Radzyń Podlaski - Nasze miasto z dobrej strony! Mamy 8 grudnia 2016 imieniny: Maria, Wirginia, Wirgiliusz

Już niedługo

Koncert I LO Szlachetna Paczka image
Koncert I LO Szlachetna Paczka, 08.12.2016, 18:00, Radzyński Ośrodek Kultury
Dodaj wydarzenie
Zobacz wszystkie

Pomóż im!

Ósmy Kolor Tęczy
Radzyńskie Stowarzyszenie na Rzecz Zwierząt

Reklama

Rozkład jazdy autobusówOgłoszeniaImprezy i wydarzeniaCeny paliw

Na skróty

Odwiedzający

Naszą witrynę przegląda teraz 116 gości i 6 użytkowników

Uważajmy na drogach!

112 RADZYŃ
czwartek, 08 grudnia 2016 11:30

TIR na poboczuDzisiaj nad ranem, na krajowej 19-ce w miejscowości Tchórzew doszło do groźnie wyglądającego zdarzenia drogowego.

Kierujący samochodem ciężarowym marki MAN, 28-letni mieszkaniec Przemyśla, jadąc w kierunku Radzynia Podlaskiego, na śliskiej nawierzchni stracił panowanie nad pojazdem. Następnie auto zjechało do przydrożnego rowu. Choć sytuacja wyglądała groźnie, na szczęście kierowca nie doznał obrażeń ciała. W chwili zdarzenia kierujący samochodem był trzeźwy, co potwierdziło przeprowadzone przez policjantów badanie stanu trzeźwości.

 

Miasto uzyskało dofinansowanie na ul. Łąkową

AKTUALNOŚCI
czwartek, 08 grudnia 2016 07:00

Burmistrz Jerzy Rębek15 września br. burmistrz Jerzy Rębek złożył wniosek do Lubelskiego Urzędu Wojewódzkiego o dofinansowanie prac przy ulicy Łąkowej.

Włodarz Radzynia Podlaskiego wybrał tę ulicę, ponieważ miasto posiada pozwolenie na roboty drogowe oraz projekt techniczny na ten odcinku. Dotacja o wysokości około 519 tysięcy złotych została przyznana, więc roboty zostaną dokończone, a projekt sfinalizowany.

 

ZUS przestrzega: uważaj na fałszywych urzędników

AKTUALNOŚCI
czwartek, 08 grudnia 2016 07:00

ZUSOszustwa „na urzędnika” nadal popularne. Dlatego Zakład Ubezpieczeń Społecznych przypomina, kiedy można spodziewać się wizyty prawdziwego pracownika ZUS i jak go rozpoznać.

Do kolejnej próby oszustwa doszło niedawno pod Tomaszowem Lubelskim, na szczęście była nieudana. – Do naszej klientki zadzwonił mężczyzna, podający się za pracownika ZUS. Twierdził, że przyjedzie do niej, żeby podpisała dokumenty dotyczące dziedziczenia składek. Pani umówiła się z nim na inny dzień, ale rozsądnie zadzwoniła w międzyczasie do ZUS i skontaktowała się z policją. Kobieta nie wpuściła fałszywego urzędnika do domu, choć ją do tego namawiał – mówi kierownik tomaszowskiego ZUS-u Janina Łasocha.

 

ZSP inicjatorem współpracy międzynarodowej

AKTUALNOŚCI
czwartek, 08 grudnia 2016 07:00

Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych w Radzyniu PodlaskimJednym z elementów warunkujących prawidłowe funkcjonowanie współczesnej oświaty jest współpraca nie tylko pomiędzy nauczycielami, ale również pomiędzy szkołami oraz innymi instytucjami. W procesie ważne jest korzystanie z doświadczeń i dzielenie się własną wiedzą i umiejętnościami.

- Impulsem do ubiegania się o środki unijne przed kilkoma laty, była informacja na jednym ze szkoleń, według  której nasz region był „białą plamą” na mapie Polski, co do pozyskiwania unijnych środków finansowych w sektorze oświatowym - mówi nam dyrektor ZSP Grażyna Dzida. - Motywacja zmiany tego stanu była bardzo silna i mimo braku doświadczenia w pisaniu wniosków, podjęłam się tego zdania. Udało się i od tego czasu nieprzerwanie realizujemy w szkole coraz, to nowe projekty. Moim celem, było przekazanie tego impulsu do innych instytucji oświatowych. Dlatego podczas pobytu w czasie wakacji na Sycylii zaprosiłam osoby, które od wielu lat realizują projekty i szkolenia dla instytucji oświatowych wielu krajów Europy - zakończyła.

 

„Kobiety z Pasją” z Koła Gospodyń Wiejskich w Sobolach zajęły III miejsce w Ogólnopolskich Dożynkach Rybackich

AKTUALNOŚCI
czwartek, 08 grudnia 2016 07:00

Danie4 grudnia 2016 r. w Dworze Anna w Jakubowicach Konińskich odbyły się Ogólnopolskie Dożynki Rybackie podczas których „Kobiety z Pasją” z Soból reprezentowały Gminę Ulan-Majorat i Powiat Radzyński.

Panie zajęły III miejsce za pyzy z nadzieniem z karpia w sosie grzybowym, w kategorii „szkoły i koła gospodyń wiejskich”.

 

Samochodziarze ZSP na Retro Motor Show

AKTUALNOŚCI
czwartek, 08 grudnia 2016 07:00

SamochodyUczniowie Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych im. Jana Pawła II z Radzynia Podlaskiego byli na wycieczce na Targach Pojazdów Zabytkowych Retro Motor Show w Poznaniu zorganizowanej przez mgr inż. Pawła Leszaka.

Przedtem jednak uczestnicy wycieczki odwiedzili Sanktuarium Matki Bożej Bolesnej Królowej Polski w Licheniu - największej świątyni w Polsce. Podczas zwiedzania ekspozycji uczniowie mieli okazję zapoznać się z  legendami światowej i rodzimej produkcji środków transportu. - Trudno powiedzieć ile było zabytkowych i unikatowych aut na targach lecz na pewno było na czym „oko zawiesić”, uczniowie z ogromnym podekscytowaniem oglądali prezentowane modele – mówi nauczyciel Paweł Leszak.

 

„Ojczyzno Moja Najmilsza” - Konkurs Poezji, Prozy i Pieśni Patriotycznej im. Ryszarda Kaczorowskiego

TROCHĘ KULTURY
czwartek, 08 grudnia 2016 07:00

Na scenieW Lubelskim Centrum Kultury, 25-31 października 2016 roku, odbyły się przesłuchania wstępne recytatorów, wokalistów, zespołów wokalnych i chórów biorących udział w VIII Konkursie Poezji, Prozy i Pieśni Patriotycznej im. Ryszarda Kaczorowskiego "Ojczyzno moja najmilsza".

Uczestniczyło w nich 61 recytatorów oraz 90 wykonawców w kategorii wokalnej z Lublina i Lubelszczyzny - dzieci, młodzież i dorośli. Gminny Ośrodek Kultury w Ulanie-Majoracie na przesłuchaniach w konkursie recytatorskim reprezentowali: Anna Lipińska, Karolina Śpiewak, Natalia Dyjak, Julia Sposób i Patryk Łazuga. Zespół Szkół im. Jana Pawła II w Ulanie-Majoracie reprezentowała natomiast Oliwia Wierzchowska – w konkursie pieśni. Ich prezentacje były świadome, pełne wyrazu artystycznego i świadczące o dużej wrażliwości i kulturze słowa.

 

Brzozowy Kąt. Potrącił 45-latka poruszającego sie na wózku inwalidzkim i odjechał z miejsca zdarzenia

112 RADZYŃ
środa, 07 grudnia 2016 14:06

Wniszczony wózek inwalickiNoc w policyjnym areszcie spędził 55-letni mieszkaniec gm. Komarówka Podlaska.

Wczoraj około godz. 16:00 dyżurny radzyńskiej komendy został poinformowany o zdarzeniu drogowym do którego doszło w miejscowości Brzozowy Kąt. Z relacji świadków wynikało, że kierujący samochodem osobowym, w trakcie wyprzedzania, najechał na jadący w tym samym kierunku wózek inwalidzki. Po tym, odjechał z miejsca zdarzenia.

 

Od nowego roku zapłacimy więcej za wywóz śmieci?

AKTUALNOŚCI
środa, 07 grudnia 2016 07:00

ZZOKOd 1 stycznia 2017 roku następuje zmiana cennika w Zakładzie Zagospodarowania Odpadów Komunalnych.

O tej sytuacji poinformował podczas sesji Rady Miasta burmistrz Jerzy Rębek, nie zdradzając jednak szczegółów: - Naczelnik wydziału zagospodarowania mieniem przyniósł mi przed momentem pismo od Zarządu ZZOK w Adamkach, gdzie prezes Jerzy Kułak informuje nas, że z początkiem roku wejdą nowe stawki za odpady komunalne - rozpoczął włodarz Radzynia Podlaskiego. - Nie będę teraz wymieniał wszystkich cyfr, ale zapewniam państwa, że jest to temat do kolejnych rozważań, a cena wzrasta mniej więcej o 20%.

 

Michał Danilczuk pierwszym Mistrzem Województwa w Pływaniu

SPORT
środa, 07 grudnia 2016 07:00

Wspólne zdjęcie12.11.2016 r na 25 metrowej pływalni H2O w Lublinie odbyły się Mistrzostwa Województwa Lubelskiego w pływaniu dzieci 10 i 11 lat.

W zawodach wzięło udział 205 zawodników z 20 klubów naszego województwa. MULKS „Technik-Orion” przy Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych im. Jana Pawła II w Radzyniu Podlaskim reprezentowała 10 osobowa ekipa w składzie: Julia Syta ,Martyna Muniowska, Eliza Gomółka, Natalia Niewęgłowska, Michał Danilczuk, Łukasz Opolski, Mikołaj Trykacz, Mikołaj Maciuk, Jakub Kałuszyński, Kacper Dokudowiec.

 

Wygrana uczniów z Ulana w Konkursie Pieśni Patriotycznej

AKTUALNOŚCI
środa, 07 grudnia 2016 07:00

Podczas podsumowania konkursu9 listopada 2016r. w Zespole Szkół Gimnazjum w Białej odbył się Otwarty Konkurs Pieśni Patriotycznej „Nie rzucim ziemi…”.

Patronat honorowy nad konkursem objęli: wójt gminy Radzyń Podlaski Wiesław Mazurek i burmistrz miasta Radzyń Podlaski Jerzy Rębek.

Poniżej wyniki z konkursu:

 

Samochodziarze ZSP w gronie najlepszych w Polsce

AKTUALNOŚCI
środa, 07 grudnia 2016 07:00

MotocyklUczniowie samochodówki Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych im. Jana Pawła II z Radzynia Podlaskiego w finale Ogólnopolskiego Konkursu „Szkoła Renowacji Pojazdów”.

Zadaniem uczniów będzie wyremontowanie zabytkowego motoroweru, który ma ponad 40 lat.  Konkurs jest dwuetapowy. Aby znaleźć się w gronie najlepszych szkół w Polsce, musieliśmy spełnić wszystkie wymagane kryteria i wygrać miejsce w finale. To dla ZSP ogromne wyróżnienie, gdyż efekt wspólnej pracy nauczycieli i uczniów będzie podziwiany podczas Międzynarodowych Targów Motoryzacyjnych Motor Show 2017, który odbędzie się 6-9 kwietnia 2017 r. w Poznaniu.  Przeprowadzone renowacje motorowerów przez szkoły zostaną ocenione, wyróżnione i nagrodzone podczas tych targów, aby następnie trafić do Muzeum Motoryzacji Zbyszka Koprasa. 

 

Charytatywnie i Mikołajkowo

SPORT
środa, 07 grudnia 2016 07:00

Wspólne zdjęcie4 grudnia br. Stowarzyszenie CHODZĘ z SERcEM wzięło udział w III Charytatywnym Biegu Mikołajkowym w Świdniku zorganizowanym przez Stowarzyszenie Biegający Świdnik.

Podczas imprezy nie zabrakło wspólnej rozgrzewki i nauki zumby, loterii fantowej oraz kiermaszu ciast. Wpisowe oraz pieniądze zebrane podczas eventu będą przekazane Placówce Opieki nad Dzieckiem i Rodziną „Nasz Dom” w Rybczewicach. Uczestnicy biegu i marszu nordic walking mogli wziąć także udział w loterii fantowej. Na ulicach Świdnika zagościło około 400 Mikołajów, Reniferów, Śnieżynek, Krasnali. Cel bardzo szlachetny, a przy okazji świetna zabawa. Grupa CHODZĘ z SERcEm stanęła na wysokości zadania i wystąpiła w bardzo ciekawych strojach.

 

Borki. Pijany uderzył w znak i latarnię, a potem uciekł z miejsca zdarzenia

112 RADZYŃ
wtorek, 06 grudnia 2016 15:19

MercedesNoc w policyjnym areszcie spędził 29-letni mieszkaniec Białej Podlaskiej.

Wczoraj przed południem dyżurny radzyńskiej komendy został poinformowany, że na drodze K-19 w miejscowości Borki kierujący samochodem osobowym wjechał w przydrożną latarnię. Na miejsce natychmiast skierowany został patrol policji. Tam policjanci potwierdzili zgłoszenie. Okazało się że kierowca mercedesa uderzył w przydrożny znak, a następnie latarnię. Po tym zbiegł z miejsca zdarzenia, pozostawiając uszkodzone auto. Dzięki relacji świadków szybko udało się określić, kierunek ucieczki sprawcy.

 

Jak niezapomniany Sylwester to tylko w hotelu Spa & Polesie***

REKLAMA
wtorek, 06 grudnia 2016 07:00

PlakatZ kończącym się bieżącym rokiem nadchodzi czas, który przywołuje wspomnienia szalonych zabaw i bali sylwestrowych. Czas ten jest niezwykle ważny w późniejszych wspomnieniach.

Wybierając się w dwu godzinną podróż z Warszawy przenosimy się do świata naturalnej przyrody, poczucia bezpieczeństwa ale i niezapomnianych atrakcji podczas nocy sylwestrowej.  Nowoczesny hotel Spa & Polesie*** położony na „Małych Mazurach” zaprasza Gości, spragnionych ciszy, komfortu ale i wystrzałowej zabawy. Kameralny charakter hotelu gwarantuje Państwu możliwość błogiego relaksu w dzień i szalonej zabawy w ostatnią noc 2016r. Każda z Par to indywidualny blask piękna i emocji w tę niezwykłą noc.

 

Bardowie w swoim Radzyniu. Szykuje się ich nowa płyta!

TROCHĘ KULTURY
wtorek, 06 grudnia 2016 07:00

Lubelska Federacja Bardów na scenie!Jak zrobić komercyjny koncert w radzyńskiej Oranżerii, sprzedać wszystkie bilety oraz zaoferować znaną i lubianą przez miaszkańców Radzynia muzykę? Zaprosić Lubelską Federację Bardów!

W niedzielę, 4 grudnia 2016 roku o godzinie 17.00 sala radzyńskiego kina została wypełniona po brzegi miłośnikami piosenki literackiej i poezji śpiewanej. Lubelska Federacja Bardów zaserwowała prawie dwugodzinny koncert znanych i lubianych szlagierów. Publiczności nie trzeba było namawiać do interakcji - wspólnie z artystami śpiewała, klaskała w rytm oraz odpowiadała na zawołania frontmana. Sam Jan Kondrak, lider grupy powiedział, że dziś występuje Radzyńska Federacja Bardów i skwitował, że czują się u nas jak w domu.

 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 1 z 82