest to jedyna kaflarnia na odcinku od Białegostoku po Janów Lubelski. Powstała w 1957-58 roku.

 

23

paź

2014

Ulan. Obywatelskie ujęcie nietrzeżwego kierującego

112 RADZYŃ

Zatrzymany kierującyObywatelskim ujęciem zakończyła się podróż dla 54-letniego mieszkańca Radzynia Podlaskiego.

Do zdarzenia doszło wczoraj po godz. 17.00 w miejscowości Ulan Mały. Oficer dyżurny radzyńskiej jednostki otrzymał informację o ujęciu przez obywatela nietrzeźwego kierującego. Natychmiast skierowani zostali tam policjanci. Na miejscu okazało się, że chwilę przed ich przyjazdem mężczyzna uciekł. Zgłaszający dokładnie opisał wygląd i ubiór sprawcy, dodając ze podejrzenia wzbudził sposób jazdy mężczyzny.

 

23

paź

2014

Czy na pewno każdy może kandydować do Rady Miasta?

AKTUALNOŚCI

... a ten znowu coś kręci...Czy masz w swoim okręgu wyborczym kandydata, który nie mieszka w Radzyniu?

Zastanów się dobrze, poszperaj w myślach... No i?

Taki kandydat często mówi na przykład, że od urodzenia jest radzynianinem. Często nawet funkcjonuje tutaj zawodowo i społecznie. Bywa, że ma mieszkanie w Radzyniu i że tutaj pracuje. Może też często podkreślać, jak ważny jest dla naszego miasta. Niestety... To wszystko nieważne jest jednak w trakcie wyborów. Najważniejsze jest to, gdzie śpi.

 

23

paź

2014

Tydzień dobrego chleba w ZSP

AKTUALNOŚCI

Tydzień dobrego chleba w ZSPŚwieże, wiejskie, a przede wszystkim tradycyjne pieczywo – to spotkało nas we wtorek tuż po wejściu do Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych im. Jana Pawła II w Radzyniu Podlaskim.

To właśnie tam odbywał się już po raz kolejny „Tydzień dobrego chleba”. Zapach świeżego pieczywa unosił się po szkolnych korytarzach, a uśmiechnięte uczennice stojące za stołami nie musiały długo namawiać do spróbowania wystawionych przekąsek.

 

23

paź

2014

Dni Karskiego w Radzyniu Podlaskim

AKTUALNOŚCI

Logo6 grudnia 2013 roku Sejm RP ustanowił rok 2014 Rokiem Jana Karskiego.

W uchwale Sejmu czytamy m.in.: W 2014 roku przypada setna rocznica urodzin Jana Karskiego, urodzonego w Łodzi jako Jan Romuald Kozielewski. Jubileusz ten stanowi okazję do oddania hołdu jednemu z najwybitniejszych Polaków XX wieku, bohaterowi II wojny światowej, Sprawiedliwemu Wśród Narodów Świata, obywatelowi Stanów Zjednoczonych, Honorowemu Obywatelowi Państwa Izrael, często dziś określanemu jako „człowiek, który chciał powstrzymać Holokaust”.

 

22

paź

2014

To coś więcej niż sklep odzieżowy, czy outlet

AKTUALNOŚCI

Sklep "Spod igły"Pamiętacie o sklepie "Spod igły" przy ulicy  Ostrowieckiej 17 w budynku z artykułami gospodarstwa domowego i markecie narzędziowym? Wystarczy zejść po schodach w dół, by odnaleźć wymarzone dla siebie ubrania.

Warto wspomnieć, że sklep powiększył się o kolejne pomieszczenie. W tym miejscu możecie również zostawić rzeczy z własnej garderoby w komis, o ile są w dobrym stanie. Znajdziecie tu markowe ciuchy zarówno dla kobiet i mężczyzn sprowadzane z Wielkiej Brytanii, a także ubrania i akcesoria do różnych sportów. Buty, czapki, spodnie, koszulki i masę innych rzeczy, które warto zobaczyć na własne oczy. Płeć piękna może spodziewać się też eleganckiej części garderoby, takich jak bluzki, sukienki czy tuniki.

 

20

paź

2014

Otwarto i poświęcono Dom Kultury w Białce oraz nowy spektakl grupy "O...jo...joj"

AKTUALNOŚCI

Przecięcie wstęgiWczoraj (19.10) o godzinie 12.00 mszą świętą na placu przy Zespole Szkół w Białce rozpoczęło się uroczyste otwarcie Domu Kultury w tej miejscowości.

- Myślę, że ten przepiękny budynek jest też obiektem, który może służyć lokalnym celom misyjnym – mówił proboszcz Kieliszek. – Jeśli w tym miejscu ktoś na ścianie zauważy krzyż, jeśli w tym budynku nie tylko będziemy mogli tylko poczytać książki, czy posłuchać poezji, ale znajdzie się czas na modlitwę, to znaczy, że dokonują się misję lokalne w naszym środowisku – tłumaczył kaznodzieja.

 

22

paź

2014

Powiatowa Rada Seniorów powołana

AKTUALNOŚCI

Wykład starosty Lucjana KotwicyW ciągu przyszłych dni zostanie podpisany wniosek o utworzenie i przyjęcie Powiatowej Rady Seniorów przez starostę powiatowego.

Wczoraj podczas pierwszego tegorocznego wykładu w radzyńskim Uniwersytecie Trzeciego Wieku starosta radzyński Lucjan Kotwica zdradził szczegóły niedługo utworzonej Rady Seniorów oraz omówił rolę senora w społeczności i samorządzie.

- Sporo konsultacji już za nami – głos zabeał rektor UTW Dariusz Gałan. – Na pewno priorytetem będzie ochrona zdrowia seniorów. Co do składu takiej rady, niekoniecznie muszą znajdować się osoby 55+. Liczę, że już w styczniu będzie także powołana Rada Seniorów miasta Radzyń Podlaski, gdzie będzie można pewne doświadczenia z działalności tej Rady wnieść. Jest to impuls dla środowiska seniorów, by włączać się do działań społecznych. Serdecznie dziękuję panu staroście za to, że udało się, jeszcze w tej kadencji zatwierdzić Radę Seniorów, bo dla nas ma to duże znaczenie - mówił.

 

22

paź

2014

Przygotowania do Światowych Dni Młodzieży w Świętej Trójcy

AKTUALNOŚCI

Logo SDMW najbliższy piątek 24 października w parafii św. Trójcy rozpoczynają się spotkania modlitewno–formacyjne, przygotowujące parafię oraz cały nasz dekanat do Światowych Dni Młodzieży.

Rozpoczynamy o godz. 18.00 Mszą św., później konferencja połączona z adoracją Najświętszego Sakramentu oraz pantomima przedstawiona przez młodzież z parafii Trójcy Św. Na to spotkanie modlitewno–formacyjne koniecznie prosimy o przybycie wszystkich wolontariuszy, którzy już się zapisali oraz tych, którzy chcą do nich dołączyć. Zapraszamy też wszystkie rodziny, które zgłosiły chęć przyjęcia młodzieży do swoich domów, oraz tych wszystkich, którzy chcą czynnie zaangażować się w Światowe Dni młodzieży.  

 

21

paź

2014

V Festiwal Piosenki Patriotycznej

TROCHĘ KULTURY

Zespół po otrzymaniu pamiątkowych dyplomówW niedzielę (19.10) w sali kina „Oranżeria” odbył się już piaty Festiwal Piosenki Patriotycznej zorganizowany przez Radzyński Ośrodek Kultury oraz Uniwersytet III Wieku.

Motywem przewodnim tegorocznego koncertu były piosenki Powstania Warszawskiego.

Wydarzenie otworzył rektor uniwersytetu, Dariusz Gałan – Pieśń patriotyczna towarzyszy nam od dzieciństwa. Dziś usłyszymy te najbardziej znane oraz mniej rozpoznawalne, ale bardzo wzruszające, w wykonaniu naszych młodych i nieco starszych artystów. Poprzez śpiew przekazuje się to, czego nie da się przekazać słowami. Jest to swoisty dar od Boga, dzięki któremu można wyrazić te uczucia, które są w życiu najważniejsze - mówił prowadzący.

 

21

paź

2014

Zawody pływackie „Cztery Pory Roku z Aqua-Misiem”

SPORT

MOSiR Team„Cztery Pory Roku z Aqua-Misiem” to cykl zawodów pływackich organizowanych przez Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w każdej z kalendarzowych pór roku.

18 października przyszedł czas na rywalizację jesienną.Każde zawody mają swego sponsora i patrona, który nie tylko wspomaga imprezę finansowo, ale także ma możliwość prezentowania swej działalności. Tym razem obowiązku tego podjęła się szeroko rozumiana „sfera samorządowa”.

 

21

paź

2014

Ginące zawody pod lupą Koła Turystycznego "Horyznot"

AKTUALNOŚCI

Z wizytą u JubileraCzłonkowie Koła Turystycznego „Horyzont” udali się na wycieczkę po Radzyniu Podlaskim, której celem było poznanie „ginących” zawodów.

Pierwszym z nich był rymarz - Franciszek Matuszewski, który w dniu wizyty wychowanków obchodził 89 urodziny. Jubilat opowiedział im o swojej pracy. Swój zawód wykonuje już 72 lata, przeżył trudne lata okupacji, działał jako społecznik i uzyskał wiele nagród i medali. Pokazał podopiecznym efekty swojej trudnej pracy: uprzęże, siodło, paski, portfele, torebki, obroże.

 

21

paź

2014

Dzień Seniora 2014

AKTUALNOŚCI

Zabawa podczas wydarzeniaW sobotę 18 października w Radzyniu Podlaskim odbył się Światowy Dzień Seniora, który stał się jednym z ważniejszych wydarzeń w Naszym mieście.

W uroczystości wzięło udział wielu znamienitych gości: Jerzy Rębek poseł na Sejm RP, Tadeusz Sławecki sekretarz stanu w Ministerstwie Edukacji Narodowej, Lucjan Kotwica starosta powiatu Radzyń Podlaski, Witold Kowalczyk burmistrz miasta Radzyń Podlaski, Mirosław Kułak prezes PUK w Radzyniu Podlaskim,

 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 1 z 42