Radzyń Podlaski - Nasze miasto z dobrej strony! Mamy 4 września 2015 imieniny: Liliany, Rozalii

Już niedługo

WYSTAWA ALICJI PULIK I SZYMONA POPIELCA pt.
WYSTAWA ALICJI PULIK I SZYMONA POPIELCA pt. "FANTASMAGORIE", 04.09.2015, 18:00, Galeria "Oranżeria"
Dodaj wydarzenie
Zobacz wszystkie

Apteka dyżurna

 
PHARMACON
ul. Ostrowiecka 10
 

Pomóż im!

Ósmy Kolor Tęczy
Radzyńskie Stowarzyszenie na Rzecz Zwierząt
ERR_NOACTIVEGROUPS

Reklama

Rozkład jazdy autobusówOgłoszeniaImprezy i wydarzeniaCeny paliw

Na skróty

Odwiedzający

Naszą witrynę przegląda teraz 148 gości i 2 użytkowników

04

wrz

2015

Festyn sportowy dla najmłodszych

AKTUALNOŚCI

Dziecko rysujące kredąMiejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Radzyniu jest organizatorem wielu imprez sportowych i rekreacyjnych, ale te przygotowane dla dzieci zawsze są wyjątkowe.

Festyn sportowy, który odbył się w niedzielę 30 sierpnia na boisku przy ulicy Chmielowskiego był pierwszym, który został zorganizowany przez MOSiR, ale jak zapewnia dyrektor Agnieszka Włoszek z pewnością nie ostatni. W przyszłorocznych planach Ośrodka jest miejsce na cały cykl takich festynów w różnych miejscach naszego miasta. Jeśli ten pomysł „wypali” to z pewnością będą to imprezy ze sportowym „przytupem”.

 

04

wrz

2015

Zapraszamy na dożynki gminy Kąkolewnica!

AKTUALNOŚCI

Plakat dożynek

 

04

wrz

2015

Przed nami III Radzyńska Paraolimpiada 2015

AKTUALNOŚCI

Paraolimpiada plakatRadzyńskie Stowarzyszenie Na Rzecz Osób Niepełnosprawnych „Ósmy Kolor Tęczy” zaprasza osoby niepełnosprawne w wieku przedszkolnym, szkolnym, oraz osoby dorosłe do udziału w III Radzyńskiej Paraolimpiadzie, która odbędzie się 4 października 2015 roku na hali widowiskowo-sportowej Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych im. Jana Pawła II w Radzyniu Podlaskim przy ul Sikorskiego.

Startujemy o 12.00, przewidziany czas zakończenia to godzina 19.00. Paraolimpiada jest dofinansowana przez Urząd Miasta w Radzyniu Podlaskim w ramach projektu realizacji zadania publicznego.

Zapisy oraz wszelkie informacje u Bożenny Kuć pod numerem telefonu 798877147.

 

04

wrz

2015

Artur Orzech opowie w Radzyniu o perskiej gościnności

PTTK

Artur OrzechSpotkanie z Arturem Orzechem, autorem książki pt. „Wiza do Iranu” odbędzie się w czwartek 17 września 2015 r. o godz. 18:00 w sali balowej korpusu głównego pałacu Potockich w Radzyniu Podlaskim. 

Wydarzeniu będzie towarzyszyć wystawa fotografii „40 lat Szkolnego Koła Krajoznawczo-Turystycznego PTTK nr 21 przy I LO w Radzyniu Podlaskim”. Spotkanie poprzedzi uroczystość na Skwerze Podróżników, gdzie o godz. 17:00 Artur Orzech odsłoni swoją tabliczkę.

 

03

wrz

2015

Przyjdź na spotkanie i wpłyń na swoją społeczność lokalną

AKTUALNOŚCI

Plakat informacyjnyLokalna Grupa Działania "Zapiecek" przygotowuje Lokalną Strategię Rozwoju (LSR) obszaru na lata 2014-2020.

Dokument ten jest tworzony w sposób partycypacyjny, to znaczy z udziałem mieszkańców i osób zainteresowanych reprezentujących sektory: publiczny, społeczny, gospodarczy. Zapraszamy do udziału w spotkaniach o charakterze otwartym - mieszkańców, rolników, przedsiębiorców, przedstawicieli instytucji i organizacji pozarządowych - wszystkich, którzy chcą mieć wpływ na rozwój swojej gminy czy miasta. Konsultacje odbędą się w każdej gminie i mieście. Opinie i uwagi pozyskane podczas spotkań posłużą do identyfikacji głównych kierunków działań realizowanych za pośrednictwem LGD "Zapiecek" i przyczynią się do efektywniejszego wykorzystania środków z Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich 2014-2020.

 

03

wrz

2015

Nie ma pieniędzy – nie będzie niczego

AKTUALNOŚCI

Burmistrz Jerzy RębekNie będzie szastania publicznymi pieniędzmi – taki tytuł nadano artykułowi na stronie Urzędu Miasta. Ten sam tytuł można nadać również relacji z ubiegłej sesji Rady Miasta, która odbyła się w ubiegły piątek.

W punkcie obrad „Sprawozdania z działalności burmistrza” Jerzy Rębek wygłosił długie przemówienie oraz wyświetlił slajdy przedstawiające stan finansowy oraz obrót pieniędzmi przez poprzednie władze. Włodarz miasta przyzwyczaił już nas do stwierdzenia, że na niektóre zadania nie ma środków w budżecie więc postanowił dostanie i jasno pokazać stan rzeczy.

 

03

wrz

2015

Kołowrotek w Białce organizuje wystawę

TROCHĘ KULTURY

Plakat wydarzenia6 września 2015 roku w Domu Kultury w Białce Stowarzyszenie „Kołowrotek” organizuje wystawę starej i nowej fotografii.

Wydarzenie jest częścią projektu „Igraszki z kulturą” realizowanego w ramach IX edycji Programu „Działaj Lokalnie” Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności realizowanego przez Akademię Filantropii w Polsce i Radzyńskie Stowarzyszenie dla Kultury „Stuk-Puk”. W Białce w latach 50 i 60-tych ubiegłego wieku działał teatr amatorski, który tworzyli mieszkańcy – dorośli i młodzież. Premiera pierwszego przedstawienia pt. „Diabeł na Podhalu”  odbyła się 16 lutego 1958 roku. Przez kilka kolejnych lat wystawiono wiele sztuk, m. in. „Pani Dulska”, „Chata za wsią”, „Antygona”, „Wujek z Ameryki”, „Wesele Basi”, „Intryga i miłość”. Przedstawienia skupiały widzów z Białki  i okolic.  Po latach historia zatoczyła koło i w Białce zadebiutowała grupa teatralna „O…jo…joj…”, która 1 czerwca 2014 roku wystawiła w miejscowej szkole przedstawienie z okazji Dnia Dziecka „Czerwony kapturek szuka księcia”, a potem „W wiejskiej chacie”, „Orszak Trzech Króli”, „Bzdurobajkę”.

 

03

wrz

2015

Pałac Potockich w Radzyniu Podlaskim wśród siedmiu cudów Polski? Głosujmy!

AKTUALNOŚCI

Pałac PotockichCzy radzyński pałac Potockich stanie się jednym z „7 nowych cudów Polski”?

Są na to spore szanse, o ile w akcję głosowania organizowaną przez „National Geographic Traveler” włączą się mieszkańcy Radzynia Podlaskiego i powiatu radzyńskiego. Na kilkanaście dni przed zakończeniem głosowania jedyny kandydat z woj. lubelskiego zdecydowanie prowadzi, mając blisko trzykrotnie więcej głosów niż drugi Kościół Pokoju w Świdnicy.

 

03

wrz

2015

Jak rozpoczęto rok szkolny w Zakrzewie

AKTUALNOŚCI

Uczniowie w kościeleInauguracja roku szkolnego w Szkole Podstawowej w Zakrzewie rozpoczęła się uroczystą Mszą Świętą, w której czynny udział brali zarówno uczniowie oraz nauczyciele.

Ksiądz proboszcz Krzysztof Skwierczyński poświęcił tornistry, a w swojej homilii nawiązał do kończących się wakacji, życząc zebranym energii i wytrwałości w codziennych obowiązkach. Następnie wszyscy udali się do szkoły na kontynuację uroczystości. Po odśpiewaniu hymnu państwowego, dyrektor Dorota Wysokińska przedstawiła uczniom ich wychowawców. Minutą ciszy uczczono rocznicę wybuchu II wojny światowej.

 

02

wrz

2015

Śmiertelny wypadek w Brzozowym Kącie

112 RADZYŃ

PolicjaRadzyńscy policjanci ustalają okoliczności śmiertelnego wypadku, do którego doszło dziś rano na skrzyżowaniu dróg w miejscowości Brzozowy Kąt.

Jak wynika z dotychczasowych ustaleń policjantów, kierujący samochodem osobowym marki Audi  jadąc od strony Brzozowego Kątu nie udzielił pierwszeństwa przejazdu na skrzyżowaniu i doprowadził do zderzenia z jadącym od strony Komarówki citroenem. W wyniku zderzenia, pasażer citroena, 38-letni obywatel Ukrainy poniósł śmierć na miejscu wypadku, natomiast 24-letnia pasażerka tego auta zmarła w drodze do szpitala.

Kierujący pojazdem mieszkaniec gminy Komarówka Podlaska chwilę po wypadku oddalił się z miejsca zdarzenia. Mężczyzna został odnaleziony półtora kilometra od miejsca wypadku. W stanie ciężkim 43-latek został przetransportowany do szpitala. Kierujący audi 45-letni obywatel Ukrainy oraz jego pasażerowie zostali przewiezieni do szpitala. Ich życiu nie zagraża niebezpieczeństwo.

 

02

wrz

2015

Przeceny, promocje i rabaty - to wszystko w Odzieżowej Werandzie!

AKTUALNOŚCI

Odzieżowa Weranda zapraszaWłaścicielka Odzieżowej Werandy zaprasza do swojego sklepu – tym razem po sukienki i żakiety z nowej kolekcji i nie tylko!

Uwaga! Teraz znajdziecie sukienki letnie oraz te ze starszej kolekcji w przecenie od 10, aż do 30 procent! Promocje i przeceny są związane ze zmianą profilu asortymentu sklepu. Na wyprzedaży znajdziecie również spodnie, spódnice, bluzki ituniki w cenie zakupu od dostawcy.

Nie czekajcie! Odzieżowa Weranda mieści się przy ulicy Chomiczewskiego, niedaleko Powiatowego Urzędu Pracy, po przeciwnej stronie ulicy.

 

02

wrz

2015

1 września 2015 w radzyńskich szkołach. Fotorelacja

AKTUALNOŚCI

Uczniowie ze sztandarem szkoły

 

02

wrz

2015

Nauczycielki mianowane, podczas sesji Rady Miasta

AKTUALNOŚCI

Mianowane nauczycielkiNa ubiegłej sesji Rady Miasta dwie nauczycielki otrzymały stopień nauczyciela mianowanego.

W ubiegły piątek z rąk burmistrza Jerzego Rębka oraz przewodniczącego Rady Miasta Adama Adamskiego, Agnieszka Szczepaniuk – nauczycielka w Przedszkolu Miejskim oraz Regina Mróz – ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Radzyniu Podlaskim otrzymały stopień nauczyciela mianowanego.

 

02

wrz

2015

ZWYCIĘSKA SYMULTANA CONCEPTUSA

AKTUALNOŚCI

Conceptus na dziedzińcu pałacowymHubert Goławski wygrał 12 pojedynków z 16-tu rozegranych. Przegrał tylko 4 partie z Maćkiem Piekarskim, Bartkiem Goławskim, Arturem Grzeszukiem i ku zaskoczeniu wszystkich młodziutkim Wojtkiem Pękałą.

31 sierpnia w ostatni ciepły wakacyjny dzień na dziedzińcu Pałacu Potockich w Radzyniu Podlaskim została rozegrana pierwsza w świecie symultana w Conceptus Masters. Rywalizacji z kilkunastoma przeciwnikami jednocześnie podjął się pierwszy zwycięzca Pucharu Świata w Concpetus Masters 2015 - Hubert Goławski - młody szachista z 10 letnim doświadczeniem w szachach i 4 miesięcznym w Conceptusie.

 

01

wrz

2015

Uczniowie ZSP im. Jana Pawła II w wakacje uczestniczyli w stażach zawodowych

AKTUALNOŚCI

Grażyna Dzida - dyrektor ZSPWraz z kończącymi się wakacjami zakończyła się III edycja staży zawodowych dla uczniów Zasadniczej Szkoły Zawodowej i Technikum realizowanych w ramach projektu „Nowoczesna edukacja zawodowa – gwarancją sukcesu.” Priorytet IX Rozwój wykształcenia i kompetencji w regionach, Działanie 9.2.

- Nadrzędnym celem projektu było podniesienie jakości procesu kształcenia zawodowego uczniów poprzez umożliwienie im doskonalenia zawodowego w zdobywaniu i wykorzystaniu wiedzy, umiejętności i kwalifikacji mających na celu ułatwienie osobistego rozwoju, zwiększenie szans na zatrudnienie oraz uczestnictwo w rynku pracy - mówiła nam Grażyna Dzida, dyrektor ZSP. - Uczniowie otrzymali stypendia stażowe, ubrania robocze, posiłek oraz zwrot kosztów dojazdu. Stażyści pracowali pod kierunkiem opiekunów, którzy opracowali i realizowali autorskie programy stażowe. Bardzo nam zależy na tym, aby pracodawcy byli współtwórcami programów kształcenia zawodowego, recenzentami oraz realizatorami tych programów. Tylko takie kształcenie zawodowe, nakierowane na rynek pracy może odnieść sukces. W dzisiejszych czasach dopasowanie edukacji do gospodarki jest znacznie łatwiejsze niż w ubiegłych latach. Zależy nam na wprowadzeniu mody na powiązanie kształcenia ogólnego i zawodowego teoretycznego prowadzonego w szkole z kształceniem praktycznym realizowanym we współpracy z zakładami pracy. Dzięki temu uczniowie zyskują ważne kompetencje kluczowe, które zapewniają mobilność na rynku pracy - poinformowała nas dyrektor.

 

01

wrz

2015

Lubelski PSL zaprezentował listy kandydatów na wybory

AKTUALNOŚCI

Dla Polski, dla PolakówPod hasłem "Dla Polski, dla Polaków" lubelscy działacze PSL rozpoczęli w ostatni dzień sierpnia kampanię wyborczą.

Na zwołanej w Lublinie konferencji prasowej, Polskie Stronnictwo Ludowe zaprezentowało nazwiska swoich kandydatów do parlamentu.

Liderem listy w okręgu nr 7, najbardziej interesującej radzyniaków, jest Genowefa Tokarska, obecna posłanka na Sejm RP. Potwierdziły się też powtarzane od dłuższego czasu w naszym mieście informacje - z naszego lokalnego podwórka do sejmu wystartuje Tadeusz Sławecki. Jego nazwisko znalazło się na 4 pozycji na liście. Oprócz Tokarskiej, przed Tadeuszem Sławeckim, znaleźli się: Jerzy Stefaniuk - poseł RP oraz Arkadiusz Bratkowski - Członek Zarządu Województwa Lubelskiego.

Do senatu, ludowcy z naszego powiatu, wytypowali Mariusza Filipiuka - przewodniczącego Rady Powiatu Biała Podlaska. 

 

01

wrz

2015

Wakacyjny turniej Streetball

SPORT

Zawodnicy pod koszemW niedzielę 30 sierpnia na boisku w parku odbył się wakacyjny turniej koszykówki w wersji streetball.

Minęły już co prawda czasy świetności tego sportu w Radzyniu, ale Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji nie zapomina o koszykówce, a dyrektor Agnieszka Włoszek planuje nawet reaktywację popularności basketu w mieście. Ten plan należy od czegoś rozpocząć, a turniej streetballa świetnie się do tego nadaje. Do koszykarskiej zabawy zgłosiło się 6 drużyn, a grano systemem każdy z każdym. Mecze kończyły się po upływie 10 minut lub po uzyskaniu przez drużynę 10 punktowej przewagi nad rywalami. W czasie turnieju zorganizowano także konkurs rzutów za 3 punkty, a statuetkę za zwycięstwo w tej zabawie zdobył Dawid Kołodziński.

 

01

wrz

2015

Dorota Miśkiewicz na XXXII Dniach Karola Lipińskiego

TROCHĘ KULTURY

Plakat wydarzeniaJuż w sobotę 5 września, o godzinie 18.00 w sali Kina Oranżeria Radzyńskiego Ośrodka Kultury w Radzyniu Podlaskim, odbędą się XXXII Dni Karola Lipińskiego w Radzyniu Podlaskim.

 

Przed nami koncert jednej z najciekawszych polskich wokalistek, na który składają się utwory ze wszystkich autorskich płyt Doroty Miśkiewicz. W oryginalny sposób łączą one w sobie pop, jazz, subtelną elektronikę oraz akcenty południowe. Piosenkowe historie napisali specjalnie dla niej m.in. Wojciech Młynarski, Michał Rusinek, Grzegorz Turnau, Bogdan Loebl czy Wojciech Waglewski i w zestawieniu z kompozycjami Doroty i Marka Napiórkowskiego z jednej strony przypominają one epokę, kiedy polskie wokalistki, swingującym czarem urzekały i łamały serca opolskiej publiczności, z drugiej zaś czerpią z najnowszych tradycji songwriterskich. Powie słowo o muzyce oraz poprowadzi koncert Zygmunt Pietrzak.

WSTĘP WOLNY!

 

01

wrz

2015

Finał w Radzyniu

AKTUALNOŚCI

Zdjęcie grupoweW sobotę 29 sierpnia na boiskach w parku rozegrano ostatni w tym roku turniej plażówki cyklu GP Powiatu. Trudno uwierzyć, że to już koniec wakacji, ale nie da się ukryć, że radzyńskie zawody były już turniejem nr 10.

Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Radzyniu jest koordynatorem cyklu Grand Prix, a także gospodarzem ostatniego turnieju. Funduje także puchary i nagrody dla najlepszych zawodników  klasyfikacji końcowej cyklu. Do sobotnich zawodów zgłosiło się 17 drużyn, grano „brazylijką” a że w Radzyniu są dwa boiska, więc można było grać dłuższe sety. Zwyciężyli Leszek Cholewa i Kamil Batory. Miłe jest, że chociaż na koniec sezonu przypomnieli o sobie. W ubiegłym roku wygrali większość turniejów, zwyciężając oczywiście w klasyfikacji końcowej. W finale pokonali Damiana Skubisza i Pawła Fiutkę, a ten mecz był dla nich jak takie małe, lokalne derby. W starciu o III miejsce nasz radzyński team Mateusz Bielecki i Damian Chmielarz uratowali honor miejscowych wygrywając z Arturem Oniszko i Marcinem Puchaczem, którzy po raz pierwszy zawitali w nasze strony na turniej siatkówki plażowej.

 

01

wrz

2015

Narodowe Czytanie „Lalki” Bolesława Prusa

AKTUALNOŚCI

Narodowe czytanie... pieniądze nie stanowią wszystkiego, bo człowiek oprócz kieszeni ma jeszcze i serce ...

Lekturą tegorocznej edycji Narodowego Czytania będzie jedno z arcydzieł literackich Bolesława Prusa – Lalka, co przyczyni się do zaakcentowania bogactwa jej znaczeń. Zbliża się termin czwartej edycji ogólnopolskiej akcji Narodowego Czytania, zainicjowanej przed trzema laty przez Prezydenta Rzeczypospolitej Bronisława Komorowskiego, mającej popularyzować fundamentalne w polskiej kulturze dzieła, wzmacniać poczucie wspólnej tożsamości, a także promować kulturę żywego słowa w jej najdoskonalszych przejawach. Narodowe Czytanie zainaugurowała w 2012 r. wspólna lektura „Pana Tadeusza” Adama Mickiewicza. W 2013 r. w całej Polsce odbyło się wspólne czytanie dzieł Aleksandra Fredry. W 2014 roku prezydent polecił uwadze rodaków publiczne czytanie Trylogii Henryka Sienkiewicza, zaś na rok 2015 wskazał Lalkę Bolesława Prusa.

 

01

wrz

2015

Koty z worka

AKTUALNOŚCI

KotekWspólnie z opiekunami radzyńskich kotów zdobyliśmy grant w konkursie BZ WBK "Tu mieszkam, tu zmieniam".

Trwa głosowanie internautów na najlepszy projekt i walka o dodatkowe pieniądze! Teraz ze swoją POMOCĄ mogą włączyć się mieszkańcy osiedla Bulwary, Radzynia i okolicy! Każdy głosuje raz! Radzyniacy - pomóżcie! Poproście o pomoc znajomych! Głosujmy na projekt "Koty z worka - pomagamy osiedlowym podrzutkom". Dodatkowe pieniądze pomogą nam zrobić lepsze warsztaty dla młodzieży, szkolenia dla mieszkańców, konkursy i solidniej zbudować domki dla kotów.

 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 1 z 76