Radzyń Podlaski - Nasze miasto z dobrej strony! Mamy 20 kwietnia 2024 imieniny: Agnieszki, Czesława
Rozkład jazdy autobusówOgłoszeniaImprezy i wydarzeniaCeny paliw

Trzy medale Pucharu Polski dla RSC Taekwon-do!

Michał Maliszewski
środa, 11 marca 2015 08:00

Zawodnicy z RadzyniaW miniony weekend hala sportowa przy Miejskim Zespole Szkół nr 2 w Ciechanowie zgromadziła ponad 150 zawodników, dla których były to pierwsze eliminacje do Mistrzostw Polski Seniorów oraz eliminacje do Kadry Narodowej w Taekwon-do.

Na pierwszy sprawdzian w tym roku wybrało się sześcioro zawodników z Radzyńskiego Sportowego Centrum Taekwon-do, którzy spełniali kryteria i wymogi aby wziąć udział w tym bardzo ważnym turnieju. Dla Katarzyny Ciężkiej oraz Eryka Niewęgłowskiego udział w Pucharze Polski był pierwszym bojem o miejsce w ścisłej Kadrze Narodowej na zbliżające się Mistrzostwa Świata we włoskim Jesolo.

Najbardziej doświadczona zawodniczka radzyńskiego klubu Katarzyna Ciężka wywalczyła brązowy medal w walkach do 62 kg wśród seniorek. Eryk Niewęgłowski natomiast zdobył srebrny krążek w walkach juniorów do 75 kg. Kolejna osoba, która zdobyła medal dla Radzynia podczas tych zawodów to Patrycja Chud, która walcząc z dużo starszymi zawodniczkami zdobyła brązowy medal w walkach do 55 kg wśród juniorek. Oprócz trójki radzyńskich medalistów w zawodach wzięli udział również Martyna Zielnik, Kamil Chud Ewelina Biernacka, którzy pomimo powrotu bez dorobku medalowego, zdobyli niezbędne doświadczenie, potrzebne do kolejnych startów w zbliżających się turniejach.

Udział w zawodach oraz całoroczne szkolenie było możliwe dzięki wsparciu finansowemu oraz współpracy klubu ze: Starostwem Powiatowym w Radzyniu Podlaskim, Urzędem Miasta w Radzyniu Podlaskim, Bankiem Spółdzielczym w Radzyniu Podlaskim, Firmę Olimp Laboratories, Lubelską Unią Sportu, Firmą TOP TEN sport, Centrum Urody pani Katarzyny Zielińskiej, Firmą Vobos pana Pawła Olejniczaka, Drukarnią AWA-Druk, Firmą pani Wioletty Wysokińskiej Economic Consultant, Firmą pana Radosława Domańskiego Farbex oraz Firmą pana Jacka Warownego AGRO-TECH.

150310-puchar-01150310-puchar-02150310-puchar-03150310-puchar-04150310-puchar-05150310-puchar-06150310-puchar-07150310-puchar-08150310-puchar-09150310-puchar-10150310-puchar-11150310-puchar-12150310-puchar-13150310-puchar-14150310-puchar-15150310-puchar-16