Radzyń Podlaski - Nasze miasto z dobrej strony! Mamy 27 września 2016 imieniny: Damiana, Amadeusza

Już niedługo

Radzyń gra dla Amelki ! image
Radzyń gra dla Amelki !, 02.10.2016, 15:30, DZIEDZINIEC PAŁACU POTOCKICH
Dodaj wydarzenie
Zobacz wszystkie

Pomóż im!

Ósmy Kolor Tęczy
Radzyńskie Stowarzyszenie na Rzecz Zwierząt

Reklama

Miasto wygrało sprawę z Mostostalem

AKTUALNOŚCI
wtorek, 27 września 2016 07:00

Sesja Rady MiastaBurmistrz Jerzy Rębek poinformował nas o tym, że miasto Radzyń Podlaski wygrało w sądzie pierwszej instancji sprawę z firmą Mostostal.

Chodzi o rozliczenia finansowe realizowanej przez Mostostal od maja 2002 roku inwestycji „Modernizacja i rozbudowa miejskiej oczyszczalni ścieków w Radzyniu Podlaskim”.

- Z satysfakcją chcę państwu powiedzieć, że miasto Radzyń Podlaski, reprezentowane przez mecenasa Andrzeja Latocha, wygrało w sądzie pierwszej instancji sprawę z firmą Mostostal – poinformował burmistrz.

 

Wystawa edukacyjna „Muzeum na kółkach” w Wohyniu

TROCHĘ KULTURY
wtorek, 27 września 2016 07:00

PlakatMuzeum Historii Żydów Polskich POLIN we współpracy z Stowarzyszeniem Przyjaciół Gminy Wohyń ECHO oraz Zespołem Szkół im. Unitów Podlaskich w Wohyniu zaprasza do obejrzenia projektu „Muzeum na kółkach”.

Nowoczesna ekspozycja połączona z bogatym programem edukacyjnym w telegraficznym skrócie przybliży historię tysiąca lat dziejów społeczności żydowskiej w Polsce. Projekt do końca kwietnia 2017 roku odwiedzi 71 miejscowości. W dniach 2-4.10 Muzeum będzie gościć w Wohyniu. Projekt ma na celu przypomnieć o współistnieniu społeczności polskiej i żydowskiej na przestrzeni tysiąca lat. Przez wieki Polska była najważniejszym ośrodkiem żydowskiego życia umysłowego, religijnego i kulturalnego. Żydzi stanowili 10 procent ludności Polski.

 

Zakrzew. Nieudzielenie pierwszeństwa przyczyną wypadku

112 RADZYŃ
poniedziałek, 26 września 2016 18:08

Wypadek w ZakrzewieRadzyńscy policjanci wyjaśniają okoliczności wypadku drogowego, do którego doszło wczoraj po godz. 16:00 w miejscowości Zakrzew.

Ze wstępnych ustaleń wynika, że kierująca samochodem osobowym marki Volkswagen, 26-letnia mieszkanka gm. Radzyń Podlaski, doprowadziła do zderzenia z motocyklem marki Yamaha. Kobieta skręcając z drogi głównej na posesję, prawdopodobnie nie udzieliła pierwszeństwa przejazdu kierującemu jednośladem. Motocyklem kierował 31-letni mieszkaniec gm. Ulan-Majorat. W wyniku wypadku mężczyzna doznał obrażeń ciała i przewieziony został do szpitala. Uczestnicy wypadku byli trzeźwi.

 

Zmarł Zygmunt Pietrzak

AKTUALNOŚCI
poniedziałek, 26 września 2016 09:01

Pan Zygmunt PietrzakZ wielkim żalem zawiadamiamy, że w niedzielę 25 września br., po walce z chorobą, przeżywszy 81 lat, zmarł Pan Zygmunt Pietrzak.

Miałem szczęście poznać Pana Zygmunta przy okazji Dni Karola Lipińskiego, których był pomysłodawcą i Dyrektorem Artystycznym. Był to bardzo ciepły i otwarty człowiek. Emanował z niego niespotykany spokój, ale jednocześnie zdecydowanie i pewność. Obdarzony wielką charyzmą Wielki Człowiek. 

Jego odejście to wielka strata dla naszego miasteczka.

Uroczystość pogrzebowa odbędzie się jutro (wtorek 27 września br.) o godz. 15.oo w kościele pw. MBNP (wyprowadzenie o 14.45 z Domu Przedpogrzebowego)

 

Akcent w Radzyniu!

AKTUALNOŚCI
niedziela, 25 września 2016 07:00

Zenek Martyniuk w Radzyniu Podlaskim. Akcent!

 

Gramy dla Amelki! Dołącz i Ty!

AKTUALNOŚCI
poniedziałek, 26 września 2016 07:00

AmelkaW niedzielę, 2 października na dziedzińcu Pałacu Potockich odbędzie się koncert charytatywny na rzecz Amelki Dobek, chorej na siatkówczaka oka. Przyjdźcie na koncert i wesprzyjcie dziewczynkę, by mogła dalej żyć.

Amelka ma 3 lata i zmaga się ze złośliwym nowotworem. Sama mało z tego rozumie, ale jej rodzice proszą wszystkich o pomoc. Potrzebują masę pieniędzy, aby leczyć dziewczynkę w USA. Leczenie w Polsce niestety zakończy się najprawdopodobniej usunięciem oka, a jeśli dojdzie do przerzutów, to być może nawet śmiercią tej małej istotki.

Akcje na rzecz Amelki prowadzone są w całym naszym województwie, w Radzyniu zbiórkę organiozowało już ZSP i szkoły podstawowe. Plasktiowe nakrętki (które można potem sprzedać) zbierane są w radzyńskim TESCO i Filii Biblioteki Miejskiej, puszka wędrowała też na koncercie Akcentu, a przed nami wielki koncert, specjalnie dla małej Amelki!

 

Prace Petera Foldessy w Galerii Oranżeria

TROCHĘ KULTURY
poniedziałek, 26 września 2016 07:00

Peter FoldessTradycyjnie w piątek. 23 września o godzinie 18.00 odbył się kolejny wernisaż w galerii Oranżeria.

Tym razem swoje prace zaprezentował Peter Foldessy. Dlaczego tak maluje? Artysta spuentował krótko – bo inaczej nie lubię. Prace wykonane techniką mokrego papieru prezentują baśniowe, kolorowe obrazy. Są to smutne i wesołe historie, bajki , a także odwzorowywanie tego, co w danej chwili zaintrygowało malarza.

 

Prośba o wsparcie dla RSC Taekwon-do

TAEKWON-DO
poniedziałek, 26 września 2016 07:00

Radzyńska drużynaRadzyńskie Sportowe Centrum Taekwon-do zwraca się z prośbą o wsparcie i dofinansowanie wyjazdu dla 10 najbardziej doświadczonych i zaawansowanych zawodników z radzyńskiego klubu.

W październiku w Budapeszcie odbędzie się Puchar Świata w Taekwon-do, jest to najważniejsza impreza rozgrywana na naszym kontynencie. Weźmie w nich udział ponad 1 800 zawodników z 54 krajów takich jak: Japonia, Nowa Zelandia, Jamajka, Argentyna, Brazylia, Indie, Nepal, Trynidad i Tobago czy Paragwaj. Całoroczne szkolenie jak i dalekie wyjazdy na zawody wysokiej rangi wymagają dużego wkładu finansowego, dlatego klub na daną chwilę nie jest w stanie w pełni sfinansować wyjazdu na tak ważne zawody, tym bardziej sam zawodnik. Koszt wyżej wymienionych zawodów dla całej drużyny to kwota około 19 tysięcy złotych.

 

Ulan. Niedostosowanie prędkości do panujących warunków. W efekcie - dachowanie

112 RADZYŃ
sobota, 24 września 2016 11:49

Passat po dachowaniuDzisiaj, 24 września około godziny 10.00 w Ulanie samochód marki Volkswagen Passat dachował na zakręcie.

Kierujący jechał w stronę Łukowa. Na pierwszym zakręcie od strony Radzynia Podlaskiego w Ulanie Małym nie dostosował on prędkości do panujących warunków na szosie w efekcie czego auto wyleciało z jezdni, dachowało, a następnie wylądowało na pobliskim polu. Pasażer niemieckiego pojazdu wyszedł z kolizji bez szwanku, natomiast kierowca został przewieziony do radzyńskiego szpitala na obserwację. Kierujący był trzeźwy.

 

60 tysiecy złotych wróci do miejskiego budżetu

AKTUALNOŚCI
sobota, 24 września 2016 07:00

Burmistrz Jerzy Rębek podczas sesji Rady MiastaNiecały rok temu informowaliśmy, że na miasto Radzyń Podlaski Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad nałożyła karę za rzekome zajęcie pasa drogowego przez płot przy dawnym PKS-ie (tutaj!).

Z tego tytułu w listopadzie 2015 roku miasto musiało zapłacić 53 tysięcy 986 złotych i 80 groszy. Burmistrz Jerzy Rębek najpierw odwoływał się od decyzji GDDKiA, jednak ta została podtrzymana. Wtedy włodarz miasta postanowił wkroczyć na drogę sądową. Okazało się, że sąd przyznał rację burmistrzowi Radzynia Podlaskiego w efekcie czego miasto odzyska zapłacone pieniądze razem z odsetkami.

 

Priorytetem jest dążenie do coraz lepszych wyników nauczania

AKTUALNOŚCI
sobota, 24 września 2016 07:00

Dyrektor Grażyna DzidaO planach na nowy rok szkolny, przeprowadzonych remontach oraz wchodzącej w życie reformie oświaty – w rozmowie z Grażyną Dzidą dyrektor Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych im. Jana Pawła II.

iledzisiaj.pl: Pani dyrektor, minęły wakacje – jak zawsze za szybko – był to jednak wystarczająco długi czas, aby nabrać dystansu i spokojnie ocenić miniony rok szkolny. Jaki to był czas dla Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych im. Jana Pawła II?

 

Poznaliśmy mistrzów województwa w biegach przełajowych

SPORT
sobota, 24 września 2016 07:00

Zawodnicy na podium21.09.2016 roku odbyły się XI Jesienne Mistrzostwa Województwa Lubelskiego w Biegach Przełajowych.

Zawody zostały zorganizowane przez Ośrodek Szkolno-Wychowawczy w Radzyniu Podlaskim i Uczniowski Klub Sportowy „Promień” przy wsparciu Powiatu Radzyńskiego, który zakupił pamiątkowe medale i puchary dla zawodników i zwycięskich drużyn. W imprezie wzięło udział 53 zawodników reprezentujących osiem placówek kształcenia specjalnego: SOSW Bystrzyca, SOSW Baczków, ZS Nr4 Lublin, OSW Firlej, SOSW Puławy, SOSW Hrubieszów, SOSW Świdnik i SOSW Zamość.

 

W niedzielę na rowery i... do Turowa!

AKTUALNOŚCI
piątek, 23 września 2016 07:00

Ksiądz na rowerzeKsiądz Michał Burdach zaprasza na I Radzyński Rodzinny Rajd Rowerowy „Poznajmy okolice”.

Rajd odbędzie się w najbliższą niedzielę, 25 września. Organizuje go parafia Trójcy Świętej. Wyjazd o godzinie 14.00 (zbieramy się w kościele stacyjnym Trójcy Świętej i po odmówieniu koronki do Miłosierdzia Bożego wyruszamy w trasę) do Kaplicy Św. Antoniego w Turowie.

Na miejscu poznamy historię kaplicy i wspólnie będziemy bawić się przy ognisku. Zapraszamy całe rodziny! 

Do zobaczenia w niedzielę na rowerach!

A co takiego jest w tej leśniej kapliczce? Przeczytajcie w naszym (dawnym już...) artykule ze świetnym tekstem Zbyszka Smółko pochodzącym z książki "Axis Mundi".

 

Typer 4 - Orlęta mają wolne, my słuchamy Lukasa Włoszka

TYPER
czwartek, 22 września 2016 18:34

typer logoPo pierwszych trzech rundach widać, że łatwiej typować mecze mistrzostw świata albo Europy niż naszych lokalnych gagatków...

Od następnej kolejki zwycięzcy poszczególnych kolejek dostaną od nas dodatkową premię: możliwość podzielenia się swoimi typami z resztą typerów i zmierzenia się z naszym ekspertem.

Orlęta nie grają, więc dzisiaj więcej uwagi poświęcimy niższym ligom. W niedzielę o 12 na bocznym boisku przy Warszawskiej Młodzieżówka prowadząca w B-klasie będzie gościć wicelidera, Krzną Rzeczyca. Z meczów okręgówki wybraliśmy wyjazd Gromu Kąkolewnica do Łazów (a może do Łaz, jeszcze nie wiemy...) Jak wygrali w Międzyrzecu, to mogą i tam sobie poradzić. Z Ekstraklasy w piątek wieczorem mecz na szczycie odwróconej tabeli: Wisła podejmuje Legię. Zobaczymy, czy piłkarze mistrza Polski rzeczywiście nie umieją grać, czy tylko chcieli trenera zwolnić. No i meczycho: Łukasz Fabiański w sobotę o 16 podejmie rozpędzony Manchester City. Taki dobry to niech broni...

 

Arcybiskup Andrzej Dzięga honorowym obywatelem Radzynia Podlaskiego

AKTUALNOŚCI
piątek, 23 września 2016 07:00

Podczas głosowaniaPodczas ubiegłej, XXV sesji Rady Miasta radni pochylili się nad przyznaniem honorowego obywatelstwa miasta Radzyń Podlaski Arcybiskupowi Andrzejowi Dziędze.

Wszystko za sprawą grupy mieszkańców Radzynia Podlaskiego, którzy w czerwcu 2016 roku złożyli na ręce burmistrza Radzynia Podlaskiego wniosek o nadanie honorowego obywatelstwa wyjątkowemu człowiekowi wywodzącemu się z naszego miasta. Wniosek został wzięty pod obrady zgodnie z uchwalonym regulaminem podczas poprzedniej sesji.

 

Anna Fijałek dyrektorem Przedszkola Miejskiego

AKTUALNOŚCI
piątek, 23 września 2016 07:00

Wręczenie kwiatów przez burmistrza Jerzego Rębka5 sierpnia został rozstrzygnięty konkurs na stanowisko dyrektora Przedszkola Miejskiego w Radzyniu Podlaskim.

Podczas obrad XXV sesji Rady Miasta włodarz miasta poinformował oficjalnie, że zarządcą tej jednostki miejskiej została Anna Fijałek.

- Dobrym zwyczajem, które jest w Radzie Miasta od lat jest uhonorowanie specjalnymi życzeniami i wręczeniem kwiatów – powiedział Jerzy Rębek. – Pragnę wyrazić nadzieję i życzenie, by to nasze miejskie przedszkole, ta najbardziej wdzięczna z miejskich instytucji, by najmłodsi obywatele czuli rodzicielską opiekę, troskę, tak aby rodzice byli w pełni usatysfakcjonowani z pani pracy oraz całego zespołu, któremu pani będzie przewodziła przez kolejne 5 lat. Życzę wszystkiego najlepszego nowej dyrektor i chciałbym wręczyć te kwiaty jako wyraz naszego szacunku, uznania oraz życzeń, by czas spędzony na tym stanowisku był jak najbardziej owocny – mówił burmistrz Radzynia Podlaskiego.

 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 1 z 62