Radzyń Podlaski - Nasze miasto z dobrej strony! Mamy 23 kwietnia 2024 imieniny: Jerzego, Wojciecha

8 Medali Grand Prix Polski Taekwon-do dla Radzynia

Michał Maliszewski
sobota, 25 kwietnia 2015 07:00

Zawodnicy na macieW miniony weekend Pruszcz Gdański był miejscem rozgrywania kolejnych eliminacji do Mistrzostw Polski Seniorów oraz zaciętą walką o ścisłą kadrę przed zbliżającymi się Mistrzostwami Świata we włoskim Jesolo.

Do rywalizacji w turnieju zgłosiło się 314 zawodników z całej Polski w tym ośmioosobowa drużyna z Radzynia Podlaskiego.

Pierwszy dzień zawodów był przeznaczony dla kategorii seniorskich, gdzie radzyńscy wojownicy zdobyli, aż pięć medali. Katarzyna Ciężka w pięknym stylu wywalczyła srebrny medal w walkach do 62 kg oraz brązowy krążek w układach mistrzowskich I dan. Kolejne medale zdobyła Natalia Olszak, srebro w walkach do 68 kg oraz tak jak Katarzyna brązowy medal w układach mistrzowskich I dan. Ostatni medal w kategorii seniorskiej wywalczył Kamil Chud w walkach do 57 kg.

Kolejny dzień rywalizacji to zmagania juniorów oraz kolejne trzy srebrne medale dla Radzynia. W kategorii juniorek w walkach do 50 kg srebro zawisło na szyi Martyny Zielnik. W rywalizacji panów na drugim miejscu podium w kategorii walk do 50 kg stanął Damian Ładny, oraz w Eryk Niewęgłowski w walkach do 75 kg. Bardzo dobrze zaprezentowały się kolejne uczestniczki zawodów Martyna Ciarkowska oraz Patrycja Chud, które uplasowały się tuż za podium w swoich koronnych konkurencjach.

Już niebawem dowiemy się czy trenerzy reprezentacji kadry postawią na dwójkę podopiecznych Łukasza Ciężkiego do udziału w Mistrzostwa Świata.

Przygotowania do zawodów jak i sam udział był możliwy dzięki wsparciu finansowemu i współpracy klubu ze: Starostwem Powiatowym w Radzyniu Podlaskim, Urzędem Miasta w Radzyniu Podlaskim, Bankiem Spółdzielczym w Radzyniu Podlaskim, Firmę Olimp Laboratories, Lubelską Unią Sportu, Firmą TOP TEN Sport, Centrum Urody Katarzyny Zielińskiej, Firmą Vobos Pawła Olejniczaka, Drukarnią AWA-Druk, Firmą Wioletty Wysokińskiej Economic Consultant, Firmą Radosława Domańskiego Farbex oraz Firmą Jacka Warownego AGRO-TECH.

150424-pruszcz-01150424-pruszcz-02150424-pruszcz-03150424-pruszcz-05150424-pruszcz-06150424-pruszcz-07150424-pruszcz-08150424-pruszcz-09150424-pruszcz-10150424-pruszcz-11150424-pruszcz-12150424-pruszcz-13150424-pruszcz-14150424-pruszcz-15150424-pruszcz-16150424-pruszcz-17150424-pruszcz-18150424-pruszcz-19150424-pruszcz-20