Radzyń Podlaski - Nasze miasto z dobrej strony! Mamy 20 kwietnia 2024 imieniny: Agnieszki, Czesława
Rozkład jazdy autobusówOgłoszeniaImprezy i wydarzeniaCeny paliw

Natalia Olszak Mistrzynią Polski! Eryk Niewęgłowski i Kamil Chud Wicemistrzami!

Michał Maliszewski
czwartek, 16 czerwca 2016 07:00

Radzyńscy mistrzowieW miniony weekend Radzyńskie Sportowe Centrum Taekwon-do uczestniczyło w XXIX Mistrzostwach Polski Seniorów, które tym razem odbyły się w Białej Podlaskiej.

Udział w tych zawodach, podopiecznych Łukasza Ciężkiego był ostatnim startem przed wakacjami. Radzyński klub reprezentowało troje zawodników, którzy po bardzo długim i ciężkim sezonie z ostatnich zawodów wrócili z trzema krążkami. Natalia Olszak obroniła tytuł z zeszłego roku i tym samym po raz kolejny zdobyła złoty medal wraz z tytułem Mistrzyni Polski w testach siły oraz uplasowała się na piątym miejscu w walkach do 75 kg. Kolejną osobą na szyi której zawisł medal Mistrzostw Polski jest Eryk Niewęgłowski, który wywalczył srebrny medal w walkach do 78 kg i tytuł Wicemistrza Polski. Trzeci medal dla Radzynia zdobył jeszcze junior startujący w seniorach Kamil Chud, plasując się na drugim miejscu w walkach do 57 kg i zdobywając tytuł Wicemistrza Polski w danej kategorii wagowej. Dzięki tym wynikom w klasyfikacji końcowej klubów, Radzyńskie Sportowe Centrum Taekwon-do zajęło bardzo wysokie 7 miejsce na 36 startujących klubów z całej Polski.

Miłym akcentem minionych zawodów było wyróżnienie wszystkich absolwentów AWF-u, którzy aktualnie uczestniczyli w zawodach jako trenerzy. W gronie tym został również nagrodzony trener radzyńskiego klubu Łukasz Ciężki.

Możliwość startu w najwyższej rangi zawodach jak i cały cykl przygotowawczo-szkoleniowy jest możliwy dzięki wsparciu i pomocy finansowej ze strony: Starostwa Powiatowego w Radzyniu Podlaskim, Urzędu Miasta w Radzyniu Podlaskim, Banku Spółdzielczego w Radzyniu Podlaskim, Przedsiębiorstwa Usługowo Komunalnego w Radzyniu Podlaskim, Przedsiębiorstwa Energetyki Cieplnej w Radzyniu Podlaskim, Lubelskiej Unii Sportu, Firmy TOP TEN Sport, Centrum Urody Katarzyny Zielińskiej zapewniającą odnowę biologiczną, Firmy VOBOS Pawła Olejniczaka, Drukarni AWA-Druk, Firmy Wioletty Wysokińskiej Economic Consultant, Spółdzielni - SIMENA oraz firmy Radosława Domańskiego FARBEX.

160615-senior-01160615-senior-02160615-senior-03160615-senior-04160615-senior-05160615-senior-06160615-senior-07160615-senior-08160615-senior-09160615-senior-10160615-senior-11160615-senior-12